• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Otrzymywanie wiadomosci w grze pomimo skasowania tematu

Czy skasowany przez gracza temat powinien byc przywrocony, gdy pojawi sie w nim nowa wiadomosc ?

  • Tak

    Głosy: 9 26,5%
  • Tak/Nie (jako opcja do wyboru w momencie kasowania tematu)

    Głosy: 22 64,7%
  • Nie (uzasadnij)

    Głosy: 3 8,8%

  • W sumie głosujących
    34

Tajniakos

Paladyn
@eelem to bardzo ciekawe co piszesz. Czy możesz nam zdradzic swoje tajemne sposoby? I jak sobie radzisz w sytuacji, gdy wysyłasz do kogos wiadomość w próżnię? Bo jezeli odbiorca nie otrzyma tej wiadomości i nie ma wiedzy, że coś do niego piszesz to jak ma sie "obudzić"? I jak odróżniasz brak odpowiedzi wynikający z niewiedzy wiadomości od odpowiedzi w formie braku reakcji (tj braku odpowiedzi)?

zżera mnie ciekawość...
To chyba jeden z najlepszych przykładów nie zrozumienia tematu... ale głos oddać na Nie to szybko można, a co tam :)
 

DeletedUser174

Guest
głosów sprzeciwu mamy szt 3.

Wyjaśnienie (którego osobiście nie rozumiem, ale to drobiazg akurat) mamy tylko jedno

Szkoda, ze nie mamy jednak przyjętej zadasy, ze każdy głos należy uargumentować. Choćby nawet z tłumaczeniem "bo dzisiaj jest wtorek"

Oczywiście mozemy chodzić i klepać się po pleckach jakie to my sobie tu genialne pomysły zgłaszamy. Problem tylko w tym, że to nie o to chodzi i wbrew pozorom to głosy negujące maja największą wartość... tylko sam głos niewiele mówi, o ile nie jest poparty jakimś wywodem argumentującym dane stanowisko. jarq też ma wtedy ułatwione zadanie w ocenie danego pomysłu, bo inaczej musi sobie sam dołozyć argumentację co autor miał na mysli

Oczywiście też wiele wątków z premedytacja skasowałam. W prywatnych rozmowach zostawiałam wprawdzie info, ze kasuję wątek, więc rozmówca dostawał świadomość, że dalsza komunikacja idzie w próźnię. W spamerskich wątkach (typu łańcuszki) znikałam bez śladu i oczywistem jest, że nie kasowałam ich, aby za 2 min wróciły do mnie niczym bumerang. Domniemam, iż o taki rodzaj korespondencji chodziło @eelem ... ale pewności nie mam. I na pocztach nie tylko spamerskie koperty są, więc głos na >nie< jest wylewaniem dziecka z kąpielą

Rozwiązaniem problemu byłaby systemowa informacja pojawiająca się automatycznie >rozmówca opuścił/skasował/cokolwiek wątek/rozmowę/wiadomość/cokolwiek>. Pozostali zyskaliby świadomość, że wysyłają wiadomość w próżnię i po próżnicy tylko mogą czekać na odpowiedź
 
głosów sprzeciwu mamy szt 3.
Ciekawe, ze przez pol roku (bo ankieta wisi juz wlasnie tyle czasu) nie bylo zadnego glosu na "nie". Kiedy wczoraj przypomnialem @jarq o tym pomysle, wynik glosowania wynosil 17 - 0 ;) Tak to jest z odswiezaniem tematow. Nie sledzilo sie dyskusji na biezaco, wiec ludki glosuja teraz nie zapoznajac sie pewnie nawet z dyskusja, a w efekcie bez rzeczywistego zrozumienia tematu.
 

LukasArt

Zwiadowca
Niby każdy powinien być odpowiedzialny za swoje decyzje, ale w grze mamy różne sytuacje.
Dlatego, żeby ułatwić choć trochę sobie i innym grę, jestem na tak
 

KociMord

Zwiadowca
Zagłosowałem na tak/nie - ale mam troszkę inną propozycję.
A może by skasowane wiadomości leciały do zakładki kosz (skoro zakładki już są - dodanie nowej to nie problem) skąd można było by je przywrócić na kartę wiadomości - lub skasować świadomie i na stałe, z punktu widzenia twórców ten sposób może być najprostszy
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Niestety, dowiedziałem się że przy obecnej strukturze wiadomości nie będzie to możliwe.
 

Lamiiaa

Zwiadowca
odnośnie wiadomości: to jeżeli jest korespondencja z 1 osobą to nie rozumiem dlaczego nie wygląda to jak w innej grze IG.. tu problem ,że:
- druga strona skasuje wątek to ja o tym nie wiem i mogę sobie pisać w kosmos,
- opcja: wyślij wiadomość otwiera nowy wątek z osobą, z którą już mam takowy, zamiast trzymać historię rozmowy do czasu aż któraś ze stron jej nie opuści (ale taki wątek musiałby mieć komunikat o opuszczeniu rozmowy dla drugiej strony)
 
Do góry