• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Otrzymywanie wiadomosci w grze pomimo skasowania tematu

Czy skasowany przez gracza temat powinien byc przywrocony, gdy pojawi sie w nim nowa wiadomosc ?

  • Tak

    Głosy: 9 26,5%
  • Tak/Nie (jako opcja do wyboru w momencie kasowania tematu)

    Głosy: 22 64,7%
  • Nie (uzasadnij)

    Głosy: 3 8,8%

  • W sumie głosujących
    34
Kazdy pewnie spotkal sie juz z sytuacja, gdy przypadkowo (badz celowo) skasowal sobie jakis wazny temat ze skrzynki w grze. Czy to jakis temat organizacyjny w bractwie, czy jakis lancuszek, czy prywatna rozmowe z innym graczem... Po skasowaniu tematu nie ma juz mozliwosci brania udzialu w dyskusji i czytania wpisow innych graczy, juz na stale jest sie wylaczonym z dalszej wymiany wiadomosci w tym temacie. Jak to wyglada z Waszego punktu widzenia, czy wszystko powinno zostac jak jest, czy przydalaby sie zmiana ?

Z mojego punktu widzenia wyglada to tak: z jednej strony gracz powinien wiedziec, co robi, jesli decyduje sie permanentnie usunac jakis temat ze skrzynki. Ja sam czesto usuwam jakies tematy z lancuszkami, w ktorych nie biore udzialu i ktorych to tematow nie chce widziec nawet wtedy, kiedy pojawia sie w nim nowe wpisy. Z drugiej strony praktyka pokazuje, ze obecny system moze prowadzic do trudnosci w komunikacji (czesto pewne informacje nam umykaja), a czasem prowadzi nawet do przykrych nieporozumien,.. Ja sam bylbym za zmiana, choc sa i minusy takiego rozwiazania. Ale plusow jest moim zdaniem wiecej. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat ?
 

DeletedUser174

Guest
W ankiecie brakuje mi 3 opcji: zapytania przy kasowaniu wiadomości "czy chcesz otrzymywać nowe wiadomości o ile sie pojawią"

przy wyborze tak/nie zostaje bardziej przy nie
Jeżeli coś kasuję robię to na własną odpowiedzialność. Teoretycznie wiem co robię i mam świadomość konsekwencji. Podkreślam teoretycznie, bo doskonale sobie zdaje jak wygląda praktyka tego procederu. Mam zawsze stres przy kasowaniu poczty... dlatego najczęściej mam zaspamioną skrzynkę.Z drugiej jednak strony głupio jest kasować wątek, który uporczywie wraca. Mimo wszystko przy takiej jaskrawej polaryzacji to z dwojga złego wolę eliminację spamu z wszystkimi tego konsekwencjami
 
Kiki, dodalem taka opcje w ankiecie, choc pierwotnie celowo ja pominalem (z technicznego punktu widzenia to by bylo wiecej roboty dla tworcow, a wiec i mniejsza szansa na wprowadzenie zmian).
 

DeletedUser174

Guest
to mogę z czystym sumieniem oddać głos :)

oczywiście rozumiem Twoje intencje. Aczkolwiek docelowo nie byłoby sensu kasować wiadomości zupełnie. Bo i po co? Skoro one by miały zawsze wracać i tak
 
Tak juz po fakcie widze, ze niezbyt dobrze sprecyzowalem, na czym polegaja nieporozumienia w sytuacji, gdy jeden z uczestnikow dyskusji skasuje sobie caly temat. Otos druga strona nawet o tym fakcie nie wie i nie ma pojecia, ze jej wiadomosci nie maja szansy dojsc... Nie zlicze, ile to juz razy dochodzilo przez to do do jakichs mniejszych czy wiekszych nieporozumien -czy to w bractwach, czy w jakichs prywatnych dyskusjach. Nigdy nie ma sie pewnosci, czy wiadomosc pisana do znajomego w troche starszym temacie dojdzie, czy znajomy juz moze ten temat skasowal...
 

Nusion

Kapłan
Ja mam tutaj dylemat. Wiem, jak łatwo skasować coś niechcący jak się "sprząta" pocztę, dlatego ja w zasadzie nie sprzątam, a jak już, to jest to precyzyjne jak operacja mózgu, uważam na każde kliknięcie. Wiem też jednak, że nie każdy tak uważa i tu faktycznie mogą pojawić się kłopoty. I tu bym była za powrotem skasowanych wiadomości.
Ale jest też druga strona, powracające niechciane wiadomości, jak na przykład łańcuszki na becie (tutaj łańcuszków na szczęście nie mamy). Kasuję tam te łańcuszki i bardzo bym nie chciała, żeby ponownie mnie nękały...
Opcja z wyborem podczas kasowania jest w miarę ok, chociaż znów jedno kliknięcie więcej w grze.
Inną opcją byłoby zaznaczenie tego na stałe w ustawieniach, ale to też nie jest rozwiązanie idealne...
Na razie nie głosuję, muszę nad tym pomyśleć ;)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Hmmm, może rozwiązaniem było by ukazywanie się informacji typu" temat został usunięty przez użytkownika xyz" u pozostałych odbiorców wiadomości. Czy to nie rozwiązało by w jakimś stopniu problemu?
Zagłosowałam w obecnej wersji ankiety na opcję wyboru w chwili kasowania, bo zawsze mam dylemat przy czyszczeniu skrzynki czy ktoś nie będzie korzystał ze starych wątków.
 

Tajniakos

Paladyn
Nie raz się zastanawiałem czy pisząc wiadomość do członków bractwa mogę liczyć na jej dotarcie do adresata. Wielu z nas robiąc porządki wywala te starsze , które ucichły, tracąc szanse na otrzymywanie w nich dalszych wiadomości. Wybór, który byśmy mieli, umożliwił by nam na większe czystki w wiadomościach mając jednocześnie pewność, że gdy ktoś napisze do nas wiadomość w tych zapomnianych wątkach to ona do nas dotrze. Pomysł uważam jako "must have" , który w moim odczuciu, powinien już dawno w wiadomościach być.
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Temat można powiedzieć w ogóle mnie nie dotyczy bo na bieżąco usuwam wszystkie tematy których nie chce bądź są niektywne przez 2 dni, przez co mam cały czas prawie pustą i przejrzystą skrzynkę co jest moim celem bo nie lubię mieć syfu.

Swój głos oddałem na Tak/nie z możliwością wyboru bo wiem że może to usprawnić rozgrywkę innym graczom.
 

DeletedUser3983

Guest
Ja bym chciała dodatkową zakładkę do wiadomości,coś jak archiwum gdzie można przechowywać ważne dla gracza tematy,ale jednocześnie niewidoczne w normalnych wiadomościach bo tyle jest tych wiadomości że to się robi mało czytelne,a tak z bieżących łatwo by się kasowało a archiwalne za potwierdzeniem
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Powracające skasowane tematy? Coś strasznego :) To jak miałym się ich pozbyć na stałe?
OK, jako opcja może być, z tym, że domyślnie powinno być tak, że się po prostu usuwa wątek bezpowrotnie, a tylko jeśli się chce dopuścić możliwość przywrócenia w razie wysłania w nim jakiejś wiadomości, to trzeba zaznaczyć.
Skądinąd do głowy mi nie przyszlo, że to tak dziwnie działa. Myślałem, że to działa jak mail, czyli, że jak wysyłam wiadomość do kogoś, to on tą aktualną dostaje, niezależnie od tego, czy skasował sobie wcześniejsze wiadomości. To trzeba było długo myśleć, żeby wymyślić taki dziwny system, że wysyłam do kogoś wiadomość, a on jej może nie dostać.
 

Proqrator

Rozbójnik
Zaglosowalem tak/nie (to co wszyscy) .
Na niechciane lancuszki, itp. mogloby pomoc dodanie opcji w wiadomosciach grupowych np: opuść konwersacje/wyłacz powiadomienia/ignoruj. Po wybraniu tej opcji w konwersacji pojawilby sie komunikat, ze ta osoba to zrobila. Tak jak to jest w komunikatorach typu mesengery i te inne.
 

BettyTheCat

Zwiadowca
I chyba @proqrator dał najlepsze rozwiązanie z możliwością opuszczenia wątku (tylko ciekawe, jak bardzo problematyczne jest to od strony technicznej, żeby wprowadzić). I wtedy taki opuszczony wątek można usunąć bez wyrzutów sumienia. Bo jednak i mi zdarzyło się z rozpędu, w czasie sprzątania skrzynki, usunąć nie to, co potrzeba...
 

DeletedUser4408

Guest
Chris poruszył bardzo istotny problem i chwała mu za to. O ile cała gra działa w sposób bardzo przemyślany i logiczny o tyle z pocztą coś jest nie tak. Wiadomość napisana do dowolnego odbiorcy lub odbiorców powinna żyć już własnym życiem. Nie powinien mieć znaczenia fakt czy po wysłaniu skasowałem ją sobie z zakładki "wysłane" czy nie. Po co mam trzymać na poczcie wiadomość którą wysłałem i zapychać serwer. Dlaczego ? Ano dlatego że jeśli otrzymam odpowiedź to poniżej tej odpowiedzi mam swój własny wpis i widzę co wcześniej napisałem do danej osoby więc jestem w temacie. Ogólnie tak to działa teraz ale o dziwo tylko do momentu jeśli u siebie przechowujemy wiadomość w "wysłanych" Dla mnie jest to niezrozumiałe, ponieważ jeśli wyobrazimy sobie sytuacje jakie mogą zaistnieć podczas zabawy z pocztą to pojawią się jeszcze inne dziwne zależności. O których pisać na razie nie będę ale o których wspomniałem ;) Co do łańcuszków i niechcianych wiadomości wystarczy opcja ignoruj lub zablokuj wiadomość. Dopóki nie pojawi się kolejna z inną datą utworzenia powinniśmy mieć spokój. Być może problem zostanie rozwiązany na tym etapie przez IG więc nie ma sensu rozpisywać się dalej.
 

Sorcha

Rycerz
Zaglosowalem tak/nie (to co wszyscy) .
Na niechciane lancuszki, itp. mogloby pomoc dodanie opcji w wiadomosciach grupowych np: opuść konwersacje/wyłacz powiadomienia/ignoruj. Po wybraniu tej opcji w konwersacji pojawilby sie komunikat, ze ta osoba to zrobila. Tak jak to jest w komunikatorach typu mesengery i te inne.
I chyba @proqrator dał najlepsze rozwiązanie z możliwością opuszczenia wątku (tylko ciekawe, jak bardzo problematyczne jest to od strony technicznej, żeby wprowadzić). I wtedy taki opuszczony wątek można usunąć bez wyrzutów sumienia. Bo jednak i mi zdarzyło się z rozpędu, w czasie sprzątania skrzynki, usunąć nie to, co potrzeba...
Zastanawiam się jak poczta w grze miałaby rozróżniać, które wiadomości zostały usunięte przypadkiem tak jak to pisze wyżej @BettyTheCat, a które zostały usunięte celowo bo nie chcemy ich w swojej skrzynce?
Po drugie sprawa łańcuszków może być załatwiona oddzielna zakładką, na której będą wiadomości typu łańcuszki, ale jak je rozpoznać? Po tytule wiadomości to treści wiadomości, pewnie każde bractwo zakłada po swojemu.
Po trzecie jak pisze @Jadek trzyma się wysłane wiadomości, żeby wiedzieć o co chodzi, być w temacie, żeby móc kontynuować wątek. Ale co jak nasz post zniknie (z powodu miejsca w skrzynce) a wiadomość, która wróci będzie wtedy wyrwana z kontekstu, jak nie będzie innych wiadomości w tym wątku. I jak tu kontynuować jak nie się nie zna tego co się pisało wcześniej? Może sprawę rozwiązałoby proponowane w innym temacie przypinanie wiadomości ważnych, wtedy odzyskiwanie wiadomości byłoby niepotrzebne:confused:?
 

eelem

Wędrowiec
Jak przypomniałeś to dałem na NIE. Jak ktoś się u mnie zagubi i obudzi, że chciałby wrócić do wiadomości to sobie z tym radzę. Ale przede wszystkim bym proponował inną opcję - jeśli ktoś chce wrócić, lub chce się znów wysłać do wszystkich, to twórca wątku powinien mieć możliwość dodania brakujących osób, do których chce się kontynuować wiadomość. Obecnie taka możliwość istnieje tylko przy rozpoczęciu, a czemu by nie później?
 

DeletedUser174

Guest
@eelem to bardzo ciekawe co piszesz. Czy możesz nam zdradzic swoje tajemne sposoby? I jak sobie radzisz w sytuacji, gdy wysyłasz do kogos wiadomość w próżnię? Bo jezeli odbiorca nie otrzyma tej wiadomości i nie ma wiedzy, że coś do niego piszesz to jak ma sie "obudzić"? I jak odróżniasz brak odpowiedzi wynikający z niewiedzy wiadomości od odpowiedzi w formie braku reakcji (tj braku odpowiedzi)?

zżera mnie ciekawość...
 

DeletedUser4408

Guest
Pożartuje sobie z rana, oczywiście to nic osobistego @ Eelem ;) Więc zgaduje Kiki razem z Tobą....przez wysłanie drugiej wiadomości żeby obudził się w tej pierwszej wiadomości. Kiedyś też czytałem coś o teleportacji, upss o telepatii....a może to było o telefonie ;)
 
Do góry