• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Płacze, żale i inne takie...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2054
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2054

Guest
Tak sobie czytam różne posty i wiecie jakie odnoszę wrażenie? Że wiele osób ma dziwny system myślenia.

"Ja diamentów nie kupię. Proszę wprowadzić zmiany aby lepiej mi się grało." - to przewija się w większoąci wypowiedzi "starych graczy". To idź do np. McDonalds pokrzycz przy wszyskich, że nie kupisz u nich już nic i zarządaj aby wszystkich wyłączyli z sieci bo TY chcesz szybko net przeglądać (bo raz czy dwa frytki już tu kupiłeś a na darmowym necie to od początku jesteś)....

Pytanie: w imię czego ktoś - komu właśnie powiedziałeś, że nie zapłacisz - ma coś dla ciebie robić? Bo tego nie rozumiem.

Chesz zmotywować do zmian? To twierdź, że zapłacisz jak wprowadzą zmianny (...a przynajmniej stwarzaj takie wrażenie...).
 

DeletedUser174

Guest
większość "starej gwardii" raczej myśli tak:
nie kupie już diamentów, przynajmniej dopóki nie przestaniecie psuć super gierki jaką kiedyś (mimo gigantycznych braków!!!!) było Elv

a to jest różnica.

A jak pograsz 2 lata to zrozumiesz jak to jest być w McDonalds i mimo iz zamawiasz sałatke dostajesz zimne frytki. I jeszcze każą ci sie cieszyć że w ogóle przyjęci zamówienie, bo przecież nie musieli...

zobacz te niebieskie miasta. Spróbuj policzyć ile mogły kosztować - to już trzeba liczyć w tysiącach!!! i niekoniecznie zł:eek: Dolicz do tego jeszcze wszystkie budynki wymienione po drodze...
 

DeletedUser629

Guest
@AdkaPatka chyba jesteś "młodym" graczem ...
My już jakąś tam część swoich ciężko zarobinych pieniążków w tą grę włożyliśmy, a niektórzy bardzooo dużą ilość ...
i nikt tu nie chce żadnych zmian o jakich Ty piszesz ... chcemy taką grę jak była wcześniej ... bo najpierw Nam dano możliwość tak grać, a potem zabrano
jeżeli tak dużo czytałaś tych postów to powinnaś właśnie to wyłapać, ale na to wygląda że tylko zapamiętałaś z Nich to co chciałaś... :confused:
Jeżeli chodzi o burze o latar / dzwon wiedz że takich rzeczy w grach nie powinno być ... to tak jakbym położyła Ci na talerz schabowego, Ty zaczęłabyś go ze smakiem jeść , a ja po chwili zabrała Ci go i oddała ... samą panierkę .. pewnie byś była z tego względu bardzo szczęśliwa :)
Jeżeli pisałaś o dziale pomysłów - to wiedz, że właśnie ten dział otworzyła @Dragomira w celu lepszego rozwoju i użytkowania gry ... a że każdy gracz gra swoim sposobem, więc są i burzliwe wypowiedzi ... a jak IG ma w wielkim poważaniu Nasze pomysły ... to najlepiej zlikwidować ten dział ..
Nie wiem po co utworzyłaś ten post ... reklama MC Donalds ? czy raczej Nam "starszyźnie" chciałaś " dokopać" ?
My Dinozaury tej gry mamy akurat bardzo dużo do powiedzenia - napisania ... o działaniu tej gry ... bo była wspaniałą grą jak zaczęłam w Nią grać .. z czasem doszły aktualizacje dobre, które Nas graczy cieszyły i tu tą radością się dzielimy ... ale i te złe na które się właśnie tu żalimy ... bo po to mamy to forum ...
coś jeszcze ominęłam ?
 

Hassano

Łucznik
Ale może to właśnie jest myślenie IG? Może chcą nas starych zniechęcić bo po nas MOŻE przyjdą tacy jak wyżej i nie będą mieli tych wszystkich żali bo nie wiedzą jak było przedtem i taka gra jak jest teraz będzie im pasować bo nie znają lepszego świata.. Może dlatego chcą sie nas pozbyć?? My starzy już diaxów nie kupimy ( ja generalnie nigdy nie kupiłem i jestem z tego dumny :D ) a taki młody przyjdzie nakręci sie, poogląda miasta topki i zapragnie mieć takie samo a jak najszybciej tego dokonać?? A no kupując diaxy..
 

DeletedUser629

Guest
@hassano muszę przyznać że chyba masz rację ... może za dużo wymagamy i chcemy od IG ... a Oni bardziej stawiają na "młodych"
i co - emerytura ? - nigdy w życiu hehe przeczekam to wsio i się zobaczy co dalej :)
 

DeletedUser2054

Guest
Tak, w Elvenar gram krótko, w inne podobne (PvP, EvP - różne) ciut dłużej (hmm, 10 lat stażu "graczki" już padło...). Niejedną się ekscytowałam na początku i po jakimś czzasie mi przechodziło. Wbrew pozorom rozumiem graczy ze stażem. Ale z grą pod koniec jest jak z książką co się ją już przeczytało - traci świeżość (niestety wiem jak to jest - brak kolejnych wyzwań, podobne jak kropne wody eventy...).
Rozumiem co chcecie - aby gra odzyskała ten urok świeżości z początku przygody z nią. Czasem zmiany przynoszą ten efekt - częściej nie...
Ale głównie chodziło mi o STYL "marudzenia". Bo można marudzić, a można też zrzędzić ;).
Aha - dla jasności - nie wypowiadam się o podejściu IG, supportu, CM. (bo jak opiszę co czuję to będzię jak w Gl******sie - wieczny ban ;)..)

PS. Co do kupujących diamenty (diamentowe dzieci chyba tu piszecie) - szanuj ich, bo za ICH kasę grasz za darmo.
 

DeletedUser80

Guest
Wbrew pozorom niewielu jest graczy grających całkiem za darmo.
Ogromna ilość graczy kupuje pierwsze diaxy aby rozbudować budowniczego przynajmniej do trzeciego poziomu.
Większość na tym poprzestaje ale jest bardzo duża ilość graczy co raz w miesiącu, raz na dwa miesiące dokupują na bieżące potrzeby.
Przez kilka lat trochę się nazbiera.
I to są najważniejsi kupcy - bo jest ich najwięcej.
Bo topowców wydających krocie jest garstka.
I w tą najliczniejszą grupę Inno uderza więc nie dziw że takie larum.
 

DeletedUser174

Guest
T
Rozumiem co chcecie - aby gra odzyskała ten urok świeżości z początku przygody z nią. Czasem zmiany przynoszą ten efekt - częściej nie...
.
kompletnie nas "starej gwardii" nie rozumiesz :(
nasz stara gra i dzisiejsza jej wersja wspólne mają nazwę, logo i budynki. Tylko tyle.

Trzymając się Twojego porównania z książką to z naszej starej książki została tylko okładka, a w środku zamiast intrygującej lektury jest włożonych kilka starych brukowców tak by się objetość zgadzała.

Oczywiście, ze gra musi się zmieniać. Oczywiście, ze nie wszystkie zmiany będą nam graczom się podobać. Problem w tym, że 99,9% zmian się nam nie podoba. Ale o wiele bardziej nie podoba się mi styl wprowadzania tych zmian

ps: powoływanie się na wieloletnie doświadczenie w "gierzeniu" jest nieistotne. Liczy się staż w konkretnej grze. To tak jak porównać jazdę na desce do jazdy na rowerze i uważać, zę skoro jesteś mistrzem deski to i wiesz jak korzystać z roweru, wiec salto czy inne kaskaderskie skoki to pikuś... Serio dasz radę ?o_O
 

DeletedUser2054

Guest
nasz stara gra i dzisiejsza jej wersja wspólne mają nazwę, logo i budynki. Tylko tyle
Trzymając się Twojego porównania z książką to z naszej starej książki została tylko okładka, a w środku zamiast intrygującej lektury jest włożonych kilka starych brukowców tak by się objetość zgadzała.
Przeczytałam serię o przygodach Tomka Wilimowskiego jak miałam 12 lat, była super. Próbowałam obecnie (po 11 latach) - toż to czysta dydaktyka której się czytać nie da - a okładka, tytuł i literki te same co wtedy... (widać ktoś mi zawartość podmienił...) ;P.
Choć lepsze porównanie to seria Lucy Montgomery o Ani Shirley. Początkowe książki (tutaj epoki) są super (o ile ktoś lubi takie klimaty - jak tutaj). A potem się zaczyna... nuda. (Kto przebrnął przez "Dolinę Tęczy" czy "Rillę ze Złotego Brzegu"?). A niby autorka ta sama, miejsce i czas akcji też to samo...

Jak napisałam - z IG też mam styczność dłużej (inne gry) niż staż w Elvenar - i walkę z wiatrakami zostawiam innym.

Liczy się staż w konkretnej grze. To tak jak porównać jazdę na desce do jazdy na rowerze i uważać, zę skoro jesteś mistrzem deski to i wiesz jak korzystać z roweru, wiec salto czy inne kaskaderskie skoki to pikuś...
Hmmm, jaką "kaskaderkę" można uprawiać w tego typu grze? (chyba tylko bug using...)

Jednak opiszę ciut z tego co czuję. Projekt Elvenar to:
1.Kara dla tych pracowników IG co podpadli. "Nie wykazałaś się w ****, za karę 2 tygodnie pracy nad Elvenar."
2.Pole testowe dla nowych programistów. "Jak uda ci się coś poprawić nie psując więcej niż dwie inne rzeczy, to przeniesiemy cię."
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
ręce opadają

nie rozumiesz, ze nasza gra z poczatków i dzisiejsza nie ma ze sobą nic wspólnego poza nazwą? Czego tu nie rozumieć? i porównujesz to do książki która czytałaś jako dziecko i po 20 latach? Wiesz elementarz też dzisiaj bym czytała inaczej. Kuchnia, nooo...

jak ktoś mi pokaże choć jeden element, który pozostał niezmienny to się zdziwię, Bo cała masę zmian o 180 stopni mogę wymienić.
Nie mówię o tym, że gra jako taka się zmienia - to normalna kolej rzeczy. Cały system się zmienia i nie zmienia się na lepsze. a jeszcze w bonusie mamy genialne peany zachwalające zmiany, bo one sa takie cudowne i wspaniałe że tylko je wiadrem pomyj można zlać... tylko nie wiem czy nie szkoda tych pomyj
 

DeletedUser2054

Guest
Echh, jak mawiała moja babcia:
a przed wojną było lepiej - bo można było z tramwaju konnego wyskoczyć, pogadać i jeszcze przed końcem ulicy dogonić...
Nie pamiętam tego, tak jak "gry z początków", więc wybacz, że odnoszę się do tego co SAMA widzę.
A widzę tylko: dawniej było lepiej.
I jak u babci: brak reflecji, że też się zmieniamy.
Patrz poprzedni post - to nie wina Przygód Tomka - to JA się zmieniłam. To MNIE zudziło się parę identycznych z rzędu eventów w innych grach.
Ale to kolejne części Ani są słabsze i to wina autorki. To wina IG, że kolejne ery coraz słabiej wyglądają.

PS. Przepraszam jeśli ktoś poczuł się urażony porównaniami
 

DeletedUser629

Guest
oj Adka ... wiesz niekiedy lepiej nic nie pisać i nie wypowiadać się jak nie zna się zagadnień ..
raczej nikt nie poczuł się urażony Twoimi porównaniami ... one tylko nie mają nic a nic wspólnego z Naszą grą ...
Kiki ma rację ... w dalszym ciągu nie rozumiesz zasad gry z przed 2 lat a teraźniejszych ... więc proszę Cię nie komentuj już nic w tym temacie ...
ale z porównaniami możesz założyć Sobie temat w Offtopic :)
i wiesz przede wszystkim szanuj Babcię i Jej piękne wspomnienia ... kiedyś i Ty takie będziesz miała .. więc otwórz szeroko oczka, bo chyba za dużo tuszu na rzęsach i zasłaniają co nie co :confused:
Po Twojej już wypowiedzi w innym temacie ... stwierdzam że jesteś " ... forumowym krzykaczem- napędzaczem"
a jak będziesz grała jeszcze ponad rok ... to zapraszamy do dyskusji :)
 

DeletedUser2054

Guest
Chyba odbiegamy od tematu, więc proszę zamknąć ten wątek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry