• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Paport ze spotkania Community Managerów 2020

BlossomValvi

Łucznik
Czemu mam wrazenie, ze w kilku dziedzinach to raczej CM i gracze mogliby doszkalac tworcow, a nie na odwrot ? ;)
Zdecydowanie brakło sekcji poświęconej „Jak redagować oficjalne oświadczenia” ;) co dla CMow byłoby przydatniejsze niż sesja z jengą

Bardzo ciekawe jest tez to ze nie ma pytan bezpośrednio związanych z nowym turniejem który zdominował sporo for przez ostatni kwartał typu zasady naliczania wielkosci oddziału czy usunięcie antyków czy takie prozaiczne pytanie czy apka doczeka się podglądu mapy taktycznej? Itd

choć rozumiem ze problemy jak dobre wino muszą poleżakować i będą w sam raz za rok?
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
To "wiem ale nie powiem" jest bardzo przykre, zazwyczaj w innych grach coś ujawniają a tutaj gdyby nie szperacze w plikach to byśmy absolutnie nic nie wiedzieli. Inne gry współpracują z graczami na rzecz tego jak skonstruować przyszły content, żeby nie musieć go poprawiać, naprawiać i zmieniać 500 razy.
 
Akurat to szperanie w plikach przynosi moim zdaniem wiecej zamieszania, niz pozytku. Pol biedy jesli gracze zaspoileruja jakies grafiki budynkow z nowej rasy, ale grzebanie w statystykach budynkow praktycznie nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Zawsze sa jakies pierwsze plany i projekty budynkow, wlaczajac w to takze ich bonusy i statystyki, ktore przewaznie zdaza sie kilka razy zmienic, zanim jakis budynek wejdzie do gry lub zostanie oficjalnie ogloszony. Ale ci szperacze w plikach przedstawiaja to, co znajda, w ten sposob, jakby to miala byc ostateczna wersja.
I co sie potem dzieje, kjiedy bonusy czy statystyki sie zmienia (czyli praktycznie zawsze) ?

Ano jest wielki rwetes, ze niby cos "zabrali"... Strasznie mnie to irytuje, tym bardziej, ze ten scenariusz powtarza sie prawie za kazdym razem.
 

gamin

Rozbójnik
Czemu mam wrazenie, ze w kilku dziedzinach to raczej CM i gracze mogliby doszkalac tworcow, a nie na odwrot ? ;)

mozna by sie zastanowic czy to tylko wrazenie..

Byl taki moment (gdzies jak wypuszczali 12-13 rozdzial?), ze wypuscili filmik w ktorym gosc uczestniczacy w projekcje Elvenar oznajmil, ze to etap na ktorym najwyzsza pora zajac sie czyms innym (oczywiscie to moja subiektywna wolna interpretacaja z jego mowy pozegnalnej, takie czytanie miedzy wierszami - moge sie mylic ;) ).

Oprocz wymiany projektantow mam wrazenie ze doszlo tez do wymiany PM i stworzyla sie nowa wizja Elvenar. Zaczely sie czasy gdzie rozdawano wszystko jak popadnie. Feniks.. malo. No to dorzucmy jeszcze miski. Moze jeszcze studnie dajace 10 diaksow i bodajze 1 PW (przypominam ze taka byla ich pierwotna wersja)... malo to zwiekszymy do 25 diaksow i 3 PW. W dodatku rozdawane w ilosciach hurtowych.
Co tu mozna jeszcze rozdac? Moze czasowki. To dajmy w evenatch gdzie mozna ich bylo zdobyc znowu ogromne ilosci.

I doprowadzilo to do rzeczy wrecz paradokslaniej - gracze sami zaczeli dyskutowac na forum, ze jest za duzo wszystkiego i ze nalezaloby to ograniczyc bo zle sie to skonczy..

Obecnie mamy do czynienia z teamem ktory raczej nie zna historii elvenar, dostal jasne wytyczne od PM czy CEO i stara sie to realizowac.
Jesli tak jest to nic dziwnego ze gracze lub CM maja wieksza wiedze o grze.

szperanie w plikach przynosi moim zdaniem wiecej zamieszania, niz pozytku.
Tu sie musze nie zgodzic, to nie jest przyczyna zamieszania jak sam pozniej zauwazyles:
szperacze w plikach przedstawiaja to, co znajda, w ten sposob, jakby to miala byc ostateczna wersja

Zerkniecie w kod moze dac zarys powtarzam zarys tego czego mozna sie spodziewac. Tak jak np. na dzien dzisiejszy staty rozdzialow 18,19,20 pozwalaja domyslac sie jaki bedzie trend dla poszczegolnych budynkow. Team raczej nam tego nie powie a tak ktos lubiacy daleko idace planowanie moze sobie cos juz zaczac obmyslac :) Wiec nie wrzucalbym do jednego wora wszystkich "szperaczy";)
 

mayder

Tancerz ostrzy
Zerkniecie w kod moze dac zarys powtarzam zarys tego czego mozna sie spodziewac. Tak jak np. na dzien dzisiejszy staty rozdzialow 18,19,20 pozwalaja domyslac sie jaki bedzie trend dla poszczegolnych budynkow.

Tu bardziej @chris07070707 chodziło o budynki eventów które przeważnie mają zmieniane (czyt. ucinane) statystyki co później prowadzi do oburzenia niektórych że znowu osłabiają budynek (który notabene jeszcze się u nas nie pojawił). Jakby nie było wiadomo początkowych statystyk z plików gry to by nie było zamieszania ;)
 

BlossomValvi

Łucznik
I tam z góry mogę założyć ze obetną i być niezadowolony ... trend ostatniego roku jest jasny. Dlatego tez powinny mieć miejsce w miarę regularne oświadczenia firmy to by ucinalo spekulacje.

oczywiście oświadczenia wczesniej a nie w momencie odpalenia wydarzenia, przeciez takie ogłoszenia o ewentach mogły by byc równocześnie z wejściem na betę - bez podania konkretnych terminów i parametrów (i tak ich nie podają)

Powiem tak ... mnie miło ich konkurencja zaskoczyła jak dostałem gazetkę od CM z opisaniem ewentow na dwa tygodnie przed ... wraz z tym ze zostało podane co ile będzie kosztować (co przygotować przed ewentem). Poczułem się dziwne ze nie trzeba szukać strzępów informacji po forach i stronach tylko przedstawiciel firmy wszystko podaje byś miał czysta zabawę w grze
 

mayder

Tancerz ostrzy
I tam z góry mogę założyć ze obetną i być niezadowolony

Jak możesz być niezadowolony skoro nie widziałeś pierwszej wersji budynku i nie masz do czego porównać? Takie odgórne niezadowolenie jest bez sensu bo skąd wiesz że budynek nie został poprawiony zamiast osłabiony?

Według mnie statystyki budynku powinny być nam znane dopiero gdy budynek (event) wejdzie na betę i tam po testach ewentualnie coś w nim zmienić.
 

BlossomValvi

Łucznik
Jakbyś doczytał/ dopisał resztę zdania to by bylo jasne :) i tak samo mogę być niezadowolony z takiej obcinki zdania. Tym niemniej tam tez jest słowo „założyć”

Trend jest jasny statystyki budynków są dużo słabsze niż tych sprzed lat, jeśli masz wątpliwości zapraszam na Architect do porównywarki danych kategorii
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Jakbyś doczytał/ dopisał resztę zdania to by bylo jasne :) i tak samo mogę być niezadowolony z takiej obcinki zdania. Tym niemniej tam tez jest słowo „założyć”

Całość przeczytałem i zacytowałem to co chciałem, a nawet jakbym całość zacytował moja odpowiedź byłaby taka sama. To że jest tam słowo "założyć" nie zmienia niczego bo czemu zakładasz z góry że "coś" zostało zrobione. Dopóki nie mamy wiedzy na temat budynku i jego początkowych (oficjalnych) statystyk nie ma powodu do jakiegokolwiek oburzenia.


Trend jest jasny statystyki budynków są dużo słabsze niż tych sprzed lat, jeśli masz wątpliwości zapraszam na Architect do porównywarki danych kategorii

Tylko że nie rozmawiamy tu o tym że budynki są teraz słabsze, tylko o tym że grzebanie w plikach i kierowanie się nieoficjalnymi informacjami prowadzi do niepotrzebnego narzekania.
 

DeletedUser174

Guest
ale pamiętacie, ze to jest podwórko ig? Domagacie się zachowania zasad i uznania, ze koło jest okragłe... No bo jest , ale teraz zastanawiacie się dlaczego musicie udowadniać, że koło jest okrągłe? Problem w tym, ze piaskownica jest ig i to ig ustala zasady, które musimy (słowo względne) zaakceptować. Ig jest zdania, ze koło jest kwadratowe i już. A Wy dalej, ze nieprawda , bo okrągłe a ig jest głupie... powodzenia w prowadzeniu tej bezcelowej komunikacji.

Gadał dziad do obrazu...
 

mayder

Tancerz ostrzy
Pozwolę sobie nie zgodzić sie z tym stwierdzeniem. Do niepotrzebnego narzekania prowadzi... chęć i predyspozycje do niepotrzebnego narzekania; jak nie będzie dostępu do plików gry, to się znajdzie inny powód, chcecie się założyć?

Powód do narzekania zawsze się znajdzie. Grzebanie w plikach daje jeden dodatkowy powód który jest zupełnie niepotrzebny bo operuje się tu nieoficjalnymi informacjami. Gdyby ludzie nie mieli informacji pozyskanych w taki sposób nie byłoby tematu. Co innego gdy dana informacja jest ogłoszona oficjalnie.
 

gamin

Rozbójnik
Widze ze dyskusja toczy sie dalej, grunt ze w dobrej atmosferze :)

Nie ma powodu dla ktorego grzebanie w plikach mialoby dawac jakikolwiek powod do narzekania.
operuje się tu nieoficjalnymi informacjami.
Przeciez watek o spoilerach czy chocby watki prowadzonego przez @Mighty Garoth o evenatch to nic innego jak operowanie nieoficjalnymi informacjami, a zobacz ile maja odslon. I w sumie nikt sie nie oburza na te watki, ani nie wnosi o ich usuniecie.
Ludzie potrzebuja informacji. Gracze Elvenar od dluzszego czasu otrzymuja w znacznej wiekszosc info typu: tego nie mozemy powiedziec, tamtego tez nie mozemy powiedzic, nad tym pracujemy ale to wszystko o czym mozemy powiedzic. Nic wiec dziwnego, ze szukaja informacji, jedni na becie inni w kodzie - ale przeciez obie informacje sa nieoficjalne bo oficjalna staje sie dopiero w chwili publikacji na serwerze live, prawda? Mam nadzieje ze nie pojdziemy w strony dzielnia informacji na bardziej albo mniej nieoficjalna :D
 
Przeciez watek o spoilerach czy chocby watki prowadzonego przez @Mighty Garoth o evenatch to nic innego jak operowanie nieoficjalnymi informacjami, a zobacz ile maja odslon. I w sumie nikt sie nie oburza na te watki, ani nie wnosi o ich usuniecie.
@Mighty Garoth byl chlubnym wyjatkiem. Mial statystyki budynkow eventowych na dluuuugo przed wejsciem eventow na bete, ale celowo czekal z ich opublikowaniem do momentu startu eventu na becie. Robil to wlasnie dlatego, ze wiedzial, ze statystyki czesto sie zmieniaja i chcial zamieszczac rzetelne informacje, a nie dawac pozywke "narzekaczom".

Inni nie postepuja tak rozwaznie. Wrzucaja w Spoilerach wszystko, co data minerzy zamieszcza na becie, a potem sami robia rwetes, kiedy cos sie zmieni jeszcze PRZED wejsciem tych budynkow na bete. Nie mowiac juz o serwerach live. Ten scenariusz powtarza sie tak czesto, ze praktycznie zadna rewelacja zamieszczana przez szperaczy w plikach nie ma za grosz wiarygodnosci. @Mighty Garoth robil to inaczej, jemu nie chodzilo o popisanie sie praktycznie bezwartosciowym newsem. Zamieszczal statystyki budynkow dopiero wtedy, kiedy bylo wiadomo, ze w tej formie wejda na bete.
 

gamin

Rozbójnik
I tu mamy pelna zgode.

Problem z "narzekaczami" lub "szperaczami" mozna rozwiazc najprosciej przez ich ignorowanie. "Oni" zawsze i w kazdej dziedzinie zycia beda wystepowac.
Ale to nie oznacza ze nalezy ograniczac ludziom dostep do informacji bo sa tacy jak np Mighty ktory robil bardzo dobra robote z ktorej bardzo wielu korzystalo..
 
Do góry