• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pkt rankingowe z Antycznych Cudów

Sherab

Wędrowiec
Cześć

Gram od listopada 2016. Starałem się nie marnować PW. Wszystko szło w technologie i potem w Antyczne Cuda (AC).

Od sierpnia 2018 jestem w bractwach, które tydzień w tydzień zdobywały 10 skrzynię w turniejach. Dodatkowo stawiam te wszystkie czasowe budynki z eventów które dają PW.
Cały czas biorę udział w łańcuszkach aby zdobyć dodatkowe PW za pomoc w zbadaniu cudaka u innego gracza.

Przez te ok 168 tygodni, które gram udało mi się uzbierać ok 62 tysięcy pkt w AC.

Patrząc w ranking są gracze, którzy mają po 200-300K pkt rankingowych z samych AC.



Ja robię zazwyczaj 10 prowincji a rzadko dociągam do 20. Od wielkiego dzwonu do 30.
Jakbym robił 30 prowincji od samego początku to miałbym dodatkowo jakieś 40 tysięcy punktów wiedzy więcej (168 tygodni razy 289 PW (tyle się uzyskuje za 30 prowincji na full) minus to co jednak zrobiłem.


Skąd więc tacy gracze mają po 200-300K PW więcej? Jest jakiś patent czy może multikonta niebanowane przez Adminów bo ciężko zbanować diamentowego gracza?
 

DeletedUser174

Guest
Od 10 prowincji dostajesz 5 pw w 2 turze i 6 pw na 5 gwiazdce w turnieju... Za pełen cykl jest zatem 11.
11x10 prowek czy nawet 11x 20
a 11 x 50 / 60 czy nawet 70+ ... To robi gigantyczna roznice


Temat multi pomijam. To zupełnie inna kwestia.
 

Sherab

Wędrowiec
No przecież tak to przeliczałem na 30 robionych prowincji tydzień w tydzień

Mogę to jeszcze rozpisać

1. tura - 9PW
2 tura - 9 + 20 x 5 = 109PW
3 tura - 12 PW
4 tura - 12 PW
5 tura - 12 + 20 x 6 = 136 PW
6 tura - 15 PW

Czyli ok 290 PW.

Ci (tak jak ja) co robią 10 prowincji to dostają 69 PW czyli tacy co robią 30 prowincji są o 220 PW na plusie. Tydzień w tydzień. Ale własnie o tym pisze - że jak nawet te 220 się pomnoży przez ilość tygodni obecności w grze to wychodzi zaledwie kilkadziesiąt tysięcy. A ja piszę o graczach, którzy mają kilkaset tysięcy więcej. I to mi nie pasuje,

Nawet jakby robili 50 prowincji tydzień w tydzień od początku gry to będzie 440 PW więcej niż ja * ilość tygodni w grze (168 tygodni) co daje ok 74 tysiące PW więcej z turniejów niż ja. A gracze o których pisze mają 200 - 300 tysięcy więcej
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Książek których nie policzyłeś jest mnóstwo... np. są gracze którzy czekali po pół roku na nową rasę... wszystkie książki z paska mogli wrzucać do siebie... lub np. inwestować w cuda innych graczy otrzymując np. za 3-5 szt 20-30 szt... dochodzi wiele budynków które także produkują książki co 24 h, studnie wypluwają je co 12 h... w akademii magi możesz sobie produkować pakiety z książkami, zdobywanie prowincji, inni gracze z bractwa, sąsiedzi polujący na runy, bądź nawet gracze aktywni na innych światach ,a na moim trzymający fermę studni dla zdobywania diamentów... a książki pakują losowym graczom lub tym co im wymieniają zasoby... wolny kraj i wiele opcji zdobywania książek... ktoś może także grać z półtora roku dłużej od Ciebie ;) Pozdrawiam M78.
 
Oj @Sherab, chyba wsadziles kij w mrowisko, pewnie niewielu graczy bedzie sklonnych o tym porozmawiac ;)
Patrząc w ranking są gracze, którzy mają po 200-300K pkt rankingowych z samych AC.
Slabo szukales, bo sa tacy, ktorzy maja i po 500k ;)
Skąd więc tacy gracze mają po 200-300K PW więcej? Jest jakiś patent czy może multikonta niebanowane przez Adminów bo ciężko zbanować diamentowego gracza?
W ogromnej wiekszosci to wynik posiadania kilku (czasem nawet kulkudziesieciu) multikont. Staz gry gra tu wprawdzie pewna role, ale mniejsza, niz mogloby sie dzis wydawac, Kiedys po prostu zdobywalo sie znacznie mniej pw. Nawet kilkukrotnie mniej, niz dzis. Nagrody w turniejach byly nizsze, wyniki rowniez (a wiec i ilosc pw zdobywanych z prowincji), poza tym nie bylo czasowych budynkow i zestawow dajacych pw. Szczytem marzen byla Ksiega Tajemnic, dajaca 3-4 pw od ktoregos tam poziomu. Dopiero od roku-poltora ilosc mozliwych do zdobycia pw znacznie sie zwiekszyla, a przez ostatni rok wrecz eksplodowala.

Skoro jestesmy przy wyliczeniach, to sprobuje to policzyc u siebie.
Nigdy nie prowadzilem dokladnych zapiskow, ale zapamietalem, ile pkt. rankingowych za cuda mialem w jednym z moich miast glownych w maju 2019. Wtedy, po ok. 17 miesiacach gry, mialem w cudach niecale 40k. Niby duzo, ale od samego poczatku bylem bardzo aktywny w turniejach. Kilka k z tego pewnie dzis uznane bylyby za nielegalne, ale jakos nie spedza mi to snu z powiek. Po prostu nie bralem udzialu w lancuszkach, wiec okazjonalne wrzutki ze swojej drugiej turniejowej wioski i zajmowanie skrzynek traktowalem raczej jako pokrycie strat, ktore ponosilem wlasnie na skutek nieuczestniczenia w lancuszkach. Ale nawet z takich okazjonalnych wrzutek dosc szybko zrezygnowalem, zeby miec po prostu calkowity spokoj. Teraz prawie wszystkie pw z mojej wioski pod studnie rozdaje pomiedzy znajomych.
Obecnie mam w cudach niecale 130k, czyli przez ostatnie 9 miesiecy od maja 2019 przybylo mi w cudach ok. 90k i wydaje mi sie, ze to absolutne maksimum tego, co dalo sie zdobyc w tym czasie bez multikont i bez kupowania pw za diamenty.

Srednio w tygodniu wpada mi obecnie:
Turniej 1000 pw
Budynki 350 pw
Pasek 170 pw
Studnie, Dzinny 50 pw
Tworzenie, mistyczne obiekty 100 pw
Eventow nawet nie licze, bo nie mam np. pojecia, ile pw wpadlo mi z obecnego.
Niezaleznie od systemu zamykania cudow (lancuszki, rynek skrzynek) doliczam do calosci +20% bonusu ze skrzynek, bo tyle srednio wychodzi.

Sa slabsze tygodnie, kiedy np. odpuszcza sie jakis turniej, ale tu srednia uzupelniaja eventy, np. z Syrenek mialem jakies 12k pw, z Zodiakow tez cos kolo tego (razem ok. 23-24k). Do tego dochodza prezenty od roznych znajomych, ktorzy czasem koncza mi jakis cud, bo sami nie maja na danym swiecie co zrobic z pw. Od razu mowie, ze miedzy swiatami sie nie wymieniam, a jesli chodzi o takie prezenty, to prosilem znajomych, by tego nie robili :) Czasem zdarzaja sie takie prezenty od zupelnie mi nieznanych osob i nie mam nawet pojecia, za co.

Wychodzi mi, ze przez ostatnie miesiace moglem i dalej moge inwestowac w cuda okolo 2000 pw tygodniowo. Maksymalna mozliwa obecnie do zdobycia (legalnie) w roku ilosc pw oszacowalbym na 100k i to przy maksyalnym wysilku, ale mam na mysli obecne warunki. Kiedys bylo to oczywiscie o wieeeeele mniej. Wracajac do Twojego pytania @Sherab, jak to jest mozliwe normalnymi sposobami, ze niektorzy maja o 200-300k wiecej w cudach od Ciebie, to wydaje mi sie, ze prawidlowa odpowiedz brzmi: to nie jest mozliwe. Kiedy widze gracza, ktory ma w cudach ponad 200k, to nie ulega dla mnie watpliwosci, ze niezaleznie od stazu w grze po prostu musial sie "wspomagac", bo nie ma innego wytlumaczenia. Kiedys nie dalo sie zdobywac tylu pw, co dzis, a matematyki nie da sie oszukac ;)

Tyle, ze... tacy gracze i ich multikonta zupelnie mi nie przeszkadzaja. Bo niby czemu mieliby mi przeszkadzac ? Ze sa wyzej w rankingu ? A niech sobie beda, ranking nigdy mnie nie interesowal. Ze dzieki napompowanym cudakom maja wieksze szanse w turniejach ? Moze i kiedys tak bylo, tyle ze cuda, na ktorych mi naprawde zalezalo, dalem juz rade podniesc na wysokie poziomy. A ze ktos ma Otchlan, Wykopaliska, czy Wieze Dobrobytu na 30 lvl, a ja nie ? A niech sobie ma, mi te cudaki do niczego nie sa potrzebne i w niczym by mi nie pomogly, wiec ich nikomu nie zazdroszcze. Nawet wtedy, kiedy jeszcze nie mialem cudow wojskowych na wysokim poziomie i inni rzeczywiscie mieli przewage w turniejach, nie za bardzo mi to przeszkadzalo. Dosc szybko sie okazalo, ze gracze z takim deficytem wcale nie musieli odstawac poziomem od tych ze "wspomagaczami", wiec satysfakcja z dotrzymywania im kroku byla tym wieksza. Chodzi mi ogolnie o to, ze to, co robia gracze z piecioma czy nawet z trzydziestoma multikontami, zupelnie nie ma wplywu na moja gre. To nie jest gra PvP i niczego mi nie moga zabrac, np. napadajac na moje miasto.

Czy multikonta powinno sie banowac ? Na pewno przeszkadzaja graczom, ktorym zalezy na rankingu i ktorym ciezko pod tym wzgledem konkurowac z graczami, ktorzy maja po 200-500k pkt. za cuda. Nie sposob odmowic temu racji. Dla mnie osobiscie ranking nie gra zadnej roli, wiec i multikonta mi nie przeszkadzaja. Nie jestem wprawdzie za ich legalizacja, ale tez chyba nie bylbym za ich dogmatycznym sciganiem. Chocby dlatego, ze w ten sposob bardzo latwo podlozyc komus swinie. Nie pisalbym tego, gdybym sam sie z tym nie spotkal. Juz jakis czas temu ktos (wiem kto) zalozyl kilka kont o nicku bardzo zblizonym do mojego wlasnego i zaczal mi pakowac pw w cuda. Po co ? Pewnie po to, zeby wygladalo to na moje konta pushujace i zeby miec powod, by mnie zglosic. "Przyjaciol" nigdy nie brakuje ;)
 

Tajniakos

Paladyn
Nie jest to żadną tajemnicą, że są gracze, którzy mają całe bractwa złożone z multikont ;)
Mi osobiście to nie przeszkadza bo nie mam parcia na ranking i spokojnie gram swoim rytmem.
Nawet jakby robili 50 prowincji tydzień w tydzień od początku gry to będzie 440 PW więcej niż ja * ilość tygodni w grze (168 tygodni) co daje ok 74 tysiące PW więcej z turniejów niż ja. A gracze o których pisze mają 200 - 300 tysięcy więcej
Wiele liczyć nie trzeba aby wiedzieć ile rocznie może zasilić 25 multikont konto główne gracza ;)
25x 10PW z paska x 365 dni = 91.250 PW x 3 lata gry to już 273.750
Zdeterminowany gracz mógłby spokojnie tę liczbę podwoić przesyłając 20PW z paska na dobę.
Powiem tyle, że tego nie pochwalam ale też nie napiętnuję ponieważ dla mnie to nie stanowi problemu bo i tak robię swoje. Nawet podziwiam takie osoby bo mi by się nie chciało logować na grze 50 razy dziennie na multikontach aby zasilać swoje główne konto ;) Masa ciężkiej pracy i klikaniny :)
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Dawno już gdzieś tu pisałem... ta gra to nie szachy... nie była , nie jest i nigdy nie będzie uczciwa dla wszystkich... dla tego nie ma sensu stresować się rankingiem... jedni lepiej kombinują, inni inwestują PW ( mnie za wrzucanie innym w cuda 1 szt PW nienawidzi pół świata ;) ), a inni po prostu mają kasę i kupują sobie książki na prawo i lewo... grając w to należy pewne fakty mieć na uwadze i nie popadać w paranoje - to tylko gra ;)
 

DeletedUser174

Guest
Każdy gracz może mieć całkowicie legalnie kilka kont.

Teoretycznie zabroniony jest push

Wymiana między światami też jest ujęta w regulaminie.
 

blazius1

Paladyn
Myślę, że multikonta są dyskretnie tolerowane przez IG. Robią ruch w interesie i ma to jest nawet pozytywna strona zjawiska dla pozostałych graczy.

Umówmy się że połowa graczy to niedzielni, a na niedzielnych ta gra nie pociągnęłaby tak długo.
 

Tajniakos

Paladyn
Myślę, że multikonta są dyskretnie tolerowane przez IG.
Nie do końca tak jest :) w jednej siostrzanej grze IG wrzuciłem PW żonie w cudaka i był to mój pierwszy i ostatni raz :). Wyłapali,że oba konta grają na tym samym IP i skończyło się rumakowanie :) Argumenty że gram razem z żoną i że chciał nie chciał IP mamy takie samo bo korzystamy z tego samego łącza były niewystarczające. Więc mają narzędzia do tego aby skutecznie zablokować możliwość przesyłania PW z kont z tym samym IP i nie trzeba wcale banować konta bo wystarczy zwykła blokada :)
 

blazius1

Paladyn
Widocznie ani Ty, ani żona, nie wpłaciliście ani jednej realnej złotówki do gry. Więc nie odpuścili.
IG zachowuje się lojalnie wobec graczy o ile ci odpalą IG jakiś haracz.
Tak wynika z moich skromnych doświadczeń mulikontami, ale mogę się mylić.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Tak wynika z moich skromnych doświadczeń mulikontami, ale mogę się mylić
No raczej się mylisz, sprawdzając konto pod kątem łamania regulaminu, nie wiem czy dany gracz coś kupuje w grze, czy nie. Jest to w całkiem osobnym narzędziu i nawet nie myślę o tym aby to sprawdzać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry