• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pomoc sąsiedzka i kultura

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4260
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4260

Guest
Witajcie, mam pytanie odnośnie kultury za pomoc sąsiada. Nie rozumiem jak działa ten bonus. Wiem oczywiście, że dany budynek kulturowy daje wtedy więcej kultury ale na pasku mojego konta wciąż widnieje bazowa suma kultury jaką miałam przed bonusem sąsiedzkim. Również jak zużywam kulturę do czegoś to pobiera punkty z wartości tej bazowej. Więc w jaki sposób zużywa się ten bonus??
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Bonus kultury z pomocy sąsiedzkiej służy wyłącznie do osiągania większej premii kultury, która zwiększa produkcję monet i zasobów. Bonus ten jest tylko tymczasowy i po określonym czasie wygasa, dlatego też nie jest wliczany w skład [stale] dostępnej kultury.
 

DeletedUser174

Guest
a po ludzku: ma wpływ na poziom zadowolenia (premia kultury to te słoneczko obok ikonki kultury). Jak rozwiniesz dymek ze "słoneczka" dostaniesz info ile masz kultury swojej a ile wyklikanej z pomocy. Im wyższy % tym większa wydajność rezydencji i warsztatów. Kultura nie ma wpływu na produkcję w manufakturach

podpowiedź bonusowa: nie musisz cisnąć aby mieć najwyższy bonus. Nawet na 100% można spokojnie grać, ale wiadomo, że mając 170 jest "trochę" łatwiej. Czar "czarujący podarunek" te % jeszcze moze podrasować
ale z drugiej strony da sie też grać przy minusowej kulturze... aczkolwiek jest to wyższa szkoła jazdy, bo nie będzie wtedy możliwa żadna rozbudowa budynku wymagającego kulturę do budowy/rozbudowy
 

DeletedUser4260

Guest
Ja to wszystko wiem :) wiem jak działa kultura, co daje, do czego służy itp itd. pytam wyłącznie o to jak ona się zużywa przez to, że nie jest wliczana w główną sumę punktów ta sąsiedzka. Nic więcej nie potrzebuję.
 

DeletedUser174

Guest
chyba musisz doprecyzować pytanie...

zgaduję ze chcesz się dowiedzieć jak ta kulturę wykorzystać do rozbudowy miasta. Jeżeli tak jest, to równie dobrze możesz się zastanowić nad walorami odżywczymi plastikowego chleba... niezależnie od tego jak realistycznie wygląda jest niejadalny. Ale bardzo ładnie wygląda
 

mayder

Tancerz ostrzy
Ja to wszystko wiem :) wiem jak działa kultura, co daje, do czego służy itp itd. pytam wyłącznie o to jak ona się zużywa przez to, że nie jest wliczana w główną sumę punktów ta sąsiedzka. Nic więcej nie potrzebuję.

Kulturę zużywasz na budowę/rozbudowę budynków. Kultura bonusowa z pomocy sąsiedzkiej się nie zużywa tylko po określonym czasie mija.
 

DeletedUser2017

Guest
Jak pisali moi przedmówcy bonus z pomocy sąsiedzkiej czyli premia kultury jest tylko chwilowy czyli podwyższa procentowo już istniejącą kulturę o jakiś tam procent w zależności od tego ilu twoich sąsiadów kliknie ci w kulturę. Za ten bonus nie wybudujesz/rozbudujesz budynków w mieście.
Kultura bonusowa z pomocy sąsiedzkiej się nie zużywa tylko po określonym czasie mija.
Otrzymujesz dodatkowo tyle samo kultury ile posiada dany budynek w który kliknie twój sąsiad . Przykładowo jeśli masz budynek kulturowy 1000 kultury to po kliknięciu na niego otrzymujesz dodatkowe 1000 kultury. Ot cała filozofia :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry