• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pomoc sasiedzka w budynkach ewolucyjnych

Zglaszam jako blad mozliwosc udzielania pomocy sasiedzkiej w niektore budynki ewolucyjne, a dokladniej mowiac w zwierzaki, ktore mozna karmic. Konkretny przyklad to Feniksy Zmierzchu i brunatne miski, ale z pozostalymi karmionymi zwierzakami jest zapewne tak samo.
Problem polega na tym, ze sasiad moze nam udzielic w taki budynek pomocy sasiedzkiej, ale my, jako beneficjent tej pomocy, w zaden sposob nie mozemy z niej tak naprawde skorzystac, bo rzucenie zaklecia Czarujacy Podarunek nie jest mozliwe w przypadku tych budynkow. Efekt jest taki, ze cala ta pomoc sasiedzka idzie w gwizdek, czyli sie marnuje. Moim zdaniem skoro gra nie dopuszcza rzucania na dany budynek Czarujacego Podarunku, to powinna tez z gory blokowac mozliwosc udzielania w taki budynek pomocy sasiedzkiej. Przy czym nie uwazam tego mojego calego wywodu za "pomysl" czy "propozycje", majace usprawnic gre, tylko z uwagi na te ewidentne sprzecznosci traktuje te cala sytuacje jako blad gry, dlatego zamieszczam ten post w tym akurat dziale.
 

Deleted User - 198835

Guest
Z feniksem ognia i feniksem burzy jest to samo - akurat teraz mam w w obu budynkach udzieloną pomoc , tak samo jest z budynkiem niedźwiedź polarny - udzielona pomoc jest w tej chwili udzielona
Według mnie brak możliwości rzucenia zaklęcia Czarujący Podarunek to błąd gry - uważam tak samo , jak przedmówca ten fakt za błąd i niedopatrzenie , bo jako budynek kulturalny powinien mieć możliwość rzucenia takiego czaru na niego , jak w przypadku innych budynków kulturalnych z produkcją
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Według mnie brak możliwości rzucenia zaklęcia Czarujący Podarunek to błąd gry
Mialem na mysli cos innego. Moim zdaniem brak mozliwosci rzucenia Czarujacego Podarunku jest w porzadku, zeby uniknac podwojnego rzucania zaklec - karmy i podarunku. Bledem jest moim zdaniem to, ze gra w ogole dopuszcza mozliwosc udzielania pomocy sasiedzkiej w takie budynki. Ale nawet niewazne, czy spojrzymy na to z mojego czy z Twojego punktu widzenia - tak czy inaczej obecny stan rzeczy jest totalnie nielogiczny i pozbawia graczy czesci profitow z pomocy sasiedzkiej.

EDIT: moze rozwine troche moja wypowiedz. Moim zdaniem lepiej jest uniknac sytuacji, w ktorej na budynek moga byc rzucone 2 rozne zaklecia, bo w wielu przypadkach moze to prowadzic do problemow. Abstrachuje juz od strony technicznej i tego, jak to wyglada od strony programistycznej i czy tworcy mieliby problem z podwojnymi zakleciami czy nie, bardziej chodzi mi o wizualne efekty rzucenia zaklecia i co one oznaczaja dla gracza. Kiedy teraz widze "chmurke" nad Feniksem Ognia czy brunnerem, to wiem, ze zwierzak jest nakarmiony i moge wykorzystac te efekty karmienia, bo bonusy sa aktywne. Jesli dopuscimy rzucanie na zwierzaki Czarujacego Podarunku, to chmurka nie powie nam wtedy absolutnie NIC. Trzeba bedzie manualnie sprawdzac, czy zwierzak jest nakarmiony, czy to raczej efekt rzuconego Czarujacego Podarunku. Lepiej unikac takich niejasnych sytuacji, moim zdaniem wizualny efekt rzucenia zaklecia powinien byc jednoznaczny, a poniewaz efekt karmienia jest nieporownanie wazniejszy od pomocy sasiedzkiej, to jak najbardziej akceptuje brak mozliwosci rzucania na zwierzaki podarunkow. Niech po prostu z gory wykluczona bedzie mozliwosc udzielenia w taki budynek pomocy sasiedzkiej, wtedy sasiad kliknie pomoc w jakis "normalny" budynek kulturowy czy pop/kul, a pomoc sasiedzka nie pojdzie w gwizdek, jak to ma miejsce obecnie.
 
Ostatnia edycja:

Deleted User - 198835

Guest
Czyli albo odłączyć te budynki , które można karmić od możliwości dawania pomocy sąsiedzkiej , jak mają to niektóre budynki z samą kulturą , albo zmienić grafikę nad budynkiem jednego z czarów (jak gram tylko na kompie i mam coś jak chmurkę kropek w obu czarach)
Jak zmienić grafikę , to mniej chyba zabawy byłoby z karmieniem , bo mniej tych budynków , ale program , to program , a ja nie znam się na tym :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Przypomnę ze problemem nie była grafika tylko to ze gra dopuszczała rzucenie tylko jednego czaru na budynek, dlatego Czarujący Podarunek został wyłączony. To już jest taki kompromis

Jesli dobrze kojarzę pomocy sąsiedzkiej nie można rzucać tylko na najmniejsze budynki 1x1? Choć jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem by było wyzerowanie kultury u zwierzaków i proporcjonalne zwiekszenie popki, wtedy mogą być przesunięte do budynków „produkcyjnych”. Jedyne czego się boje to tego rebalansu bo jak iG się za ro weźmie….
 
Ostatnia edycja:
Przypomnę ze problemem nie była grafika tylko to ze gra dopuszczała rzucenie tylko jednego czaru na budynek, dlatego Czarujący Podarunek został wyłączony. To już jest taki kompromis
O kompromisie mozna mowic wtedy, kiedy zwolennicy dwoch (lub wiecej) roznych opcji nie dostaja wprawdzie wszystkiego, co by chcieli, ale jednak cos dostaja. Tutaj mamy do czynienia z sytuacja, w ktorej pomoc sasiedzka udzielona w taki budynek nie daje absolutnie NIC :) Kompromisem byloby wlasnie calkowite wylaczenie opcji pomocy sasiedzkiej w takich budynkach. To by byl kompromis na zasadzie "Nie mozna dostac pomocy sasiedzkiej w danego zwierzaka ? No trudno, ale przynajmniej ta pomoc pojdzie w jakis inny budynek i sie nie zmarnuje nawet, jesli byc moze da troche mniej dodatkowej kultury". To by wlasnie byl kompromis :)
Dobra, nie chce juz dzielic wlosa na czworo, w kazdym razie obecna sytuacja jest calkowicie nielogiczna i skutkuje zwyklym marnotrawieniem pomocy sasiedzkiej.
 

blazius1

Paladyn
Nigdy nie zgłaszałem tego problemu, bo mnie niespecjalnie dotykał. A są nadal problemy poważniejsze.

Niemniej problem jest. I nie tylko w postaci braku konsekwencji w działaniu mechaniki pomocy sąsiedzkiej, ale są też gracze po prostu poszkodowani obecnym rozwiązaniem.
 

Deleted User - 198835

Guest
W sumie u mnie łapkowanie daje korzyści - dodaje kultury mojemu miastu , jedynie nie mogę dobrać tych 5% z czaru
 

BlossomValvi

Łucznik
O kompromisie mozna mowic wtedy, kiedy zwolennicy dwoch (lub wiecej) roznych opcji nie dostaja wprawdzie wszystkiego, co by chcieli, ale jednak cos dostaja. Tutaj mamy do czynienia z sytuacja, w ktorej pomoc sasiedzka udzielona w taki budynek nie daje absolutnie NIC :) Kompromisem byloby wlasnie calkowite wylaczenie opcji pomocy sasiedzkiej w takich budynkach. To by byl kompromis na zasadzie "Nie mozna dostac pomocy sasiedzkiej w danego zwierzaka ? No trudno, ale przynajmniej ta pomoc pojdzie w jakis inny budynek i sie nie zmarnuje nawet, jesli byc moze da troche mniej dodatkowej kultury". To by wlasnie byl kompromis :)
Dobra, nie chce juz dzielic wlosa na czworo, w kazdym razie obecna sytuacja jest calkowicie nielogiczna i skutkuje zwyklym marnotrawieniem pomocy sasiedzkiej.
Nie, kompromisem było to ze pomiędzy karmieniem zwierzaków a rzucaniem czaru, IG wybrało karmienie… no to dostaliśmy ze w każdym momencie sobie go nakarmisz a nie ze ci czar go zablokuje na x godzin, teraz pasuje do definicji kompromisu?

Jak pisalem, najłatwiej byłoby wycofać kulturę z tych budynków, czyli masz to co teraz ale oficjalnie nie musisz dzielić włosa na czworo, i wtedy nie ruszamy mechaniki 1 czar na budynek.

Tym niemniej to dyskusja akademicka, kultura w budynkach ze zwierzakami jest produktem mocno pobocznym, fakt mieli mnostwo czasu by to uporządkować ale cóż to IG… nie wiem tytuł generuje rok w rok zyski a postęp w deweloperce jak jakiejś garażowej produkcji typu indie
 

blazius1

Paladyn
Nie pasuje do definicji. Mieli do wyboru rybki albo akwarium i wybrali akwarium.

Wycofanie kultury ze zwierzaków to byłby taki minimalny rebalans, który dotknąłby jakąś wąską grupę graczy. Więc tego nie zrobią.
Lepiej pewnie żeby niektórzy mniejsi gracze nie stracili na takim rebalansie, niżby niektórzy o wiele więksi - na nim minimalnie zyskali.

Ja bym w ogóle zwierzaki zrebalansował. Ale pozostawiając kulturę w spokoju pozmieniałbym czasy karmienia.
 

ryjuwka

Rozbójnik
witam
na kompie próbowałem rzucić zaklęcie "czarujący podarunek" komuś z bractwa i nie miałem takiej możliwości
 
na kompie próbowałem rzucić zaklęcie "czarujący podarunek" komuś z bractwa i nie miałem takiej możliwości
Nie o to chodzi. Rzecz w tym, ze mozesz komus udzielic pomocy sasiedzkiej (dac motywke), klikajac w taki budynek ewolucyjny, a ten ktos nie moze rzucic na niego Czarujacego Podarunku, wiec de facto nie moze skorzystac z tej pomocy sasiedzkiej. Jak pisalem wyzej, z kilku roznych wzgledow uwazam, ze niemoznosc rzucenia Czarujacego Podarunku jest w porzadku - to mozliwosc udzielania pomocy sasiedzkiej w takie budynki powinna byc wyeliminowana.
 
To wcale nie jest takie glupie, bo niektorzy trzymaja wygasle wzmocnienia jako rezerwuar mlotkow i zlota, a przy okazji rzucaja na nie Czarujacy podarunek. Jesli regularnie motywuja sasiadow na mapie, moga liczyc na wiele motywek w swoim miescie i w ten sposob rekordzisci potrafia dobic do 700% kultury :)
Ale rozumiem oczywiscie, co masz na mysli, wspomnialem o tym tylko jako o swego rodzaju ciekawostce :)
 

Ovocko

Rycerz
najbardziej sąsiedzka pomoc to idzie w gwizdek, ponieważ jest możliwość lakowania wzmocnień....

Na wzmocnienia możesz rzucić podarunek, a od pewnego momentu i tak liczy się to na ile budynków rzucisz czar, a nie to ile uzyskasz z "gołej" pomocy sąsiedzkiej.
Na pomoc sąsiedzką masz limit przy 170%, a ten próg obstawiam że większość graczy osiągnie jeszcze zanim wzmocnienia pojawią się innym jako budynki do załapkowania.
Wszystko co uzyskujesz powyżej 170% bonusa pochodzi z czarów, a tu można ugrać całkiem sporo, tym bardziej że na bonus z podarunku już nie ma limitu.
Sam jestem regularnie "w plecy" o 50-100% bonusa kultury tylko dlatego, że nie można rzucić czaru na część budynków ewolucyjnych.
 
Do góry