• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pomysł na nowy konkurs

jakub357

Łucznik
@jarq Kiedy zamierzasz zrobić konkurs na forum?
Turniejowy nie zalicza się jako konkurs na forum, zresztą i tak był dawno temu.
CM ma pulę konkursów do wykorzystania okresowo; wywalcz u nas zgodę na wartościowe nagrody i zorganizuj coś proszę.
 

DeletedUser174

Guest
@jarq Kiedy zamierzasz zrobić konkurs na forum?
Turniejowy nie zalicza się jako konkurs na forum, zresztą i tak był dawno temu.
CM ma pulę konkursów do wykorzystania okresowo; wywalcz u nas zgodę na wartościowe nagrody i zorganizuj coś proszę.
mamy akurat szczeście mieć całkiem przyzwoitego CM-a. Jestem przekonana, ze o ile ktoś zapuka do szefu z przygotowanym pomysłem na konkurs (albo przynajmniej wstępnym zarysie pomysłu), to po kilku szlifach organizacyjnych będziemy mieć ogłoszony konkurs ;)

Nie ma co się wypierać, ze konkurs turniejowy wyszedł spod mojej ręki właściwie. Napisałam do szefu z zapytaniem o ewentualną możliwość organizacji konkursu w takiej formie i ku mojemu zdziwieniu zgodził się zorganizować coś takiego. Po wymianie kilku maili konkurs został ogłoszony oficjalnie. Na tej podstawie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, ze się da zrobic konkurs... a że trochę trzeba by przy tym posiedzieć... cóż ... nie ma lekko. Wystarczy w miarę rozsądny pomysł i na pewno bedzie :)
 

jakub357

Łucznik
O, dobrze to słyszeć. Aż przypomniał się mi ten okropny konkurs z fragmentem budynku po którym trzeba było zgadnąć co to jest; za cholere nie wiedziałem!
Z fajnych pomysłów na pewno coś się znajdzie, za Dawnych Kadencji zakładałem kilka tematów z propozycjami konkursów.
Ja osobiście byłbym bardzo za współzawodnictwem opartym na
tworzeniu
Czyli praca pisemna (opowiadanie tematyczne/ wiersz); forma plastyczna (rysunek, rzeźba, farby); konkurs na wypieki z motywem Elvenar; może nawet grafika komputerowa (stworzenie banera z wykorzystaniem jakiś elementów obowiązkowych).
Jako jury proponuje polski Team, żeby nie można było szafować głosami jeśliby to społeczność miała wybierać.
A więc proponuje rzeczywisty konkurs w którym nie wygra każdy i nie tylko spełnienie wymogów będzie się liczyć, ale rzeczywisty efekt końcowy.
No chyba, że chcecie taki konkurs gdzie każdy uczestnik wygra po 50 Ziaren żeby sobie kwiatki pootwierać.
Ja mówię o konkretnych wygranych, np. 2000, 1500, 1000 diamentów; miejsce 4 i 5 po kolejne 750, 500. To tylko skromny przykład, nagrody mogą być większe. Tym bardziej będą powstawać wspaniałe rzeczy i cudowny proces twórczy.
 

DeletedUser174

Guest
ale piekny oftop :) ale trudno... może jakiś mod sie zlituje i przeniesie posty do innego wątku... chyba kiedyś były jakieś dotyczące konkursów nawet


jakub357 :)
Coś mi sie wydaje, ze konikujesz ;) Proponowane przez Ciebie nagrody są nierealne, proponowana forma (z tymi wypiekami to już naprawdę pojechałeś) jest nierealna raczej, bo konkursy musza być dostępne dla każdego, a co do jury jako team... yhy... taaa... nawet wyniki losowania totka były podważane, wiec sory ale uznaniowy konkurs na pewno nie przejdzie (w sumie będę prawdopodobnie jedną z pierwszych osób drących pyska). Jak team miałby oceniac które opowiadanie jest ładniejsze? Czy który obrazek jest lepszy? Wybacz, ale współzawodnictwo i "cudowny proces twórczy" nie idą w parze. Powiedziałabym nawet, ze to są dwa zupełnie wykluczające się światy (nie można stopniować sztuki, a własnie na tym polega rywalizacja). W rywalizacji sportowej nie chodzi o to który piłkarz ma ładniejszy zadek i ładniej wyprofilowaną klatę (vel cycki ^^), tylko sprawa rozbija sie o jego skuteczność na boisku.
A więc proponuje rzeczywisty konkurs w którym nie wygra każdy i nie tylko spełnienie wymogów będzie się liczyć, ale rzeczywisty efekt końcowy.
idea szczytna :) w realiach nazywamy to utopią... albo socjalizmem... w sumie to mała różnica ;)
 
A dlaczego niby to nie mialyby byc wypieki ? Lub cos podobnego ? Ech Kiki, grajac w bractwie turniejowym latwo zapomniec, ze wiekszosc graczy Elvenaru ceni sobie nie rywalizacje, a przede wszystkim walory estetyczne gry :) Moga sie odprezyc przy ladnej grafice i bezstresowej rozbudowie swojego miasteczka, moze teraz pora na jakis konkurs, ktorego grupa docelowa byliby wlasnie ci gracze ? Zawody sportowe juz przeciez mielismy i to stosunkowo niedawno, nie ma sensu tego zbyt czesto powtarzac,
 

DeletedUser174

Guest
dlaczego nie wypieki? bo to nie forum kulinarne :p

osobiście nie mam nic przeciwko kreatywnym konkursom. Tylko jak je oceniać? Uznaniowo? Czy wg jakichś zasad? Podział wg ładne-brzydkie? a jakie będą definicje tego >ładne< i to to miałby oceniać? Losowo tak jak do tej pory? Cóż... ktoś sie napracuje tydzień nad pracą i wystawi ją do konkursu. Ktos inny do kartki papieru doczepi wstążkę i z czasem operacyjnym 5min nakładu pracy łącznie z zamieszczeniem posta na forum i wygra konkurs... I może mi powiesz ze to jest nierealny scenariusz?

W konkursach i tak bierze mało osób. Nałożenie dodatkowych uwarunkowań (umiejętność pisania / rzeźbienia czy tego pieczenia) bardzo drastycznie ograniczy liczbę uczestników . Może mi się tylko tak wydaje, ale chyba nie o to w tych konkursach chodzi?

Odwołując się do konkursu turniejowego: włąśnie dlatego były 2 odsłony konkursu, żeby kazdy mógł w nim uczestniczyć, bo zasady nie ma co się oszukiwać były skrojone na bardzo wąską grupę odbiorców (z której i tak nie wszyscy {żeby nie powiedzieć większość} zechcieli się pobawić w konkurs tak na marginesie)

Dlatego im bardziej masowy tym lepszy... a to wyklucza pieczenie :p
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Myślę Kiki że co do pieczenia możesz się ostro mylić :p bo ludzie grający w Elvenar mają naprawdę szerokie spektrum zainteresowań i umiejętności ;)
A jakiś fajny konkurs mógłby ożywić atmosferę :)
 

mayder

Tancerz ostrzy
Według mnie żeby merytorycznie ocenić konkurs z wypiekami należy ich spróbować, więc jak dla mnie ten pomysł odpada :p
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Dlatego im bardziej masowy tym lepszy... a to wyklucza pieczenie
No nie wiem, w naszych gazetkach sporą część miejsca zajmowały przepisy ;)
W każdym bądź razie, jeśli by to miał być konkurs kulinarny, to ja już rezerwuję miejsce w jury :p

Żeby nie był offtop (choć w tym wątku chyba i tak jest), to mnie chodzi po głowie od pewnego czasu taki pomysł na rywalizację na polu militarnym:
taki osobny mini-turniej z 1-2 walkami charakterystycznymi dla każdego rodzaju turnieju/prowincji, w którym każdy ma dostępne wszystkie jednostki wojska bez ograniczeń, za to bez żadnych działających wzmocnień i cudów - celem byłoby wygranie wszystkich walk z jak najmniejszymi stratami.
Ale to raczej też nie byłby masowy turniej.
 

jakub357

Łucznik
wypiekami należy ich spróbować
Nie, nie, nie - chodzi o artystyczną wersje wypieków, czyli ciasto z powierzchnią obrazkową, ciastka z elvenarowymi motywami itd. Odsyłam do tortów weselnych w celu zaznajomienia.
Tylko jak je oceniać?
A co Ci przeszkadza nasz polski zespół w jury? Myślę, że ocenialiby sprawiedliwie; jednocześnie rozumiem, że masz odmienną reprezentacje obiektu i spodziewasz się niesprawiedliwości. Jestem dalej za oceną przez nasz zarząd, nie ma sensu obligować twórców do oceny :)
Jak team miałby oceniac które opowiadanie jest ładniejsze? Czy który obrazek jest lepszy?
Już spieszę z odpowiedzią :) Należy utworzyć pewne kryteria, wedle których prace będą oceniane. Nie jest to żaden nowatorski zabieg, a oczywisty sposób obecny w recenzjach, czy krytyce książek, obrazów... Do każdej takiej formy łatwo wydzielić kilka kryteriów, które następnie będą oceniane przez sędziów (np. kreatywność pomysłu, estetyka wykonania, poziom reprezentatywności świata Elvenar, jakość warsztatu plastycznego/literackiego, zgodność z zadanym tematem itd).
Jak konkurs to konkurs, a nie święto indyka z rozdawnictwem, czy dzień dziecka.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Nie, nie, nie - chodzi o artystyczną wersje wypieków, czyli ciasto z powierzchnią obrazkową, ciastka z elvenarowymi motywami itd. Odsyłam do tortów weselnych w celu zaznajomienia.

Jak chcesz artystyczną wersję to weź plastelinę i ulep sobie jakieś kwiatki. Tyle jest możliwości żeby wyrazić się artystycznie, że wypieków nie trzeba robić.

A co do tortów weselnych to ludzie na weselach je jedzą i jak je oceniają to nie tylko pod względem wizualnym ale przede wszystkim smakowym. To jest jedzenie i przede wszystkim ma smakować.
 

DeletedUser174

Guest
taaa.. już widze jak wszyscy jak jeden mąż robią 8-piętrowy tort z motywami z gry...

mieliśmy kreatywny konkurs Proszę:
liczba uczestników 12!!! Tylko które zdjęcie powinno wygrać w uznaniowym konkursie Twoim zdaniem? A dokładniej dlaczego akurat te konkretne, a nie inne? Na pewno sa realizowane konkursy artystyczne, w ktróych możesz sie realizować i nie ma potrzeby wymyślać koła na nowo tutaj

Chcecie kreatywny konkurs? "Odpad" z turniejowego konkursu: konkurs oparty o gry forumowe, w których biorą udział całe bractwa i wspólnymi siłami piszą jakieś opowiadanie / kończą zdanie lub sypią skojarzeniami / cokolwiek. Nie trzeba piec ciast i dekorować tortów :p
 

Proqrator

Rozbójnik
Konkurs:
Stworzyc makiete wlasnego miasta z patyczkow po lodach. Czas - cale wakacje. Powodzenia ;)

A tak powaznie to mysle ze zbyt skomplikowane konkursy mijaja sie z celem. Jak kiki wspomniala w konkursie lato z elvenarem wzielo udzial 12 osob, a wystarczylo cyknac zdjecie z jakims kwiatkiem. To ile osob upiecze tort? Dwie? Trzy?
Choc w sumie zrobilbym ciacho z mikrofalowki w 3min i sie zglosil :)
 
Ostatnia edycja:

jakub357

Łucznik
Coście tak się tego ciasta uczepili? Zapomnijcie, że był taki pomysł - to było jako lodołamacz dla rozluźnienia procesu twórczego, niekorzystnie przyjęty jak widać.
Ciasta nie będzie.
Stworzenie porządnego opowiadania, albo rysunku, nie jest niczym ,,wyszukanym". Zwłaszcza, że wydawać by się mogło, że mamy wiele talentów wśród graczy.
@kikimora miałaś swoje klikadło, konkurs turniejowy.
Niezmiennie jestem za konkursem artystycznym. Nie wycofam się z tym pomysłem.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Co do samego konkursu to fajnie że macie pomysły nowe, natomiast proszę pamiętać aby taki konkurs dało się łatwo i w miarę obiektywnie ocenić. Nie wyobrażam sobie jak miałbym oceniać obiektywnie, czy porównywać wiersz z grafiką, nawet ocenianie dwóch grafik z góry skazane jest na moją subiektywną ocenę i przed tym będę się bronił. Dlatego w dotychczas zorganizowanych przeze mnie konkursach wynikiem było losowanie(co nawet do tego niektórzy mieli pretensję) lub zdobywanie punktów. Dlatego proszę abyście uwzględnili to w propozycjach konkursowych, nie zgodzę się na konkurs w którym zwycięzcą będzie osoba które zrobi coś co mnie lub moim kolegom się będzie podobało bardziej od innych.
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Przyszedł mi do głowy szalony pomysł, który kiedyś na jednym forum spotkałam, ale sama udziału nie brałam. Opiszę mniej więcej, jak to wyglądało.
Był to konkurs wielkanocny. W losowych postach na forum ktoś z administracji umieszczał grafiki tematyczne (jajka lub zajączki) i w poście konkursowym dawał wskazówkę, gdzie można ją znaleźć (albo i nie było podpowiedzi? Choć musiała jakaś być, bo kopanie po całym forum byłoby bez sensu). Konkurs trwał 2 tygodnie, a grafiki były wrzucane randomowo. Nie było 2 jednocześnie, ale po znalezieniu jednej, następna mogła być wrzucona od razu, po godzinie albo na następny dzień.
Załóżmy, że było 20 grafik do znalezienia. Konkurs wygrywała osoba, która znalazła ich najwięcej. Pojedynczą kolejkę wygrywała osoba, która pierwsza wkleiła w temacie konkursowym link do posta z grafiką.
 

jakub357

Łucznik
nawet ocenianie dwóch grafik z góry skazane jest na moją subiektywną ocenę i przed tym będę się bronił
To zmienia postać rzeczy. Skoro potencjalni sędziowie boją się oceniać, to nie ma mowy o takiej formie konkursu.
Wszelkie kompetycje twórcze zostały właśnie zaprzepaszczone.
Zostają nam tylko zgadywanki, odszukiwanki, loterie i rebusy. Albo wygrywa każdy uczestnik. No trudno, zawsze coś...

Pomysł @BettyTheCat brzmi całkiem sensownie przy tym obrocie spraw.
 

DeletedUser174

Guest
@jakub357 od samego początku forsujesz pomysł kreatywnych konkursów (jeszcze za czasów Drago... a to było już wieki temu).
Skoro potencjalni sędziowie boją się oceniać, to nie ma mowy o takiej formie konkursu.
wydaje mi się, ze to nie jest kwestia bojaźliwości ;) ale nie mnie tu sie pyszczyć o powodach

nie chcę nic ujmować graczom Elvenaru, ale jednak to nie jest sensu stricte artystyczne grono i dlatego tak niszowe konkursy jak rzeźby czy zdobienie ciast nie powinny być grane.

Mi system losowy się podoba, bo nie można organizatorom zarzucić stronniczości (tak wszechobecnej w tych tzw kreatywnych konkursach, w których mam zazwyczaj nieodparte wrażenie, iż zwycięzca jest znany jeszcze przed ogłoszeniem warunków konkursu)

Pomysł @BettyTheCat już był realizowany na tym forum jako konkurs halloweenowy i osobiście wolałabym, aby tego typu konkursy się nie pojawiały więcej

Proste i lajtowe konkursy sa dobre. Było kilka z podaniem liczby + słowo od siebie i frekwencja w nich była stosunkowo wysoka. Nawet te moje "klikadło" jak to określiłeś miało 2 odsłony właśnie dlatego, aby nie tylko waska grupa raptem kilku bractw miała fan, ale żeby konkurs miałszanse nabrać bardziej masowego charakteru
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Że tutaj też był taki konkurs, to nie wiedziałam, przepraszam. Zaczęłam grać po Halloween :D
Co do artystycznych - zasadniczo można wyłonić zwycięzcę na tej samej zasadzie. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej łapek. A żeby nie było lajkowania ziomków, wszystkie prace idą na skrzynkę do opiekuna konkursu i on wstawia każdą pracę w osobny post. Wtedy odpowiedzialność spada na użytkowników :D
Jeśli ktoś się bawi w architekta, to można zrobić konkurs, kto ułoży konkretne miasto najbardziej wydajnie.
Trudno wymyślić konkurs, w którym udział będą choćby pośrednio brać osoby niekorzystające z forum. Przynajmniej nic mi do głowy nie przychodzi.

//edit: Ewentualnie quiz wiedzowy na temat gry. I tu może być wersja "kto pierwszy, ten lepszy", pierwsze x prawidłowe odpowiedzi albo dostajemy cały quiz, a odpowiedzi wysyłamy na pw opiekunowi (żeby nie było zgapiania od innych).
O ile takiego też już nie było :D
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Absolutnie rozwiązania kto pierwszy ten lepszy czy x pierwszych postów nie mogą wchodzić w rachube. To już było trenowane

Losowanie jest najlepsza forma typowania zwycięzców. I niech już tak zostanie lepiej. Lepsze jest często wrogiem dobrego
 
Do góry