• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Porównanie jednostek wojskowych (Koszary, Tereny treningowe, Obóz najemników)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser110

Guest
Dopiero po skończeniu drzewka badań Niziołków łaskaw byłem pobudować te dwa dodatkowe budynki produkujące wojsko. Oto moje przemyślenia:
Jednostkami, których rekrutacja przynosi pożytek w porównaniu do jednostek dostępnych w Koszarach są:
- Psy. Można powiedzieć, że odpowiednik Tancerzy Ostrzy, ale z powodu swojego zasięgu ruchu na przeciwnika z dużą ilością magicznych jednostek w składzie pożądani
- Zwiadowcy. Odpowiednik Łuczników, przy czym górują nad nimi zasięgiem ruchu (4 zamiast 3). To sprawia wielką różnicę przy walkach, gdzie chcemy dosięgnąć wrogich magów w pierwszym strzale. Do tego większa możliwość ucieczki.
- No i "Creme de la creme" czy jak to się tam po francusku pisze. Kwitnący magowie. Zasięg 5 pól to coś wspaniałego. Masa możliwości ataku pozostając poza zasięgiem wroga. Zwykłych Czarodziejek nie produkuję już w ogóle bo nie mają sensu.
==================
Nie walczyłem żabami, ale ich zasięg również wydaje się ciekawy. Reszta jednostek nie wydała mi się warta produkcji. Czy ktoś mógłby napisać, czy jest jakiś pożytek z Pszczelich Jeźdźców, Driad, Banshee, Wojowników Orków, Valloryjskich Strażników i Strategów Orków?
 

jakub357

Łucznik
Zacznijmy o tego, że walczę tylko na automacie, bo przy kilkunastu prowincjach turniejowych, walcząc ręcznie na każdej gwiazdce, musiałbym siedzieć bardzo długo. To nie Herosy III.
Z budynków wojskowych, oprócz Zbrojowni, mam tylko Koszary i produkuję tylko Magów. Na resztę szkoda mi miejsca, czasu i cierpliwości.
 

DeletedUser2054

Guest
1. Jak grasz Elfami (jak ja) to Valoryjscy Strażnicy robią różnicę. W przeciwieństwie do Trentów mają zasięg 2 (jak Paladyni u ludzi) i w związku z tym możliwość ataku bez kontry. A, i same kontratakują.
2. Ogólniej - jednostki z Koszar NIE kontratakują - a z Terenów treningowych i owszem. To robi sporą różnicę w "ręcznej" walce - w automacie raczej niewielką.
 
Do góry