• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Poradnik Elve-rada

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser727
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser727

Guest
Witam w I wydaniu poradnika "Elve-rada" (załączniku do II numeru gazetki "Elve-info")

Wstęp
Poradnik będzie ukazywał się co drugie wydanie gazetki "Elve-info". W dzisiejszym wydaniu znajdą się porady na temat budowy, produkcji, towarów.

Produkcja
Gdy cały czas gracie lub coś robicie na komputerze najlepiej ustawiać produkcję towarów na 3 h, a produkcję zasobów (młotków) na 15 min lub na 1 h.
Na dłuższy czas nieobecności (praca/szkoła) zalecam nastawiać każdą produkcję na 3 lub 9 h, zależnie od czasu wyjścia.
Nie zależnie od czasu wyjazdu na kilka dni ustawcie najdłuższą produkcję.
Na 5 min ustawiajcie produkcję tylko wtedy, gdy zaraz wyłączacie grę, a możecie jeszcze zebrać i ustawić np. 3 h
W grze obowiązuje zasada: Im krócej, tym więcej na jakiś czas :)

Towary
Towary dzielą się na 3 grupy:
1) Podstawowe - Drewno, Marmur, Stal
2) Rzemieślnicze - Jedwab, Kryształ, Zwoje
3) Magiczne - Eliksir, Klejnoty, Magiczny Pył
1 towar z każdej grupy jest tzw. "towarem bonusowym", czyli takim którego produkcję można zwiększyć po zbadaniu odpowiedniej technologii w drzewku badań za pomocą reliktów danego towaru. Wasze bonusowe towary zależą od miejsca Waszego miasta na mapie. Znajdują się one na północ, południowy wschód i południowy zachód od miasta.
Każdy towar ma swoją unikalną manufakturę, która zmienia się wraz z jej poziomem. Inna rasa będzie miała inne manufaktury, ale działające na tej samej zasadzie.

Budowa
Budowy średnie (ok. 8 godzin) najlepiej ustawiać rano i wchodzić wieczorem lub nastawiać wieczorem i wchodzić rano.
Budowy krótkie (do ok. 4 godzin) nastawiajcie kiedy chcecie, ale raczej nie wieczorem.
Budowy długie (od ok. 12 godzin) najlepiej nastawić wieczorem i czekać do następnego wieczora, by nastawić jakąś długą. Pomiędzy jest miejsce na krótką budowę.

Zakończenie
W następnym wydaniu poradnika znajdą się porady na temat wojska, antycznych cud i ustawienia w mieście.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser964

Guest
Nie mogę się powstrzymać, aby nie dodać, że najlepiej jest stawiać TYLKO manufaktury tego towaru, do którego mamy bonus produkcji ;)
 

DeletedUser727

Guest
Nie mogę się powstrzymać, aby nie dodać, że najlepiej jest stawiać TYLKO manufaktury tego towaru, do którego mamy bonus produkcji ;)
Dzięki za dopowiedzenie, ale nie chciałem tego umieszczać z powodów możliwych "pretensji", że nie powinienem tego pisać, bo mam manufaktury wszystkich towarów - i dobrze mi z tym :)
 

DeletedUser878

Guest
Ja też polecam tylko i wyłącznie stawiać manufaktury swojego bonusowego towaru. Niepotrzebnie stracicie miejsce i przede wszystkim - ludzi, stawiając niebonusowe.
 

DeletedUser79

Guest
Poza tym produkcja jest w ogóle nieopłacalna - zasobów trochę trzeba włożyć w to, a zysków (towarów) prawie nic.
 
Do góry