• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Poradnik- Limit Run

xEasyRiderx

Rycerz
W tym poradniku starałem się zgromadzić w jednym miejscu niezbędne informacje o funkcji wymiany run pomiędzy graczami oraz limitami z tym związanymi. Całość tego poradnika czyli jego naważniejsze elementy obrazujące działanie tego systemu zostały wyciągnęte z dyskucji którą możecie poczytać sobie oraz podyskutować TUTAJ
Nie jest też moim celem w tym poradniku dalsza dyskusja na temat pushingu ale zobrazowanie wam zasady działania tego systemu i zebranie tego w jedną spójną całość. Niezbędne informacje zebrałem z rozsianych dyskusji gdyż wiem że dla wielu osób szukanie wyrywkowych informacji na ten temat po forum zapchanych dyskusjami jest trudne i zniechęca do szukania.

Z wejściem tej funkcji każdy na starcie zaczynał z 2500PW limitu. Jeśli nasz limit zejdzie do 0 nie będzie można otrzymać żadnych wpłat od innych graczy czyli dopóki sami nie przekażemy PW i nie zwiększymy znów naszego limitu.
Taka informacja że nasz limit wynosi równe okrągłe zero pojawia się wpisane na czerwono kiedy inny gracz chce przekazać nam środki w nasz cud.
Żeby uniknąć zbędnej terminologii jako PW, AW, runy posłużyłem się terminem środki.

Co zwiększa nasz limit:
# Jeśli przekażemy środki do cudu innego gracza (obojętne czy PW/AW/ run) nasz limit zwiększy się o tą ilość
# Jeśli zamkniemy nasz cud wszystkie PW ze skrzynek które dostaną nasi darczyńcy jako zwrot również zwiększą nasz limit (tu runy nie liczą się jako PW)
# Dodatkowo co noc dostajemy 80 punktów do naszego limitu które się sumują jeśli nic nikomu nie wrzucamy

Co zmniejsza nasz limit:
# Jeśli ktoś wpłaci środki (PW/AW/runy) w nasz cud lub otrzymamy zwrot ze skrzynek z czyjegoś cudu (tu też runy nie liczą się jako PW), nasz limit zostanie pomniejszony o tą ilość

Warto też wspomnieć że:
# Wrzucane we własne cuda PW/AW/runy są neutralne ani nie zwiększają ani nie zmniejszają limitu.
# Jeśli wrzucimy runę we własny cud to otrzymamy 10PW natomiast jeśli tą runę wrzucimy w cud innego gracza to on otrzyma 15PW.
# Jeśli nasz limit zejdzie do 0 nie będzie można otrzymać żadnych wpłat od innych graczy dopóki sami nie przekażemy PW i nie zwiększymy znów naszego limitu.

Poniżej w spoilerach zacytowałem przykłady naszej koleżanki @Charlene która słusznie zauważyła co się dzieje kiedy przekazujemy środki (PW, AW, runy) w cuda innego gracza.
--------------------​
Przykład 1.
Można się domyśleć, że gracz, który daje mniejszą ilość AW niż wartość skrzynki, jest stratny. Przykład:
Gracz X wpłaca 10 AW i zajmuje skrzynkę o wartości 50 AW. Właściciel ma -10 kredytu, a gracz X +10. Po zapełnieniu paska właściciel dostaje +50 do kredytu, a gracz X -50. Bilans jest taki, że właściciel jest +40 do kredytu, a gracz X -40. Oznacza to, że szukanie taniej okazji do zdobycia AW u sąsiadów/innych graczy nie będzie się opłacało, ponieważ w tym przypadku, w obecnym stanie gry gracz zyskałby 40 AW, ale w systemie kredytu musiałby zainwestować komuś te 40 AW, żeby wyjść na 0 z kredytem i tym samym jest jeszcze stratny o te 10 AW, które zainwestował.

Przykład 2.
To powinien być właściwy przykład jak to działa:
Gracz X wpłaca mi 150 AW i zajmuje skrzynkę, która ma wartość 50 AW. W tym momencie gracz X ma +150 do swojego kredytu, ale ja mam -150 do mojego. Jak uzupełnię pasek cudaka, to wtedy ja dostaje +50 do mojego kredytu( wartość skrzynki zajętej przez gracza X) a gracz X -50 do swojego( ponieważ dostał zwrot za skrzynkę). Bilans jest taki, że właściciel cudaka ma -100 kredytu a gracz X +100 do swojego. Wniosek jest taki, że właściciel po prostu musi brać udział w łańcuszku/ wymianie z innym graczem, żeby zwiększyć kredyt.

--------------------​

Jak widać z powyższych przykładów najlepiej jest wymieniać się na zasadzie gdzie dwoje graczy dogaduje się na określoną ilość i wymieniają się 1:1 wtedy nikt nie jest na minusie i obie strony są zadowolone.
Nie jest też jak widać opłacalne wrzucanie mniejszej ilości środków w daną skrzynkę niż jej wartość ponieważ z pozoru nic nie zyskujemy ale tracimy na tym.

Ale co zrobić kiedy mamy limit i nie jest możliwe przekazanie przez innych graczy jakichkolwiek środków w nasz cud to wyjaśnia nasz kolega @chris07070707 w spoilerze poniżej
Ci, ktorzy maja problem z limitami, moga zwiekszyc swoj tzw. "kredyt" za pomoca run do zupelnie zbednych cudow, ktorych nie stawiaja w swoim miescie i ktorych to run nie moga uzyc w celu pomocy innym w ich cudach. Mowa tu o tak zbednych cudach jak Wykopaliska, Ambasada Enara, Labirynt i tym podobne. Na czym to polega ?
Zalozmy, ze kolezanka z bractwa ma juz kredyt = 0, czyli nie moze juz otrzymac w swoje cuda zadnej pomocy od innych graczy i chce ten kredyt zwiekszyc. Wtedy ja, jako pomocny kolega, stawiam w moim miescie na chwile wspomniane wyzej zbedne cuda, czyli Wykopaliska, Ambasade itd., a kolezanka wrzuca mi w nie runy do tych cudow. Kazda wrzucona runa zwieksza jej kredyt o 15 PW. Kolezanke praktycznie nic to nie kosztuje, poniewaz tych run i tak nie moglaby wrzucic we wlasne cuda (bo nie stawia tak bezsensownych cudakow jak np. Ambasada Enara), nie moglaby tez wykorzystac ich u innych, bo niektorych cudow NIKT nie buduje :)

Czyli pod kreska, ci, ktorzy maja obecnie troche miejsca w miescie, moga pomoc innym graczom z bractwa pozbyc sie limitow w ten sposob, ze, wybuduja i oddadza do dyspozycji bractwa wszystkie te niepotrzebne cuda, w ktore inni moga wrzucac swoje niepotrzebne runy, zwiekszajac dzieki temu swoj kredyt i co za tym idzie, zwiekszajac ilosc mozliwych do otrzymania PW w ich "normalnych" cudach. Wiekszosc graczy ma mnostwo run do takich niepotrzebnych cudow, wiec mozna je wykorzystac wlasnie w ten opisany wyzej sposob :) Po wypelnieniu te cuda mozna zburzyc i zbudowac na nowo, na tych poczatkowych poziomach budowa cudaka nie trwa dlugo. Jesli choc kilka osob w bractwie bedzie stale mialo 1-2 takie niepotrzebne cuda u siebie w miescie, to problem z limitami w bractwie na pewno bedzie juz znacznie mniejszy.

W spoilerze poniżej podałem sposób na sprawdzanie limitu ponieważ IG jeszcze nam nie zaserwowało licznika i raczej wszystko co robimy odbywa się na czuja chyba że ktoś siedzi z kartką i ołówkiem w ręku i liczy ilości wydanych i uzyskanych środków z cudów.
Z pozoru wygląda to na trudne jednak tak nie jest i jeśli już raz to zrobicie to kolejny będzie banalnie prosty.
W grze w wersji przeglądarkowej (chrome, firefox) postępujemy wg. poniższej instrukcji:
# wciskamy F12
# po otwarciu narzędzia klikamy zakładkę Sieć lub Network
# w pasku Filtrowanie adresów wpisujemy json
# odświeżamy stronę klikając kółko odśwież na górnym pasku przeglądarki
następnie
# z listy członków bractwa klikamy ikonkę cudaków gracza którego chcemy sprawdzić a następnie obojętnie jaki jego cudak
# następnie w narzędziu klikamy 2x najniższą linijkę która się pokazała
# otwiera nam się osobna karta lub okno z kodem strony
# przewijamy na sam dół tam w 10-11 linijce jest wartość: receiverKpLimit 1121 oznacza to że gracz ma limitu 1121 do wykorzystania

Jeśli nie ma tej linijki oznacza że gracz ma wyczerpany limit co widzicie opisane na czerwono w jego cudzie.
NIE DZIAŁA TO NA NASZYCH CUDACH TYLKO W CUDACH INNYCH GRACZY nie działa gdy wchodzimy w cuda bezpośrednio z miasta. Zawsze możemy kogoś poprosić żeby sprawdził nam nasz limit.

Zakończenie
Bardzo nieetyczne jest też wrzucanie na chybił trafił graczom swoich środków w ich cuda. Od tego mamy własne bractwa i osoby tam grające z którymi możemy się umówić na wymianę a nie blokowanie komuś limitu bo taki mamy akurat kaprys. Pamiętajcie że poprzez rozwój sióstr i braci z bractwa pomagacie go wzmocnić. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywa dobra współpraca w bractwach ponieważ zawsze można jak to wyżej już pisałem postawić niepotrzebne mam cuda nazwijmy je badziewiaki gdzie bractwo będzie sobie w prosty sposób mogło odnowić limit.

Jeśli coś się zmieni w systemie limitu run postaram się na bieżąco aktualizować zmiany w poradniku :)
 
Ostatnia edycja:

stapa11

Rozbójnik
jeśli dobrze rozumiem to dawanie 1PW żeby dostać skrzynkę jest niekorzystne dla dającego. jeśli już to dać tyle ile w skrzynce, bo jak dany ciut więcej to tak jak byśmy zabrali obdarowanemu.
łańcuszek ma sens tylko dla run, bo wartość RN jest wtedy większa. wymiana 1:1 PW nic nie daje, poza strata czasu.
opcja wsypania RN do cuda, którego zburzę za moment może zablokować mój limit. czyli dostanę coś czego nie potrzebuje ale potem nie dostanę już nic więcej. ale jak znajdę na mapie gracza co ma cud, którego nie buduje to mogę go zasypać runami i zwiększyć sobie limit na jego niekorzyść - czy ktoś to w IG przemyślał?
 

Charlene

Szef kuchni
jeśli dobrze rozumiem to dawanie 1PW żeby dostać skrzynkę jest niekorzystne dla dającego. jeśli już to dać tyle ile w skrzynce, bo jak dany ciut więcej to tak jak byśmy zabrali obdarowanemu.
łańcuszek ma sens tylko dla run, bo wartość RN jest wtedy większa. wymiana 1:1 PW nic nie daje, poza strata czasu.
opcja wsypania RN do cuda, którego zburzę za moment może zablokować mój limit. czyli dostanę coś czego nie potrzebuje ale potem nie dostanę już nic więcej. ale jak znajdę na mapie gracza co ma cud, którego nie buduje to mogę go zasypać runami i zwiększyć sobie limit na jego niekorzyść - czy ktoś to w IG przemyślał?
To wszystko zależy. Opisywałam przykład zdobywania takich skrzynek :
To wszystko zależy od tego, co ten delikwent robi. Przykład na jednym z moich cudaków:
Wartość wpłaty - wartość skrzynki
Gracz A 810 - 95
B 550 - 75
C 400 - 55
D 300 - 35
E 20 - 25
0 - 15
0 - 5
0 - 5
Kredyt w przypadku gracza A wygląda tak, że jest w ogólnym rozrachunku na +715 ( 810, które zainwestował w łańcuszku i tym samym miał zwrot tej kwoty, bo tak działa łańcuszek minus wartość skrzynki 95) Gracz B + 625, Gracz C +345, Gracz D + 265, Gracz E -5.
Właściciel jest +310 kredytu( wartość wszystkich skrzynek po zamknięciu cudaka+ właściciel się wymieniał w łańcuszku)
Dajmy gracza A, który jak widać jest mocno na plusie kredytowym i tym samym może sobie pozwolić na wysępienie dobrej skrzynki, ponieważ starczy mu na to limitu. W przypadku klasycznego sępa, który tylko szuka okazji, ten numer nie przejdzie, ponieważ będzie ciągle na minusie i będzie ograniczony przez wartość limitu dziennego( na sępie dobrze wychodzi właściciel cudaka)
Podsumowując, jeśli gracz bierze aktywnie udział w łańcuszku i dba o powiększanie swojego limitu, to może sobie bez problemu szukać okazji i zgarniać lepsze skrzynki za bezcen, co będzie miało miejsce u większości graczy z ogarniętymi bractwami (chodzi mi o zapas kredytowy a nie sugerowanie, że wszyscy gracze to sępy). Obserwowałam jak to wszystko działa, czytałam Wasze posty i moim zdaniem RS wypada trochę słabiej po tych zmianach, ponieważ on nie będzie powodował tak dużego przyrostu kredytu, jak w przypadku łańcuszka (gracz sam sobie uzupełnia cudaka a te punkty są neutralne) ale pewnie graczom mającym RS to w zupełności wystarczy. Największym problemem są spontaniczne wrzutki od sąsiadów/graczy, którzy chcą sobie podnieść limit i tym samym potrafią nas zablokować. W przypadku graczy łańcuszkowych dbających o powiększanie kredytu taka wrzutka jest jeszcze w miarę do pewnego stopnia, ale gracze RS mogą mieć duży problem, bo u nich jest tylko wzrost dzienny o te 80 pw, ponieważ z RS wychodzą na 0 a z łańcuszka jest zawsze na + wartość skrzynek oraz wzrost dzienny.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Wielu z nas jest wlasnie zdania, ze tak nie do konca, ale chyba lepiej nie wracac do tej dyskusji akurat w tym temacie :)
Mielismy juz taka dyskusje tutaj:
dokładnie tak zwłaszcza że napisałem to na samym początku cytuję:
W tym poradniku starałem się zgromadzić w jednym miejscu niezbędne informacje o funkcji wymiany run pomiędzy graczami oraz limitami z tym związanymi. Całość tego poradnika czyli jego naważniejsze elementy obrazujące działanie tego systemu zostały wyciągnęte z dyskucji którą możecie poczytać sobie oraz podyskutować TUTAJ
 

Deleted User - 198835

Guest
Co do run do cudaków , których nie wybudujemy , a budujemy inne
Jak w którymś cudzie zabraknie run do zamknięcia koła runicznego , to wchodzimy do niestawionych cudów , których nie będziemy stawiać i tam wstawiamy runy do momentu aż będziemy mieli pełne 10 uszkodzonych run , wtedy wchodzimy do cudaka , którego chcemy rozbudować i tam dokładamy te uszkodzone runy , następnie powtarzamy czynność do momentu aż zapełnimy koło runiczne , albo skończą się nam runy (w zależności , co będzie szybciej)
 
Do góry