• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

portalówka w trybie multi iglicy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
zgodnie z obietnica zamieszczam posta uzupełniającego temat portalówki w iglicy, ale tym razem tylko w trybie multi (czyli ten pasek postepu wypracowany przez całe bractwo z lewej strony).

w dniu dzisiejszym za przejście całej iglicy w trybie multi mamy szansę (po spełnieniu odpowiednich warunków) zgarnąć 3x portal 10%.Moja propozycja dotyczy zamiany wspomnianej portalówki na Strumień Zasobów. Szczytem marzeń byłoby 3x 100% :D, ale osobiście zadowoliłabym się odpowiednio do poziomu 25-50-100%... a nawet 3x 10% byłoby lepsze niż portal

W iglicy idą makabryczne ilości młotków... na negocjacje na ostatnim pietrze potrzebuję 130k tylko tj idąc do iglicy z zamiarem negocjacji potrzebowałabym posiadać 630k zapasu na jedną skrzynkę! x4 skrzynki na "bramce" i robi sie trochę śmiesznie, bo zapas w magazynie topnieje błyskawicznie.
Jasne... nie negocjujemy w takich sytuacjach... ale oddziały iglicowe są takie trochę duże, wiec te wojsko musimy mieć i... znowu wracamy do tematu młotków

Portalówka nijak nie pomaga w iglicy. I wątpie aby ktokolwiek robił iglicę, bo w trybie multi jest szansa na portal. Naturalnie na młotki w pakietach też nikt specjalnie iglicy robić nie będzie, ale jednak ich zapas w inwentarzu mocno może w zmaganiach iglicowych pomóc, a uzupełnienie portalu tak trochę średnio może być użyteczne

dodatkowo pomijam już sam fakt spadku wartości portalówki jako takiej. Była o tym mowa w wątku pierwotnym i chyba nie ma sensu powielać wywodu
 

DeletedUser2040

Guest
Popieram. Dla mnie portalówki kompletnie straciły wartość i przyjmę cokolwiek w zamian. Tym bardziej, że w iglicy wysiłek niewspółmierny do nagrody. A młotkodoładowanie zawsze każdemu się przyda.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Portalówki w iglicy tak mogą być czy to w dodatkowej skrzyni czy w normalnej ale nie i bosa na ktokolwiek z pięter.
Są osoby które te portalówki jednak zbierają i potrzebują co też nie zmienia faktu że pomimo losowości nagród w iglicy to bardziej byłbym zachwycony dostając 50 czy 100% doładowania młotków które to jak już wyżej wspomniano idą w ilościach hurtowych
 

DeletedUser174

Guest
Portalówki w iglicy tak mogą być czy to w dodatkowej skrzyni czy w normalnej ale nie i bosa na ktokolwiek z pięter.
chyba lekko pomyliłeś wątki ;) w tym wątku nie rozmawiamy o żadnych skrzynkach. Tematem jest system multi, czyli kwestia dodatkowej nagrody za skończenie iglicy jaką dostaje całe bractwo. Tutaj nie ma żadnej losowości - z góry wiesz jakie dostaniesz nagrody. Za skończenie każdego poziomu oprócz garstki diamentów i teleportu jest właśnie 10% portalu. I o ta nagrodę mi sie tu rozbija temat. Kwestia jakichkolwiek skrzynek na strażnikach, bosach czy bocznych jest zupełnie nieistotna w tym akurat temacie

... i przyjmę cokolwiek w zamian.
z tym cokolwiek to lepiej uważać... przychodzi mi kilka pomysłów i podejrzewam, ze jednak lista niechcianych prezentów mogłaby być całkiem pokaźna...jakiegoś kodeksu albo klatki czy płomienia to chyba raczej nie kcemy... run raczej też nie... a i za relikty to raczej nikt by się nie radował zbytnio... czary też raczej nie są szczytem marzeń (chociaż tutaj jak ktoś nie biega namiętnie na turniejach może mieć inne zdanie)... ig już wiele razy udowadniało, ze trzeba wiedzieć czego sie chce i "cokolwiek" może nas lekko zdziwić ;)

oczywiście rozumiem że lista >cokolwiek< dotyczyłaby jednak rzeczy wartościowych i też przyznaję, że kilka innych pomysłów mi przychodzi na myśl. Nawet za złotko w pakiecie też bym sie nie pogniewała. A i specjalna paczuszka pw (analogia do antycznej wiedzy) powiedzmy w ilości 20 szt do wykorzystania tylko na drzewku w dowolnym momencie (tak, wiem dzisiaj nie ma takiego dziwoląga w grze) byłaby miłym dodatkiem. I kilka innych ciekawych przykładów pewnie jeszcze można dodac
 

DeletedUser2474

Guest
Dla mnie jedno i drugie to taki sam chlam, mam ponad tysiąc strumieni zasobów i kompletnie nie ma na co tego używać, portalowek mam zdecydowanie mniej, więc są lepsza opcja.

Jedno i drugie jest słabe, od strumienia zasobów wolałbym już PW do co cudów
 
Nie glosuje, zeby nie popsuc tu nikomu wynikow glosowania, ale generalnie jestem na nie.
Czemu ?

Tryb multi jest dobry i udany, nagrody generalnie swietne, a jakas portalowka, ktora sie tam zaplatala, to drobnostka i niewazny szczegol. Lepiej, zeby zostawili wszystko tak, jak jest, bo jak juz zaczna przy trybie multi grzebac, to jest spora szansa, ze przy okazji zmienia cos jeszcze... tym razem na gorsze ;)
Czyli ogolnie: rece precz od trybu multi ;) To jedna z niewielu rzeczy, ktore od samego poczatku byly zrobione dobrze.
 

AnnaGlades

Zwiadowca
Jestem nałogowym gościem iglicy i przyjmuję ją z całym dobrodziejstwem wad i zalet. Jedynie w przypadku portalówki mam obiekcje bo tylko kiedy ją dostaję czuję się rozczarowana, a nie chcę aby ta drobna kwestia psuła mi zabawę. Zagłosowałam na zmianę portalówki w strumień zasobów
 

DeletedUser2474

Guest
Portalowki kiedys użyje (chodzby za rok) strumienia zasobów nigdy:)
 

DeletedUser174

Guest
Portalowki kiedys użyje (chodzby za rok) strumienia zasobów nigdy:)
Yyy.... Ale jak to? Kasujesz warsztaty i możesz hulac skoro masz taki zapas mlotkow... Tyle miejsca ludzi kultury... Aż z ciekawości oblukam później ile masz warsztatów

Tylko mnie zastanawia czy przypadkiem nie pomyliłeś strumienia z mocą zasobów...

edit: to dlaczego trzymasz aż 8 magicznych warsztatów, a część nawet czarujesz.... zupełnie bezsensu przy tej oszałamiającej ilości strumieni
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tak, ale --- proszę o renowację (jakikolwiek przelicznik), kiedyś (nie tak dawno temu) portalówka była traktowana na tym samym poziomie jako cenny nabytek przyspieszajacy rozwój a teraz to praktycznie zastępuje rozwój, tylko hardkorowi gracze ich nie używają :>
 

xEasyRiderx

Rycerz
chyba lekko pomyliłeś wątki ;) w tym wątku nie rozmawiamy o żadnych skrzynkach. Tematem jest system multi, czyli kwestia dodatkowej nagrody za skończenie iglicy jaką dostaje całe bractwo. Tutaj nie ma żadnej losowości - z góry wiesz jakie dostaniesz nagrody. Za skończenie każdego poziomu oprócz garstki diamentów i teleportu jest właśnie 10% portalu. I o ta nagrodę mi sie tu rozbija temat. Kwestia jakichkolwiek skrzynek na strażnikach, bosach czy bocznych jest zupełnie nieistotna w tym akurat temacie
Przepraszam oczywiście masz rację, zresztą jestem jak najbardziej na tak. Moim zdaniem portalówki mogą zniknąć i iglicy w zamian za młotki oraz renowację o czym wspominał @BlossomValvi
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
nie ma jednej uniwersalnej nagrody, która zadowoliłaby wszystkich, Każdy z nas gra inaczej i ma inne potrzeby. Mimo wszystko jednak w przeważającej większości główny nurt rozważań ma wspólny mianownik: portalówka nie jest szczytem marzeń

Teleportu raczej nam nie dadzą z bardzo prostego powodu: ta nagroda już jest ujęta w pakiecie nagród z iglicy. Wątpię aby były szanse na zdublowanie nagrody

jezeli ktoś nie ma bractwa, które ambitnie bryka po iglicy to generalnie sama nagroda dla takiej osoby jest bez znaczenia. Nie lubie przygód i szczerze przyznaję nie interesuje mnie jakie są nagrody na zwycięstwo w przygodach - nawet tego z ciekawości nie sprawdzam. Jeżeli bractwo wyciupie skrzyneczkę lub dwie z trybu multi tez nie ma znaczenia czy ta portalówka jest, czy jest to strumień czy 2k diamentów -> nagroda i tak jest poza zasięgiem to co za różnica jaka ona jest. Jeżeli natomiast ktoś co tydzień włazi na sam szczyt to miasteczko może dostawać lekkiej zadyszki, gdy dołożymy do tego jeszcze turnieje na więcej niż 1k pkt to deficyt młotków może być odczuwalny. Posiadanie odpowiedniego zapasu w magazynie spakowanych młotków dostępnych w każdym momencie pozwala na komfort gry bez stresu o niedobór młotków. Z tego właśnie powodu zaproponowałam strumienie.

Nie glosuje, zeby nie popsuc tu nikomu wynikow glosowania, ale generalnie jestem na nie.
Czemu ?

Tryb multi jest dobry i udany, nagrody generalnie swietne, a jakas portalowka, ktora sie tam zaplatala, to drobnostka i niewazny szczegol. Lepiej, zeby zostawili wszystko tak, jak jest, bo jak juz zaczna przy trybie multi grzebac, to jest spora szansa, ze przy okazji zmienia cos jeszcze... tym razem na gorsze ;)
Czyli ogolnie: rece precz od trybu multi ;) To jedna z niewielu rzeczy, ktore od samego poczatku byly zrobione dobrze.
raczej w tym dziale nie chodzi o to, aby komuś popsuć/ poprawić głosowanie, ale o to aby nam wszystkim (a przynajmniej zdecydowanej większośći, bo wszystkich zadowolić sie nie da zwłaszcza przy sprzecznych interesach) grało się lepiej i przyjemniej. Zgadzam się, ze iglica jest dośc ciekawym rozwiązaniem i chociaż to droga rozrywka, to jednak profity z niej płynące są dość znaczne. Mozna oczywiście przyjąć tezę: nic nie robić, bo zepsują, a portalówkę przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza. Można. Ale to też chyba jest sprzeczne z ideą tego działu... Dlatego wybacz, ale nie zgadzam się z takim podejściem.

Może (a raczej na pewno) jestem cięta na tą portalówkę. Nie lubie jej dostawać (nie dotyczy to tylko iglicy) i nagrody w postaci % portalu postrzegam tylko przez pryzmat utraty wojska/ surowców / szans na inną nagrodę, ale na pewno nie jako jakiś profit. Radości z tego prezentu nie ma żadnej, a poziom złości zależy w dużej mierze od poniesionych strat (które czasami naprawę bolą w iglicy). Elvenary zamierzam przejśc na samych portalach (od czegoś te % są przecież i to jest główny powód mojej decyzji) i jakoś nie odczuwam z tego powodu radości. Lubiłam stawiać osady i nie traktowałam tego nigdy w kategoriach negatywnych. Mimo tego rozumiem, że część graczy może nie podzielać mojego entuzjazmu do produkcji rasowych (które są upierdliwe czasami). Dlatego też nie podnoszę kwestii wykreślenia tego elementu z gry całkowicie. Ale ograniczenie dostępności portalówek z pewnością wyjdzie grze na zdrowie... w przeciwnym wypadku nasze magazyny będą pękać w szwach od % portalu, których nie będzie jak zutylizować... czyli jak grzyby rosną po deszczu tak u nas co chwila będą pojawiać się strategiczne pytania "kiedy nowa rasa?" o ile ta tendencja nie ulegnie zmianie.
 

Tajniakos

Paladyn
Nie będę się wiele rozpisywał dlaczego jestem za zmianą nagrody w postaci portałówki na inną nagrodę bo Kiki podała tych argumentów wystarczająco dużo. Fakt jest faktem, że portalówkami jesteśmy zasypywani na każdym kroku. Moje zapasy tych portalowych % są tak duże, że opierając się tylko na nich kończę za chwilkę XV rozdział a ich jakby w inwentarzu nie ubywało. W iglicy ubywa natomiast młotków co przemawia za słusznością zaprezentowanego nam pomysłu, tym bardziej, że iglicę mamy co tydzień a na przejście następnych ras mamy zapasy + grad portalówek z innych miejsc w tym też z iglicy w trybie indywidualnym oraz sporo czasu na uzupełnienie zapasów. Jednakże należy też wziąć pod uwagę obawy graczy w tym mnie, którzy obawiają się tego aby IG lepiej przy tych nagrodach nie grzebało bo z rozpędu mogli by zabrać coś jeszcze a nie o to nam przecież chodzi. Jednakże pomimo tych obaw jestem na tak, z nadzieją, że o ile do takich zmian by doszło to IG tego nie popsuje :)
 
Ostatnia edycja:

Aras Dynas

Wędrowiec
Szczerze mówiąc nie gram długo... Raptem parę miesięcy... W teorii powinienem się cieszyć z tych "portalówek" jak to skrótowo jest nazywane - bo ułatwia mi to granie.

W praktyce - nie wiem skąd, ale mam ich całkiem sporo. Dowiedziałem się nawet niedawno, że w zasadzie mam już prawie ich tyle, ile jest wymagane do ukończenia orków bez stawiania czegoś innego niż portal (podobno trudne nużące i długie... czy jakoś tak...)

Historia poniżej może zostać pominięta, nie jest bezpośrednio, a zaledwie pośrednio związana z wątkiem - najważniejsza treść została pogrubiona i jest bezpośrednio związana z odpowiedzią wyrażoną poprzez oddanie głosu w ankiecie.

Ze względu na oszczędności i zoptymalizowanie rozwoju, jak wiem że w następnej turze negocjacji z bossem (tak negocjuje, nie mam magicznych miśków na na wojsko ani wszystkiego innego co zwiększa szanse mojego wojska (oprócz tego co mogę dostawić z akademii), i owo wojsko nawet z paroma wzmocnieniami wykłada się już w połowie pierwszego etapu) uda się coś ugrać to płacę diamencikami.. Raz się uda a raz nie. Ostatnio, po wejściu w VI rozdział koszty wzrosły nie do końca proporcjonalnie do wydobycia stąd II boss wydał się ekonomicznym wyzwaniem - tak czy inaczej poszło 75 diamentów i ku uciesze twórców gry dostałem adekwatną do wysiłków i zainwestowanych surowców nagrodę - zysk portalu.

Może i bym się tym nie przejął, ktoś musi to zgarniać, a szanse na zdobycie tego są dość duże jednak... Trafienie tego dwa razy pod rząd to niesamowity pech.

Przechodząc do podsumowania - jeżeli nagroda, która wymaga od w miarę nowego gracza proporcjonalnie, powtarzam proporcjonalnie do tego co zdobywa w ciągu tygodnia bardzo dużej inwestycji wywołuje u niego frustrację - bo ani fajna, ani ekskluzywna, i w zasadzie dostaje taki sam przedmiocik co drugi dzień z placówki handlowej... I ta sama nagroda u gracza który gra długo wywołuje taką samą reakcję... To pytanie na które odpowiedzi nikt nie oczekuje brzmi: co za troll siedzi na górze i koduje tą grę, że tak lubi ludzi wkurzać? Bo mało tego, że dał mi ten zysk portalu tu i tam, to jeszcze w sekretnej skrzyni kolejny a jakby było mało śmieszków, to w ramach nagrody za wysiłek całego bractwa wpycha następne dwa albo i trzy zyski, jakbym przypadkiem tamtymi się nie zatkał...

Generalnie, jestem w stanie zgodzić się na to ryzyko, o którym gracze powyżej piszą - że mogą coś zepsuć jeszcze bardziej.... Najwyżej znowu będzie o czym pisać ;-)
 

Ethel

Rozbójnik
ech... gdyby nie ten wątek to nie wiedziałabym, że z trybu multi otrzymuje się portalówki x) to co mnie skłania do robienia całej iglicy to czasówki i katalizatory- a tego z trybu mulit idzie tyle, że w pakiecie z diamentami (rekompensującymi straty po drodze na sam szczyt) jestem usatysfakcjonowana z nagród które otrzymuję. Zysk portalu to taki dodatek- mogłoby go nie być ale miło, że jest.
 

xEasyRiderx

Rycerz
To pytanie na które odpowiedzi nikt nie oczekuje brzmi: co za troll siedzi na górze i koduje tą grę, że tak lubi ludzi wkurzać? Bo mało tego, że dał mi ten zysk portalu tu i tam, to jeszcze w sekretnej skrzyni kolejny a jakby było mało śmieszków, to w ramach nagrody za wysiłek całego bractwa wpycha następne dwa albo i trzy zyski, jakbym przypadkiem tamtymi się nie zatkał...
To proste, ten troll pracuje dla InnoGames czyli musi coś wymyślić aby my gracze tak chętnie i ochoczo tracili swoje wojsko, surowce i kupowali kolejne diamenty żeby podnosić zyski firmy do góry a co za tym idzie być przydatnym i zarobić na swoją wypłatę :)
Inaczej zastąpią go innym trollem który robiąc czary mary uczyni iż firma zarobi na tej grze a nie straci i tak do skutku ;)
Pomyśl sobie jakaż to jest wspaniała okazja w systemie iglicy multi że kupując kota w worku dostajesz drugiego gratis :)
 

DeletedUser174

Guest
Zysk portalu to taki dodatek- mogłoby go nie być ale miło, że jest.
a Ty zły ludziu! a to nie wiesz, że burzysz właśnie teorie spiskową forum? jak śmiesz Ty... Czarna Owco :D

wybacz nie mogłam się powstrzymać :)

a co do portalu... no mi własnie nie jest miło. I faktycznie mogłoby nie być wcale,bo głownie wędrujemy po iglicę z uwagi na przyspieszacze i katalizatory oraz oczywiście tych kilka diamentów. I portal psuje obraz użytecznych fantów - przynajmniej w mojej ocenie
 
Do góry