• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Powiększenie dzwoneczka do co najmniej 100 miejsc (16 stron)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2340
  • Data rozpoczęcia

Zwiększyć liczbę powiadomień w dzwoneczku?

  • Tak - to dobry pomysł

    Głosy: 29 82,9%
  • Nie - obecny dzwoneczek jest O.K.

    Głosy: 1 2,9%
  • Nie - motywuję przez mapę

    Głosy: 0 0,0%
  • Tak - ale... (tutaj swoje propozycje)

    Głosy: 5 14,3%

  • W sumie głosujących
    35

DeletedUser2340

Guest
W związku z tym, że mapa jest coraz większa, doszli nowi gracze, którzy przynajmniej na początku motywują, proponuję powiększenie dzwoneczka. Obecnie w wersji przeglądarkowej jest 10 stron po 6 pozycji.
Sąsiedzi na mojej mapie są w miarę aktywni. Ale jeśli wystawię towary to miejsce na motywujących się zmienia. A system motywacji przez dzwoneczek jest bardzo dużym przyspieszeniem gry. Jednak po wystawieniu towaru (w żywych pewnie większość wystawia mniejsze oferty) nie widzę wszystkich osób, które mnie zmotywowały. Wchodzenie przez mapę spowalnia grę i zabiera czas, który można wykorzystać w inny sposób.
Fajnie by było gdyby się dało zwiększyć dzwoneczek x2. Ale nawet do 100 miejsc byłoby super rozwiązaniem.
Mam nadzieję, że ten pomysł spodoba się choć kilku graczom ;)

mayder dał podobny pomysł ale nie wiem czy do końca jest to zbieżne z moim pomysłem (https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/lista-odkrytych-na-mapie-sąsiednich-miast.4623/)
 

ech000000

Wędrowiec
Popieram jak najbardziej ten pomysł. Nie każdy gra na apce co ułatwia motywowanie a w tym wypadku grając na komputerze system motywowania z dzwoneczka ułatwia no i jak mommintroll zaznaczył jest wgląd w większy obszar wiadomości dzwoneczka
 
Zaglosowalem na "Tak", zeby nie psuc statystyk ankiety, choc wlasciwie powinienem zaglosowac na "Tak, ale...".
Pewnym minusem tego rozwiazania mogloby byc ewentualne spowolnienie wczytywania informacji z dzwonka (analogicznie jak ma to miejsce przy wczytywaniu tematu na kopercie, jesli zawiera on bardzo wiele wiadomosci). Ale to szczegol.
 

DeletedUser2340

Guest
Dzięki.
Gra sama w sobie jest pamięciożerna i stąd pewnie te spowolnienia. Ja nadal mam procesor na 99% przy tej grze.
Ale może da się to jakoś zrobić tak by płynność gry nie ucierpiała.
 

DeletedUser2340

Guest
visit0r, kikimora - ale jak sobie wyobrażacie podział dzwoneczka na motywki i handel? Jakieś szczegóły?
Tak sobie myślę, że ja informacji o handlu nie potrzebuję, nie interesuje mnie kto jaką ofertę wziął ode mnie. Ważne, że ktoś wziął. A czy to gracz z bractwa czy sąsiad, czy ktoś kto jest na drugim końcu mapy to już dla mnie mało istotna informacja. Ważniejsze jest dla mnie to kto mnie zmotywował bo wtedy mogę się odwzajemnić w ciągu kilku sekund. I nie szukam tej osoby na mapie.
 

DeletedUser3251

Guest
Może się okazać, że w niektórych przypadkach 100 pozycji to jednak wciąż za mało... Ja byłbym za tym, aby wyświetlać wszystko z ostatnich 48, a najlepiej 72 godzin. Rozbicie na trzy zakładki z motywkami, handlem i wiadomościami z Bractwa również nie jest głupim pomysłem, chociaż niekoniecznym.
 

DeletedUser2340

Guest
72h? No nie wiem... Za dużo. Jeśli ktoś gra na serio to motywuje ok. 5/7dni. W wielu bractwach są takie wytyczne. Ja staram się codziennie. Myślę, że większość graczy tak robi.
 

DeletedUser3251

Guest
Ja też staram się codziennie, ale czasem wypadnie komuś jakiś łikend poza Elvenarem...
 

Proqrator

Rozbójnik
Zaglosowalem na tak ale..
Poniewaz pomysł zrobienia czegos z dzwonkiem jest dobry, ale wedlug mnie wygodniejszym rozwiazaniem byloby rozdzielic powiadomienia tak jak napisal visit0r i kiki.
 

Sorcha

Rycerz
Ja nie motywuje na mapie bo gram głównie na przeglądarce to wystarczy, że kliknę na listę bractwa i lecę po kolei, ale popieram @tajniakos'a tym rozdzieleniem. Co do handlu to wiedza kto zdjął ofertę się przydaje, jeśli wystawia się dla bractwa a zdejmuje ktoś inny na przykład. Przecież z niektórymi towarami są problemy to lepiej wspierać bractwo niż ludzi, którzy do niego nie należą (ale to na inny temat).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4281

Guest
Zgadzam się z rozdzieleniem na zakladki motywek i handlu, to dobry pomysł, który ułatwiłby szukanie motywek zamiast przebijac się przez handel.
 

DeletedUser2340

Guest
No to mamy podsumowanie: rozdzielenie powiadomień na handel i motywację.
@jarq , można by to zgłosić dalej ;)
 
Do góry