• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

powiadomienie o przerwie technicznej

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

czy powinna być opcja automatycznego komunikatu o przerwie w dostępie do gry

  • tak

    Głosy: 27 87,1%
  • nie

    Głosy: 4 12,9%

  • W sumie głosujących
    31

DeletedUser174

Guest
Wnioskuje o dodanie komunikatu o zbliżającej się przerwie technicznej. A ze nie potrzebne? A ze aktualizacje sa zapowiadane? A że wszyscy wiedzą? A że trąbka itd? Ale czy ktoś wie kiedy dokładnie będzie aktualizacja?

Istotą pomysłu jest, aby na minutę lub dwie przed zamknięciem systemu z powodu przerwy technicznej pojawiał sie komunikat o rozłączeniu sie z serwerem.

Pisałam sobie w ciszy i skupieniu wiadomościa. Nastukałam elaborat, sprawdziłam błędy (powiedzmy) i już myszka leciała w kierunku magicznego przycisku "wyślij"... gdy wywaliło mnie z gry bo aktualizacja. I cała moja praca poszła w gwizdek, bo oczywiście wiadomość nie została wysłana, a nawet nie została w żaden sposób zapisana w wersji roboczej. I to nie pierwszy raz, gdy aktualizacja mnie tak ustrzeliła. Czyli teraz czeka mnie po raz kolejny wysupłanie tego samego... a ze wiadomość była dość sowita to zamiast ją stukać w przypływie "radości" postanowiłam sie najpierw tu uzewnętrznić

Gdyby na min przed planowaną przerwą miałabym komunikat że za 60sek nastąpi wykop z gry mogłabym coś z tym zrobić. a tak gra mnie zaskoczyła z opuszczonymi majtkami.
 

Sorcha

Rycerz
Popieram pomysł, mogłoby to być na kanale Elvenara na Twitterze, każdy kto mam tam konto pewnie by to docenił! Takie powiadomienia to obecnie standard w grach MMORPG. Wiem, że tam są może bardziej potrzebne, ale jednak w grze przeglądarkowej też by było miło je mieć.
 
Ostatnia edycja:
Pisałam sobie w ciszy i skupieniu wiadomościa. Nastukałam elaborat, sprawdziłam błędy (powiedzmy) i już myszka leciała w kierunku magicznego przycisku "wyślij"...
Dziwny zbieg okolicznosci, bo dzis (po raz pierwszy) przydarzyl mi sie identyczny "wypadek", kiedy odpowiadalem na zgloszenie do bractwa na s2. Wykop z gry bardzo mnie oczywiscie "ucieszyl"... :) Jestem oczywiscie "za".
 

Deleted User - 573632

Guest
Mnie czasami wykopywało i bez aktualizacji- bo zakładka z wiadomościami była za długo otwarta, bo przypadkiem nacisnęłam jakiś skrót i przenosiło mnie na mapę, przy wysyłaniu coś się skaszaniło i oczywiście nie poszło itd. Dlatego nauczyłam się, że długie elaboraty piszę w pliku, a potem gotową treść kopiuję i wklejam do gry. Nie tak to powinno działać, no ale skoro normalnie system nawala to trzeba sobie jakoś radzić.
Inno mogłoby w ogłoszeniach o aktualizacjach podawać widełki czasowe, np. w godzinach 11-12, że będą grzebać w grze i już wiadomo, żeby o tej porze nie brać się za elaboraty.
Twitter jako jedyne źródło takiej informacji jak dla mnie odpada - kolejna stronka, którą trzeba by śledzić.
Natomiast jeśli komunikat w grze o zbliżającej się przerwie technicznej miał by zaoszczędzić nerwów graczom to jestem za.
 

Sorcha

Rycerz
@Glavarel to była tylko taka propozycja z tym Twitterem, ale co do śledzenia to co za problem. Klikasz dzwoneczek i masz popupy na smartfonie. Oczywiście jak masz mobilnego Twittera. Jakby pewnie aktualizacje były o stałych porach to i komunikat by nie był potrzebny. @jarq by tylko wtedy ogłosił kiedy to ma być i po problemie. Na przykład w każdy czwartek od 11 do 12. Ale pewnie tak się nie da.
 

Deleted User - 573632

Guest
@Glavarel to była tylko taka propozycja z tym Twitterem, ale co do śledzenia to co za problem.
A ja tylko wyraziłam swoje zdanie;)
Problem jest taki, że nie wszyscy korzystają z twittera i jeśli miało by być to jedyne źródło informacji o tym, że za chwilę się rozpoczną aktualki to nie zda to egzaminu.
Wydaje mi się, że jeżeli Inno potrafi zaplanować pracę na serwerach na dany dzień to i potrafią określić mniej więcej w jakich godzinach je będą przeprowadzać. Po prostu nie przekazują tej informacji graczom.
 

Sorcha

Rycerz
Wydaje mi się, że jeżeli Inno potrafi zaplanować pracę na serwerach na dany dzień to i potrafią określić mniej więcej w jakich godzinach je będą przeprowadzać. Po prostu nie przekazują tej informacji graczom.
Przekazywać tą tą informację tą przekazują tylko, że na forum z którego nie każdy gracz korzysta i jak słusznie napisałaś, jeśli jest to jedyne źródło informacji to poinformowani są tylko ci co korzystają z forum i to w miarę regularnie. Dlatego takie powiadomienie jeśli już miałoby być to nie minuta dwie przed ale jakiś np 10-15min, żeby można było się do tego przygotować.
Pytanie do @kikimora czy to dotyczyłoby tylko wersji na przeglądarkę czy na aplikacji też sobie życzysz takiego ulepszenia?
 

DeletedUser174

Guest
Pytanie do @kikimora czy to dotyczyłoby tylko wersji na przeglądarkę czy na aplikacji też sobie życzysz takiego ulepszenia?
na aplikacji to ja sobie życzę (żeby nie powiedzieć, że żądam!) przede wszystkim takiej fanaberii jak opcja wiadomości i likwidację tych głupkowatych mieczyków

na aplikacji aktualizacje przechodzą trochę innym trybem, więc takie powiadomienie jest chyba całkowicie zbędne. Ale mogę się mylić... tu potrzebne by były opinie osób bardzie zaangażowanych mobilnie
 

Sorcha

Rycerz
na aplikacji to ja sobie życzę (żeby nie powiedzieć, że żądam!) przede wszystkim takiej fanaberii jak opcja wiadomości i likwidację tych głupkowatych mieczyków

na aplikacji aktualizacje przechodzą trochę innym trybem, więc takie powiadomienie jest chyba całkowicie zbędne. Ale mogę się mylić... tu potrzebne by były opinie osób bardzie zaangażowanych mobilnie
Twoja fanaberia jest całkowicie uzasadniona jeśli chodzi o opcje wiadomości co do mieczyków to się nie wypowiem, nie jestem aż tak mobilny. Na aplikacji po prostu wiem, że w FoE ( też gra IG) jest po prostu komunikat przed ładowaniem zaktualizuj aplikację w czasie gry raczej nie ma nie gram, aż tak często!
Pytanie gdzie miałby występować taki komunikat, no bo przecież chyba nie na trąbce. tylko raczej jako wyskakujące powiadomienie! Ewentualnie z możliwością późniejszego odczytania (jak przy promocjach ekspansji), ale teraz to już chyba wymyślam.
 

Proqrator

Rozbójnik
Wystarczy, ze wskoczyloby jak np info o ukonczonym antycznym cudzie. 5-10 min przed aktualizacja. Kazdemu zalogowanemu i kazdemu kto zaloguje sie przed. Ewentualnie dyskretniejsze jak np w trakcie eventu o kluczykach na brzegu, ale to latwo przeoczyc
 

DeletedUser174

Guest
mam farta...

po raz kolejny mnie wywaliło z gry w trakcie pisania wiadomości. Tym bardziej boli, że muszę komuś napisać niezbyt przyjemnego maila i wolałabym robić to tylko raz... teraz już wiem, że bedę musiała naskrobać ten elaborat ponownie :(

dlatego podbijam temat z nadzieją, że zostanie zgłoszony.......... i wprowadzony w życie, ale to już zupełnie inna historia
 

blazius1

Paladyn
Dziś akurat jest też tak że te Żaby mają być zaraz znerfione aktualizacją i teraz robić turniej, czy zaczekać na aktualizację i nerfa Żab?
 
Juz za pozno na decyzje, bo aktualka juz chyba byla, wiec Zaba juz jest znerfiona. Jesli ktos robi turniej ciezkimi, to oplacalo sie poczekac (bo Zaby przeciwnika tez staja sie slabsze). Z kolei jesli ktos sam ma juz Zabe III, to oplacalo sie nie czekac i pierwsze 3 gwiazdki robic wlasnie Zabami, bo na poczatkowych gwiazdkach mialy nizsze straty niz ciezkie, ale tylko w polaczeniu z Ropuchami na wysokim poziomie. Wlasnie dlatego ten nerf byl potrzebny - bo w tych warunkach Zaby III mozna bylo uzywac w prawie dowolnym turnieju jako jednostki uniwersalnej.
 

Jemsik

Zwiadowca
Wrryyy właśnie jakaś cicha aktualizacja i w trakcie turnieju out.
Co z tego, że trwała może minutę. Fakt faktem.
 
Do góry