• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Premia logowania

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1506
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o pomyśle


  • W sumie głosujących
    34

DeletedUser1506

Guest
Proponuje zrobić premie za codzienne logowanie w przypadku przerwania naliczanie zaczyna się od początku.
1 dzień monety, 3000 x etap gracza (Amunowie 13)
2 dzień narzędzia; 1000 x etap gracza (Amunowie 13)
3 dzień losowanie: marmur, stal, drewno; ilosć: 400x etap gracza (Amunowie 13)
4 dzień losowanie: kryształ, zwoje, jedwab ; ilosć: 300x etap gracza (Amunowie 13)
5 dzień losowanie: eliksiry, magiczny pył, klejnoty; ilosć: 200x etap gracza (Amunowie 13)
6 dzień losowanie: 5-10 pw
7 dzień: 10 diamentów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Chyba Ci sie troche dni pomyliły :D
Pomysł już był poruszany więc jest to duplikat :)
W dniu nawet 148 nie licz że dostaniesz diamenty w takiej ilości nawet jednego nie dostaniesz..
Ale pomysł dobry :D:D
 

DeletedUser1506

Guest
Przeglądałem pare stron pomysłu nie było. Tydzień ma 7 dni, więc to rodzaj pętli, stąd 7 propozycji.
10 diaksów raz na tydzień dla aktywnego gracza to duzo? 520 rocznie. Ja u mnie 1/3 magicznej lub 1/10 ekspansji. Deweloperowi powinno zależeć na zachęceniu i codziennym graniu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł bardzo dobry - jest z powodzeniem stosowany w wielu grach tego typu.
Co prawda Inno uwielbia mieć tysiące martwych miast i ogromne połacie pustej przestrzeni na mapie (po co nam w końcu aktywni sąsiedzi, skoro można mieć z jednej strony miasta cmentarz a z drugiej pustynię), ale mimo wszystko gracze aktywni powinni być jakoś nagradzani.
 

Sorcha

Rycerz
Grałem w wiele gier gdzie była premia za codzienne logowanie. Ogólnie można podzielić te gry na dwie grupy:
pierwsza gdzie premia narasta powiedzmy w cyklu tygodniowym i powiedzmy w niedzielę byłby 1 lub 2 diamenty, a potem od początku cykl się powtarza,
druga grupa gdzie nagrody są narastające, im dłużej się logujesz tym więcej w danym dniu danych zasobów dostajesz, nagrody co 7 dni są albo stałe albo co raz większe (zależy od gry). Czyli w tym modelu dostajesz w w pierwszym dniu np 100 marmuru a w 8mym 200 itd. w końcu prowadzi to do tego że zamiast nagrody dla tych co grają aktywnie to staje się udręką bo nie chcą tego przegapić. Doba ma 24h, jak się zaloguję o 22:00 następnego dnia o 23:00 to upłynie więcej ni24 godziny od ostatniego logowania, ale jednak to będzie codzienne logowanie czy nie? Na koniec może powiem,że gram w Elvenar może, dlatego właśnie że nie ma takiej premii za logowanie (przepraszam, ale tak czuję), a motywacje czerpię z innych źródeł (np. jak będą wyglądać następne epoki itp).
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2042

Guest
Pomysł bardzo dobry - jest z powodzeniem stosowany w wielu grach tego typu.
Co prawda Inno uwielbia mieć tysiące martwych miast i ogromne połacie pustej przestrzeni na mapie (po co nam w końcu aktywni sąsiedzi, skoro można mieć z jednej strony miasta cmentarz a z drugiej pustynię), ale mimo wszystko gracze aktywni powinni być jakoś nagradzani.

oceanu brakuje
 

Sorcha

Rycerz
oceanu brakuje
Nie tylko oceanu brakuje, ktoś kiedyś wymyślił,że brakuje podziemi w Elvenarze, no to może je dodajmy. Był pomysł chyba nawet na nowa rasę gościnną, żyjącą w podziemiach, przechodziło by się tam i budowało. A co do tematu pomysłu i premii logowania to dodam jeszcze, że bardziej chyba na tym zależy ludziom, którzy są w Elvenarze od jego początku i są już w ostatnich epokach (Żywiołaki, Amunowie) , bo potrzebują dodatkowej motywacji do gry ;)!!! Niech lepiej pousuwają te "martwe miasta", choć ja nie narzekam, mam dodatkową gotówkę:) z nich i to co raz większą z każda epoką !!!
 

DeletedUser2042

Guest
Nie tylko oceanu brakuje, ktoś kiedyś wymyślił,że brakuje podziemi w Elvenarze, no to może je dodajmy. Był pomysł chyba nawet na nowa rasę gościnną, żyjącą w podziemiach, przechodziło by się tam i budowało. A co do tematu pomysłu i premii logowania to dodam jeszcze, że bardziej chyba na tym zależy ludziom, którzy są w Elvenarze od jego początku i są już w ostatnich epokach (Żywiołaki, Amunowie) , bo potrzebują dodatkowej motywacji do gry ;)!!! Niech lepiej pousuwają te "martwe miasta", choć ja nie narzekam, mam dodatkową gotówkę:) z nich i to co raz większą z każda epoką !!!
tego nie da się ukryć ...
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Też mam wrażenie, że taki pomysł już kiedyś był. Może się doczekamy, a może nie...
Szczerze wątpię, żeby twórcy poszli na dawanie 10 diamentów co tydzień, ale mniejsza z tym. To są detale, które oni sami by sobie dopracowali i-tak-zapewne-nie-po-myśli-graczy (w sensie gracze woleliby trochę więcej, lepiej, inaczej...).

Ale powiem, że gram na telefonie w coś takiego, co ma bonus logowania, który jest niezależny od tego, czy gracze logują się codziennie, czy raz na miesiąc. Tutaj można zobaczyć szczegóły.

Alternatywnie można by się zastanowić nad codziennym losowaniem a la koło fortuny, co też byłoby niezależne od ciągłości logowania. Tutaj można by pójść 2 strony:
1. Jeden darmowy los na dzień. Nie użyjesz = przepada.
2. Jeden dzień = jeden kupon. Możesz użyć go od razu, a możesz zebrać 5/7/10/inna ilość i przy tych powiedzmy 7 użytych naraz oddzielną opcją masz szansę na dodatkową nagrodę - diamenty, których nie ma w "podstawowej wersji" losowania.
Dodatkowo zapewne w obu wersjach pojawiłaby się opcja kupienia dodatkowego losowania za diamenty, bo twórcy muszą móc zarobić na każdej wprowadzonej funkcji.

Chociaż w pierwszej kolejności wolałabym wprowadzenie systemu osiągnięć niż premii logowania.
 

Sorcha

Rycerz
(po co nam w końcu aktywni sąsiedzi, skoro można mieć z jednej strony miasta cmentarz a z drugiej pustynię), ale mimo wszystko gracze aktywni powinni być jakoś nagradzani.
Nagradzani tak, ale nie premią za codzienną aktywność, wiele osób gra na telefonie (albo i na telefonie i komputerze to wtedy co 2 premie;)) a takie coś by jeszcze bardziej uzależniło?? Ja mam prawie tak jak mówił @radiradi, idąc w górę od mojego miasta w górę Mapy Świata najpierw mijamy duży cmentarz potem dochodzimy do pustyni, zastępowanie nowymi/aktywnymi miastami jest znikome:( to jest dopiero spaczenie ;) a nie to co proponuje @Rithven. Przenosić się nie chcę odpowiada mi są sąsiedztwo, zresztą na nowym miejscu mogłoby być to samo. to tylko kwestia czasu. To co proponuje @Lisha jest dobrym pomysłem nawet chyba grałem jedną takie gry gdzie to było wykorzystywane. Na koniec zastanówcie się za ten kupon (lub więcej) można by mieć 10 diamentów, czy lepiej mieć "niepewne" 25 diamentów ze studni czy "pewne" 10 diamentów za kupony, ciężki wybór:rolleyes:, prawda??
 

DeletedUser174

Guest
pomysł już kiedyś był
ale to i tak nie istotne
prawdopodobieństwo jego wprowadzenia jest zerowe... i to nie dlatego, ze pomysł jest zły. Brutalna prawda jest taka że pomysły graczy są całkowicie ignorowane :(

aczkolwiek sama idea jest zacna i słuszna. @Sorcha nie zgadzam się z Tobą, że ma to zmotywować "starych" graczy - Ci co już stracili motywację do klikania odpadli już dawno. W pewnym momencie przychodzi jakaś cudowna aktualizacja, która powoduje że gracza i bonus dziennego logowania nie zachęci do powrotu do gry. I albo ten kryzys minie, albo nie. Częściej nie, ale to inny temat. Ale jakąś nowinkę głodną gry (jeszcze) taki bonus może zachęcić.

Ig nie lubi rozdawać diamentów. Tylko o ile jeszcze 2 lata temu nikomu sie nie śniło, że jakiekolwiek diaxy będą w grze dostępne ot tak (były nawet zapewnienia, że takiego cuda nie będzie raczej) to masowy odpływ graczy i/lub konkurencja na rynku spowodowała znaczne zmiękczenie polityki firmy. Jeżeli w bonusie byłyby tylko same złoto i młotki... yyy sory to nikogo nie zachęci. Nawet towary i runy mogą nie być wystarczającą zachęta. ale już diamenty działają na wyobraźnię...
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Obecnie trza się logować po 20 razy dziennie by odczytać czat i zachować jako-taką "płynność" gry... także premia od logowań wskazana :p.
 

Sorcha

Rycerz
@Miroslaw78 skoro i tak się logujesz 20 razy dziennie to po co ci premia za logowanie, premia powinna przyciągać tych co dopiero zaczynają grać tak jak pisze w swoim poście
@kikimoraAle jakąś nowinkę głodną gry (jeszcze) taki bonus może zachęcić.
//
Dla nowych graczy to (może) by miało sens!!!

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Miroslaw78

Zwiadowca
@Miroslaw78 skoro i tak się logujesz 20 razy dziennie to po co ci premia za logowanie, premia powinna przyciągać tych co dopiero zaczynają grać tak jak pisze w swoim poście
@Miroslaw78 skoro i tak się logujesz 20 razy dziennie to po co ci premia za logowanie, zwłaszcza że pewnie by były ilości symboliczne (a ty pewnie byś chciał uzależnione od epoki). Premia powinna przyciągać tych co dopiero zaczynają grać tak jak pisze w swoim poście

Dla nowych graczy to (może) by miało sens!!!

@Sorcha Nie wiem czemu ma służyć "dublowanie" postów... ale to szczegół... Ogólnie ujmując bez prawidłowego działania gry ( CZAT, WIADOMOŚCI, ZBIORY i inne elementy ) - IG może zapomnieć o pozyskaniu nowych graczy... ja jako Arcy zaczynam się zastanawiać kiedy mi się bractwo rozleci przez brak podstawowej komunikacji... mój post był uszczypliwością do IG ( ileż k.... można się razy dziennie logować by normalnie grać 15 min ). Dbają o wszystko... informacje o dziennych nagrodach,jesienny wystrój, eventy , promocje, diamenty, prezenty... na psa to komu jak PODSTAWY nie działają ;/ Szkoda słów... Pozdrawiam.
 

Sorcha

Rycerz
Przepraszam za zdublowane posty, miało być tylko edytuj, ale wyszło jak wyszło!! W końcu jestem nowy na forum !!! Rozumiem @Miroslaw78 o co chodzi ale nasze bractwo używa tylko czata podczas Przygody Bractw, więc dopóki /who działa jest powiedzmy znośnie. Większych błędów nie zauważyłem, może jakieś drobne kosmetyczne!! Ogólnie mówiąc dany błąd nie musi występować u każdego, bo każdy gra inaczej. Co do tematu to zamiast robić Premie logowania niech się zajmą naprawą błędów gry, która jest ważniejsza niż wprowadzenie nowego pomysłu, który może spowodować nowe błędy.
 

Miroslaw78

Zwiadowca
@Sorcha nie atakuje Ciebie... każde Bractwo jest inne i inaczej korzysta z możliwości gry... po jakimś czasie zrozumiesz że to do ludzi się przywiązujesz, a gra jest tylko dodatkiem... u nas na czacie "kursuje" wszystko... od spraw dotyczących gry... po np. rodzaj farby którą warto zakupić by pomalować ściany... ;) - bawimy się tu, odpoczywamy od codziennego stresu, część graczy wrzuciła realną kasę... i ciężko im zrozumieć lekceważenie takich awarii... nie da się zachęcić nowych graczy gdy nie masz jak im napisać "cześć"... Wypowiadam tu swoje zdanie... ale reprezentuje także nieźle już wkurzone 24 inne osoby... które są lub były zbywane przez IG tekstem ( pracujemy nad awarią - nie wiadomo ile to potrwa )... Ciężko czytać posty o "pierdach"... gdy jest tyle ważniejszych problemów... Pozdrawiam.
 

Sorcha

Rycerz
Też uważam, ze czat powinien działać nawet, jeśli rzadko się z niego korzysta! Po prostu każdy chyba sobie radzi jak może, więc dopóki gra jest grywalna to jest jak jest, a żeby coś zmienić to potrzeba czaaasu;), trochę to trwa.
 

DeletedUser

Guest
- ten kto gra i tak wchodzi do gry
- nie wiem jaka musiałaby być nagroda za logowanie by gracz np. na 2 tygodniowym urlopie specjalnie logował się do gry (mnie by ściągnął schemat ale nie 10-20 diamentów).
- proszę pamiętać o jednym: my, gracze narzekamy na twórców (bo to , bo tamto). Każda gra musi mieć mechanizm zarobkowy dla twórców. Jak coś jest całkowicie za darmo to prędzej czy później będzie zamknięte. A ja nie chcę by elvenar padł. Mam zamiar zainwestować swój czas w tą grę (każdy może grać przecież w ograniczoną liczbę gier bo nie da się grać we wszystko). Może dlatego "pomysły" graczy padają bo nie uwzględniają zachęty dla twórców. Czyli gdzie ich zarobek? Oczywiście - zachęta dla graczy musi być. Ale to też działa w drugą stronę. Jeżeli jest osiągnięty balans to gry trwają latami. Są rozwijane. Stają się kultowymi.
Podsumowując - obecnie (to moje osobiste zdanie) uważam, że balans jest zachowany. Twórcy mają zarobek, widać że rozwijają grę. Ja nie widze mechanizmu wymuszającego na mnie płatności. I każdy wdrażany pomysł graczy nie może zaburzyć tego balansu.

Dlatego ja mam inny pomysł na zbalansowanie tego pomysłu.

Każdego dnia jeżeli się zalogujesz masz 1 możliwość obejrzenia 20 sekundowej reklamy. Możesz dostać losowe surowce (jak świątynia życzeń - taki sam rozkład). Twórcy dostaną kasę za to, że obejrzałeś reklamę. Ty masz 1 świątynię życzeń (w chmurze, ona nie wymaga postawienia budynku).
Kto chce może korzystać, kto nie chce nie musi zmarnować swoich 20 sekund życia.

Uważam, że to jest rozwiązanie które zadowoli większość graczy i twórców. Każdy w sumie coś dostaje.

Ja z takiego rozwiązania bym skorzystał. Zresztą z podobnymi rozwiązaniami spotkałem się w grach typowo mobilnych. Nie czułem, że mi to zabiera czas. Taka dodatkowa szansa na zdobycie czegoś. Co więcej - w tych grach gdzie taki mechanizm był nie było agresywnego bombardowania przez twórców ofertami zakupu czegoś. To jest dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam!

ps: nie psujmy elvenaru poprzez zaburzenie balansu - tu apel do graczy i twórców.
 

DeletedUser174

Guest
- ten kto gra i tak wchodzi do gry
- nie wiem jaka musiałaby być nagroda za logowanie by gracz np. na 2 tygodniowym urlopie specjalnie logował się do gry (mnie by ściągnął schemat ale nie 10-20 diamentów).
- proszę pamiętać o jednym: my, gracze narzekamy na twórców (bo to , bo tamto). Każda gra musi mieć mechanizm zarobkowy dla twórców. Jak coś jest całkowicie za darmo to prędzej czy później będzie zamknięte. A ja nie chcę by elvenar padł. Mam zamiar zainwestować swój czas w tą grę (każdy może grać przecież w ograniczoną liczbę gier bo nie da się grać we wszystko). Może dlatego "pomysły" graczy padają bo nie uwzględniają zachęty dla twórców. Czyli gdzie ich zarobek? Oczywiście - zachęta dla graczy musi być. Ale to też działa w drugą stronę. Jeżeli jest osiągnięty balans to gry trwają latami. Są rozwijane. Stają się kultowymi.
Podsumowując - obecnie (to moje osobiste zdanie) uważam, że balans jest zachowany. Twórcy mają zarobek, widać że rozwijają grę. Ja nie widze mechanizmu wymuszającego na mnie płatności. I każdy wdrażany pomysł graczy nie może zaburzyć tego balansu.

Dlatego ja mam inny pomysł na zbalansowanie tego pomysłu.

Każdego dnia jeżeli się zalogujesz masz 1 możliwość obejrzenia 20 sekundowej reklamy. Możesz dostać losowe surowce (jak świątynia życzeń - taki sam rozkład). Twórcy dostaną kasę za to, że obejrzałeś reklamę. Ty masz 1 świątynię życzeń (w chmurze, ona nie wymaga postawienia budynku).
Kto chce może korzystać, kto nie chce nie musi zmarnować swoich 20 sekund życia.

Uważam, że to jest rozwiązanie które zadowoli większość graczy i twórców. Każdy w sumie coś dostaje.

Ja z takiego rozwiązania bym skorzystał. Zresztą z podobnymi rozwiązaniami spotkałem się w grach typowo mobilnych. Nie czułem, że mi to zabiera czas. Taka dodatkowa szansa na zdobycie czegoś. Co więcej - w tych grach gdzie taki mechanizm był nie było agresywnego bombardowania przez twórców ofertami zakupu czegoś. To jest dobre rozwiązanie.

Pozdrawiam!

ps: nie psujmy elvenaru poprzez zaburzenie balansu - tu apel do graczy i twórców.

pograsz dłużej, dorośniesz, zrozumiesz...
te urocze zafascynowanie grą już mnie lekko frustruje. Tylko jakoś tak sie dziwnie składa, ze jak ktos nowy przychodzi to pomyje wylewa na innych graczy (bo oni to się czepiają) a jak pograją trochę to już sami plują jadem... ciekawe czemu tak się dzieje... Może zanim zaczniesz oceniać te psujące balans gry pomysły przekopiesz się przez te starsze wątki - tak się dziwnie składa, że od samego istnienia gry jest temat nieaktywnych kont. Może mi wyjaśnisz jaki zbawienny wpływ mają te konta na balans gry gracza? Bo ja mam odp, ale moja odp ci sie nie spodoba... nie ma w niej wielkiego och i ach a jest tylko obnażenie lekceważenia graczy ze strony ig

a jak masz opowiadać farmazony o balansie to mam proste pytanie: ile ig Ci płaci? Bo tu balans był już odmieniany przez wszystkie przypadki i tak się jakoś dziwnie składa, że słownik języka podaje inna definicje niż ta serwowana przez ig...

ale wracając do wątku.
gdyby przeszdł ten pomysł na 20s reklamę... ojjj .. jakim trzeba by być frustratem by marnować czas na oglądanie aż 20s!!!!! reklamy - czyli ciągle i ciągle tego samego... zakładając że się logujemy co 5min (tak, jak gra się zacina to to jest normą szanowni "fascynaci" gry) i co te 5 min by atakowała reklama... no nie zdzierżłabym tego... i pewnie nie tylko ja, więc akurat o wprowadzenie tego nie musimy się (chyba) martwić

a zdobycie schematu nie jest wyprawą na Everest (czytaj K2 zimą). Akurat to jest dziecinnie proste: wystarczy że 25 osób w bractwie zdobędzie 1600pkt w turnieju. To nie jest żadne wyzwanie. Także mamienie schematem możesz sobie darować

jednym słowem: pograj troche, poznaj gre i zacznij sie wypowiadać. Wtedy nie będziesz się ośmieszać komentarzami w stylu

-Ja nie widze mechanizmu wymuszającego na mnie płatności
bo atakowanie reklamami, błąd w apce kierujący do sklepu, notoryczne promocje pojawiające się przy każdym logowaniu jak to wcześniej bywało, niemożnośc zdobycia nagród głównych bez zakupienia diaxów (podwojenia to trochę rekompnesują teraz)- oświecę Cię: to sa własnie triki marketingowe, które mają Cię skłonic/ zmusić do zakupów! A wisienką na torcie są przebitki na budynkach kulturowych i opcja z zablokowaniem expów z mapy.
 

DeletedUser

Guest
ps: nie psujmy elvenaru poprzez zaburzenie balansu - tu apel do graczy i twórców.
Nie zaburzanie CZEGO ? :eek: No to pojechałeś.
Tak jak pisała kikimora - jak wytrzymasz kilka miesięcy w tej grze to się będziesz śmiał do rozpuku ze swojego komentarza.

Odnośnie premii i reklam - zakładam, ze w pomyśle chodziło o dzienne logowanie - czyli za pierwsze jest bonus.
W wersji przeglądarkowej reklama zabije każdą grę (to nie telefon) więc to odpada.
Poza tym, żeby ktoś zapłacił za taką reklamę to ktoś zarobić na takiej reklamie to musi mieć ona odpowiednią liczbę odsłon - kto ma to oglądać - wyżej wspomniane zombiaki z hodowli IG ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry