• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pro/testuję ;)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3975
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3975

Guest
Miejsce na narzekanie, żale i bolączki, co nam leży na klacie, z czego nie jesteśmy zadowoleni i psuje klimat/odbiór rozgrywki.
Z przymrużeniem oka, z kulturą języka i bez krytyki/jazdek ze strony użytkowników.
Skierowane do Twórców gry, nie do siebie nawzajem. Dyskusja na poziomie, po prostu - co nam nie pasuje i przyjemność psuje ;)
Co chcielibyśmy aby poprawiono, o czym nam się marzy i śni - wkurzasz się? Napisz tutaj/mi :)

Ja zaczynam:
"BEZ SZANS"
Ostatnio wypełniłam bardzo szybko trzy paski Ewolucji Feniksa, specjalnie siedziałam po nocy i zbierałam piórka (nie, że w nie obrosłam ;]) żeby zdobyć interesujące mnie budynki, wybierając zawsze najwyższą szansę i co? I ZERO! Tylko pierdułki po jednej sztuce, których nie potrzebuję. Zamiast przyjemności i zdrowej/godziwej "zapłaty" za wielogodzinne wypełnianie zadań oraz wyczekiwanie z nadzieją, to dostaję pstryczek w nos - irytację i rozgoryczenie. Często czytam na forum, że ktoś inny np. trafia kilkanaście Studni Życzeń albo 200 Niebiańskiej Esencji (u mnie również 0), a ja ciągle trafiam mizerne "skarby", to wybaczcie, ale jakoś nie wzbudza we mnie to żadnej motywacji ani chęci do kontynuacji gry bo ta losowość jest niesprawiedliwa. Nie chcę myśleć, że celowa i zmieniłoby się to na lepsze, jakbym inwestowała w Elvenar realną kasę.
A tak, w tej chwili, nie ma budynków, esencji, piór, całkowicie się spłukałam z towarów i zasobów, wiadomo w między czasie (jak zwykle) trzeba było wesprzeć Turniej.
Jestem TOTALNIE sponiewierana, spłukana i rozczarowana :confused:

Dziękuję i pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
@Angel.A niestety zły dział wybrałaś do swojego protestu, ponieważ pomimo, że zgadzam się z tym, że system losowania jest nie jasny to Twój post nie zawiera ani pomysłu ani propozycji abyś go zamieszczała w tym konkretnym dziale ;) Zamieść wątek gdzie indziej a na pewno nie jedna osoba odniesie się do tego co napisałaś :)
 
Podoba mi sie pomysl takiego tematu, takiej jakby ogolnej "Ksiazki zyczen i zazalen"
z odgornym "zakazem" krytykowania krytykujacego, powaznie ;)
@tajniakos ma racje co do dzialu, ale nie ma chyba potrzeby zakladania nowego tematu,
wystarczy poprosic modow o przeniesienie go do odpowiedniego dzialu, np.
"Dyskusja o grze" :)
 

DeletedUser3975

Guest
Chłopaki, właśnie o to mi chodziło.
Szczerze, nie miałam pojęcia w jakim dziale zamieścić i dlatego tu wylądował bo tak jakoś przypasował ;)
Zrodził się w bólu "niesprawiedliwości"...
aby móc wylać żale i każdy kto zechce po mnie, ze smutku, złości, ku chwale wolności :D hehe
A poważnie, by nie zaśmiecać wątków.
Dlatego prośba do modów aby przenieśli w odpowiednie miejsce.

Z góry pokornie dziękuję :)
 

DeletedUser3332

Guest
Także uważam sie za pechowca w każdym losowaniu i jak tylko widze ze coś jest losowe to wiem ze nie dla mnie :p
 

DeletedUser3975

Guest
Uf... Jak dobrze, że nie muszę gadać sama ze sobą :rolleyes:
W naszym wypadku los jest złośliwy, przewrotny i niesprawiedliwy.


protest.jpg
 

KociMord

Zwiadowca
odnośnie losowości i płacenia w grze: pragnę was poinformować, że także nie cierpię losowości i uważam, że ciągle mnie ktoś oszukuje :p
tak się zdarzyło, że miałem na karcie 25 zł do wykorzystania, bo inaczej by się zmarnowały - to kupiłem diamenty za SMS
porównując odczucia - bo realnych obliczeń nie mam - kompletnie nic się w losowości nie zmieniło
nadal nie trafiałem po 200 esencji, co do budynków w tym i studni - w feniksie jakieś 20 wpadło + 5 kultów wylosowałem
mimo wykonania wszystkich zadań i dość sporej ilości zebranej na wiosce esencji - feniksa podniosłem na 9. stadium
a co do żali innych
czy nie można by było poprzenosić nieaktywnych od ponad 2mc kont na jakiś inny fragment mapy
dać w regulaminie, że jak ktoś nie wchodzi na dany świat powyżej 2mc to zostanie przymusowo przeniesiony na mapie w jakieś **** - a resztę aktywnych ścisnąć na mniejszym obszarze - handel byłby łatwiejszy.
piszę oczywiście o przeniesieniu, a nie kasowaniu, ze względu na to, że kont na których były dokonywane zakupy się nie kasuje - czy jakoś tak.
 

DeletedUser4218

Guest
Ja uważam, że polscy administratorzy tej gry są bardzo nieporządku i są zwyczajnie nieuczciwi, opieszali, niereformowalni. Nie da sie z nimi konstruktywnie rozmawiać.
 

DeletedUser4218

Guest
Na podstawie własnych, "najosobistrzych" doświadczeń. Jestem w szoku. Wiele lat gram w grepolis (coś koło 10 lat) - inna gra Inno - i wydawało mi się, że tam są wkurzający administratorzy, przynajmniej niektórzy. Jednak widzę, że bardziej nieogarniętych, niekompetentnych niż tutaj to ja nigdy jeszcze nie poznałam aż do czasu, gdy zaczęłam pykać na Elvenarze. Nie chcę na razie o tym pisać, ale mam naprawdę ciężkie dowody na brzydkie zachowania Panów adminów, które rujnują moje poczucie, że jest tu uczciwa gra. Ponadto gra się laguje i na grepo jak gra się lagowała i nie było to winą gracza to po prostu rekompensowali złotem, aby móc szybko nadrobić stratę. Tu nie ma czegoś takiego, bo im się nie chce nawet uczciwie sprawdzić. Na dodatek umiejący czytać ze zrozumieniem tyle, że "inaczej" zrobił ze mnie faceta - chociaż podpisuję się z imienia, które zresztą nie jest ukryte tylko wpisane w nicku. Dla mnie to już nie jest tylko brak szacunku do gracza, dla mnie jest to zgnojenie, poniżenie gracza. Ja jestem oburzona
 

visit0r

Paladyn
umiejący czytać ze zrozumieniem tyle, że "inaczej" zrobił ze mnie faceta - chociaż podpisuję się z imienia, które zresztą nie jest ukryte tylko wpisane w nicku. Dla mnie to już nie jest tylko brak szacunku do gracza, dla mnie jest to zgnojenie, poniżenie gracza. Ja jestem oburzona
lewacki terror ideologiczny zabrania identyfikowania płci na podstawie imienia czy wyglądu, tu administracja ma racje że się obawia, IKEA już zwalnia w polin pracowników za to
 

waluu

Wędrowiec
Cześć, mam nadzieję, że to odpowiednie miejsce na wyżalenie się...
Jestem świeżym graczem. W Elve gram od kwietnia bo to idealne lekarstwo na czasy wirusowe a i miła odskocznia od pracy.
Gra mi się bardzo podoba ale doszedłem do momentu, w którym czuję się jak dziecko rozstawione do kąta.

Jestem w rozdziale wróżkowym, z ponad połową zbadanych technologii, natomiast ekspansji prownicji nie mogę już żadnej wynegocjować gdyż jestem proszony o zgromadzenie pewnej liczby orków. No to faktycznie wiem, że te orki będą w kolejnym rozdziale ale takiego hamulca się nie spodziewałem. Dla kogoś jak ja, kto wybrał ścieżkę ekonomiczno-negocjacyjną nie jest to akceptowalne....

Druga sprawa to nie rozumiem sensu ras gościnnych, a raczej tego, że po zakończeniu rozdziału pożytku już z nich nie ma (portal krasnoludów z kopalniami do niczego już nie potrzebne). A szkoda.

Ostatnia sprawa to prośba, czy dałoby radę przy manufakturach zrobić opcję "hurtowego" wyboru danego produktu? W warsztatach spisuje się to wzorowo.


Na koniec powiem szczerze, że Elvenar to bardzo przemyślana gra a przy tym bardzo ładna graficznie. Człowiek czerpie radość z samego oglądania budynków :)

pozdrawiam
Michał

p.s.: Czasy wytworzenia budynków i zbadania ekspansji zaczynają mocno szybować w górę i obawiam się, że za chwilę dojdzie do jakiejś abstrakcji... ale to wtedy pozwolę sobie ponownie wrócić do tego tematu ;)
 
Druga sprawa to nie rozumiem sensu ras gościnnych, a raczej tego, że po zakończeniu rozdziału pożytku już z nich nie ma
Wydaje mi sie, ze sa 2 glowne powody wprowadzenia kiedys ras goscinnych. Poczatkowe 5 epok mozna traktowac jako swego rodzaju przedluzony samouczek, w ktorym rozgrywka niewiele sie zmienia tak naprawde. Podbijamy prowincje na mapie, robimy badania w drzewku, a w miescie rozbudowujemy rezydencje, warsztaty, manufaktury, ratusz i koszary na kolejne poziomy. W kazdej epoce robimy wlasciwie dokladnie to samo. Rasy goscinne troche ten koncept lamia. Moim zdaniem maja za zadanie utrudnic/urozmaicic rozgrywke, by w grze nie chodzilo tylko o same rozbudowy standardowych budynkow, ktore wymienilem wyzej.

Poza tym rasy goscinne sa swietnym pretekstem do czestej i dosc radykalnej zmiany szaty graficznej. Bardzo wielu graczy gra wlasnie dla ladnej grafiki, powoli i spokojnie rozbudowujac swoje miasta. Zmiana szaty graficznej co epoke wnosi pewna odmiane w tej juz z zalozenia stosunkowo statycznej grze.
 

waluu

Wędrowiec
Witam i dziękuję za szybką odpowiedź. Nie neguję samego wprowadzenia ras gościnnych i zgadzam się z powyższymi wnioskami natomiast szkoda, że to nie ma ciągu dalszego, że do niczego np. granit już się nie przyda.

Edit:
W kwestii prowincji jak rozumiem to nie jest błąd i ~220 odkrytych z automatu wymaga orków, niezależnie od rozdziału?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
@waluu tak orki zostały wprowadzone by wymusić rozwój miasta, bo nastąpiła sytuacja ze niektóre mogły mieć zbyt duża powierzchnie (zdobyta podbojami) w stosunku do epoki

na towary gościnne patrz przez pryzmat ewolucji ... kiedyś krzem był bezcenny a teraz to kamień :) w grze podobnie rozwijasz się epokami wiec pewne materiały starzeją się „moralnie”

na koniec czasy budowy ida mocno w górę nawet do kilkunastu - kilkudziecięciu godzin ale na tym etapie życzę dobrego bractwa które umożliwi stały dostęp do przyspieszaczy ;)

powodzenia
 

waluu

Wędrowiec
Dziękuję. Bractwa mnie średnio interesują ponieważ pomoc sąsiedzka jest zadowalająca.
Poczekam zatem do kolejnego rozdziału, odkrywając kolejne prowincje póki co bez ich zdobywania.
Dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 
Do góry