• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Problem nieaktywnych graczy.

Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
Jeśli chodzi o nieaktywnych graczy, powinno być tak, że wioska, która nie była odwiedzana przez właściciela (nie logował się) przez okres, powiedzmy, 7 dni - dostaje status wioski nieaktywnej. Po 2 tygodniach trwania z statusem nieaktywności, takowa wioska winna być przeniesiona na obrzeża mapy. Takim sposobem, zwolni się miejsce dla przesiedleńców, czy nowych graczy, którzy będą mogli wzrastać prędzej w cieniu mocarnych sąsiadów. Jeśli natomiast okaże się, że dany gracz, który potraktował swoją wioskę po macoszemu, wróci do gry po okresie ponad tych 3 tygodni - zapewne wesprze handlowo inne, rozwijające się wioski; bądź zostanie przesiedlony z powrotem w kierunku centrum mapy z przyczyn wiadomych.
Omawiany gracz, po ustalonej nieobecności, wraz z momentem degradacji na margines mapy, straciłby zapewne swoich cennych partnerów handlowych, czy wspierających sąsiadów - dlatego, żeby sprawiedliwości uczynić zadość, dobrym rozwiązaniem byłoby, ażeby takowy gracz, zamieszkując odtąd na obrzeżach mapy, wciąż miał możliwość handlu ze swoimi poprzednimi partnerami (...) pomimo wszelkiej odległości, czy ich wtórnemu zakryciu. Relacje takich graczy miałyby też specjalny tytuł, powiedzmy "były towarzysz/-ka".
Żeby dany gracz był spowrotem przesiedlony bliżej centrum mapy, musiałby udowodnić, że wciąż gra i wykazać się aktywnością - na przykład 2 tygodniową. Oczywiście, wraz z przemieszczeniem w bardziej korzystną okolicę - znikałby przywilej handlu z byłymi sąsiadami.
Jednak gwoli prawdzie, podejmowany gracz cały czas może być członkiem bractwa i czerpać oczywiste korzyści z tego wynikające.
Tak się sprawy według mnie powinny mieć.
 

jakub357

Łucznik
Przeglądając rankingi natknąłem się na wioski o nazwach bye bye, to już koniec, czy dziękuję. I trwają one w taki sposób czas długi. Nie wiem, jaki jest algorytm usuwania takowych wiosek, ale osobiście uważam, że powinien być bardziej rygorystyczny. W sytuacji, którą opisałem w 1 poście w temacie, jest on rygorystyczny, lecz jednocześnie wynagradzający - na pohybel ewentualnym pokrzywdzonym. Zapewniłoby to szybszy czas reakcji i większą elastyczność. Specyfika Elvenaru pozwala na przeprowadzanie takich roszad niemalże bezboleśnie...
 

DeletedUser626

Guest
Kwestia była już poruszana i zgłaszana wielokrotnie. Problem nieaktywnych kont był zapowiedziany jako następny do rozwiązania po przenosinach Graczy, które na początku tego roku zostały już przełączone na automat. Oznacza to, że ruszył teraz projekt przenoszenia kont nieaktywnych i nie ma potrzeby zakładania kolejnych tematów w tej sprawie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry