• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Problem z Elvenstats

Sorcha

Rycerz
@chris07070707 www.elvenstats.com znowu działa :)!!! Widocznie jakaś awaria DNSu, ale dziwne, bo zawsze jest zapasowy DNS, ale żeby tak oba jednocześnie nawaliły.
P.S. Ale to tylko dotyczyło Elvenstats, www.elvenarchitect.com działała (i działa) normalnie.
EDIT:
Chcąc zaktualizować informacje o swoim mieście (nieaktualne od około 2 dni) dostałem takie info:
Aktualizacja w czasie rzeczywistym niemożliwa. Jednak statystyki bractwa podliczyło i przeliczyło.
 
Ostatnia edycja:

kasiaczb

Zwiadowca
Na elvenstats to strach wchodzić...ilość czarnych trójkątów jest przerażająca....czasem myślę że na s2 jest tylko kilka grających osób:) Jesli ktoś z decydujących o grze nie przejrzy na oczy to słabo to widzę. No chyba że ta rasa jest ostatnią i na tym się gra zakończy ?
 

Sorcha

Rycerz
Czarne trójkąty pojawiają się i znikają wiem po swoim bractwie, automatycznie informacja jest aktualizowana raz na tydzień w każdą niedzielę. Dlatego mogą wystąpić pewne opóźnienia na przykład w liście członków lub ich aktywności. Bez członkostwa w bractwie nie można tego zweryfikować. Poza tym dobra informacja, znowu można aktualizować swoje (i nie tylko) statystyki w czasie rzeczywistym. Jest to przydatne (wręcz niezbędne) do planowania miasta w Elvenarchitectie. 3 dni awarii i nie wiadomo jak zaplanować swoje miasto, bo ciągle ładowało starą wersję!
 

Nusion

Kapłan
Czarne trójkąty pojawiają się i znikają
Czarne trójkąty pojawiają się, gdy u gracza nie zmieniła się przez jakiś określony czas ilość punktów rankingowych (nie wiem, jaki to jest czas, ale na pewno wystarczająco długo, żeby to uznać za zaniedbanie)
Ja w moich bractwach jeszcze nigdy nie widziałam ani jednego czarnego trójkąta. I wiem, że nie zobaczę :)
 

Sorcha

Rycerz
Czarne trójkąty pojawiają się, gdy u gracza nie zmieniła się przez jakiś określony czas ilość punktów rankingowych (nie wiem, jaki to jest czas, ale na pewno wystarczająco długo, żeby to uznać za zaniedbanie)
Ja w moich bractwach jeszcze nigdy nie widziałam ani jednego czarnego trójkąta. I wiem, że nie zobaczę :)
@Nusion to masz bardzo aktywne bractwo u nas jest inaczej. Też nie wiem ile wynosi czas aby "dostać" czarnego, ale sprawdzam turnieje w Elvenstats (wiem, że w grze szybciej można), ale widać tam kto się wykazuje aktywnością, a kto robi minimum. Wystarczyło żeby jeden z naszych członków miała awarię komputera (napisał wiadomość, że nie może łapkować) i już zaliczył trójkąta. Na szczęście już po awarii i jest szansa, że będzie grał i dokładał punkty dla Bractwa (skąd wiem ? opis miasta;)). Poza tym u "czarnych trójkątów" jest najczęściej pozioma, płaska zupełnie linia postępu punktowego. A to już poważne zaniedbanie może być. Sugeruje to, że przestali grać, jak nie zdobywają punktów, to zrezygnowali?
 

DeletedUser174

Guest
czy ktos może mnie wtajemniczyć w kwestię tego "zaniedbania" bo ja to chyba nie rozumiem...

jak ktoś nie gra ( nie ważne z jakiego powodu nie ma go na grze i tylko to sie liczy a to czy w piekarniku sie żelazko przypala czy też się właśnie byk cieli nie ma żadnego znaczenia) to dostaje sygnaturkę trójkąta. Wiadomo że gracz jest nieaktywny. Czy chcecie powiedzieć, ze aktywny ktoś dostał ikonkę trójkąta?

@Sorcha akurat wątpię aby statsy były tak przebiegłe zeby naznaczyć kogoś trójkątem za awarię komputera... raczej za to że delikwenta nie było na grze... a w miesięczne naprawy komputera to ja nie wierzę, więc raczej zakładam ze kolega/koleżanka lekko tak wolał/a zająć się akurat czymś innym niż grą. Niestety logując się do gry nawet przypadkiem jakiś punkt musi wpaść... głupią drogę postawisz i Ci rank skacze. A niedzielnych graczy się wysyła na łączkę a nie celebruje ich obecność, więc te trójkąty wysoko sobie cenię akurat

Jak zauważyłam po min miesiącu nieaktywności dostaje się stygmat. To i tak długo. Prawdopodobnie metodą prób i błędów bylibyśmy nawet w stanie dojść jaki to jest dokładny termin. Z pewnością jest dłuższy niż 2 tyg

jeszcze jedno: @kasiaczb sugestie że ig ponosi jakąkolwiek odpowiedzialność za statsy jest jednak nieporozumieniem. To ze ig nie ma takiej strony tak, to jest akurat ich wielki błąd moim zdaniem, ale nie pierwszy i na pewno nie ostatni. Ale obarczanie ig odpowiedzialnością za nieoficjalne fanowskie strony... są jakieś granice rozsądku... nawet ja to wiem
 

Sorcha

Rycerz
Jak ktoś przychodzi do Bractwa, to podejmuje pewne zobowiązania. "Łapkowanie" współtowarzyszy, udział w turnieju itd. Nie uważasz, że jak ich nie wypełnia to albo to jest jakieś "zaniedbanie" albo jakieś granie zasługujące przynajmniej na wyjaśnienie.
Co do Statsów, może lepiej nie są od IG bo i tak mają mnóstwo roboty z grą. Wiadomości w aplikacji mobilnej przecież dalej nie ma, prawda?
 

DeletedUser174

Guest
@Sorcha wybacz nie bardzo rozumiem co ma "zaniedbanie" graczy (niebywale eufemistyczne określenie na pospolite olewactwo) do statsów...
 
Na elvenstats to strach wchodzić...ilość czarnych trójkątów jest przerażająca....czasem myślę że na s2 jest tylko kilka grających osób:) Jesli ktoś z decydujących o grze nie przejrzy na oczy to słabo to widzę.
sugestie że ig ponosi jakąkolwiek odpowiedzialność za statsy jest jednak nieporozumieniem. ... obarczanie ig odpowiedzialnością za nieoficjalne fanowskie strony... są jakieś granice rozsądku... nawet ja to wiem
Jak mozna tak przeinaczyc sens czyjejs wypowiedzi ? Przeciez to zupelnie jasne, ze autorka postu
obarcza wina IG i ich polityke za zwiekszajaca sie liczbe nieaktywnych graczy, a elvenstats ten stan
po prostu tylko dokumentuje, dlatego strach tam wchodzic. Kiki, nie raz i nie dwa sama cos
wspominalas o czytaniu ze zrozumieniem... ;)
 

Sorcha

Rycerz
@Sorcha wybacz nie bardzo rozumiem co ma "zaniedbanie" graczy (niebywale eufemistyczne określenie na pospolite olewactwo) do statsów...
To nie moje jak to nazywasz "eufemistyczne określenie" nie chcę odbierać praw autorskich @Nusion, nie do mnie te pretensje @kikimora. a do statsów ma to to że widać ogólną tendencję jak linia płaska to znaczy, że gracz/graczka odpuścił(a) sobie grę. Tylko tyle to ma do statsów, nie doszukuj się głębszego sensu.
 
Do góry