• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Problem z orkami

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser3478
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser3478

Guest
Witam wszystkich,
doszłam już do Orków i goblinów i mam problem, by ruszyć dalej z produkcjami, potrzebuje "orków" ale nie wiem jak je zdobyć.
Czy ma ktoś jakąś radę na ten temat? Gdyż żeby mieć "Grzybki mądrości" potrzebuje "Orkowego gnoju" a żeby go wyprodukować to potrzebuje 40 orków.
Załączam screeny z gry:
2Kj8j.png

2Kj8k.png

2Kj8q.png

2Kj8m.png

2Kj8n.png
 

Nusion

Kapłan
Musisz rozbudować zbrojownię do minimum 20 poziomu, tam będziesz produkowała orki
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3478

Guest
Nie mogę jej rozbudować bez ekspansji 33 a żeby mieć ta ekspansje potrzebuje 600 "Grzybki mądrości".
Dlatego pytam czy jest inny sposób zdobywania orków. Nie chce płacić diamentami.
 

Nusion

Kapłan
Zajrzałam do Twojego miasta, oczywiście że możesz rozbudować jedną zbrojownię, zbrojownia na 20 poziomie zmienia rozmiar na 5x5 i zmieści Ci się nad miejscem zbiórki orków :)
Inny sposób na ich zdobycie to cud Kuźnia bohaterów ale jeszcze go nie masz
 

DeletedUser3478

Guest
O matko pomyliłam budynki, ja patrzyłam na warsztat jak tępa dzida.
Dziękuje za poświęcony czas.
 

Nusion

Kapłan
A to jeszcze dodam że możesz jedną zbrojownię na 19 lvl zamienić miejscami z tą małą 8lvl po prawej i tam po prawej potem rozbudować tą 19 na 20 :) Będziesz miała dwie
 

DeletedUser3332

Guest
no właśnie potrzebuje zdobyc prowincje/relikty do eventu a tu mi wyskakuje ze potrzebuje ORKÓW :mad:
Cholera, w "reklamach" gry bylo jasno napisane ze można iść ściezką handlowaca/produkcji lub podbojów/wojskiem, wiec wybrałem sciezke pierwsza a tu, ni z tego, ni z owego sie okazuje ze mam miec zbrojownie na 20-tym poziomie w momencie gdzie moje inwestycje w wojsko były minimalne :eek:

Zajefajnie :mad:
 

Hassano

Łucznik
Zbrojownie można zastąpić jak napisał @Nusion cudem o nazwie kuźnia bohaterów :) zajmuje tyle samo miejsca co zbrojownia ale nie zabiera ludzi i kultury na rozbudowę a dodatkowo daje sporo więcej orków bez wydawania narzędzi :) wystarczy poziom 5 a już jest lepsza niż zbrojownia
 

DeletedUser3033

Guest
orki też można zdobyć z budyneczków eventowych np: gniazdo orków cz też zamrożony wir orków
haczyk taki że muszą być zdobyte na etapie orków
 

DeletedUser3332

Guest
Niestety jestem na krasnoludach wiec do Kuźni jeszcze odległa droga. A przez taką "pierdołe" udu&%łem sie w całym Evencie :(
 

DeletedUser3033

Guest
hmm jak jesteś na krasnoludach to orków nie powinieneś mieć chyba że ekspansje masz na etapie orków
a relikty ? turniej
a tak które to zadanie ?
 

DeletedUser3332

Guest
Dokładnie problem leży w tym ze teraz żeby odblokować prowincje (wydaj ucztę) muszę posiadać orków, a zadania w evencie wymagają zdobycia reliktów oraz rozwiązania konfliktów, a tym samym bez orków nie ma możliwości rozwiązania konfliktów (bo jak wyzej wspomnialem, poszedłem ścieżką handlową a nie wojskową) :(
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@yojinek.pl Innymi słowy w podbojach prowincji wyprzedziłeś swoją epokę. Relikty do eventu najlepiej zbierać poprzez turniej, a co do rozwiązywania konfliktów... Cóż, spróbuj znaleźć taki, który nie będzie wymagał orków. Wydaje mi się, że te pierwsze prowincje z orkami powinny mieć 1 czy 2 konflikty, które ich nie wymagają, ale mogę się mylić.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm to fakt na tym etapie powinieneś mieć jakieś 130 prowincji max
na wróżkach jakieś 160 prowincji
ja też handlową koszary na 3lv fakt mam jedną zbrojownie na 20lv nom na orkach jestem koszmarny etap gry ale z tego co wiem puzniej nie jest lepiej :oops:
a orki mi są tylko potrzebne do rasy gościnnej a tak to jeszcze wojsko mi się do niczego nie przydało a orków to bym nie widział wcale jakby nie rasa gościnna :)
 

DeletedUser3332

Guest
Ano, prawie 160 prowincji mam, co mimo wszystko nie zmienia faktu ze skoro autorzy dawali możliwość wybrania dwóch ścieżek rozwoju to z jakiej racji nagle wymagane są zbrojownie na min. 20 poziomie :confused:
 

DeletedUser3033

Guest
to taka blokada rozwoju bo ja bym miał już ze 400 prowincji :)
trzymaj się żółtej lini czerwona oznacza że już już jesteś za daleko :)
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
@yojinek.pl Ponieważ zbrojownie ewoluują w budynki produkcyjne. Poza funkcją wojskową, produkują orki, które są wykorzystywane do produkcji portalowych w swoim rozdziale, do rozbudowy niektórych budynków i negocjacji w prowincjach również w kolejnych rozdziałach.
Jak wspomniał hassano, po przejściu rozdziału Orków można zredukować liczbę zbrojowni zastępując je cudem Kuźnia Bohaterów - przynajmniej jeśli mówimy o samej produkcji orków.

I tak, to żadna tajemnica, że twórcy starają się opóźnić rozwój graczy. Nie mogą sobie pozwolić na to, żeby gracze się za szybko znudzili, bo za łatwo dojść do końca gry, kiedy sami potrzebują więcej czasu na stworzenie i wprowadzenie nowego rozdziału, niż niektórym zajmuje jego przejście.
A jeśli chodzi o znudzenie grą, bo za długo trzeba czekać na postęp... Cóż, chyba po to mamy turnieje, przygody i eventy, żeby kompensować te dłużyzny i dać nam poczucie, że jednak jakiś ten postęp jest, nawet jeśli nie rozbudowujemy miasta i nie odkrywamy nowych technologii.
 

Bija

Zwiadowca
no właśnie potrzebuje zdobyc prowincje/relikty do eventu a tu mi wyskakuje ze potrzebuje ORKÓW :mad:
Cholera, w "reklamach" gry bylo jasno napisane ze można iść ściezką handlowaca/produkcji lub podbojów/wojskiem, wiec wybrałem sciezke pierwsza a tu, ni z tego, ni z owego sie okazuje ze mam miec zbrojownie na 20-tym poziomie w momencie gdzie moje inwestycje w wojsko były minimalne :eek:

Zajefajnie :mad:


Też nad tym ubolewam :( nawet dzisiaj w opisie gry Elvenar na stronie IG jest napisane: Wciel się w potężnych elfickich magów lub inspirowanych średniowieczem, bitnych ludzi.
Co chwila też w zadaniach trzeba szkolić jednostki...

To wprowadzenie w błąd i to mi się strasznie nie podoba :(
 
Do góry