• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Potwierdzone Problem z zawieszaniem się gry na Chrome

Status
Zamknięty.

Connroy

Wędrowiec
U mnie na firefoxie od 2 dni podobny problem.
Zaczęło się od automatyucznej aktualizacji firefoxa. Teraz nie raz pomaga zmniejszenie i ponowne powiększenie obrazu ale już granie na okienkach na 3 światach jest niemożliwe bo jak tylko zmienię zakładkę to wsio wisi i pomaga tylko ponowne załadowanie świata. LIPA!!!

Uwaga znalazłem rozwiązanie!!
Przynajmniej dla firefoxa a co na chrome to trzeba sprawdzić.
Zainstalowałem nowe (lub podobne) sterowniki do grafiki ponownie i jak ręką odjął

Pozdrawiam!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1143

Guest
Uwaga znalazłem rozwiązanie!!
Przynajmniej dla firefoxa a co na chrome to trzeba sprawdzić.
Zainstalowałem nowe (lub podobne) sterowniki do grafiki ponownie i jak ręką odjął

Pozdrawiam!!
Próbowałam, niestety nie pomogło.

Ja obecnie grę odpalam na Edge. Chodzi bardzo płynnie, bardzo szybko. Jest to moja jedyna zakładka w oknie więc problemu z zawieszaniem nie mam ;)
 

DeletedUser626

Guest
Generalnie błąd dotyczy tylko Chrome, ewentualne problemy z innymi przeglądarkami to odrębne historie i zwykle są do rozwiązania np. poprzez właśnie aktualizacje sterowników czy czyszczenie ciasteczek, co na Chrome nie pomoże.
 

DeletedUser1917

Guest
ja gram w chrome i nie poprawili zawieszania sie gry przy przejsciu na inna zakładke .ehhhh :( ciekawe czy wynagrodza to jakos
 

DeletedUser626

Guest
Problemy z Chrome zostały namierzone, problem polega na tym, że leżą po stronie Chrome. Z naszej strony programiści postarają się potworzyć tymczasowe rozwiązania, które zmniejszą częstotliwość zawieszania się gry, ale ostatecznie rozwiązanie zależy od Google.
 

visit0r

Paladyn
Problemy z Chrome zostały namierzone, problem polega na tym, że leżą po stronie Chrome. Z naszej strony programiści postarają się potworzyć tymczasowe rozwiązania, które zmniejszą częstotliwość zawieszania się gry, ale ostatecznie rozwiązanie zależy od Google.
rozwiazanie zalezy od google? a myslalem ze to IG robi gre ktorej mozna uzywac na produkcie googla a nie odwrotnie, rozwiazania polegajace na dostosowaniu wlasnego produktu do dzialania na nosniku firmy trzeciej naleza wylacznie do IG
 

DeletedUser626

Guest
Tu nie chodzi o dostosowanie gry do przeglądarki, tylko problem przeglądarki wpływający na całe jej działanie, nie tylko Elvenaru. Chrome wprowadziło eksperymentalną "optymalizację" dla zakładek działających w tle, która miała tylko zwolnić niepotrzebnie obciążony procesor, ale w praktyce gry się całkowicie zawieszają - szczególnie negatywny wpływ ma to na gry oparte na Flashu, a więc również Elvenar, bo takie gry bardziej obciążają komputer.

Można to wyłączyć, ale zaznaczam, że robicie to na własną odpowiedzialność. Jeśli kogoś przerasta czyszczenie ciasteczek to niech nawet nie otwiera poniższego spoilera:
1.Otwórz Google Chrome i wpisz "chrome://flags" w pasku adresu

2.Wciśnij “CTRL+F” i wpisz “throttling” w oknie wyszukiwania

3.Zmień ustawienie “Throttle expensive background timers” na “Disabled”

4.Włącz ponownie przeglądarkę
 

DeletedUser1171

Guest
Tak, ale "zwieszki" dotyczą ostatnio Internet Explorer oraz Opery.
Dzisiaj miałem 2 na IE i ok 5 na operze.
Wcześniej myślałem że to dotyczy tylko jeżeli okno przestaje być aktywne. Jednak ostatnio na IE działo się jak motywowałem sąsiadów.
 

DeletedUser2076

Guest
Bo generalnie InnoGames zaspało coś takiego jak uśmiercanie technologii Flash. O tym że ta technologia padnie wiadome było od chwili "pocałunku śmierci" Jobsa. Chociaż facet miał trochę nierówno pod sufitem to dobrze zauważył, że flash znacznie obciąża przeglądarkę, sprzęt (teoretycznie proste animacje i gry zżerają więcej zasobów niż ich odpowiedniki pisane w innych technologiach), a do tego ilość dziur i błędów zwiększa ryzyko wykorzystania komputera jako zombie (nie wspominając o włamaniach itd.).

Teraz tłumaczenie w stylu "poinformowaliśmy o błędach twórców przeglądarek" albo "po naszej stronie wszystko cacy" to chyba zakłamywanie rzeczywistości. Każdy, średnio interesujący się nowinkami na rynku IT wie, że WSZYSCY twórcy przeglądarek zakończyli wsparcie dla technologii Flash. Owszem jest, działa, ale mają w głębokim poważaniu jak i czy w ogóle. Do tego ostatnia z przeglądarek, która jako tako wspierała tę technologię (chociaż też od jakiegoś czasu można było zauważyć, że mają to głęboko) był Firefox. Z wersją 55 się skończyło - działa, ale skutecznie jest ostrzegane o szkodliwości tej wtyczki, jej wadach i każdorazowo trzeba działanie dodatku włączać. I tak powinno być bo technologia goni do przodu, a programiści w firmach zajmują się pierdołami zamiast dostosowywać swoje projektu do nowych (lepszych w tym akurat wypadku) standardów. Innym rozwiązaniem jest porzucić przeglądarkę na rzecz własnej aplikacji - też można. Ale się nie chce (nie potrafi się?).

Tak czy inaczej najlepiej, jeżeli w ogóle, korzystać z przeglądarek z silnikiem Blink (Chromium/Chrome/Opera/Vivaldi i jakieś inne, mniejsze) i zastosować się do wskazań Dragomiry. Wbrew temu co napisała nie jest to straszna modyfikacja w przeglądarkę - ot, po prostu więcej RAM pożre i procka (bo wdrożone rozwiązanie odpowiedzialne jest za oszczędzanie zasobów komputera - czyli czegoś, czego Flash i tak nie potrafi). Można też zrobić jak na forum Forge of Empires polecają - po prostu mieć odpaloną JEDNĄ kartę w oknie przeglądarki - z grą (a resztę przeglądać w innym oknie przeglądarki). Albo korzystać z systemu Linux (osobiście mam na 3 komputerach i na żadnym nic kompletnie się nie dzieje). Ostatecznie kopnąć produkty oparte o Flash (co zmotywuje leni do roboty). Wybór należy do graczy.

PS. Internet Explorer oraz Edge miały mieć zapewniane wsparcie dla Flash od samego Miękkiego. Na nieszczęście dla użytkowników tych "świetnych i cudnych" przeglądarek od dwóch lat lachę kładą na obsługę tej wtyczki (chyba nie tylko tej, ale tej na pewno) i w zasadzie gdyby nie Adobe to Flash by tam od baaardzo dawna nie działał. A jak działa bez optymalizacji - ano wywala się przy najróżniejszych okazjach chyba, że ma się sprzęt do zadań obliczeniowych i trwoni jego potencjał na tego typu gierki.
 

DeletedUser626

Guest
@LordHaart Się rozpisałeś :)
IG z niczym nie zaspało, dobrze wiemy na czym Flash stoi - Elvenar będzie przeniesiony na inną technologię. FoE postawiło na HTML5, jeśli u nich wszystko pójdzie dobrze, to zapewne zrobimy to samo. Ale, generalnie masz rację w tym, że era Flasha się kończy. Ostatnie problemy z przeglądarkami nie są jednak bezpośrednio związane z Flashem - każda większa gra przeglądarkowa obciąża komputer, więc każda próba optymalizacji ze strony producentów przeglądarek takiej grze da kopa i Flash ma z tym tyle wspólnego, że kładzie się jako pierwszy, ale nie jedyny. I dlaczego rozwiązanie które podałam jest groźne? Bo Ty, co widać po Twoim poście, wiesz z czym masz do czynienia, jest jednak wielu użytkowników, którzy wraz z ciasteczkami potrafią wyczyścić sobie wszystkie hasła, albo sformatować dysk z powodu zawieszania się strony. Dlatego jeszcze raz powiem, kto chce to skorzysta, ale na własną odpowiedzialność.

Temat zamykam, bo w moim i Twoim poście zawierają się wszystkie sensowne rozwiązania dla Chrome i nikt ich nie znajdzie, jeśli zostaną zapsamowane.
 
Status
Zamknięty.
Do góry