• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

problemy z płynnością gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
Mam pytanko weryfikujące moją pewną teorię. Otóż od jakiegoś czasu zauważyłam spadek wydajności gry tuż przed końcem turnieju. Oczywiście rozumiem, że gorący czas to i ilość uczestników wzrasta, więc jakieś drobne spowolnienie płynności gry może oczywiście być zauważalne. Tylko, że spowolnienie gry to jest u mnie od 20-21... obowiązkowy relog co 15-20 min. Po 21 to już gra wymaga restartu co 10-15 min. Dzisiaj czekałam aż gra mi się załaduje tylko 5 min. Oczywiście mogłam nie restartować gry tuż przed 22, ale jeżeli na potwierdzenie negocjacji (szans na walkę nie było żadnych, bo czas oczekiwania zabujał) musiałam czekać 15-20s (w porywach do 30 nawet) to jednak postanowiłam zaryzykować relog. Czy ktoś również ma takie problemy techniczne i serwery ig mają za małe moce przerobowe? Czy powinnam przeprowadzić jakąś "rozmowę" z moim kompikiem, żeby sie nie wygłupiał? Tylko, że zasadniczo gra dobrze śmiga i przez większość czasu raczej się jakoś nagminnie nie zawiesza
 

gamin

Rozbójnik
Potwierdzam.
Ja jednak nie widze korelacji plynnos gry-konketna godzina, tylko w moim przypadku uzaleznione jest to od ilosci rozwiazywanych konfliktow w turnieju.
Z kazda prowincja wydluza sie czas oczekiwania na wynik walki. Po 10 prowincjach ten czas wynosi juz jakies 12-15 sekund.. Jedynym rozwiazaniem jest relog co 6-8 prowincji zeby zachowac jakakolwiek plynosc, co jest irytujace. Turnieju drewna nie zrobilem na miare mozliwosci wojska tylko na jakies 60% wlasnie przez te problemy, choc meczace monotonne klikanie konfliktow tez robi swoje.
 
Czy powinnam przeprowadzić jakąś "rozmowę" z moim kompikiem, żeby sie nie wygłupiał? Tylko, że zasadniczo gra dobrze śmiga i przez większość czasu raczej się jakoś nagminnie nie zawiesza
Tuz przed koncem turnieju gra moze nie to ze ogolnie zwalnia, ale rzeczywiscie staje sie bardziej podatna na problemy zwiazane z ciasteczkami, zamulajacym laczem itd.. Tyle, ze wiedzac to wystarczy zawczasu te ciasteczka wyczyscic, w razie czego zrobic restart kompa i gra nawet w samej koncowce turnieju smiga az milo, nawet kiedy klika sie kilkadziesiat prowincji jednym ciagiem.
Z kazda prowincja wydluza sie czas oczekiwania na wynik walki. Po 10 prowincjach ten czas wynosi juz jakies 12-15 sekund.. Jedynym rozwiazaniem jest relog co 6-8 prowincji zeby zachowac jakakolwiek plynosc, co jest irytujace.
Podobne zachowanie obserwowalem u siebie jeszcze kilka miesiuecy temu, u mnie maksimum prowincji, ktore mozna bylo zrobic jednym ciagiem to bylo jakies 16-18. Tyle, ze te problemy skonczyly sie jak nozem ucial po wejsciu ktorejs tam aktualizacji juz kilka miesiecy temu (moge poszukac jakby co). Bylem pewien, ze IG po prostu w koncu zoptymalizowalo kod. Od tego czasu moge przeklikac jednym ciagiem dowolna liczbe prowincji, a ledwo zauwazalny spadek predkosci nastepuje dopiero po ok. 30 prowincjach. Tyle, ze mowie tu o wydluzeniu czasu oczekiwania na wynik walki z jednej sekundy do dwoch, a nie do 12-15 sekund, bo to juz w ogole jakis kosmos...

EDIT:
wiem juz, kiedy dokladnie skonczyly sie u mnie problemy z plynnoscia gry, to bylo po wejsciu aktualizacji 1.85. Nic innego sie wtedy u mnie nie zmienilo, ani lacze, ani komp/kompy, ale skok jakosciowy jesli chodzi o klikanie w turniejach to byly cale lata swietlne.
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/dyskusja-o-aktualizacji-1-85.4157/#post-49623
 
Ostatnia edycja:

gamin

Rozbójnik
To ja w przeszlosci nie mialem takiego problemu, mimo ze dosyc regularnie kilkam 50-60 prowincji jednym ciagiem.
Pamietam ze jeszcze ostani turniej pylu czyli jakis miesiac temu nie widzialem zadnego problemu i wynik walki byl wyswietlany natychmiast.
Klejnoty robilem na mniejsza skale wiec nie moge sie wypowiedziec, ale marmur i stal to turnieje na ponad 60 prowincji byly bardzo uciazliwe, a teraz drewno odpuscilem po 40.
 

Hassano

Łucznik
Ja zauważyłem to w innym momencie. co aktualizacje gra chodzi albo lepiej albo gorzej, nie wiem od czego to zależy.. Tak jakby wiedzieli że chodzi mi źle i chcą to poprawić a pewnie pogarszają innemu, w następnej mi zrobią gorzej a komuś tam lepiej.. tak to wygląda z obserwacji bo to nie reguła 2-3 aktualek ostatnich tylko od dobrego roku..
Sama w sobie gra gdy jest długo włączona na kompie też zaczyna mieć zamuły ale wtedy restart kompa i jest znacznie lepiej..
 

DeletedUser174

Guest
pamietam te problemy z "kiedyś"

problem w tym, że wcześniej klikałam trochę mniej, więc pryzmat tez jest inny i obiektywna ocena może być słaba. Tylko, że dzisiaj wcale nie jest lepiej niż było wtedy. Co 10 prówek obowiązkowy jest relog w trakcie normalnego klikania(niezależnie od ciasteczek it raczej, bo tony śmieci nie mam), pod finisz turka obowiązkowe relogi to już jest masakra... czasami po 2-3 prówkach, więc to naprawdę słabo wygląda
 

Nusion

Kapłan
Nie znam się i nie wiem, co jest przyczyną, ale na pewno zależy to też od sprzętu.
Jakiś czas temu taki problem występował u mnie co 8-12 prowincji. I nawet relog nie pomagał. Musiałam całkiem wyłączyć przeglądarkę i ponownie włączyć.
Jakoś w połowie listopada odziedziczyłam po synu dużo lepszy PC i jednocześnie z W7 przeszłam na W10 i problem zniknął jak ręką odjął.
W ostatnim turnieju klikałam 50 prowincji na 2 gwiazdki dla PW i koło 40 prowincji trochę zwolniło, ale nie na tyle, żeby nie dało się tych kolejnych 10 zrobić. A więc coś ewidentnie obciąża pamięć (czy nie wiem co) z każdą kolejną prowincją.
Nie wiem, czy można to zgłosić jako błąd, ale na pewno istnieje i na pewno zatruwa klikanie turnieju

edit: Czasem z musu klikam też na starym lapku i tam problem występuje nadal bez zmian, czyli zamulanie kilka razy w trakcie robienia turnieju
 

DeletedUser174

Guest
następny turniej przetestuję na starym poczciwym flashu
 

Nusion

Kapłan
następny turniej przetestuję na starym poczciwym flashu
Próbowałam, u mnie nie pomogło ani troszkę. W zasadzie to u mnie problem ten występował jeszcze przed przesiadką na html. Po przejściu na html cała gra zaczęła chodzić troszkę lepiej ale problem z zamułką turnieju pozostał. Aż do zmiany sprzętu. A to nie powinno mieć miejsca, bo aż tak słaby ten mój komp nie był, ciągnął bez problemu o wiele bardziej wymagające gry niż przeglądarkowy elvenar.
 

gamin

Rozbójnik
Wedlug mnie sprzet nie ma tutaj znaczenia.
We wrzesniu mialem wymiane sprzetu. Zarowno na starszym jak i na nowym komputerze turnieje dzialaly bez zauwazalnych problemow, a obecny stan rzeczy obserwuje od ostatniego turnieju marmuru. Dodatkowo w iglicy, w ktorej czasami walcze manualnie, po wygraniu kazdej walki pojawiaja sie czarne plamy i ogolnie grafika szaleje przez 2-3 sekundy. Zdaje sobie sprawe ze IG nie ma bladego pojecia co zepsuli ale zakladam ze pracuja nad optymalizacja gry i kiedys te problemy znikna. To tego czasu trzeba sobie radzic, albo poprzez relog albo ograniczenie aktywnosci w turnieju
 

DeletedUser4395

Guest
Też zauważyłam zawieszanie systemu gry przy nowej Iglicy, komputer przelicza i przelicza, czy trafiłam z nagrodami nie i trwa to tyle, ze w końcu restartuje przeglądarkę. Coś popsuli przy ostatnich zmianach w grze, nigdy wcześniej nie miałam problemów przy Iglicy.
 

DeletedUser3251

Guest
Nie znam się i nie wiem, co jest przyczyną
Problem tego typu gier leży w tym, że każdy budynek, każda prowincja, każde okno etc. to nowy obrazek, który trzeba pobrać z internetu i przechować w pamięci. Podam taki przykład: Odwiedzasz sąsiada, on ma rezydencje na innym poziomie, inne budynki kulturowe, więc i nowe obrazki się pojawiają. Gra nie wie, czy po odwiedzinach może wyrzucić obrazki z pamięci, czy może pójdziesz w odwiedziny do kolejnego, więc obrazki pozostają, bo inaczej musiałaby je co chwilę pobierać, a to okrutnie by wydłużyło czas ładowania każdego miasta i niepotrzebnie obciążało serwer. Gdyby zapisywać obrazki na stałe na dysku, zapewne by to rozwiązało problem, ale widocznie tak się nie da. I w ten oto prosty sposób ilość wymaganej pamięci drastycznie rośnie wraz z czasem spędzonym w grze.
Windows jest jednak inteligentnym systemem i jeśli mu zaczyna brakować pamięci, to przerzuca zbędne dane na dysk twardy i...
komputer przelicza i przelicza, czy trafiłam z nagrodami nie i trwa to tyle, ze w końcu restartuje przeglądarkę
... i przy dużej ilości i słabszym sprzęcie może to trwać kilka minut. Więc
na pewno zależy to też od sprzętu
ważna jest ilość pamięci i kilkanaście innych czynników. Jednakże ostatecznie
sprzet nie ma tutaj znaczenia.
chociaż im lepszy sprzęt, tym dłużej pograsz, ale reset będzie w końcu konieczny. Oczywiście nie ma potrzeby resetować całego komputera (chyba że Windows już rozpoczął zrzuty pamięci na dysk, co i tak wkrótce odbije się na wydajności), wystarczy tylko przeładować stronę, aby Flash wyrzucił dane z pamięci i załadował miasto od nowa z tylko potrzebnymi obrazkami. Nie wiem, jak to wygląda w wersji HTML5, bo mam zbyt słaby sprzęt, aby to działało, więc w tym przypadku może być konieczny restart całej przeglądarki.

A to nie powinno mieć miejsca, bo aż tak słaby ten mój komp nie był, ciągnął bez problemu o wiele bardziej wymagające gry niż przeglądarkowy elvenar.
"Bardziej wymagające gry" wymagają szybszego procesora i lepszej karty graficznej, a gry przeglądarkowe nie mają takich wymagań, bo nie tworzą grafiki, tylko wyświetlają obrazki.

Ja zauważyłem to w innym momencie. co aktualizacje gra chodzi albo lepiej albo gorzej, nie wiem od czego to zależy.. Tak jakby wiedzieli że chodzi mi źle i chcą to poprawić a pewnie pogarszają innemu, w następnej mi zrobią gorzej a komuś tam lepiej.. tak to wygląda z obserwacji bo to nie reguła 2-3 aktualek ostatnich tylko od dobrego roku..
Z aktualizacjami też jest tak, że raz coś zepsują, a innym razem coś naprawią. Jednak nie chodzi tu tylko o to, bo zepsute rzeczy można naprawić. Gra się po prostu rozwija, jest coraz więcej możliwości. Taka Iglica to przecież kolejne obrazki do załadowania, nie wspominając o coraz to nowszych budynkach iwentowych. Im bardziej gra idzie do przodu, tym wolniej będzie działać i nie unikniemy tego w żaden sposób. Wiem tylko, że kiedyś czas ładowania gry i poszczególnych miast w połączeniu z koniecznością częstych resetów uwolnią mnie z tego nałogu...
 
Do góry