• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Procesor na 100%

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2340
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2340

Guest
Bez tytułu.png Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co się dzieje z grą, która pożera 100% procesora? Przecież w to się nie da grać. @Dragomira wiesz coś na ten temat?
a>

Dlaczego przez ostatni tydzień gra chodziła normalnie, a dziś jest masakra. To nie jest problem sprzętu. Niech się wypowiedzą osoby, które mają po 8, 16 lub więcej Gb RAMu z procesorami z wyższej półki.
Oczekuję rzeczowej odpowiedzi!

EDIT:
Do tego dochodzi wrażenie jakby gra działała w zwolnionym tempie.
a>

fc2c1a0cbb9f19da

fc2c1a0cbb9f19da
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Miroslaw78

Zwiadowca
@moomintroll - wielu graczy na "słabszym sprzęcie" ma podobne problemy... czym dłużej grasz aktywnie ( zwłaszcza skakanie po innych miastach - udzielanie motywki ) tym bardziej - ZAMULA ramy i procka... nie znam przyczyny... natomiast podpowiem by dużo częściej odświeżać grę... pomaga. Pozdrawiam.
 

DeletedUser626

Guest
Tak, jest to możliwe działanie gry na słabszym sprzęcie, szczególnie gdy jest dłużej odpalona. Nie powiedziałabym, że jest to "normalne" działanie, bo trudno uznać pożeranie 100% CPU za normalne, ale jest to jedna ze znanych wad gier opartych na Flashu, który powoli odchodzi do prehistorii. Nic nie było zmieniane z naszej strony, jednak z każdą wersją Flasha/przeglądarek powiększa się przepaść między nimi i samo to wystarczy, aby pojawiły się nowe problemy.

Jeśli chcesz przykładu od kogoś kto ma więcej RAM - ja mam 12 GB, z czego niemal 6 GB w użyciu w tej chwili. Procek intela i5 obciążony na 12%, otwartych mam lekko licząc 50 zakładek w przeglądarce Opera, do tego chodzi Skype i Steam. I o niczym to nie świadczy, bo faktem pozostaje, że wycieki pamięci na Flashu istnieją. Z tego też względu z Flasha zrezygnujemy, a tymczasem jedynym skutecznym sposobem zwolnienia pamięci/procka jest odświeżenie gry.
 

DeletedUser2340

Guest
(...). Z tego też względu z Flasha zrezygnujemy, a tymczasem jedynym skutecznym sposobem zwolnienia pamięci/procka jest odświeżenie gry.
No właśnie chodzi o to, że odświeżanie nic nie daje. Podczas przygód tak nie było. Ale było wcześniej - moje pytania o kopalnie i grę na ubuntu, gdzieś tam jeszcze są.
Zmieniona pasta i nic się nie zmienia. Np. w niedzielę gra była uruchomiona cały dzień, dziś raptem godzinę i widać różnicę w graniu w ciągu tych dwóch dni.
O, zobacz na ten zrzut ekranu. Niby jestem na drzewku rozwoju, tak? A jak stąd wyjść? Gdzie się podziała ikona powrotu do miasta? Nie ma... Nie ma bo klikając myszką ściągam monety i produkcję z miasta ale system mi pokazuje, że teraz jestem na drzewku rozwoju. Więc jednak jest coś nie tak.
A na drugim zrzucie jestem na turnieju a w tle nadal widzę ścieżkę rozwoju.

@Miroslaw78, ja już nie odświeżam przez kliknięcie "odśwież". Teraz zamykam prze menedżera urządzeń "plugin container for firefox". Szybciej się zwalniają zasoby. Ale to i tak nie ma żadnej poprawy.
 

Załączniki

  • Bez tytułu1.png
    Bez tytułu1.png
    1.019,3 KB · Wyświetlenia: 16
  • Bez tytułu2.png
    Bez tytułu2.png
    925,8 KB · Wyświetlenia: 15

DeletedUser626

Guest
Sprawdź czy to samo dzieje się np. na Chrome i daj znać proszę.
 

DeletedUser2340

Guest
Na Chrom niby wszystko jest O.K. Ale to chwila była więc jak coś będzie się dziać to będę wrzucać w tym temacie.
 

DeletedUser3033

Guest
Flash nie jest dobrym środowiskiem dla gier owszem pozwala na operowanie grafiką w dużej rozdzielczości . Jak spróbujesz jeść rosół widelcem to zrozumiesz w czym tkwi podstawowy błąd . A jak już o błędach to Flash sobie nie radzi im więcej tym gorzej aktualizacje mają duży wpływ na to ale już inny temat . Hmm nie wiem nie widzę dokładnie przejrzyj wtyczki w przeglądarce niewiele to pomorze ale popatrz czy nie masz jakiejś do przechwytywania mediów jak tak wyłącz ją odrobinę powinno pomóc . Lub zmień przeglądarkę ja używam '' Comodo Dragon "" :) ale jak nie chcesz się bawić na jakiej będzie lepiej polecam '''Avant Browser""" umożliwia zmianę silnika renderującego przeglądarkę ;)
 

Hassano

Łucznik
Problem nie jest po stronie sprzętu, od wczoraj około godziny 22 również mam to samo.. Gra tak spowalnia że nawet przesuwanie mapy własnego miasta nie jest możliwe nie wspomne o daniu produkcji w manu itp

Znowu jest to samo co jakiś miesiąc temu po aktualce.. Szlak mnie trafi zaraz bo nic sie w grze nieda zrobić.. Najgorsze jest to że ostatnim razem nawet nikt nie raczył napisać że coś sie wysypało tylko gra tak chodziła do następnej aktualki, mam rozumieć że teraz będzie tak samo.. Wtedy gra nagle z dnia na dzień zaczęła chodzić normalnie. Rozdanie premki poraz kolejny jest niemożliwe..
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
Tak masz racje do czego jak do czego ale do tej gry nie potrzeba super komputera by chodziła :) .Powinna na starym kalkulatorze chodzić :) . Nom bo jak to jest że na tym samym sprzęcie i łączu chodzą mi gry o niebo bardziej wymagające a tak i tu masz racje zwalnia po nieudanych próbach wprowadzenia czegoś do gry . Nom a poprzedni mój komentarz był co gracz może zrobić ze swojej strony by to lepiej chodziło oczywiście jak udało mi się napisać wcześniej niewiele to może pomóc :(
 

Hassano

Łucznik
Puścili turniej i po godzinie gra umarła.. Ja rozumiem że może coś sie zdupić w końcu robią to tylko ludzie i są to miliony linijek kodu. Ale niech do cholery napiszą wprost że sie zdupiło i już nad tym pracują aby jak najszybciej to poprawić i ja nie bede mieć do nich pretensji. Ale tu właśnie jest pełna olewka i zamiatanie tematu, jakoś chodzi niech sie meczą my zrobimy jakąś pseudo aktualke za miesiąc to może to naprawimy i tyle w temacie..
 

DeletedUser3033

Guest
Nie wiem jak to jest wykonane dokładnie to twórcy są od tego jak.....:rolleyes:. Ale napiszę jak to tak ogółem czy w skrócie działa . Gra się ładuje korzystając z ostatniego zapisu na serwerze rezerwując przy tym jakąś ilość pamięci min i max do tego działania .Jak już jesteśmy coś robimy gra znowu rezerwuje pamięć do tego działania a CPU nasze chomiczki mają co robić bo jak to możliwe że tyle pamięci jest potrzebne w tym samym czasie by zapewnić dostępność tej pamięci . Do pewnego momentu kiedy osiągnie powiedzmy max a wszystko dąży do tego by to się zmieniło bo chomiczki wypadną z klateczek :D. Objawia się to na różne sposoby jednym z nich jest np: kiedy zbieramy monety z rezydencji klik klik...... 3s i 20-30 rezydencji zebrane przy czym widzimy fale jak to jest zbierane w zwolnionym tempie a po wszystkim okazuje się że z jakiejś rezydencji nie zebrało monet . Próba kliknięcia na daną rezydencje nie odnosi skutku nie da się zebrać choć niby można i tu odświeżamy bo nie działa .Nom bo gra już nie może zarezerwować kolejnej ilości pamięci powiedzmy to też dokładnie tak nie wygląda jak opisuje ale to nie istotne .W grze brakuje odświeżania w czasie rzeczywistym który by zwalniał powiedzmy pamięć podręczną czy operacyjną przy jednoczesnym AutoSave. A nom i tu dodam że nie piszę że takiej opcji niema w grze być morze jest to robione tylko w dłuższych odstępach czasu nie na bieżąco czy też odświeżanie serwera może być tego przyczyną jak i błędy po których gra nie jest wstanie i zapisać .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Mnie nie interesuje co sie zepsuło albo dlaczego. Jak mam auto i sie zdupi to jadę do mechanika i ma to naprawić a jego teorie mnie nie obchodzą. Ide do sklepu kupić chleb to chce chleb a nie instrukcje jak go piekli. To samo tu gra jest ich i mają siedzieć na niej 25h na dobre 8 dni w tygodni i czuwać na tym żeby wszystko działało IDEALNIE a nie jak teraz że nawet pół gry nie działa jak powinna bo na okrągło są błędy jak nie w jedną strone to w drogą..
 

DeletedUser2340

Guest
@Shadows Dragon
Avant Browser nie ma wsparcia? Mam komunikat, że nie jest już obsługiwana.
Comodo Dragon - nie widzę, różnicy między tym a chrome albo mozillą. Ma więcej wyjątków w pamięci niż chrom czyli jak dla mnie jest bardziej pamięciożerny. Procesor nadal wali na 100% i odechciewa mi się grać.
@Dragomira
najwyżej mnie zbanujesz za multikonta, obojętne mi to już. Spójrz na zrzut ekrany z drugiego mojego świata. Ja tam gram jeszcze w Przygodach. Myślę, że ma to ze sobą wiele wspólnego: procesor, błędy z wyświetlaniem mapy, tu mam jeszcze zadania z przygody. Świat drugi i tu nie ważne jaka przeglądarka, na każdej to występuje.
 

Załączniki

  • Bez tytułu3.jpg
    Bez tytułu3.jpg
    543,7 KB · Wyświetlenia: 14
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3033

Guest
A nom bo Comodo Dragon wykorzystuje silnik renderowania Chrome .A Avant Browser posiada wszystkie trzy . Ale to fakt ta gra wyjątkowo obciąża kompa a nic nie robi .I tu cię nie pocieszę niedługo kolejna aktualizacja będzie gorzej :oops: .Możesz jeszcze spróbować reinstal przeglądarek jak i Adobe Flash Player , Adobe Flash Player ActiveX , Adobe Shockwave Player ,nom nie wiem jakie masz ,co jeszcze mi przychodzi do głowy hmm Microsoft.NET Framework . Jak to mówią potrzeba matką wynalazku ale muszę cię ostrzec jak nie wiesz jak to poprawnie zrobić to efekt może być różny :(. A nom w grze masz tam by obniżyć jakość grafiki choć to u mnie nie robi żadnej różnicy a tak tu pisząc wyskoczył mi błąd w grze jestem jednocześnie na planszy i na drzewku badań o_O. A nom jeżeli u ciebie jest wszystko ok i masz do tego pewność jak ja u siebie to nierób powyższych bo to nic nie zmieni .Mój komp wytrzyma spokojnie dwie takie gry lecz i ja obserwuje spadek wydajności gry i nie jest to przyczyna sprzętu ani łącza tylko gry . I tak na koniec dodam że gry typu metin2 mniej męczą mego kompa niż ta gra
 

Hassano

Łucznik
Do jasnej cholery czy możesz w końcu @Dragomira napisać czy coś jest w tym temacie robione?? Bo to nie jest normalne i chce dostać konkretną odpowiedz..
 

gamin

Rozbójnik
Również dołączam do grona osób mających ten problem. Korzystam z trzech komputerów i po ostatniej aktualizacji wszystkie chodzą na "najwyższych obrotach" ( najnowszy z nich - i7, 16GB RAM też nie daje rady z Elvenarem). Nie jest to normalne bo wcześniej osobiście nie miałem takiego problemu. Przetestowałem kilka przeglądarek - bez wymiernych efektów. Zawsze po minucie lub przejrzeniu mapy/drzewka wchodzi na 100%.
 

DeletedUser626

Guest
Jeśli problem pojawia się na takim sprzęcie jaki podał @gamin to jest to inna kwestia niż zbyt pamięciożerny Elvenar i dziurawy Flash. Nie powinno być takich cudów na nowym kompie. Programiści sprawdzają co ostatnio było zmieniane i poszukają sposobu na załatanie tych wycieków.

edit:// Nie, to nie oznacza, że sprawa nie była wcześniej zgłoszona, a jedynie, że dotyczy szerszej grupy niż wskazywały na to wcześniejsze zgłoszenia. Nic nie było zmieniane w grze pod kątem optymalizacji w ostatniej aktualizacji, problem więc albo wziął się ze starszej zmiany albo może w ogóle nie dotyczyć kodu gry, a serwerów. To już będą musieli ustalić programiści i admini.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1550

Guest
mnie sie wszystko zawiesza,albo cos zrobcie,albo gra nie ma byc meka za kare !
 

DeletedUser2324

Guest
Witam :)

Wszystkie problemy,które opisujecie tez dotyczą mojego świata gry i teraz,żeby normalnie zmotywować bractwo to muszę wył animacje,bo nie idzie dalej grać . I żeby było ciekawiej tak samo jest na drugim świecie .
 

DeletedUser2826

Guest
mi się też zacina serwer nie mogę normalnie grać administracja powinna to naprawić

a procesor mój szlaje i też mam go na sto procent i jak sprawdzałem błędy to pojawiło się że jest to wina elvenar tej strony

wyłączyłem wszystkie efekty obniżyłem grafikę na niską miasta tak samo efekt pogody wyłączyłem i efekty graficzne w mieście wyłączyłem i się poprawiło i się tak nie tnie wina jest tych efektów co dali do gry są one gorszej jakości i mają sporo błędów i powinni się tym zająć informatycy albo obeznany administrator bo mają pełno błędów w efektach graficznych serwerów

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry