• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Naprawione Procesor na 100%

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser2340
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Hassano

Łucznik
Jak daleko jest z naprawą?? Bo chrom już też zaczyna nie dawać rady jak na początku chodził powiedzmy 2x wolniej to teraz zaczyna sie robić jak na FF..
Może @Dragomira opowiesz jak idą postępy w znalezieniu błędu czy mamy grzecznie czekać do następnej aktualki??
 

DeletedUser2340

Guest
@Dragomira
podbijam pytanie: na jakim etapie jest usuwanie problemu?

@SeekerSulejman
chyba Cię zmartwię: to nie ma nic wspólnego z ustawieniami. Ja od zawsze gram na niskiej grafice miasta i bitwy. A przed chwilą zmieniłem na wysoką. Nie zgadniesz, Ty i inni: procesor może nadal jest na 95-100% ale za to płynność gry się poprawiła ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Poprawka jest w przygotowaniu, prawdopodobnie wejdzie w następnej aktualizacji. Tyle przekazali mi programiści, nie mam wglądu do tego co konkretnie zmieniają.
 

Hassano

Łucznik
A kiedy ma być następna aktualizacja?? Nie mogą tego wrzucić bez aktualki albo nawet z najbliższym eventem??
 

DeletedUser626

Guest
Aktualizacja będzie 22 marca, a event jest już wgrany. Co do natomiast opcji hotfixa - nie mam informacji na ten temat.
 

DeletedUser1660

Guest
Może faktycznie problem polega na słabym sprzęcie?
U mnie Elve chodzi na Chrome z kilkoma zakładkami. Z pomiarów Elve/YT/ forum elve.
 

Załączniki

  • Proc.jpg
    Proc.jpg
    137,9 KB · Wyświetlenia: 13

DeletedUser1447

Guest
U mnie przygody podobne, sam proces FF zabera średnio 1-1,3GB RAM kiedy elve jest otwarty kilkanaście minut. Odtwieranie jakichś stron jesyt po chwili już nie wskazane, a chociażby ogklądanie czegoś na YT czy korzystanie z innych stron powoduje często zawieszenie programu, albo odtworzeniem głosu i zawieszeniem kompa na kilkadziesiąt sekund. Wyoibraźcie siobie gdy słychać jęczenia, a tu ani ściszyć głosu , ani zmienić strony... wiecie co sobie wtedy ludzie w bibliotece muszą pomyśleć??


Ale prawdą jest, że z każdą kolejną aktualizacją flasha da się zauważyć pogorszenia w jakości. Zawieszają sie filmy na różnych portalach, fb przestałem używać bo muli niesamowicie już po kilku przewinietych wiadomościach (nie wspominając o zmianach które tam porobili), YT też ma swoje chwile "zawieszania".

Mam zapisanych kilka "starych sterowników" tj wersje sprzed kilku lat. Proste doświadczenie pokazało co nieco nt. nowych oprogramowań. Wnioski: To co jeszcze nie pokazało "twoja przeglądarka nie jest kompatybilna" lub "potrzebujesz nowszej wersji XXXXX aby odtworzyć" działało sprawniej, szybciej i było mniej obciążające dla komputera.
 

DeletedUser2340

Guest
Może faktycznie problem polega na słabym sprzęcie?
U mnie Elve chodzi na Chrome z kilkoma zakładkami. Z pomiarów Elve/YT/ forum elve.

Na 99,999% problem nie leży po stronie komputerów użytkowników. Na poparcie tej tezy mam doświadczenia z miastami innych graczy na które się logowałem. Niektóre są na poziomach niżej a niektóre wyżej niż ja. Więc jakby to była wina sprzętu to im wyżej rozwinięte miasto tym kompletnie nic bym tam nie zrobił.
A na dodatek w swoim mieście ustawiłem wysoką grafikę i płynność się poprawiła. Więc problem jest zupełnie gdzie indziej.
 

DeletedUser2826

Guest
ja mam laptopa do gier z kartą graficzną najlepszą i powiem wam tak wina leży po stronie administracji że gra się wiesza tylko oczywiście moderator ani admin się nie przyzna że mają błędy w grze wolą robić z graczy idiotów
 

DeletedUser626

Guest
Ze swojej strony mogę jedynie Was przeprosić, że poprawka nie działa tak jak powinna. Oczywiście zgłosiłam to programistom, poszukają nowych rozwiązań.

Jak macie zamiar rozwiązać ten problem?
Ja mam zamiar się załamać i schować pod ziemię...
 

DeletedUser626

Guest
Porcja pytań:
- Czy zauważyliście, że np. gra spowalnia po wykonaniu konkretnej akcji w grze lub odwiedzeniu konkretnego miejsca?
- Czy zużycie CPU utrzymuje się cały czas na wysokim poziomie czy też np. jest zależne od wykonywania konkretnych akcji w grze?
- Czy gdy miasto się zacina, to cała gra działa w ten sposób czy np. na mapę świata można już wejść normalnie?
- @moomintroll Czy poprawa płynności po zmianie ustawień grafiki na wyższe była tymczasowa czy nadal jest ok?
 

DeletedUser2340

Guest
1. Spowolnienie występuje cały czas. Widzę to będąc w swoim mieście. Gdy np. otworzę kupca - procesor automatycznie spada do ok. 20%.
Ale gdy zamknę kupca procesor znów na 99%.
Wystarczy zminimalizować okno z grą i już procesor wraca do normalnego poziomu.
Maksymalizacja okna - 99-100%.
Otwarcie mapy świata - procesor spada.
Wejście w miasto innego gracza - rośnie.

Jeśli gra wolno działa to dotyczy to całej gry. Często w takich przypadkach ciężko cokolwiek napisać na czacie bo literki pojawiają się z dużym opóźnieniem.

Jeśli chodzi o ustawienia to tak: nadal mam wysoką grafikę i widzę poprawę. Można powiedzieć, że wszystko wróciło do normy. Przynajmniej dziś to widzę (nie było mnie kilka dni).
Ale wystarczy, że na tej samej przeglądarce wyloguję się i zaloguję na inne konto i tam jest gra spowolniona. Nie wiem na jakiej zasadzie rozmieszczacie ludzi na światach ale podejrzewam, że tu jest coś nie tak bo jakim cudem teraz mam procesor na 90 - 99% ale wszystko płynnie robię a po zalogowaniu się na inne konto na poziomie rozwoju/tworzenia magii wszystko jest "ociężałe" i spowolnione?

2. Na innych miastach ustawienie wysokiej grafiki też pomaga, będąc we własnym mieście można cokolwiek zrobić.

3. Przy wrzucaniu PW w cuda sobie lub innym system za długo myśli. Wcześniej klikałem PW, jedno, dwa, trzy, itd. I PW szybko się zmieniały, na liście było widać zmianę. Teraz: klikam np. 3 pw wchodzi jedno, po długiej chwili drugie, po kolejnej długiej chwili trzecie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

gamin

Rozbójnik
Porcja pytań:
- Czy zauważyliście, że np. gra spowalnia po wykonaniu konkretnej akcji w grze lub odwiedzeniu konkretnego miejsca?
- Gra spowalnia od momentu rozpoczęcia zbiorów, otwarcia ratusza czy manufaktury. Ogólnie rzecz biorąc każdej akcji.
- Odwiedzanie graczy to już tragedia.. ładowanie trwa od kilku do kilkunastu sekund - gdzie w przeszłości był to proces błyskawiczny.
- Czy zużycie CPU utrzymuje się cały czas na wysokim poziomie czy też np. jest zależne od wykonywania konkretnych akcji w grze?
- Jedyne co zauważyłem, gdzie gra chodzi jeszcze w miarę "po staremu" to walki na manualu na mapie. Auto walki w turnieju również generują zużycie 100%.
- Czy gdy miasto się zacina, to cała gra działa w ten sposób czy np. na mapę świata można już wejść normalnie?
Do tej pory nie mam wielkich problemów z zacinaniem się mojego miasta mimo pracy na 100% ale podczas odwiedzin, często słabiej rozwiniętych graczy jest problem z przesuwaniem miasta więc najczęściej jedyną opcja motywki zostaje ratusz.
 

DeletedUser2826

Guest
spowolnienie jest cały czas płynność na serwerach nie ma serwery się tną efekty graficzne nie działają wywala z serwerów powinniście w końcu moderatorzy coś z tym zrobić
 

DeletedUser2340

Guest
@Dragomira, jak tam Twoje załamanie? Nadal jesteś w podziemiach? ;)

Jak idzie rozwiązywanie problemu?
Inne miasto, mniejsze, komp może nie kombajn ale parametry ma dobre i problem cały czas występuje.
Bez tytułu(1).jpg Bez tytułu(2).jpg
 

DeletedUser626

Guest
@moomintroll Chciałabym, niestety z podziemi dużo nie zdziałam.

Co do zrzutów - Aktywność procesora może skakać, chwilowy skok przy otwarciu mapy czy miasta nie jest niczym dziwnym. Natomiast 24% jako standardowa wartość nie powinna powodować zamulania gry. Inna przyczyna?
Na drugim zrzucie gdzie są te kreseczki masz może zmienioną wielkość wyświetlania w przeglądarce? Takie rzeczy zwykle się pojawiają na innych wartościach niż 100% rozmiaru.

Opóźnienie w czasie produkcji to inny błąd, stworzę więc dla niego osobny temat.
 

DeletedUser2340

Guest
@Dragomira, słucham?
Przecież tu nie chodzi o skoki procesora. Wstawiłem zrzut by pokazać, że na mniejszym mieście ale na lepszym komputerze mam ten sam problem co na starym komputerze. Założyłem dodatkowo 2 miasta na których jest ten sam problem.
Z tego konta piszę posty i jest w miarę OK (nie jest najlepiej ale da się grać chociaż motywki robię przez aplikację bo tu się nie da; reszta opóźnień jest w poście z dnia 28.03) ale jak to jest, że na pozostałych kontach są problemy?Podejrzewam, że to moje miasto zostało przeniesione gdzieś na serwerze gdzie gra chodzi płynniej.
To nie jest tak, że tylko ja mam ten problem. Ile tu jest wpisów? A ilu graczy nie ma konta na forum? A ilu graczy zrezygnowało z gry przez to?

Jeśli chodzi o te kreseczki to widok był na 100%, tu była Opera, na IE było tak samo. Ale z tym da się grać. Z opóźnieniami, które są w grze już się nie da grać.

Więc ponawiam pytanie: jak idzie rozwiązywanie problemu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry