• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

produkcja drewna

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1403
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1403

Guest
Witam,
produkuję drewno jako produkt bonusowy, mam 3 manufaktury na 15 poziomie i 2 rozbudowuje na 14 poziom, dostępnej kultury mam 5500, punktów rankingowych 3700, poziom produkcji - 337 %, nie mam żadnych cudów, które pochłaniałyby relikty, a mimo to ledwo co idzie produkcja (z 9h z 5 manufaktur 1800 drewna), co w porównaniu z drugim światem jest sporą różnicą, gdzie mam ponad 6500 pkt rankingowych, ale mam podobną ilość kultury i poziomu produkcji i produkuję ponad 500 więcej produktów z tej samej ilości manufaktur w tym samym czasie. Zastanawia mnie ilość pkt rankingowych samych manufaktur, różnica jest 150 pkt na jednym budynku, na korzyść świata gdzie w samym rankingu mam 6500. Czy ktoś orientuje się skąd taka różnica i czy można jakoś podciągnąć produkcję drewna?
Pozdrawiam :)
 

DeletedUser1067

Guest
Na produkcje ma również wpływ Antyczny Cud - Górskie Hale. Być może na różnych światach masz różne jego poziomy.

Wpływ na produkcję mają również rzucone zaklęcia. Najlepiej napisać do supportu, jeśli coś bardzo Cię męczy. Możesz też sprawdzić naszą Wiki - https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Manufaktury

Jak piszesz o punktach rankingowych to masz na myśli miejsce w rankingu? Jeśli tak, to nie ma ono wpływu na produkcje.

Czy na pewno na obu światach produkujesz drewno?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1403

Guest
Nie posiadam żadnego antycznego cudu.
Punkty rankingowe budynków mam różne i tak naprawdę nie wiem od czego zależą, bo dostępną kulturę i inne zależności mam podobne. Manufaktury różnią mi się tylko tymi punktami.
A może być tak, że manufaktury produkują inną ilość w zależności od produktu? Bo nie pomyślałam, że bonusowa manufaktura drewna produkuje mniej niż bonusowa manufaktura stali??
 

DeletedUser1067

Guest
Tak bonusowa manufaktura drewna teoretycznie produkuje mniej niż bonusowa manufaktura stali czy marmuru. Zresztą nie ma to związku z bonusem, a z wielkością budynku. Budynek 2x1 produkuje "teoretycznie" mniej surowców niż 2x3. Teoretycznie dlatego, że nie jest brana pod uwagę "wydajność na pole". Gdy ją się weźmie pod uwagę to oba budynki mają praktycznie identyczne wydajności.

Przykład:
Manu drewna elfów (2x1) na 5 poziomie produkuje - 22 sztuki drewna
Manu stali elfów (2x3) na 5 poziomie produkuje - 66 sztuk stali.

Można powiedzieć: "kurczę 3x więcej", jednak: jedna manu zajmuje 2 pola, a druga 6. Wydajność "na pole" wynosi 11 :-D
 

DeletedUser1403

Guest
Ok, dziękuję, wreszcie rozumiem, czyli wielkość ma znaczenie ;)
To jeszcze sprawa pkt budynków - od czego zależą i jak je podnosić, oprócz samej rozbudowy budynku, podnoszenia kultury? Co ma na nie wpływ dodatni i ujemny?
 

DeletedUser1067

Guest
Punkty rankingowe budynków? Punkty rankingowe to po prostu suma wydanych ludzi i pochłaniającej Kultury danego budynku. Gdy zsumujesz ile ludzi pracuje "w budynku" i ile kosztuje Cię jego kultura wyjdzie Ci jego wartość w rankingu.
 

DeletedUser1403

Guest
Dobrze, czyli ilość pkt powinna być stała i zależna od kultury i lvl budynku. Jak można sprawdzić ile kultury pochłania konkretny budynek (już postawiony i rozbudowany) i ilu ludzi jest zatrudnionych?
 

DeletedUser1067

Guest
Najszybciej kliknij $ (przycisk kasowania) gdy pojawi się okno z prośbą o potwierdzenie decyzji można zobaczyć ile stracisz punktów rankingowych, gdy potwierdzisz tą decyzję. Druga metoda to Wiki i sumowanie tabelki. Policzenie ręcznie (zsumowanie) pokaże ile ludzi i kultury "pochłania" budynek.
 
Do góry