• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Produkcja many budynków zestawu/ewolucyjnych i latarnia sąsiedztwa

Ovocko

Rycerz
Po udzieleniu pomocy sąsiedzkiej i rzuceniu zaklęcia podarunku na budynek zestawu produkujący manę (produkcja bazowa + bonus za połączenie z innymi budynkami) budynek otrzymuje dodatkowy bonus do many tylko na produkcję podstawową.

Czyli jeśli np. budynek produkuje 10+5+5 = 20 (baza plus bonus za połączenie budynku z dwoma innymi), to mając boost z latarni powiedzmy 30% otrzymam 13 (10+30%) + 5 + 5 = 23. Moim zdaniem boostowana powinna być cała produkcja, czyli (10+5+5) + 30% = 26.

Podobnie wydaje się być z budynkami ewolucyjnymi (to jeszcze sprawdzam) dla których mana nie jest "pierwszym" produkowanym towarem ale kolejnym - takich jak golem, sowa, stonehenge. Tu również produkcja many wydaje się nie otrzymywać boosta z latarni.
 

blazius1

Paladyn
Obawiam się, że wyliczenie pierwsze obwiązuje. Nalicza tylko boost od produkcji bazowej pojedynczego budynku. Nikogo nie interesuje niestety czy masz zestaw i czy jest on kompletny.

Natomiast nie testowałem nigdy, bo nie miałem takiego interesu, ale prawdopodobnie, Latarnia Sąsiedztwa w ogóle nie współdziała z budynkami ewolucyjnymi. Z zasady tam też nie będzie boosta.

Ja bym to pozmieniał, chociaż ma to swoja wewnętrzną logikę, że Cud Antyczny współdziała tylko z budynkami powszechnie dostępnymi w grze. Tj. tylko takimi z poza systemu eventów i których możesz postawić w dowolnej ilości sztuk w mieście. Ma to pewien sens.
 

Ovocko

Rycerz
No ale to znowu by było nielogiczne, bo takie zakazane ruiny są budynkiem eventowym i na ich produkcję (przynajmniej bazową) efekt latarni działa. Podobnie pewnie jest z fontanną hulaków, tylko ta ma za małą kulturę by to przypadkiem zauważyć.

Produkcja to produkcja, nie powinno mieć znaczenia z której "kieszonki" jest uzyskiwana
 

blazius1

Paladyn
Obawiam się że logika jest zachowana. Ktoś ocenił, ze dla efektu Latarni ma to znaczenie i jest to celowe, żeby nie ona bustowała niczego, co pochodzi z eventów. ewentualnie żeby boostowała jedynie produkcję bazową budynku nie licząc że jest w zestawie.
Osobiście to ja bym to zmienił, bo gra by się nie zawaliła, gdyby Latarnia była tylko leciutko lepsza niż jest.
Jej zasadniczy wpływ na manę pochodzi i tak z budynków podstawowych względnie z tych specjalnych wykupionych za diamenty. Tam są na prawdę duże ilości many. Dopiero tam Latarnia ma znaczenie.
 

Ovocko

Rycerz
Ja bym nie wyrokował tak szybko.
Jest co najmniej jeden zestaw, który nie pochodzi z eventów (szachy), który prawdopodobnie działa tak samo (akurat nie mam w mieście by sprawdzić, ale przypuszczam że będzie jak z ruinami).

Więc znowu logika przestaje być logiczna, lub potrzebuje dodatkowych zastrzeżeń ("ewentualnie...")
Tego wszystkiego nie ma w opisie cudu, więc nadal upieram się że to błąd, albo latarnia ma opis do poprawy bo jest mylący.

Mnie w sumie to rybka, bo ja akurat z tego bonusa latarni i tak prawie nie korzystam, natomiast zwróciłem uwagę gdy z ciekawości sprawdziłem, ile tej many wypadnie z ruin.
 

blazius1

Paladyn
Na pewno są wyjątki od reguły nad którymi nikt specjalnie się nigdy nie zastawiał i one powstały z czasem same z siebie niejako.
Ja opieram się w produkcji many na tym bonusie, ale nie od zarania nowej Latarni, tylko od momentu gdy to nabrało odpowiedniej jakości.
A nabrało nagle z dnia na dzień jak zapodali do gry Pustynną Fortecę oraz genialną Żółwiową Fontannę.
Przedtem nikogo nie obchodziło, że jedna ze zdolności Latarni w ogóle nie działa.

I dopiero od tej pory czasem zastanawiam się jak ta Latarnia działa z tym i z owym, oraz jak powinna działać.
Wielu reguł nie przyuważyłem, bo niewiele budynków testowałem. Tylko te wymienione, które na prawdę dają korzyść z Latarni. To co obliczasz, to są jednak dla mnie niestety groszowe. Mnie takie ilości to jeszcze względnie interesowały, gdy Latarnia de facto nie działała.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Tak, wiem, że są gracze dla których ten bonus jest ważny.
U mnie akurat do many wystarcza w zasadzie opactwo, bo zaklęć i tak mam nadpodaż. W momencie gdy ograniczyłem ilość warsztatów do dwóch zaczęły przybywać w niekontrolowanym tempie i teaz nawet jak zużyję setkę czy dwie to nawet nie zauważam ubytku.

Niemniej jak już postawiłem tę latarnię sąsiedztwa, to chciałbym, żeby działała prawidłowo, ewentualnie otrzymać oficjalną odpowiedź, że prawidłowo jest tak jak teraz :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Jak dla mnie logika jest zachowana, wszystkie antyki bonusuja tylko produkcje podstawowe (hale, latarnia itd) natomiast wszystkie czary zwiększają produkcje końcowe tj. Czar manufaktury i czar produkcji

Co do drugiej kwestii (niektóre budynki) a to czasem nie zależy czy dany budynek jest producentem towaru a nie ze to bonus dodatkowy? To dobrze widać w budynkach ewolucyjnych gdzie mamy aż trzy typy bonusów i w zależności od kategorii to bonus jest wspierany lub nie
 

Ovocko

Rycerz
Jak dla mnie logika jest zachowana, wszystkie antyki bonusuja tylko produkcje podstawowe (hale, latarnia itd) natomiast wszystkie czary zwiększają produkcje końcowe tj. Czar manufaktury i czar produkcji

Co do drugiej kwestii (niektóre budynki) a to czasem nie zależy czy dany budynek jest producentem towaru a nie ze to bonus dodatkowy? To dobrze widać w budynkach ewolucyjnych gdzie mamy aż trzy typy bonusów i w zależności od kategorii to bonus jest wspierany lub nie

No też nie do końca, bo np. produkcje towarów z budynków nie są boostowane przez cuda, nawet jak są ich porodukcjami podstawowymi.
 
Do góry