• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Produkcja rasowa: Orki

Status
Zamknięty.

jakub357

Łucznik
42783b_bf69d0f932ba478e915a355571b550cd~mv2.png


Sporo osób mówi, że Orki i Gobliny zajmują dużo czasu i są jednym z trudniejszych rozdziałów. Chciałbym wiedzieć, ile Wam, tygodni, czy miesięcy, zajęło przejście tej Rasy Gościnnej.
A także czy najpierw zajęliście się rozbudową manufaktur rasowych, czy produkowaliście potrzebne dobra na bieżąco. Pierwsze rozwiązanie zostało nazwane stylem żółwia i gracze je stosujący kończą rozdział szybciej.

Mam teraz 30 Farm i 3 Miejsca Zbiórki. Idzie wolno i mam zastój w badaniach od kilku dni.
Ile Farm Grzybków i Miejsc Zbiórki mieliście/macie?
 

DeletedUser1415

Guest
U mnie przejście orków trwało równe dwa miesiące, wczoraj ten etap szczęśliwie ukończyłam. :D 26 farm i 3 miejsca zbiórki, przez ok miesiąc rozbudowa: farmy, portal, farmy, portal na zmianę do 4lv, miejsca zbiórki troszkę wolniej, z powodu braku grzybków prawie cały czas produkowałam uzbrojenie i uzbierany w ten sposób zapas starczył mi do samego końca. Przy okazji czekania na powrót do badań inwestowałam wszystkie pw w gildię kupiecką.
 

DeletedUser449

Guest
Orkowie (orki pływają w wodzie) zostali wprowadzeni 20 lipca zeszłego roku, nieco ponad trzy miesiące później doszły leśne elfy. Jako że skończyłem ten rozdział mniej więcej dwa tygodnie przed dodaniem kolejnej epoki, to przejście orków zajęło mi około dziesięć tygodni.
Szczegóły już dawno wywietrzały z pamięci.
Niemniej na początku warto zbudować na każdym wolnym miejscu grzybkowe farmy. Można rozważyć nawet zburzenie kultury, gdyż jej minusowa wartość nie uniemożliwia budowanie budynków ras gościnnych. Część z farm pozostawia się na pierwszym poziomie, jako dodatkowe źródło twardogrzybków na czas rozbudowy budynków.
Te zaś farmy, które będą rozwijane należy rozbudowywać wraz z portalem. Tj. gdy portal stanie na 2,3 czy 4 poziom, to na ten sam poziom powinno się rozbudowywać farmy grzybków. Rozbudowa miejsc zbiórki wydaje mi się bardzo opcjonalna - sam rozwijałem na drugi poziom.
Zastojów w badaniach praktycznie nie da się uniknąć, więc nie ma co się tym martwić.
 

DeletedUser110

Guest
Nie pamiętam, jak długo zajęło mi przejście Orków, natomiast pamiętam, że wywaliłem wówczas całą kulturę. Grając bez koksowania diamentami tj. bez żadnego dodatkowego rozszerzenia miasta za diaksy, nie ma miejsca na budynki orkowe. A miejsca zbiórki, czy jak to się nazywało, były wręcz ogromne. Miałem ich 3, wymaksowane na 4 poziom. Przy czym Orki to ostatnia rasa, w której można zrobić ten manewr - później wchodzi największe (dla mnie) utrapienie w grze - mana.
 

DeletedUser1496

Guest
Hej Jakubie :)
Przeszłam orki w miarę sprawnie, chyba niecałe 7 tygodni. Na początku rozbudowa !!!!! I skup się tylko na tym. Miałam 3 miejsca zbiórki orków i 27 farm grzybkowych. W pierwszej kolejności portal, potem farmy - 10 i jedno miejsce zbiórki, znowu 10 farm i kolejne miejsce zbiórki, rozbudowywałam do końca tzn do 4 poziomu. Trochę i tak postoisz, ale jeśli masz cuda, to nie jest to taki wielki problem, nie stałam długo, ale kilka razy musiałam się zatrzymać.
Powodzenia ! :)
 

jakub357

Łucznik
@Fredek z Fabryki Kredek , bardzo ciekawy sposób. Przypomniał mi się teraz Twój temat założony dawno temu ,,szczyt chamstwa''. Miałeś około 10k kultury na minusie :) O tym sposobie również pisze @Kalart . Jak widać, trzeba się do tego posunąć, żeby w przyzwoitym czasie, około 2 miesięcy, rozdział skończyć...

Miejsc zbiórki na poziom 4 raczej nie rozbuduje, bo jest to zbyt drogie.
A kultury jeszcze nie wyrzucę, bo rozbudowuje rezydencje na Orkowe. Zaraz, a czy niedawno nie weszła jakaś aktualizacja, że można coś rozbudowywać nawet jak ma się ujemną kulturę?
 

DeletedUser1143

Guest
Postaraj się tak zorganizować przestrzeń w mieście by orkową produkcję mieć jak największą. Jeśli możesz, spróbuj spożytkować odkładany zapas towarów na ekspansje. Potrzebujesz dużo miejsca - jeśli będzie go brakować, możesz w ostateczności pokombinować z kulturą, ale bądź w tym ostrożny.

Twoim priorytetem na początku jest portal, rozbuduj go do końca. Jednocześnie stale dobudowuj nowe farmy grzybków - budują się szybko i są niedrogie. Na tym etapie nie musisz wcale wyraźnie zmieniać swoich codziennych przyzwyczajeń, o ile masz dość wolnego miejsca. Pamiętaj o zostawieniu sobie miejsca na kilka miejsc zbiórek (są duże, musisz je zaplanować z wyprzedzeniem).

Ja grałam raczej całkiem normalnie, trochę poprzestawiałam, pokombinowałam i przestrzeni wystarczyło mi na 4 miejsca zbiórki i około 40-45 farm grzybków (z portalem na 4. poziomie).

Od tego momentu możesz pójść dalej na kilka sposobów - ale jeśli udało Ci się dla orków wygospodarować ładny kawałek miejsca i zaglądasz do gry co najmniej 2-3 razy dziennie, to Twoja dalsza strategia nie będzie miała moim zdaniem decydującego znaczenia. Większość graczy stopniowo podnosi poziomy wszystkich farm i miejsc zbiórek - szczególnie jeśli brakuje im przestrzeni. Niektórzy podnoszą głównie miejsca zbiórek - to znacznie skraca w nich czas produkcji. Wśród graczy dominuje opinia, że warto szarpnąć się na rozbudowę miejsc zbiórek do końca.

Ja osobiście poszłam inną drogą, nie rozbudowywałam niczego ponad 1. poziom - miałam miejsce, poszłam w ilość. Z obliczeń, które sobie w międzyczasie robiłam wyszło mi, że to na dłuższą metę strategia najkorzystniejsza (przynajmniej w moim przypadku). Cykl produkcyjny ostatecznie ustalały mi i tak farmy grzybków, a nie miejsca zbiórek. Grałam wyjątkowo lajtowo, a i tak udało mi się wyprzedzić wielu kolegów/sąsiadów. Twardogrzybków i gruzu prawie w ogóle nie musiałam produkować.

Powodzenia
 

jakub357

Łucznik
Dzięki za odpowiedzi.
Powywalałem zbędne Cuda i zbędną kulturę. Zrobiło się sporo miejsca. Mam 32 Farmy Grzybków. Wychodzi, że będę miał ich 45. Miejsc Zbiórki mam teraz 3, ale zamierzam dobić do 5.
Teraz skupiam się na rozbudowie, ale coś niecoś grzybki pod badania produkuję, żeby trochę szło do przodu.
Jednak idzie to i tak wolnawo... nie to co we Wróżkach :)
 

DeletedUser1143

Guest
Mam 32 Farmy Grzybków. Wychodzi, że będę miał ich 45. Miejsc Zbiórki mam teraz 3, ale zamierzam dobić do 5.
Z taką ilością pewnie przejdziesz rozdział zupełnie bezboleśnie. (Miejsc Zbiórek powinno wystarczyć 4.)


Jednak idzie to i tak wolnawo... nie to co we Wróżkach :)
Orkowie idą bardzo wolnawo. Wróżki, oprócz mniejszych wymagań, mają zupełnie inny rytm - można wpasować je w swoje dzienne rutyny, dzięki czemu przechodzą się niejako same. Orków natomiast ani nie wpasujesz, ani do końca nie zaplanujesz...
 
Status
Zamknięty.
Do góry