• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Propozycja, aby błąd nie został naprawiany

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy manufaktury na poziomie 24+ powinny zaliczać produkcje "żywych" towarów do zadań 1- i 2-dobowych

  • Tak. Mimo zysku czasowego, produkcja niebonusowego T4 przynosi straty, więc jest to włożony wysiłek

  • Nie. I tak zawsze ze spojlerów można się dowiedzieć jakie zadania nas czekają, więc to niepotrzebne

  • Nie robię ewentów więc mnie to nie obchodzi


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Jak w przypadku każdej aktualizacji naprawiliśmy szereg błędów, między innymi poniższe:
Usunięto błąd, który w pewnym sytuacjach pozwalał na zakup Punktu Wiedzy do Antycznego Cudu już po ukończeniu jego poziomu.
Usunięto znaczniki rozdziałów tam, gdzie nie powinny się wyświetlać.
Naprawiono błąd, przy którym zdobywana Kultura była źle liczona do zadań.
Przycisk zaproszenia do Bractwa z poziomu listy rozbudowy Antycznego Cudu będzie wyłączony, jeśli Gracz już ma Bractwo.
Żywe towary (produkcje 3 i 9 h) nie powinny być już liczone jako produkcje 1 i 2 dniowe do zadań.
Myślałem, że to nie jest błąd.
Docelowo przecież żadnych towarów nie będzie można produkować w czasie 1 i 2 doby. Oczywiście posiadając manufaktury na poziomach 24+
Owszem, przyjmuję do wiadomości, że do Przygód można naciupciać mikrofabryczek. Jednak zwróćcie uwagę, że w ewentach zwykle zadania polegały na produkcji towarów bonusowych.
Ponieważ wykonanie zadania ewentowego ma być jakimś-tam wysiłkiem (używamy przecież sformułowań typu: ciężką pracą zdobyłem to i owo w ewencie) - zakładam, że tym "wysiłkiem" jest ustawienie nie takiej produkcji, jaka byłaby w danym momencie optymalna dla rozwoju, gromadzenia towarów - tylko innej, nie dającej ekonomicznie istotnych korzyści.
I teraz, wyobraźmy sobie zadanie:
- wykonaj produkcję T1 dwudniową.
Co robi Gracz?
Buduje oczywiście mikrofabryczkę, zapuszcza tę dwudniową produkcję (po prawdzie, to już znacznie wcześniej to zrobił, bo wiedział o tym zadaniu ze spojlerów, a po zrobieniu tej produkcji odstawia mikrofabryczkę z dala od drogi, żeby przypadkiem nie zebrać produkcji w niewłaściwym czasie) i ma to gdzieś.
Włożony "wysiłek" jest. Ale nieduży - jego fabryki T1 normalnie produkują po 3h albo w nocy 9h.
No i teraz załóżmy, że błąd zostaje uprawomocniony jako "nie-błąd" i że tak ma być.
W zadaniu "zrób dwudniową stal" nastawiam 9-godzinną platynę. Po zrobieniu mi zalicza. O ile nie 'przyspojleruję' i nie zbiorę tej platyny nie wtedy kiedy trzeba.
Mikrofabryczki produkującej T4 nikt nie postawi, bo to jest niemożliwe - musi być przecież "makrofabryka" minimum 24 poziom.
Straty są i to podwójne: raz, że fabryka nie produkuje towaru bonusowego, dwa, że ten produkt 'żywy' jest niebonusowy, a więc powstaje w ilości ekonomicznie nic nie znaczącej. Taki pusty przebieg, tylko na potrzeby zadania.
Jest to więc kombinowanie i świadoma rezygnacja z ekonomicznego wykorzystania fabryki. A więc jest "włożony wysiłek". Wydaje mi się nawet większy, niż szybkie dostawienie mikrofabryczki poziom 1.
Dlatego uważam, że ten "błąd" należałoby zostawić.
 

DeletedUser1530

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek ale po co rozbudowałeś manufakturę z podstawowym bonusowym towarem na lvl 24+ toć to nie miało sensu w ten sposób pozbyłeś się właśnie tych 1 i 2-dniowych produkcji a zyskałeś tylko to że ta manufaktura produkuje marną ilość świętego towaru moim skromnym zdaniem właściwie na 23 lvl trzeba zostawić już te manu z podstawowymi towarami a zwiększać lvl manu z bonusem na święte towary
 

DeletedUser110

Guest
Przecież produkty T1 nadal są - i wydaje mi się, że będą - potrzebne: negocjacje + turnieje. Ze Stalą robiło mi się w pewnym momencie cienko. Podniesienie na 24+ uważam za właściwe i nie uważam tego za błąd.
Sugerujesz, że powinienem ich nie podnosić po to, żeby w nich robić 1- i 2-dobowe produkcje na potrzeby ewentowe? Toż to przecież bezsensowne: wypasione manufaktury na 1 albo 2 dni nastawia się tylko gdy: wyjeżdżamy (choć dzięki apce fonicznej to już coraz mniej dotyczy) - albo wiemy, że przez kilka dni nie będziemy mieć dostępu do neta, z powodów różnych.
@Dragomira - czyżby produkty T1 miałyby zostać też wycofane z Negocjacji i z Turniejów? Bo z tego, co czytam na forum, to mają zostać wycofane "jedynie" z przyszłych gałęzi Drzewka Tech. i z rozbudowy budynków.
Jeśli nie jest przewidywane wycofanie T1 - a w dalszej kolejności również T2 i T3 - z Negocjacji i Uczt - to budynki T1 muszą zostać i to oczywiście jak najbardziej wypasione.
 

DeletedUser1530

Guest
A no tak Fredek o tym zapomniałem że ty większość prowincji musiałeś negocjować a w turniejach ucztować. No cóż to zmienia w ogóle całkowicie sposób rozgrywki. ja w przeciwności do ciebie niestety już zaczynam ogarniać turnieje i prowincje wyłącznie walką
dlatego uważam że dalsze rozwijanie manufaktur z bonami na T1, T2 i T3 nie będzie miało uzasadnienia ekonomicznego
 

DeletedUser174

Guest
miałam okazje być w jednym bractwie z kolegą Nostormo. Musieliśmy sie rozstać bo był tak bardzo ambitny że nie wyrabiał normy. W turnieju mamy ustalony limit 700 pkt... Nie wiem jakie są dzisiejsze dokonania kolegi... na ten moment nie figuruje w ranku turniejowym...

co do pomysłu jestem za. niech się te fabryki do czegoś chociaż przydadzą. Mimo, że osobiście chyba wolałabym jednak postawić cos mikro-
te rozpady żywych towarów są dołujące. I niesprawiedliwe. Tym bardziej to większa strata/ wolę mikro
 

DeletedUser629

Guest
Hejo
czy nie uważacie że ciut za drogie by były te 1 - 2 dniowe produkcje ? Pamiętajmy że do produkcji tej potrzebne są t1 i ziarna ....
ja osobiście mam dwie manki i produkuje sobie t1, szkoda ziarna ;) nooo chyba że ktoś napisze to bez problemu go poprodukuje :)
a w sumie ciekawe po co w ogóle to wprowadzili wiedząc że i tak mamy mało miejsca wolnego w Grodzie, a do eventów i przygód potrzebne jest go dużo ...
więc chyba powinni zrobić jakieś dodatkowe zakładki w mance, żeby wszystkie były produkcje :)
wzięłam łapkę w górę i zobaczymy co będzie dalej ...
 

DeletedUser110

Guest
Zgadzam się, że wyrobić rozrzut od 0 do 1956 (dane za postem @PanGry ) można tylko wojskiem.
Nie mówmy jednak, że jest to wyśrubowany wynik.
352 prowincje na mapie to też nie jest ogromna ilość.
Pytałem o to dlatego, że wg @Nostormo nie ma potrzeby dalszego rozwijania manufaktur - nie zgodzę się z tym i uważam, że taka potrzeba jednak jest. Aktualnie zmagam się z niedoborami T1 właśnie. Posiadam stalownie na następujących poziomach: 1x 27, 2 x 26 i 4 x 25.
I jak widać jest potrzeba, żeby je jeszcze popodnosić.
Ale się zrobił offtop. Wracając do tematu pomysłu: wprowadzenie pomysłu przecież nie miałoby żadnego znaczenia dla graczy, preferujących stawianie mikrofabryczek. Nadal mogliby w nich zaliczać zadania produkcjami 1- i 2-dniowymi.
 

jakub357

Łucznik
W tych manufakturach nie ma zagięcia czasoprzestrzeni i czas powinien wynosić tyle, ile rzeczywiście trwa.
 
Status
Zamknięty.
Do góry