• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przekazywanie Punktów Wiedzy do Cudów innych graczy bez żadnych ograniczeń.

  • Rozpoczynający wątek raventes83
  • Data rozpoczęcia

Czy Twoim zdaniem propozycja jest słuszna?

  • Tak, ponieważ uważam, że zapobiegłoby to niepotrzebnej stracie PW przez graczy oraz nagród za nie.

    Głosy: 4 40,0%
  • Nie, ponieważ uważam, że obecne rozwiązanie jest sprawiedliwe i nie wymaga zmian.

    Głosy: 6 60,0%

  • W sumie głosujących
    10
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.

Nie wiadomo dlaczego obecnie gracze którzy nie odkryli Antycznych Cudów w swoim technologicznym drzewku nie mogą przekazywać swoich Punktów Wiedzy graczom którzy już takie cuda mają postawione w swoim mieście. Ograniczenie to jest o tyle niepotrzebne, że może powodować po prostu niepotrzebne straty Punktów Wiedzy gracza ( ponieważ przybywają one co godzinę, a gracz np z jakiegoś powodu nie może odkryć nowych technologii chociażby z braku wymaganych zasobów / złota aby przejść dalej ), oraz zdobywania za nie nagród które mógłby wykorzystać w przyszłości.

Moja propozycja jest zatem bardzo prosta:

Mianowicie aby zdjąć te ograniczenie, i aby każdy gracz niezależnie na jakim etapie gry się znajduje mógł przekazywać swoje Punkty Wiedzy na dowolny cud , dowolnego gracza i w dowolnym momencie gry. Byłoby to z korzyścią dla obu stron - tak jak jest teraz.
Nagrodę za przekazanie PW mógłby odebrać jak już odkryłby własne cuda w drzewku technologicznym.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
Nie wiadomo dlaczego obecnie gracze którzy nie odkryli Antycznych Cudów w swoim technologicznym drzewku nie mogą przekazywać swoich Punktów Wiedzy
Zbyt łatwo byłoby stworzyć kilkanaście multikont i błyskawicznie rozwijać własne cuda. Blokuje również możliwość wymuszania na nowych graczach ładowanie w cuda, w zamian za np. możliwość wstępu do bractwa czy inne sposoby wykorzystywania początkujących jak np. piramidy.
Możliwość ładowania cudów dowolnego gracza ma niewielkie szanse na wejście. Należałoby ograniczyć to do sąsiadów i bractwa.

Sam jestem przeciw pomysłowi; możliwości pushowania powinny być jak najbardziej ograniczone.
Gra wcale nie musi być aż tak łatwa, by gracz bez żadnego wysiłku mógł ograniczyć straty. Niech umiejętność myślenia i planowania ma chociaż minimalne znaczenie.
 

DeletedUser

Guest
Obecnie można ładować PW dowolnemu graczowi - pod warunkiem, że mamy już zbadane cuda u siebie. Jedyną zmianą więc jaką proponuję byłoby rozszerzenie tej opcji by móc przekazywać PW w dowolnym momencie gry - również każdemu. Poza tym uważam, że ograniczenie możliwości przekazywania PW tylko sąsiadom lub graczom w bractwie może nie być dobrym rozwiązaniem. A co jeśli sąsiedzi i nikt w bractwie nie ma postawionych cudów lub gracz nie należy do żadnego bractwa? Poza tym pushowanie o jakim piszesz jest zabronione w regulaminie gry, gdyby więc taka sytuacja miała miejsce to po prostu konta gracza / graczy którzy by się tego dopuszczali byłyby usuwane - tak samo jak zapewne byłoby obecnie gdyby tak było.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser449

Guest
więc taka sytuacja miała miejsce to po prostu konta gracza / graczy którzy by się tego dopuszczali byłyby usuwane
Optymista. Tysiące kont, setki aktywnych graczy i odpowiednio ogromne logi - w praktyce upilnowanie wszystkich graczy jest niemożliwe. Potrzeba by do tego na stałe kilka osób z teamu, którzy codziennie poświęcaliby na to godziny. Kontrole są w najlepszym razie wyrywkowe. Sam potrafię znajdować bractwa zrzeszające graczy typu "ziomek45","ziomek445","ziomek4445", które na 90% są po prostu multikontami.
Dlatego właśnie nie można usuwać systemowych rozwiązań, które utrudniają kombinowanie.
 

DeletedUser

Guest
Ano właśnie. Skoro są przekręty już teraz ( o czym sam piszesz ), to i zapewne będą na każdym etapie gry. Gracze którzy oszukują już teraz , będą zapewne też oszukiwać niezależnie od wprowadzenia jakichkolwiek rozwiązań / udogodnień w przyszłości ( według mojego prywatnego zdania ). A jeśli znasz graczy którzy robią takie przekręty, to po prostu dlaczego nie zgłosisz tego obsłudze gry tylko przymykasz oko na poczynania takich osób? ;)
 

DeletedUser449

Guest
Tropienie przypadków łamania regulaminu nie należy do moich obowiązków. Multikonta nie szkodzą, zgłaszanie takich przypadków to zwykłe donosicielstwo.
Ale nie oznacza to, że należy zwiększać korzyści z multikont, ułatwiając przekazywanie punktów badań już od pierwszej ery. Wcale nie jest tak, że pomysł nie zwiększy populacji oszustów - niektórzy są zbyt leniwi, by rozwijać multikonta aż do ery cudów. Zwłaszcza, jeśli stara się ograniczyć powiązania między kontami, co niemiłosiernie wydłuża czas zalogowania.
Zdziwiła mnie możliwość podbijania cudów graczy spoza grona sąsiadów i bractwa. Niewiele widzę w tym sensu, raczej nie oddaje się punktów obcym, z którym handel jest nieopłacalny a wymiana motywacji niemożliwa. Wydaje się to raczej niedopatrzeniem.
 

DeletedUser48

Guest
Multikonta nie szkodzą, zgłaszanie takich przypadków to zwykłe donosicielstwo[/QUOTE]


Pozwolisz, że nie zgodzę si z Tobą Kalart, nazwa jest inna, granie nie zgodnie z regulaminem i tolerowanie oszustwa.
 

DeletedUser

Guest
]Tropienie przypadków łamania regulaminu nie należy do moich obowiązków.

Z całą pewnością nie, ale...

Multikonta nie szkodzą, zgłaszanie takich przypadków to zwykłe donosicielstwo.

tolerowanie takiego zachowania, tym bardziej jeśli się o nim wie też w porządku nie jest ( według mnie oczywiście ).

Zdziwiła mnie możliwość podbijania cudów graczy spoza grona sąsiadów i bractwa. Niewiele widzę w tym sensu, raczej nie oddaje się punktów obcym, z którym handel jest nieopłacalny a wymiana motywacji niemożliwa. Wydaje się to raczej niedopatrzeniem.

Nie wiem co Ciebie tutaj dziwi. W końcu za przekazywanie PW innym graczom, gracz który to robi również otrzymuje korzyść, i nie ma tutaj znaczenia komu je przekazuje bo jest ona taka sama niezależnie od tego czy przekazuje ją sąsiadowi / komuś z bractwa / czy dowolnemu innemu graczowi. Z mojej strony nie widzę tutaj niedopatrzenia. Wymiana motywacją i handel z osobami spoza bractwa i sąsiadów to już jednak zupełnie inny temat nie mający żadnego związku z przekazywaniem PW.
 

DeletedUser813

Guest
Elvenar to gra strategiczna więc jeśli dobrze zaplanujesz miasto, przemyślisz i przeliczysz wydatki, przekalkulujesz zyski a do tego jesteś aktywnym członkiem bractwa i uczestniczysz w wymianie towarowej, to punkty nie mają prawa się zmarnować.
Jeśli na którymś etapie brak Ci zasobów na odblokowanie kolejnej technologii w drzewku to znaczy że gdzieś popełniłeś błąd.
To ograniczenie jest po to aby zmusić graczy do myślenia i niech tak pozostanie.
Takie to moje skromne zdanie :)
 

Deleted User - 34008

Guest
@BlackSnake tak, to prawda, ogarnięty gracz raczej nie będzie miał z tym problemów. Jednak..
Gra jest szeroko reklamowana, jako dająca możliwość wyboru jednej ze ścieżek rozwoju; handlowa i wojskowa. Jednak prawda jest brutalna i takiego wyboru nie ma. Dlatego gracz stawiający na PvE, bez względu na to, jak dobrym jest taktykiem, rozbije się w pewnym momencie o zbyt silne jednostki wroga. I tak samo gracz wybierający ścieżkę ekonomiczną, dostaje bezwzględnie do wykonania zadania, które zmuszają go do rozwijania i używania wojska, zabierając cenne miejsce pod manufaktury. Dlatego jestem w stanie zrozumieć, ze ktoś w pewnym momencie gry po prostu utknie.
Mało tego. Ja osobiście ( i co najmniej kilka znanych mi osób w grze ) świadomie rezygnuję w pewnych okresach gry, na przykład z podbijania prowincji, w celu odniesienia korzyści w późniejszym etapie.
To tylko jeden przykład, ale powodów może być więcej. Chociażby tak trywialny jak ograniczenie naszego czasu gry ze względów osobistych.
Więc biorąc to pod uwagę różne możliwości różnych graczy, pomysł jest warty rozpatrzenia, a korzyści są zarówno dla dającego PW jak i otrzymującego.
 

DeletedUser449

Guest
Obojętnie, jaki styl preferuje gracz - ekonomiczny, militarny czy łączony - jeśli gra i umie grać, nie ma problemów z wydawaniem punktów badań. Jeśli gracz nie ma czasu na grę to niczym dziwnym są straty, których nawet przy tym pomyśle nie uniknie.
Sam zrezygnowałem z podbijania prowincji, ale mimo to nadal trzeba podbijać jedną prowincję na dzień, by móc puścić zwiad. Całkowite odpuszczenie podbijania prowincji nie mieści się w kategoriach efektywnego gracza.

Korzyści z inwestowania w cuda ma przede wszystkim strona obdarowana. Trzeba ładować dużo więcej punktów niż "brakuje mi 100 drewna do badania, wiec dorzucę komuś trzy punkty w cud by dzienny przychód punktów badań się nie marnował", by mieć szansę na runę konkurując z osobami, które wszystkie swoje punkty (czyli co najmniej 24 dziennie) inwestują w czyjeś cuda. Trzeba niezwykłego szczęścia lub zmowy, by niskim kosztem zdobyć runę - co będzie jeszcze trudniejsze, gdy zwiększy się podaż przy niezmienionym popycie.
Ewentualne korzyści dostaje się czasami MIESIĄCE później (w końcu założenie jest takie, że nie ma czasu na grę), gdy dany gracz może dostać rekompensatę. Okupione opóźnieniem i tak powolnego rozwoju.
 

DeletedUser813

Guest
Wszystko o czym pisze Kusziel to elementy taktyki. Jeśli nie daję rady wojskiem to nadrabiam towarami.
Nie jestem orłem w strategiach a dotarłem do połowy VI etapu gry bez zmarnowania ani jednego punktu (nie licząc tych które mi przepadły ponieważ nie wchodziłem na grę przez 10 godzin ciągiem).
Magia polega na tym aby wyważyć proporcje w mieście (budynki militarne w stosunku do manufaktur i zakładów zaopatrzeniowych).

Nie twierdzę że nie rozumiem graczy którzy utykają w pewnym momencie i chcieliby cokolwiek zrobić z punktami ale nie tędy droga.
Jeśli chcecie ułatwić grę tym którzy nie potrafią sobie z nią poradzić to premiujcie dodatkowo tych którzy nauczyli się jak w to grać efektywnie.
Po co miałbym się wysilać i myśleć jak to wszystko zrobić porządnie skoro można sobie odpuścić, grać byle jak i mieć to samo?
Na wypadek gdyby ktoś podnosił argumenty że ta gra to tylko rozrywka i nie ma zamiaru bawić się w obliczenia dla uzyskania dobrych efektów w grze to spieszę wyjaśnić że w grach strategicznych i ekonomicznych rozrywką właśnie jest samo planowanie i kalkulowanie.
 

DeletedUser626

Guest
Posiadanie kilku kont w Elvenar nie jest zakazane, natomiast wykorzystywanie ich do pushu już tak. Rodzi to jednak poważny problem, bo jeśli mogę mieć kilka kont, to dlaczego nie mogę z nich inwestować ile wlezie? Ograniczenie wynikające z konieczności rozwinięcia konta do poziomu Antycznych Cudów jest tutaj bardzo pomocne, obawiam się, że zniesienie go zalałoby po prostu grę falą kont stworzonych tylko do inwestowania w Cuda, dlatego ze swojej strony nie zgłoszę tego pomysłu dalej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry