• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Przeniesienie do prowincji nie podbitej [16-09-DE]

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy taka ikona byłaby przydatna?

  • Tak, jak 'lornetka' mi zszarzeje, to już nie pamiętam, gdzie ten zwiad puściłem/am

  • Nie, dzięki sprawdzaniu lornetką powinniśmy zapamiętać, gdzie ta prowincja jest

  • Pffff wydumany pomysł, mam to gdzieś.


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Pomysł ten wziął się stąd, że po puszczeniu zwiadu, który nawet ponad dwie doby potrafi iść, zauważyłem znaczne trudności ze znalezieniem prowincji którą mogę podbić/wynegocjować, gdy ten zwiad już prowincję zbada.
Na mapie mamy ikony, które szybko nas przenoszą do własnego miasta ('celownik'), albo do odkrywanej prowincji (lornetka). Wydaje się w takim razie, że mogłaby znaleźć się też ikona, która przeniosłaby nas do prowincji nieukończonej:
Dodatkowa_ikona_na_mapie.png

Może nie wyszło mi to najładniej, robione w profesjonalnym programie Paint, oprócz skrzyżowanych mieczy mogłoby być też € czy $, chodzi o ideę.
Co jeśli mamy kilka nieukończonych prowincji? Wówczas ikona ta cyklicznie przenosiłaby nas od najbliższej do następnych.
Wydaje mi się, że jest to do zrobienia - lornetka też przenosi nas w różne miejsca, zależnie od zaawansowania.
 

DeletedUser

Guest
Nie chodzi by było ładnie, ale by widać ideę było. Ogólnie jestem za, bo sam mam nieraz z tym problem, choć nie uważam, żebym aż tak bardzo dużo miał podbite. Problem w tym, że tak naprawdę informacja o naszych prowincjachjest asynchronicznie zaciągana z serwera. Sam wiesz zapewne, że dopiero poruszając mapą dociąga gra informacje o prowincjach dookoła. W tym także to, po czym chciałbyś się iterować (przeskakiwać). A jak miało by skakać po czymś o czym jeszcze nie wie? ;) Twoja propozycja więc wymaga reorganizacji aktualnego systemu pobierania informacji na mapie prowincji, a więc coś, co zostanie oznaczone pewnie jako duża zmiana.

Dlatego choć pomysł jest naprawdę fajny oraz przydatny, nie zobaczymy go szybko, o ile zobaczymy kiedykolwiek. Niestety Inno ostatnio zbyt często pokazuje graczom na wszystkich serwerach jak bardzo gdzieś ma ich zdanie. Z takim podejściem nie widzę zbyt dobrze przyszłości tego projektu. Jeśli bowiem forsuje się pewne rozwiązania, nie licząc się z opinią graczy, to Ci po prostu w pewnym momencie odejdą, gdy Inno przekroczy pewne granice arogancji.
 

Deleted User - 34008

Guest
Niestety Inno ostatnio zbyt często pokazuje graczom na wszystkich serwerach jak bardzo gdzieś ma ich zdanie. Z takim podejściem nie widzę zbyt dobrze przyszłości tego projektu. Jeśli bowiem forsuje się pewne rozwiązania, nie licząc się z opinią graczy, to Ci po prostu w pewnym momencie odejdą, gdy Inno przekroczy pewne granice arogancji.
Ale zauważyłem jedną dość istotną rzecz. Częściowo ten fakt wynika z niedoinformowania graczy. Pokazuje nam się jakiś skrawek większej całości, my wynajdujemy w tym skrawku jakieś błędy lub założenia, które nijak mają się do naszego ogarnięcia gry, i robimy raban. Najlepszym przykładem są tutaj cuda. Zobaczyliśmy info o cudach ludzkich/elfich, zrobiliśmy sobie z nich niezłą jazdę, a jak pokazano nam kolejną część ( cuda krasnoludzkie ) to nagle pomału zaczęło się wszystko zmieniać. Zapewne jak dostaniemy część następną, to już w ogóle będzie inaczej. A wszystko przez dziwne tajemnice, które nie powinny mieć miejsca.
 

DeletedUser

Guest
@Kusziel Nie do końca. Zwróć uwagę, że z obu cudów krasnoludzkich, tylko jeden nadal ma sens rozbudowy - drugi nadal nie. Tak więc nie jest to niedoinformowanie graczy ale celowe działanie twórców, by graczy nie informować. Niedoinformowanie polega na tym, że informacja jest, ale do niej nie dotarłeś. A tu mamy sytuację, gdy tej informacji wcale nie udzielono i nigdzie nie była opublikowana. Tak naprawdę przez długi czas na Wiki wiele informacji ciągle nie było a jedyna możliwość to tak naprawdę zdobywanie tej informacji poprzez samodzielną grę oraz własne pomyłki lub działania. W chwili przykładowo gdy działaniami takimi tracimy w przypadku Antycznych Cudów relikty, których nie można odzyskać burząc cud, tak naprawdę działania są na szkodę graczy.

A teraz wracając do wątku... Z racji pewnej komplikacji, wynikającej z preloadingu danych mapy, a które oczywiście nadal nie są poprawione, nawet w nadchodzącej wersji 0.31, nie widzę w najbliższej przyszłości pozytywnego rozwiązania Twojego pomysłu @Fredek z Fabryki Kredek choć sama idea z przeskakiwaniem przykładowo strzałkami lub określonymi innymi klawiszami pomiędzy kolejnymi jest jak najbardziej fajna i przydatna, a im dalej w grze tym bardziej, gdyż odległości pomiędzy kolejnymi stają się coraz większe i konieczność częstszego scrollowania mapy tym samym także rośnie.
 

DeletedUser110

Guest
Z racji pewnej komplikacji, wynikającej z preloadingu danych mapy, a które oczywiście nadal nie są poprawione,
Ja się na tym nie znam, tak trochę się czuję, jakbyśmy dyskutowali o fonetyce języka chińskiego (z mojej strony), ale czy nie dałoby się to rozwiązać tak, że przycisk mieczy/€ byłby szary do czasu załadowania pełnej mapy? Wkurzające by to było, ale może jakoś by działało?
 

DeletedUser

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek Twoje podejście miało by sens, gdyby dane były ładowane w pełni i do końca asynchronicznie. A niestety nie są do momentu, gdy nie zaczynasz przesuwać się po mapie. Pewnym rozwiązaniem jest wyliczanie, które prowincje są do podboju i cache'owanie tego oraz serwowanie jako osobny request.
 

DeletedUser

Guest
Napiszę więc inaczej @Fredek z Fabryki Kredek ... W momencie gdy otwierasz mapę prowincji, z serwera są pobierane w dużej mierze jedynie dane o prowincjach które widzisz na ekranie (z małymi wahaniami). Przy dużej ilości zdobytych prowincji, większość jednak jest niewidoczna. Tym samym tak naprawdę nic nie wiesz o tym czego nie widzisz. A to właśnie tam są przecież prowincje ciągle nie odkryte jeszcze :) Dane brakujące są dopiero pobierane gdy zaczynasz przesuwać mapę w różne strony. Wtedy gra pobiera informacje o prowincjach, które "pojawiają się" na ekranie, a które do tej pory nie były widziane. Aby Twoje rozwiązanie działało, informacja o prowincjach możliwych do zdobycia powinna więc być dostępna od razu gdy tylko na mapę prowincji wchodzisz. W tym momencie jest to niemożliwe, bo tak mapa została zaprojektowana, że na starcie nie masz pełnej informacji i wszelkie informacje są pobierane "na bieżąco", gdy są one potrzebne. Ma to sens w pewnych przypadkach, ale jednocześnie utrudnia lub uniemożliwia wręcz pewne rozwiązania, takie jak Twoje. Da się je wykonać, ale trzeba wtedy "obchodzić system".
 

DeletedUser

Guest
Dane brakujące są dopiero pobierane gdy zaczynasz przesuwać mapę w różne strony.

nie do końca jest tak, wczytuje Ci to co "widzisz" z marginesem. Ja sobie oddalam przeglądarkę do 25% (w chromie) przesuwam mapę lekko i mam całość wczytaną - bez zbędnego wczytywania przy przesuwaniu. (ot proste rozwiązanie problemu wkurzającej mapy)

jeżeli działa "lornetka" która automatycznie po kliknięciu przenosi Ciebie do prowincji którą odkrywasz aktualnie - nie masz jej wczytanej jeszcze w mapie. Nie widzę większego problemu w wykonaniu kolejki, który przechowuje "adresy" prowincji które masz odkryte, i po kliknięciu w "piękny przyciski, zaproponowany przez Fredka" kierował nas na zasadzie lornetki, tylko że po utworzonej "kolejce", a taka prowicja wypadała by z kolejki jeśli została by "zdobyta".

Pomysł jest super, ostatnio przez 2 tygodnie nic nie zdobywałem i po tym jak do tego siadłem, to musiałem z 4 razy całą mapę przeglądać w poszukiwaniu czy coś jeszcze mi zostało do zniszczenia tymi superaśnymi przesadzonymi golemami :)
 

DeletedUser

Guest
To ja się zacytuję także ;)
z serwera są pobierane w dużej mierze jedynie dane o prowincjach które widzisz na ekranie (z małymi wahaniami)
Trik z zoomem oczywiście znam. Osobiście zresztą nie gram na standardowym przybliżeniu, bo budynki i tak są dla mnie za duże, nawet na największym normalnie dostępnym w grze oddaleniu. W Chromie normalnie gram na 67% zoomie.
informacja o prowincjach możliwych do zdobycia powinna więc być dostępna od razu gdy tylko na mapę prowincji wchodzisz
Pewnym rozwiązaniem jest wyliczanie, które prowincje są do podboju i cache'owanie tego oraz serwowanie jako osobny request.
To jest właśnie to o czym piszesz ujęte inaczej nieco.
 

DeletedUser110

Guest
Może napiszę jakąś piramidalną głupotę, ale co mi tam...
Otóż, prowincje podbite są z niejasnych powodów nadal na mapie 'rozdrabniane' na podprowincje - wyświetlają się jako 8/8.
Co gorsza (o tym nawet ktoś dość dawno temu już pisał) są bez sensu 'klikalne' -> co powoduje przejście na prowincję, gdzie całość bójek/negocjacji jest oznaczona zielonym ptaszkiem. Należałoby takie prowincje uczynić nieklikalnymi, może zmieniając ikonę na jakąś większą...? Tak, jak nieklikalne są puste pola po skasowanych graczach.
Ponieważ mam świadomość, że pisać mogę kompletnie głupio bez znajomości podstaw programowania, to ośmielę się dalej ciągnąć wątek: otóż prowincja, na którą idzie zwiad, jest w jakiś sposób od razu po wczytaniu się mapy odróżniana od innych, czego dowodem jest możliwość użycia lornetki. Lorneta jest aktywna natychmiast po wczytaniu się mapy (poza sytuacją, że zwiad już doszedł, ale nowy nie został posłany -> przy czym u mnie sytuacja ta występuje coraz rzadziej, u większości z Was zapewne też). Wielu zapewne zauważyło, że tuż po kliknięciu lornetki dziwnie wygląda 'zwiadowana' prowincja otoczona beżowym kolorem, jakby ten zwiad poszedł gdzieś daleko, poza odkryte przez nas pola. Po pewnym czasie mapa się normalizuje, prowincje przyległe czy też miasta innych graczy nabierają kolorów. To świadczy zapewne, że lorneta jest jakoś powiązana z określoną prowincją. Ta prowincja musi mieć jakąś szczególną cechę, zmienną, atrybut, czy jak to się programistycznie nazywa, która zależy od interakcji gracza.
Mogę sobie wyobrazić, że lornetka nie wygasa, gdy prowincja zostanie odkryta. Zmienia się wówczas na mieczyk/€$ i dalej spełnia swoje zadanie - tj spełnia nowe zadanie -> to, o które chodzi w moim pomyśle.
Tylko co wtedy, kiedy puszczamy nowy zwiad? Kolejka lornetek/funkcji/metod czy jak to się tam nazywa? Nie wiem, ale jeśli gra zapamiętuje celownik - i przenosi nas błyskawicznie do domu jeśli klikniemy mapę będąc u towarzysza z Bractwa, który jest lata świetlne od nas (to samo dotyczy lornetki), to czy 'kolejka lornetek' jest niewykonalna?
Bo mam wrażenie, że kolejka lornetek ciągle istnieje, tylko się wydłuża i jej nie widzimy. Wszystkie zdobyte prowincje w tej kolejce są, co wnoszę po tym kretyńskim 8/8. Dlatego nowa ikona (status?) przejętej prownicji zamiast 8/8 z bezsensowną możliwością wejścia na nią, wiążąca się z innym jej 'statusem' -> wykluczenia z tej kolejki -> może by pomogła?
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie Ci powiem, że każde miejsce, jako że jest to mapa, ma swoje współrzędne. Kiedyś w temacie o mapie społecznościowej tłumaczyłem jak te współrzędne można odczytać z requestów krążących między serwerem gry a przeglądarką. Lornetka i celownik po prostu "trzymają" współrzędne prowincji zwiadu oraz miasta w pamięci i gdy klikasz, idą do współrzędnej na mapie odpowiedniej :) Twoja kolejka zwiadowców też śmiało może pamiętać całą listę tych do zwiedzenia i przy otwarciu mapy prowincji taką listę ściągnąć osobno, by można było sobie skakać po niej zgodnie z Twoim pomysłem.Dlatego sam pomysł jest wykonalny i nie jest jakoś wybitnie trudny do wprowadzenia, a na pewno nie jest piramidalną głupotą :) To, że prowincja gdzie akurat trwa zwiad jest "nieznana" początkowo to efekt tego, że gra dopiero musi zaczytać informację o tamtym terenie, gdyż domyślnie zapewne tych informacji ciągle z serwera nie ściągnęła. A sam serwer nie musi pamiętać "kolejki lornetek", jak ją nazwałeś. To zbędna informacja dla niego. Nie jest bowiem istatna kolejność zdobywania tylko sam fakt odkrycia tejże prowincji i ile już walk tam stoczyłeś. Nic więcej nie trzeba, gdyż ta wiedza jest nieprzydatna. To co jest istotne to fakt, czy można na niej zwiad puścić (jedna z sąsiadujących prowincji z Towarami w pełni zdobyta), czy może jest odkryta już Zwiadem i ile zdobytych sektorów w niej.
 

DeletedUser261

Guest
myśle ze ikona przekierowania do nieodkrytej prowincji to dobry pomysł i powinno to wprowadzić do gry ,męczy mnie szukanie odkrytych prowincji coraz bardziej ,zwłaszacza gdy mam ich kilka :(
 

DeletedUser626

Guest
Zgłoszone są aktualnie pomysły nawigacji do mapy (szybkie przemieszczanie po kliknięciu), listy zbadanych prowincji z zaznaczeniem ukończonych i kilka pomniejszych ułatwień. Generalnie problem znajdywania niedokończonych prowincji jest znany, któreś z rozwiązań na pewno zostanie wybrane.
 

kasiaczb

Zwiadowca
Nie chodzi by było ładnie, ale by widać ideę było. Ogólnie jestem za, bo sam mam nieraz z tym problem, choć nie uważam, żebym aż tak bardzo dużo miał podbite. Problem w tym, że tak naprawdę informacja o naszych prowincjachjest asynchronicznie zaciągana z serwera. Sam wiesz zapewne, że dopiero poruszając mapą dociąga gra informacje o prowincjach dookoła. W tym także to, po czym chciałbyś się iterować (przeskakiwać). A jak miało by skakać po czymś o czym jeszcze nie wie? ;) Twoja propozycja więc wymaga reorganizacji aktualnego systemu pobierania informacji na mapie prowincji, a więc coś, co zostanie oznaczone pewnie jako duża zmiana.

Dlatego choć pomysł jest naprawdę fajny oraz przydatny, nie zobaczymy go szybko, o ile zobaczymy kiedykolwiek. Niestety Inno ostatnio zbyt często pokazuje graczom na wszystkich serwerach jak bardzo gdzieś ma ich zdanie. Z takim podejściem nie widzę zbyt dobrze przyszłości tego projektu. Jeśli bowiem forsuje się pewne rozwiązania, nie licząc się z opinią graczy, to Ci po prostu w pewnym momencie odejdą, gdy Inno przekroczy pewne granice arogancji.

Zgadzam się całkowicie. Nie zapominajmy że to oni sa dla nas ( od nas maja kasę) i powinni sie z nami i naszymi głosami liczyć i tak ulepszać grę jak ludzie tego oczekują. W innym wypadku bedzie tak jak mówisz.
 
Status
Zamknięty.
Do góry