• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone przenoszenie budynków [173] [16-12-IT]

  • Rozpoczynający wątek Fifcak
  • Data rozpoczęcia

Zamiana miejsc budynków

  • Tak

    Głosy: 10 62,5%
  • Nie

    Głosy: 6 37,5%

  • W sumie głosujących
    16
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Taka opcja raczej nie zostanie wprowadzona według mnie, ponieważ niewielka ilość budynków szczególnie na wyższym etapie gry by to umożliwiała.
 

DeletedUser

Guest
Taka opcja raczej nie zostanie wprowadzona według mnie, ponieważ niewielka ilość budynków szczególnie na wyższym etapie gry by to umożliwiała.
Zapewniam cię , że na początku gry w okolicach końcówki "Przybycia" już się zaczyna kombinacja co i gdzie wcisnąć ? :(
taka możliwość bardzo by pomogła w planowaniu miasta .
Ułatwienie , które docenią Wszyscy gracze :)
 

DeletedUser

Guest
Ja nie miałem z tym problemu na początku gry :) Kombinacje to zaczynają się na dalszych etapach gry.
 

DeletedUser

Guest
Twórcy celowo uniemożliwili obracanie budynków, tak jak i to ze zmieniają ich rozmiary na przeróżne, po to abyś kombinował z budową miasta.
Możesz mnie zapewniać, ale ja ten etap przeszedłem i nie widziałem kłopotu.
Jestem na nie :).
 

DeletedUser

Guest
Ja nie miałem z tym problemu na początku gry :)
To dużo zależy od stylu gry , np ja gram agresywnie co ma swoje przełożenie na wieczny brak dostaczego poziomu kultury , w związku z tym zmuszony jestem do stawiania kolejnych dekoracji , a to już powoduje problemy z optymalnym rozlokowaniem budynków

Twórcy celowo uniemożliwili obracanie budynków, tak jak i to ze zmieniają ich rozmiary na przeróżne, po to abyś kombinował z budową miasta.
Możesz mnie zapewniać, ale ja ten etap przeszedłem i nie widziałem kłopotu.
Jestem na nie :).
Podobnie było w projekcie FoE , tam też niechętnie podchodzono do pomysłu zamiany budynków , jednak gdy wprowadzono taką zmianę to wszyscy byli zadowoleni ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Podobnie było w projekcie FoE , tam też niechętnie podchodzono do pomysłu zamiany budynków , jednak gdy wprowadzono taką zmianę to wszyscy byli zadowoleni ;)
Rozumiem, to dobrze że "wszyscy" byli zadowoleni :), jednak twierdzę że przy tej mechanice gry, jest to nie potrzebne, ułatwianie w ten sposób i tak prostej gry nie ma sensu.
 

DeletedUser

Guest
Musisz zrównoważyć grę. Nic dziwnego, że skoro tak grasz to masz problemy z miejscem. Zapewne masz wysoki poziom kultury obecnie, ale na dalszych etapach jak wyciśniesz 125% to będzie sukces :)
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem, to dobrze że "wszyscy" byli zadowoleni :), jednak twierdzę że przy tej mechanice gry, jest to nie potrzebne, ułatwianie w ten sposób i tak prostej gry nie ma sensu.
Trochę się dziwię Twojemu podejściu do zagadnienia , jeśli coś może być prostrze i łatwiejsze nie zmieniając charakterystyki gry , więc dlaczego tego nie zrobić ?
 

DeletedUser

Guest
Problem polega na tym, że wprowadzenie tej opcji jest po prostu trudne z racji różnych rozmiarów budynków - ( powtórzę się enty raz ), szczególnie na kolejnych etapach gry :)
 

DeletedUser

Guest
Dlatego, że wiele osób nie musiałoby dążyć w danym momencie do kolejnej ekspansji.
Nie musieliby wyburzyć danego budynki, czy przebudowywać miasta aby wycisnąć te kilka kratek miejsca.


Edit.
Trudność przy dalszym etapie byłaby tak duża, że ta funkcja byłaby zbędna. Poza tym wiele razy zdarza się że niby nie masz miejsca a jednak je masz, ustawiasz logiczniej budynki i już masz miejsce na nową rezydencję :). Natomiast jeśli zabudowałeś cały teren to walcz o następną ekspansję.
 

DeletedUser

Guest
Musisz zrównoważyć grę. Nic dziwnego, że skoro tak grasz to masz problemy z miejscem. Zapewne masz wysoki poziom kultury obecnie, ale na dalszych etapach jak wyciśniesz 125% to będzie sukces :)
Można do tego podejść w inny sposób , skoro poziom kultury nie ma znaczenia na
Problem polega na tym, że wprowadzenie tej opcji jest po prostu trudne z racji różnych rozmiarów budynków - ( powtórzę się enty raz ), szczególnie na kolejnych etapach gry :)
Nie zgodzę się z Tobą , tu nie ma aż tylu zróżnicowanych wielkością budynków , więc poprawka nie nastręczyłaby zbyt wielu problemów programistom

Dlatego, że wiele osób nie musiałoby dążyć w danym momencie do kolejnej ekspansji.
Nie musieliby wyburzyć danego budynki, czy przebudowywać miasta aby wycisnąć te kilka kratek miejsca.


Edit.
Trudność przy dalszym etapie byłaby tak duża, że ta funkcja byłaby zbędna. Poza tym wiele razy zdarza się że niby nie masz miejsca a jednak je masz, ustawiasz logiczniej budynki i już masz miejsce na nową rezydencję :). Natomiast jeśli zabudowałeś cały teren to walcz o następną ekspansję.
Chyba po to ludzie bawią się w tego typu zabawy , żeby właśnie dokonywać ekspansji i rozwoju ;) jeśli ktoś skorzystałby z takiej możliwości wg twojego rozumowania , to oczywistym jest że nie bardzo wie o co chodzi w tej zabawie ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Czyli uważasz, że jak ktoś zdobywa prowincje to nie zna zasad gry i nie umie grać? :) Ciekawe rozumowanie :)

Pogadamy jak będziesz mieć kilkanaście tysięcy punktów :)
 

DeletedUser

Guest
Owszem ma znaczenie i to ogromne. Skoro już teraz narzekasz na brak miejsca, na 1 rozdziale to naprawdę zastanawiam się czy wyrobisz się z miejscem na jej dalszych etapach przy obecnym trybie gry. Wątpię osobiście.

Będziesz musiał zmienić strategię, przekonasz się niebawem :)
 

DeletedUser

Guest
Owszem ma znaczenie i to ogromne. Skoro już teraz narzekasz na brak miejsca, na 1 rozdziale to naprawdę zastanawiam się czy wyrobisz się z miejscem na jej dalszych etapach przy obecnym trybie gry. Wątpię osobiście.
Nie zrozumiałeś widocznie moich intencji :( barak terenu jest zawsze i wszędzie ! mi chodzi o możliwość przenoszenia budynków bez konieczności odkładania ich "na chwile" na wolne pole
 

DeletedUser

Guest
Cześć.
Dzięki za zgłoszenie pomysłu, jeżeli zostanie wprowadzony to zostaniecie o tym poinformowani. Na ten moment sporo postów pokasowałem, bo nie miały nic wspólnego z tematem, więc kolejnym razem takie rzeczy wyjaśnijcie sobie na priv.
Zamykam, bo wszystko zostało już napisane :)
Pozdrawiam.

+Połączyłam z istniejącym wcześniej tematem. Ten dział ma tylko 3 strony, proszę przejrzyjcie je zanim napiszecie coś nowego. :)//Dragomira
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser236

Guest
Ankieta jak ankieta głosowało 15 osób - Panowie - Panie!
bicie piany przez kilka osób, podczas gdy reszcie jest to totalnie wszystko jedno.
 
Status
Zamknięty.
Do góry