• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przenoszenie ekspansji

Czy jesteś za możliwością przenoszenia ekspansji

  • TAK

    Głosy: 17 89,5%
  • NIE

    Głosy: 2 10,5%

  • W sumie głosujących
    19

Tajniakos

Paladyn
Witam :). Gdy gracz uzyska ekspansję, byłoby miło, gdyby miał możliwość późniejszego przeniesienia tej działki według swojego uznania. Myślę, że dodałoby to interesujący aspekt do gry ... pozwalając graczowi na zmianę wyglądu swojego miasta. Gdy gracz przechodzi przez różne poziomy gry, kształty i rozmiary budynków stale się zmieniają. Byłoby przydatnym, gdyby gracz miał możliwość zmiany kształtu już nabytego gruntu, aby móc dostosować jego zmieniające się miasto. Ponadto czasem Jedno przypadkowe kliknięcie i możesz mieć rozwinięcie w miejscu, które nie jest zgodne z twoim zamierzeniem, i może nie być w ogóle przydatne dla tego, co próbujesz osiągnąć. Możliwość przenoszenia ekspansji po ich umieszczeniu w mieście byłaby z pewnością dobra dla wielu z nas. Pozdrawiam :)
 
Juz chcialem zaglosowac na nie, bo ogolnie jestem przeciwko zbytnim ulatwieniom
w grze (np. schowek na budynki czy mozliwosc ich obracania), ale przekonal mnie argument
o przypadkowym kliknieciu w miejscu, w ktorym ekspansji tak naprawde sobie nie zyczymy.
Przekonal mnie, bo juz mi sie cos takiego zdarzylo. Ktos moze napisac, ze trzeba uwazac,
co sie robi. Zgoda, ale jesli ma sie juz jakas dostepna ekspansje, to umiejscowic
ja mozna nie tylko z poziomu menu budowy, ale i klikajac bezposrednio na mapie. Jeden
nietrafiony klik zamiast zamkniecia okienka i cala koncepcja ukladu miasta bierze w leb ;)
Dlatego oddaje glos na tak, choc jako przeciwnik zbytnich ulatwien bardzo bym to obostrzyl,
wprowadzajac np. jakas naprawde bardzo wysoka dostosowana do epoki oplate (w surowcach),
tak by w wielkich bolach dalo sie przeniesc jedna czy dwie ekspansje w celu skorygowania bledu,
ale zeby praktycznie nikogo nie bylo stac na przeniesienie np. calych dwoch paskow ekspansji.
 

Sorcha

Rycerz
Jestem za, ale @tajniakos "wadę" przypadkowego kliknięcia da się łatwo wyeliminować. @chris07070707 może to ciebie też zainteresuję, ten nietrafiony klik, co każdemu/każdej przecież się może zdarzyć ja by wyeliminował dodając potwierdzenie:
Czy jesteś pewny/pewna, że w tym miejscu chcesz odblokować ekspansję?
Przy przenoszeniu:
Czy jesteś pewny/pewna, że w to miejsce chcesz przenieść ekspansję?
To powinno załatwić sprawę, oczywiście takie potwierdzenie można by wyłączyć lub włączyć, ponieważ z czasem może zacząć denerwować. Podobna sprawa jak z wyborem automatycznej walki w prowincjach, czy może się mylę?
 

Tajniakos

Paladyn
@Sorcha takie rozwiązanie jest jak najbardziej wskazane i rozwiązujące problem niechcianych kliknięć w ekspansje. Problem polega na tym, że dla tych co już nieszczęśliwie w te ekspansje kliknęli sytuacja się defakto nie zmieni a potwierdzenie wyboru ekspansji tylko zapobiegnie przypadkowym kliknięciom w przyszłości. Bardzo dobra jest poprawka do pomysłu @chris07070707 ja tez jestem za tym aby obostrzenia były w tym przypadku wysokie. Pozdrawiam:)
 

Sorcha

Rycerz
@tajniakos po pierwsze: żeby że przenieść ekspansję trzeba mieć na to miejsce, a w "ostatnich" rozdziałach może być z tym krucho, wręcz niemożliwe. Przecież przenosimy już zdobyte ekspansje, a nowych jak na lekarstwo dla tych co grają najdłużej. Po drugie zakładając, że będzie miejsce poprawka, którą proponuje @chris07070707 zapobiegnie tylko masowemu przenoszeniu swoich ekspansji, no chyba że kogoś stać będzie na rosnące koszty takiej reorganizacji miasta. Co ty na to?
 

DeletedUser80

Guest
A może by tak wprowadzić proste ograniczenie.
Przenoszenie raz w miesiącu. Wtedy może być darmowe a nie zmieni drastycznie sytuacji na mapie i służyłoby własnie do korekty błędu a nie zmianie koncepcji czego jak widać niektórzy się obawiają.
żeby że przenieść ekspansję trzeba mieć na to miejsce, a w "ostatnich" rozdziałach może być z tym krucho, wręcz niemożliwe
Jeżeli nie ma miejsca na przeniesienie ekspansji to i nie ma takiej potrzeby.
 

Tajniakos

Paladyn
@Sorcha w moim zamyśle była naprawa błędu polegającego na przypadkowym kliknięciu w niechcianą ekspansję. Gra w momencie błędnego kliku wymusza defakto dostawianie do tej ekspansji następnych aby skorygować powstały błąd i zminimalizować jego skutki co nie zawsze się udaje. Pomysł jest dla tych co mają jeszcze miejsce w mieście na ewentualne przestawienie ekspansji a dla tych co już go nie maja powyższy problem nie istnieje - wspomniał już o tym @PanGry powyżej :) Każde rozwiązanie które uniemożliwi przypadkowe kliknięcie jest dobre, także wspomniane przez Ciebie ale co mają zrobić Ci co już nieszczęśliwie kliknęli w niechcianą ekspansję? Dla tych własnie możliwość przeniesienia tej ekspansji była by najlepszym rozwiązaniem.:) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
A może by tak wprowadzić proste ograniczenie.
Przenoszenie raz w miesiącu. Wtedy może być darmowe a nie zmieni drastycznie sytuacji na mapie i służyłoby własnie do korekty błędu a nie zmianie koncepcji czego jak widać niektórzy się obawiają.

Jeżeli nie ma miejsca na przeniesienie ekspansji to i nie ma takiej potrzeby.
Jeżeli nie ma miejsce na przeniesienie ekspansji to widoczna oznaka, że już wykupiłeś wszystkie ekspansje i faktycznie wtedy nie ma potrzeby ich przenosić. Po co przenosić jak masz już wszystkie możliwe do zdobycia, znaczy się cały możliwy obszar gry. Pozostaje tylko kwestia jego zagospodarowania, ale to już na inny temat.
 

jakub357

Łucznik
Zagłosowałem na tak.
Elvenar ma puzzlowy charakter i wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie.
Naturalną kolejnością rzeczy jest możliwość przenoszenia ekspansji dla dopasowania do zmieniającej się siatki miasta.
 
Do góry