• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przesuwanie myszką w drzewku technologii

  • Rozpoczynający wątek thek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Problem jest bardziej opisowy niż da się na screenie pokazać. Ale po kolei. Normalnie drzewko technologii da się przesuwać na 2 sposoby:
- suwakami na dole i z boku,
- uchwyciwszy "płótno" drzewka i przesuwając myszką.

Od ostatniej aktualizacji 2 sposób częściowo przestał działać w pionie. Oto jak go zreprodukować:
- wejdźcie w technologie i przejdźcie do miejsca gdzie jest wiele technologii w pionie (by części nie było widać),
- spróbujcie myszką przesunąć w górę lub dół, tak by pokazać te ukryte - nie da się. Jest to zablokowane,
- w momencie gdy zaczniecie przewijać suwakiem "góra-dół" (ten z prawej), gra "załapuje" prawidłowe wymiary i od tej chwili przesuwanie myszką działa już prawidłowo.

Konkluzja? Gra po włączeniu drzewka tech źle przelicza wysokość płótna z technologiami i centruje je prawidłowo, ale widzi tylko wysokość na okna, a nie całego płótna z drzewkiem i część jest niedostępna.
 

DeletedUser

Guest
Nie wiem o co Ci chodzi, u mnie wyświetla się wszystko normalnie :)
 

Załączniki

  • drzewko.jpg
    drzewko.jpg
    475,2 KB · Wyświetlenia: 6

DeletedUser13

Guest
U siebie nie wykryłem :) 24" monitor i nie ucina mi drzewka w pionie ;)
 

DeletedUser

Guest
Zależy jaką masz wysokość ekranu. Ja mam laptopa w panoramie 1366 x 768 i widzę coś takiego:
TPYCCvD.png

Zobaczcie na boczny suwak, ten po prawej. On już pokazuje że nie da się wyżej, ale tak naprawdę nie mogę myszką wcale płótnem z technologiami przesuwać w pionie. Ani w górę, ani w dół. Tylko lewo i prawo. Zmienia się to gdy klikniemy myszką w boczny suwak. Wtedy gra przelicza jeszcze raz wielkości i od tej chwili zezwala na prawidłowe używanie myszki we wszystkich kierunkach.
 

DeletedUser13

Guest
1680 x 1050 ;)

j9c9og.jpg


Co do Twojego suwaka - przeliczenie trwa określoną ilość czasu, zamulenie etc?
 

DeletedUser

Guest
U mnie efekt trwa tak długo, aż nie kliknę w ten boczny suwak. Bez tego jednego kliku przesuwanie drzewka tech w pionie nie jest wcale możliwe. Nawet gdybym miał czekać godzinę czy dwie. Gdy kliknę jednak, to możliwość pojawia się od razu.
 

DeletedUser

Guest
Yhm u mnie jest 1920x1080 więc pewnie dlatego nie widzę tego błędu, ale spróbuję później na innych laptopach, bo mają 1366x768 i 1024x768
 

DeletedUser

Guest
Tylko pamiętaj... Przesuwaj myszką bez kliknięcia na suwak. Kliknięcie na suwak sprawia, że błąd nie będzie możłiwy do zreprodukowania. Błąd jest powtarzalny w ramach jednej sesji gry. Jeśli klikniesz na suwak i zamkniesz okno technologii, po czym znowu je otworzysz, błąd powróci.
 

DeletedUser

Guest
Dziękuję za zgłoszenie, pracujemy nad szybkim naprawieniem tego elementu gry.
 
Status
Zamknięty.
Do góry