• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przygody Bractw z niespodzianką!

kasiaczb

Zwiadowca
Przecież nie ma konieczności robić wszystkich dróg, żeby zamknąć mapę, wystarczy jedna. Można przejść wszystkie 3 mapy nie produkując ani jednej różdżki, wybierając drogi niebieska-czerwona-niebieska :)

No jasne że nie ma konieczności:) nie ma konieczności w ogóle podchodzić do przygód... wszystko zależy od początkowego założenia,a ja po prostu założyłam że mówię o graczach którzy chcą grać a nie tylko zgarnąć nagrody za kazdą mapkę:)
//
To akurat racja, że nie zmienia to mechaniki zbiorów. Wciąż trzeba zadanie oddać tyle razy ile odznak chce się odebrać. Usunięto tylko konieczność marnowania kilkudziesięciu sekund pomiędzy każdym z nich. Pójście o krok dalej - czyli autozaliczenia mogłyby być w porządku, jednak co do niektórych odznak daje to większą przewagę niż przy innych.
Robiąc produkcje w warsztatach czy manufakturach, wystarczy oddać misję po odebraniu produkcji - tutaj autozaliczenie i tak niczego by nie zmieniło, chyba że zminimalizowało szansę niepotrzebnego odebrania zbyt wielu produkcji. Jednak w przypadku odznak za jednostki, złoto czy również zaklęcia, niemal przy każdej odznace traci się obecnie część jednostek/złota które mogłyby być liczone już do kolejnej odznaki. Skąd pewność czy to nie celowe założenie, aby te odznaki nie mogły mnożyć się same? Jakie wyzwanie by z tego płynęło gdyby wpadały one bez potwierdzenia odbioru przez gracza (a w przypadku niektórych nawet i bez ich wiedzy...)?

Przy rozwiązaniu obecnie wprowadzonym nie sposób znaleźć jakiekolwiek wady względem tego jak działało to wcześniej - jak widać nawet tym najbardziej zaprawionym w narzekaniu na wszelkie nowości się to jeszcze nie powiodło. Jednak kolejne kroki trzeba stawiać ostrożnie, bo dalsza droga rozwoju tego pomysłu nie jest już tak oczywista i jednoznaczna dla każdego. Być może dlatego wstrzymują się z przewróceniem całego systemu do góry nogami w ciągu jednej Przygody, ale chyba nikt oficjalnie nie powiedział, że dalsze zmiany są wykluczone?

No i miejmy nadzieję że tak właśnie będzie i że będą kolejne udogodnienia:) A pomysłów to by było pełno... np na 40 warsztatach na 3h robi się 4 cieśli- szuramy myszka po całosci i cała czwórka się zalicza ... a na dodatek wpada do wspólnej puli odznak z której można czerpać i wbijać na mapy,bo bywa że gracz rano pozbierał,nastawił wszystko na 9h i poszedł do pracy no i całe bractwo czeka aż wróci,zje i dopadnie kompa:)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
np na 40 warsztatach na 3h robi się 4 cieśli- szuramy myszka po całosci i cała czwórka się zalicza ... a na dodatek wpada do wspólnej puli odznak z której można czerpać i wbijać na mapy
Do tego najlepiej, żeby się samo ustawiało, samo zbierało i samo wrzucało na mapę ;) Nareszcie można by się przestać logować do gry i zająć realnym życiem...
Zmiana jest na prawdę ogromna. Gracze prosili o listę rozwijaną do zadań, dostali dużo więcej - kapitalny system, gdzie wszystkie zadania są aktywne jednocześnie. I co? Wciąż mało, wciąż źle.
 
Wciąż mało, wciąż źle.
Tak :D Malo i zle :p
Wspolna pula odznak akurat jest moim zdaniem calkiem dobrym pomyslem
(w koncu to zabawa grupowa), tyle ze juz starym, zgloszonym juz dawno temu
i jak widac zabraklo dla niego miejsca w przeprowadzonych zmianach. Ale kto
wie, moze kiedys ? Na razie nie jest zle, zmiany rzeczywiscie sa i tak juz
bardzo duze :)
 

Nusion

Kapłan
Wspolna pula odznak akurat jest moim zdaniem calkiem dobrym pomyslem,
Może i byłoby to niekiedy wygodne, ale wspólna pula uniemożliwiłaby wgląd, kto właściwie się w przygodach przykłada. W bractwach, które traktują przygody poważnie z pewnością znalazłby się jeden czy drugi leniuszek, który by to nieuczciwie wykorzystał.
No i nagrody są tylko dla tych, którzy wrzucili coś na mapę. Tu też nie wiem, jak by to było wtedy rozliczane.
A teraz jest przynajmniej adrenalinka czy ktoś przyjdzie, czy wrzuci, czy starczy odznak ;)

Edit:
A i jeszcze coś. Teraz jest komunikacja, wpisy na czacie, że kropka otwarta, że coś tam trzeba, takie było założenie przygód. A tak to wszedłby tam arcy na mapę, wrzucił w kropki odznaki z puli i tyle. Nie wierzę, że to wprowadzą.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
No i miejmy nadzieję że tak właśnie będzie i że będą kolejne udogodnienia:) A pomysłów to by było pełno... np na 40 warsztatach na 3h robi się 4 cieśli- szuramy myszka po całosci i cała czwórka się zalicza ... a na dodatek wpada do wspólnej puli odznak z której można czerpać i wbijać na mapy,bo bywa że gracz rano pozbierał,nastawił wszystko na 9h i poszedł do pracy no i całe bractwo czeka aż wróci,zje i dopadnie kompa:)
chwila chwila, wlasciwa kolejnosc: wroci, odpali kompa, i dopiero wtedy moze cos zjesc
 

DeletedUser4063

Guest
I wybacz ale żadna skrzynka nie wygląda jak "skrzynia diamentów".

akurat dwa artefakty feniksa po 1500 fragmentów na 1lvl akademii, 4500 fragmentów bodajrze plus 30 katalizatorów to jakies 150 mgły magii a 200 mgły to jedno losowanie z szansą na 500 diaxów i pare razy mi te 500 diaxów wpadlo ;-)
 

DeletedUser174

Guest
akurat dwa artefakty feniksa po 1500 fragmentów na 1lvl akademii, 4500 fragmentów bodajrze plus 30 katalizatorów to jakies 150 mgły magii a 200 mgły to jedno losowanie z szansą na 500 diaxów i pare razy mi te 500 diaxów wpadlo ;-)
albo jakiś płomyk lub tartak many czy jakikolwiek inny budynek.... Diaxy nie są nagrodą gwarantowaną, więc liczenie diaxów z akademi "bo mogą się trafić" (mi wpadły tylko raz jak do tej pory....) jest nieporozumieniem
 

Nusion

Kapłan
Nasza koleżanka z s2, @Thassien, opracowała idealny plan na przygody, żeby najniższym nakładem pracy zrobić 3 mapy. Pozwoliłam sobie zatem skopiować go żywcem i wrzucić tutaj, może komuś się przyda :)

1. Idziemy po najmniejszej linii oporu, byle zdobyć skrzynki;)
(drogi: NIEBIESKA - CZERWONA - NIEBIESKA)
2. Przede wszystkim - kto może nastawia kowali (najlepiej jutro), żeby po rozpoczęciu przygód zebrać ich jak najwięcej (na wszelki wypadek przypominam o odłączeniu drogi;)). Wybieramy wariant bez posągów, naszyjników i różdżek.
3. TRZYMAMY SIĘ WYBRANEJ ŚCIEŻKI ZĘBAMI I PAZURAMI, dopóki nie zaliczymy wszystkich punktów. Nie zbaczamy z niej, bo nie wiadomo, jakie licho tam się czai;)
4. Czekamy, by wszyscy znaleźli się na mapie. Ci, którzy zostawili tam już swój ślad, nie marnują odznak, wrzucając je, gdzie popadnie - DOTYCZY TO SZCZEGÓLNIE KOWALI!!!
5. Proponuję też, by nie wrzucać wszystkiego hurtowo, żeby każdemu dać szansę wykorzystania posiadanych odznak.
6. W tej edycji PB potrzebne są trzy łatwe do zdobycia odznaki – stowarzyszenia cudów, gildii strażników i worki monet. Jeśli ktoś nie ma miejsca na dostawki, niech się skupi na nich właśnie.
7. Kto może, niech się wstrzyma z wymianą PW do wtorku – będziemy potrzebować ok. 160 odznak stowarzyszenia cudów.
8. Nie produkujemy posągów ani naszyjników

Wszystko, czego potrzebujemy na trzech mapach:
browary – 54
trenty – 20
piekarze – 9
cieśle – 47
farmerzy – 140
kowale – 140
flakony – 86
bransolety – 72
mikstury – 17
kapelusze – 37
cuda – 159
strażnicy – 7
worki monet – 140
 
Ostatnia edycja:
Dorzuce moze jeszcze kilka ogolnych zalozen tego planu ;)
Plan jest minimalistyczny, zakladajacy przejscie PB jak najmniejszym kosztem
przy jak najmniejszej liczbie mozliwych komplikacji. Zaklada ominiecie
dwu- i jednodniowych produkcji w manufakturach, a co najwazniejsze rowniez
rozdzek (z doswiadczenia wiemy, ze z nimi sa najwieksze problemy, a w turnieju
pojawiaja sie pozno, bo dopiero w 5 i 6 rundzie). Potrzeba wprawdzie wielu
odznak farmerow i kowali (warsztaty 9h i 24h), ale jesli przynajmniej polowa
bractwa nastawi po kilku-kilkunastu kowali jeszcze PRZED rozpoczeciem
Przygod, nie powinno stanowic to problemu.
 

DeletedUser4063

Guest
albo jakiś płomyk lub tartak many czy jakikolwiek inny budynek.... Diaxy nie są nagrodą gwarantowaną, więc liczenie diaxów z akademi "bo mogą się trafić" (mi wpadły tylko raz jak do tej pory....) jest nieporozumieniem

to tak samo jak ze studniami-też masz tylko % szans na diaxy tylko zamiast 500 dostajesz 25. o ile wiem to diaxy są gwarantowane tylko na zadaniach przy przejściach rozdziałów. ponieważ nie mam ani jednego warsztatu powyżej 1 lvl to akademia u mnie jedzie pełną parą produkcyjną, jeszcze czasami dostaje buffy czasowe typu 14h, więc u mnie liczba losowań jest spora a zdobycze jak do tej pory chyba 4 razy o ile dobrze pamietam, nie liczyłem ile razy zbierałem skrzynie, niestety to nie moge podac liczby trafień na ile losowań. pozdrawiam cieplutko ;-)
 

DeletedUser

Guest
ee słabe to minimum - kowale tak czy inaczej są 1 dniowe na jedna odznaka potrzebuje 5 sztuk a to daje 5x warsztaty (5x 4 pola) to ja wolę moją wersją na dzień dobry ogarniam sam cała produkcję posągów na wszystkie 3 etapy , kowali potrzeba tylko 90 itd (przypominam jeden posąg to 3 różne manu ale w sumie maja powierzchnię 8 pól plus drogi średnio ok 10-11 znaczie mniej niż warsztaty) no ale nie będę przekowynał ekspertów poprawadzę swoje bractwo inaczej po swojemu :)
też siedziałem nad strategicznym excelem :p

I tu strasznie boli to zbieranie odznak, zamiast sobie zebrać jednym posiągnięciem kilkadziesiąt odznak to muszę uważnie klikać po 3 manu - odznaka, 3 manu odznaka itd... na apce z moimi paluchami to muszę uważać bo pomyłka to 48h w plecy....

@chris07070707 nadal się nie zgodzę że to duża zmiana systemowa, to jak wprowadzenie komputerów do liczenia rzutów w Advance D&D, dzięki czemu powstał taki "Neverwinter Night" tym niemniej nawet na papierze dało sie to rozegrać tyle że czasu trzeba więcej ot narzędzia inne system ten sam i tylkoo to mi chodzi... tym niemniej jest to fajna zmiana szkoda że tyle czasu iG potrzebuje na dojrzewanie :)

Przy okazji taki sam interfejs mógłby być skopiowany do turniejów na robienia prowincji (każda prowincja to rząd w tym menu) to tak w ramch jak "mniej kliknięć" no ale iG wrzuciło animacje więc jechał ich sęk
 

DeletedUser2359

Guest
Wiadomo o której godzinie wystartują PB? Albo pamiętacie o której startowały poprzednie edycje?
 

kasiaczb

Zwiadowca
Ostatnio o 10 rano wystartowali a ogłaszali że przygody koło południa. Teraz ogłaszają że rano...tylko nie wiadomo jaką strefę czasową mają u siebie ci co startują:))
 
Do góry