• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przygody Bractw z niespodzianką!

DeletedUser174

Guest
a swoją drogą to ja moze też pfójcom przypomne ze podobno gra miała być wolna od wszelkiej agresji i przemocy...

a jak na razie to mamy wzajemne szczucie się graczy turniejowych i przygodowych. I to jest niezgodne z misją projektu chyba...
 

DeletedUser2359

Guest
Jeszcze co do produkcji w akademii warto zaznaczyć że nie każdy ją ma na 5 poziomie. O ile na głównym mieście takową posiadam o tyle na pozostałych światach, akademia na 2 lvl daje mi 1 zaklęcie na dzień. Więc bez turnieju jest po prostu super, co?

@Koval92 bo moze wcześniej chcieli się przygotować do turnieju?? I skad mieli wiedzieć że coś będzie nie tak skoro zawsze startuje normalnie?
 
piszecie że wolicie turniej-ok-zgadzam się, piszecie że większość woli turniej-ok-to też się zgodzę, ale pisanie że turniej jest potrzebny do PB-nie, nie jest, przydaje się ale to tylko zwykły buff.
Nie mam najmniejszego zamiaru dolaczac do dyskusji w stylu Turniej vs. PB i moja
wypowiedz bedzie dotyczyla troche innego aspektu ;) Troche sie mylisz traktujac
turniej tylko jako dodatek do gry, dla wielu graczy turnieje sa jej podstawa. Nie
przerywnikiem, nie jakas opcjonalna okazjonalna zabawa, tylko koniecznoscia i integralna,
centalna czescia gry. Jak juz ktos przede mna napisal wielu graczy na turniejach
opiera cala swoja codzienna strategie. Pomijam nawet temat PW, ale jesli nie zdobeda
co tydzien wystarczajacej ilosci zaklec, to wali im sie caly system gry. Nie przesadzam.
Brak zaklec oznacza braki mlotkow (czyli pojawia sie problem ze szkoleniem wojska i z
produkcja surowcow), moze rowniez oznaczac braki many (czyli przestoje w drzewku).
Albo brak fragmentow zaklec niezbednych w Akademii, itp. itd.. Podejscie na zasadzie
"nic sie nie stanie jak raz nie bedzie turnieju" jest bledne. Otoz stanie sie, u wielu to tak,
jakbys wsadzil kij w tryby dobrze naoliwionej maszyny. Albo jakby silnikowi nagle
zabraklo paliwa ;)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
tak okiem poczatkujacego.... turniej do pierwszej mapy przygody nie jest potrzebny ze wzgledu na zaklecia, zielona droga ich nie wymaga, zakladam ze dalej da sie to ogarnac podobnie

EDIT
i tak z obserwacji przed chwila
nalezy poprawic dzialanie mapy przygody aby sie automatycznie aktualizowala
mialem wlaczona, ktos wrzuca w kropke ja zamykajac, u mnie nastepna kropka sie nie otwiera, trzeba wyjsc z mapy i do niej znowu wejsc, niby nic ale do poprawy w przyszlosci, o ile to nie sprawi zbyt duzego problemu echnicznego
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4063

Guest
@chris07070707 @kikimora
no to przyznaje sie że ja faktycznie Waszego stylu gry nie ogarniam zupełnie-wychodzi mi na to że macie po kilka miast, każde dojeżdżacie w bo ja wiem max 18 miesięcy do końca konstruktów i najważniejszy jest rozwój. ja przy moim "gram na luzie" sztuk miast jedno wychodzę na wymarłego dinozaura
 

DeletedUser174

Guest
@chris07070707 @kikimora
no to przyznaje sie że ja faktycznie Waszego stylu gry nie ogarniam zupełnie-wychodzi mi na to że macie po kilka miast, każde dojeżdżacie w bo ja wiem max 18 miesięcy do końca konstruktów i najważniejszy jest rozwój. ja przy moim "gram na luzie" sztuk miast jedno wychodzę na wymarłego dinozaura

wybacz, ale ani jedna teza z tej twojej opinii nie jest prawdą.

Też "gram na luzie". Przesunięcie turnieju mi to granie uniemożliwia, a na pewno bardzo komplikuje. Okienko między turniejami traktuję do produkcji wojska pod następny turniej. Jeżeli okienko będzie krótsze (nawet nie wiadomo na ile) to nie uda się osiągnąć wyznaczonego celu, bo wojsko nie zdąży się naprodukować. Teraz się produkuje na ślepo... ale nie wiadomo czy uda się trafić ze stratami (dlatego jest potrzebne okienko z widokiem podsumowania walki na apce, a durnowata animacja nie ma żadnego logicznego uzasadnienia @jarq). Nie liczę co do jednostki... to tylko gra.

Dzisiaj gra zmusza mnie do zmiany trybu gry, bo swój styl muszę dostosować do nowej sytuacji. Czas, który był przeznaczony na grę jest bezwartościowy. A ponieważ wyobraź sobie mam tzw "zajęcia realne" i nie wszystkie można dopasować do gry. Mam powiedzieć kontrahentowi: sory chłopie musimy przełożyć spotkanie bo mam do odklikania turniej na grze? Cóż... można i tak... ale za grę to mi akurat ig nie płaci... jak zacznie będziemy gadać inaczej.

Przesunięcie turnieju oznaczy ze w innym terminie bedę musiała odklikać swoje na grze... a to koliduje z realnym życiem i zobowiązaniami, które muszę wykonać, które sa tak zaplanowane abym mogła własnie poświęcić tą chwilę na grę. Albo zrezygnować z gry, bo koliduje z realnym życiem. W sumie można tez zawalić kilka terminów w robocie przez grę... stanie się coś? To się nazywa zarządzanie czasem czy jakoś tak...

Planowałam rozbudowę cudu... bo przecież będą książeczki z turnieju. I teraz nie wiem kiedy one bedą, a wiem że następny level mam za runy, wiec rozkłada mi to mój plan na budowę. Muszę mieć jakiś plan awaryjny bo inaczej się zablokuję z książkami o ile trafi mi się że 2 cudy, które teraz upuje beda w budowie. Książeczki będę utylizować w coś innego... ty powiesz no i co z tego? ja mówię że to moja strata, bo mam inny piorytet cudów i zależy mi aby każda książeczka szła własnie w te 2 konkretne cudy.

zasadniczo nowa sytuacja nie spowoduje ze polubię przygody. Gram jak lubię i chcę aby tak pozostało. Gra jest zaplanowana, poukładana, moja. Przygody jakoś zawsze powodują ze to "moje" staje się bardzo "nie moje". A że tego nie rozumiesz... cóż ja nie rozumiem podniecenia przygodowego.
 

DeletedUser3332

Guest
Ja tam uważam ze brak turnieju to takie celowe podcięcie skrzydełek cobyśmy gracze za łatwo nie mieli w przygodzie. I tak właśnie wychodzi szydło z worka bo stoimy na zadaniach gdzie do odznaki potrzeba zaklęć, a tych nie ma skąd brać (mnie od tygodnia wypadło jedno o_O ).
 

DeletedUser2359

Guest
Ja tam uważam ze brak turnieju to takie celowe podcięcie skrzydełek cobyśmy gracze za łatwo nie mieli w przygodzie. I tak właśnie wychodzi szydło z worka bo stoimy na zadaniach gdzie do odznaki potrzeba zaklęć, a tych nie ma skąd brać (mnie od tygodnia wypadło jedno o_O ).

Pewnie zaraz pojawi się pakiet poszukiwacza i będzie można dokupić odznaki :) Kto chętny? Mnie już na samą myśl ręka świerzbi żeby skorzystać :rolleyes:
 

blazius1

Paladyn
Ktoś pisał dziwne rzeczy że turniej nie jest potrzebny do zrobienia Przygody.

Naturalnie że jest, jeśli chce się zrobić trzecią mapę. A trzecią mapę chcą tym razem zrobić niemal wszystkie bractwa, które wzięły się na serio za Przygodę.

Także jeśli szybko nie uruchomią turnieju to po prostu nie wyklinacie drugiego Feniksa. Ta szansa zaraz umknie.
 

Tajniakos

Paladyn
Ja tak nieśmiało wtrącę swoje trzy grosze odnośnie tej całej sytuacji z brakiem turnieju. Tak mi się coś wydaje , że jest to celowy zabieg aby uniemożliwić tym większym robienie odznak z czarów pozyskanych w turnieju. Twórcy. zapomnieli jednak , że początkujący gracze mają akademie na takim poziomie że jeden czar u nich robi się jeden dzień... w takiej sytuacji gracze bardziej rozwinięci są na wygranej pozycji ponieważ użyją przyspieszaczy a tym maluczkim to się nie będzie po prostu opłacać. Zadziwiającym jest fakt ,że w zeszłym tygodniu na Becie śmigały Przygody Bractw, turniej i Iglica hmmm tam się nic nie działo?
@jarq nie wszyscy czekali na PB, Pozbawiliście chcąco/niechcąco tych co czekali jak co tydzień na turniej ;)
 

DeletedUser3575

Guest
Na forum niemieckim już jest oficjalne ogłoszenie, że turniej odbędzie się dzisiaj:
Liebe Menschen und Elfen,

das verschobene Turnier wird heute dem 24.07. um 19 Uhr beginnen. Dies bedeutet, dass es dann auch erst am Sonntag dem 28.07. um 22 Uhr enden wird.

Für die Unannehmlichkeiten entschuldigen wir uns!

Viele Grüße
Euer Elvenar Team
 

visit0r

Paladyn
Ktoś pisał dziwne rzeczy że turniej nie jest potrzebny do zrobienia Przygody.

Naturalnie że jest, jeśli chce się zrobić trzecią mapę. A trzecią mapę chcą tym razem zrobić niemal wszystkie bractwa, które wzięły się na serio za Przygodę.

Także jeśli szybko nie uruchomią turnieju to po prostu nie wyklinacie drugiego Feniksa. Ta szansa zaraz umknie.
przeczytaj dokladnie, nie do zrobienia przygody a wylacznie byla mowa o pierwszym jej etapie gdzie zielona droga nie wymagala zaklec
 
Ja tak nieśmiało wtrącę swoje trzy grosze odnośnie tej całej sytuacji z brakiem turnieju. Tak mi się coś wydaje , że jest to celowy zabieg aby uniemożliwić tym większym robienie odznak z czarów pozyskanych w turnieju.
@tajniakos, Ty ? Teorie spiskowe ? ;)
Zartuje oczywiscie. Mi sie z kolei wydaje, ze chodzi najnormalniej w swiecie o to,
ze maja tam po prostu niezly burdel (do operatorow nozyczek: w sensie balagan ;) ).
To nawet nie miala byc zlosliwosc, nie pierwszy raz mamy zamieszanie przy okazji
wprowadzania nowych mechanizmow. Chca dobrze, wprowadzaja nowe, ciekawe
rzeczy, ale to jak je wprowadzaja wola czasem o pomste do nieba :D Bardzo dobrze
ujal to @eelem, z ktorego postem w pelni sie zgadzam.
Tylko, że ja na co dzień mam do czynienia z takimi programistami - na trzy rzeczy usprawnione, jedna to babol i potem siedzą i kombinują jak to naprawić, co więcej wielokrotnie zajmuje czasu niż gdyby wcześniej przetestowali.
 

DeletedUser2359

Guest
To w ogóle zadziwiające że na becie wszystkie rzeczy razem działają, a jak wrzucają na głowne nawet nie wszystko (bez Iglicy) to się robi pępek na plecach. To po co w ogóle jest beta?? Żeby sprawnie działające mechanizmy zepsuć i wrzucać na głowne serwery? A moze Twórcy pomyli głowne serwery z testowym??
 

DeletedUser4299

Guest
Czy ja mogę prosić o wyjaśnienie, o co chodzi z ustawianiem "wzmocnień" i "powielaczy" przy turnieju? Turnieje to dla mnie nowość, i mam wrażenie, że czasem piszecie "slangiem", dla mnie niestety niezrozumiałym:)
Przyznam, że to dla mnie czarna magia...Z góry dzięki za wyjaśnienie:)
 

Koval92

Kapłan
@sandvinik ja gram 13 miesięcy i jestem w połowie żywiołaków i gram spokojnie ale po prostu prosperuję, w grze w tej chwili jest masa osób przede mną które grają po 2-3 lata, mają po 100k punktów w rankingu więcej z prowincji i cudów i po prostu siedzą w niskich rozdziałach bo im "tak pasuje" albo kręcą wysokie wyniki w turniejach niskim kosztem. Problem się zrobił dla nich od konstruktów, bo w konstruktach weszły 2 cuda świetne pod turnieje.

Poza tym nie da się nie jechać do przodu jeżeli grasz aktywnie bo teraz tyle zysków portalu można zdobyć, że konstrukty można przejść za ich pomocą jeżeli oszczędzasz, przynajmniej tak mi mówili gracze którzy je przeszli.

@MagicIrbis są takie budynki jak "oświecony lekki strzelec" , "wspaniały powielacz magów" oraz trzeci, one dodają obrażeń lekkim jednostkom, magom i dodają zdrowia całemu wojsku.

Ich efekt trwa 5 dni i po tym się wyczerpuje i możesz je skasowac z miasta, także efekt pokrywa się mniej więcej z czasem turnieju. Jak postawili tuż przed turniejem bo zaufali że wystartuje, a nie wystartował, to te budynki skończą im działać przed końcem turnieju i nie wyrobią swoich rekordowych wyników w turnieju.
 

DeletedUser174

Guest
Czy ja mogę prosić o wyjaśnienie, o co chodzi z ustawianiem "wzmocnień" i "powielaczy" przy turnieju? Turnieje to dla mnie nowość, i mam wrażenie, że czasem piszecie "slangiem", dla mnie niestety niezrozumiałym:)
Przyznam, że to dla mnie czarna magia...Z góry dzięki za wyjaśnienie:)
kto pyta nie błądzi... podobno ;)

wzmocnienia i powielacze można uznać za synonimy.

te wzmocnienia to są budyneczki (możesz je zdobyć w akademii magi przy tworzeniu, ale nie pojawiają się zbyt często) które ułatwiają walkę W czasie turnieju są szczególnie istotne, bo na mapę to i tak głownie surowce idą (tym, którzy inwestują wzmocnienia pod turniej szkoda jest wojska na mapę). Zwiększają albo siłe jednostek (tu mamy dostępne 2 typy budynków: powielacz magów działa na magię, a oświecony strzelec na łuki) oraz uniwersalny swobodne ulepszenie jednostek, który zwiększa HP naszych jednostek.
Budynki dają niezłego kopa jeżeli chodzi o siłę bojową jednostek. Dla większego efektu ludki wystawiają ich więcej (nawet kilkanaście)... zwłaszcza na pasujące turnieje pod określony typ jednostek. A żeby nie było za łatwo mają ograniczony czas działania... i tu jest ból osób, które postawiły te wzmocnienia pod turniej, który został w ostatniej chwili odwołany. I o to cały szum się rozszedł, bo nie było pewności kiedy turniej ruszy. Na szczęście już wiemy ze startuje dzisiaj, wiec wzmocnienia beda jeszcze działać z całą mocą na cały turniej. Zapewniam Cię ze osoby które zainwestowały w te budyneczki odetchnęły z ulgą

mam nadzieję że rozjaśniłam Ci lekko temat. Czy masz jeszcze jakieś pytania uzupełniające? Chętnie służę... ewentualnie ktos inny pospieszy z pomocą. Warto pytać :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2474

Guest
Przygody niszcza multikonta, przyklad z góry, Świat Winyandor, bractwo Dom wariatów - na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju włączaja w swoje szeregi 2 graczy Geniuszka, ziomsuper - oczywiscie to sa multikonta, w ktorych stoja tylko warsztaty lvl 1 i manufaktury lvl 1, aby wygrac przygode bractw.

Przygody nei maja nic wspolnego z rywalizacja, wygraja bractwa ktore wiecej multi posiadaja, dlatego walka w nich jest bezsensu... Niszczy to po prostu sens przygod.
 
Do góry