• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przygody Bractw z niespodzianką!

DeletedUser4299

Guest
kto pyta nie błądzi... podobno ;)

wzmocnienia i powielacze można uznać za synonimy.

te wzmocnienia to są budyneczki (możesz je zdobyć w akademii magi przy tworzeniu, ale nie pojawiają się zbyt często) które ułatwiają walkę W czasie turnieju są szczególnie istotne, bo na mapę to i tak głownie surowce idą (tym, którzy inwestują wzmocnienia pod turniej szkoda jest wojska na mapę). Zwiększają albo siłe jednostek (tu mamy dostępne 2 typy budynków: powielacz magów działa na magię, a oświecony strzelec na łuki) oraz uniwersalny swobodne ulepszenie jednostek, który zwiększa HP naszych jednostek.
Budynki dają niezłego kopa jeżeli chodzi o siłę bojową jednostek. Dla większego efektu ludki wystawiają ich więcej (nawet kilkanaście)... zwłaszcza na pasujące turnieje pod określony typ jednostek. A żeby nie było za łatwo mają ograniczony czas działania... i tu jest ból osób, które postawiły te wzmocnienia pod turniej, który został w ostatniej chwili odwołany. I o to cały szum się rozszedł, bo nie było pewności kiedy turniej ruszy. Na szczęście już wiemy ze startuje dzisiaj, wiec wzmocnienia beda jeszcze działać z całą mocą na cały turniej. Zapewniam Cię ze osoby które zainwestowały w te budyneczki odetchnęły z ulgą

mam nadzieję że rozjaśniłam Ci lekko temat. Czy masz jeszcze jakieś pytania uzupełniające? Chętnie służę... ewentualnie ktos inny pospieszy z pomocą. Warto pytać :)
Bardzo dziękuję:) Trochę jaśniej jakby się zrobiło:)
 

Tajniakos

Paladyn
kto pyta nie błądzi... podobno ;)

wzmocnienia i powielacze można uznać za synonimy.

te wzmocnienia to są budyneczki (możesz je zdobyć w akademii magi przy tworzeniu, ale nie pojawiają się zbyt często) które ułatwiają walkę W czasie turnieju są szczególnie istotne, bo na mapę to i tak głownie surowce idą (tym, którzy inwestują wzmocnienia pod turniej szkoda jest wojska na mapę). Zwiększają albo siłe jednostek (tu mamy dostępne 2 typy budynków: powielacz magów działa na magię, a oświecony strzelec na łuki) oraz uniwersalny swobodne ulepszenie jednostek, który zwiększa HP naszych jednostek.
Budynki dają niezłego kopa jeżeli chodzi o siłę bojową jednostek. Dla większego efektu ludki wystawiają ich więcej (nawet kilkanaście)... zwłaszcza na pasujące turnieje pod określony typ jednostek. A żeby nie było za łatwo mają ograniczony czas działania... i tu jest ból osób, które postawiły te wzmocnienia pod turniej, który został w ostatniej chwili odwołany. I o to cały szum się rozszedł, bo nie było pewności kiedy turniej ruszy. Na szczęście już wiemy ze startuje dzisiaj, wiec wzmocnienia beda jeszcze działać z całą mocą na cały turniej. Zapewniam Cię ze osoby które zainwestowały w te budyneczki odetchnęły z ulgą

mam nadzieję że rozjaśniłam Ci lekko temat. Czy masz jeszcze jakieś pytania uzupełniające? Chętnie służę... ewentualnie ktos inny pospieszy z pomocą. Warto pytać :)
@kikimora Naprawdę szacun :) Ujęłaś to tak konkretnie , że jestem pod wrażeniem. :)
 

Hassano

Łucznik
Da sie jakoś sprawdzić kto z bractwa wrzucił coś na mape?? Czy musze każdą po kolei lokalizacje otwierać i sprawdzać ręcznie??
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
wybacz, ale ani jedna teza z tej twojej opinii nie jest prawdą.

Też "gram na luzie". Przesunięcie turnieju mi to granie uniemożliwia, a na pewno bardzo komplikuje. Okienko między turniejami traktuję do produkcji wojska pod następny turniej. Jeżeli okienko będzie krótsze (nawet nie wiadomo na ile) to nie uda się osiągnąć wyznaczonego celu, bo wojsko nie zdąży się naprodukować. Teraz się produkuje na ślepo... ale nie wiadomo czy uda się trafić ze stratami (dlatego jest potrzebne okienko z widokiem podsumowania walki na apce, a durnowata animacja nie ma żadnego logicznego uzasadnienia @jarq). Nie liczę co do jednostki... to tylko gra.

Dzisiaj gra zmusza mnie do zmiany trybu gry, bo swój styl muszę dostosować do nowej sytuacji. Czas, który był przeznaczony na grę jest bezwartościowy. A ponieważ wyobraź sobie mam tzw "zajęcia realne" i nie wszystkie można dopasować do gry. Mam powiedzieć kontrahentowi: sory chłopie musimy przełożyć spotkanie bo mam do odklikania turniej na grze? Cóż... można i tak... ale za grę to mi akurat ig nie płaci... jak zacznie będziemy gadać inaczej.

Przesunięcie turnieju oznaczy ze w innym terminie bedę musiała odklikać swoje na grze... a to koliduje z realnym życiem i zobowiązaniami, które muszę wykonać, które sa tak zaplanowane abym mogła własnie poświęcić tą chwilę na grę. Albo zrezygnować z gry, bo koliduje z realnym życiem. W sumie można tez zawalić kilka terminów w robocie przez grę... stanie się coś? To się nazywa zarządzanie czasem czy jakoś tak...

Planowałam rozbudowę cudu... bo przecież będą książeczki z turnieju. I teraz nie wiem kiedy one bedą, a wiem że następny level mam za runy, wiec rozkłada mi to mój plan na budowę. Muszę mieć jakiś plan awaryjny bo inaczej się zablokuję z książkami o ile trafi mi się że 2 cudy, które teraz upuje beda w budowie. Książeczki będę utylizować w coś innego... ty powiesz no i co z tego? ja mówię że to moja strata, bo mam inny piorytet cudów i zależy mi aby każda książeczka szła własnie w te 2 konkretne cudy.

zasadniczo nowa sytuacja nie spowoduje ze polubię przygody. Gram jak lubię i chcę aby tak pozostało. Gra jest zaplanowana, poukładana, moja. Przygody jakoś zawsze powodują ze to "moje" staje się bardzo "nie moje". A że tego nie rozumiesz... cóż ja nie rozumiem podniecenia przygodowego.
Odnosze wrazenie ze chyba cos Ci sie przestawilo w glowie od tego planowania tego wszystkiego tych wszystkich turniejow itp. To jest tylko gra, do tego przegladarkowa, nikt nic nie daje za 1 miejsce w rankingu czy turnieju. Nie ma Esportu nie ma zadnej formy nagrod. Spinasz sie jakby conajmniej sie swiat zawalil bo turniej na czas nie wystartowal. Do tej pory siedzialem cicho ale po tym poscie nie wytrzymalem, naprawde cholera. Duzo osob gra jak chce i wara innym do tego, a podejscie wywalic PB, turniej jest najwazniejszy jest skrajnym egoizmem. Bo Ty sobie zaplanowalas PW no kurde swiat sie zwalil tragedia, zamach stanu i ogolnie slychac strzaly. Moze czas troszke zluzowac i odetchnac powietrzem z lasu czy innego miejsca poza domem?

Co do samych PB ja jestem zmianami zachwycony, nagrodami tez, co z tego ze kolejne artefakty feniksa, moze uda sie zebrac na kolejnego ptaka na 10 poziom. Ilosc odlamkow i katalizatorow tez cieszy. Nie rozumiem ze czesc z was widzi problem w tym, ze duzo bractw (w tym moje) zrobi PB najlatwiejsza sciezka, zgadza sie chcemy zdobyc nagrody bez zbednej spiny, mily dodatek za dodatkowe klikanie. Jakby nie bylo wakacji i jakby gral pelen 25 osobowy sklad to moze bysmy to rozplanowali i walczyli o miejsce w rankingu.
 
Ostatnia edycja:

Proqrator

Rozbójnik
Ktos wspominal ze pojawia sie paczki z odznakami za zaklecia :)
Wlasnie mozna kupic po 25 odznak z czarow za 200 zl haha
 

Koval92

Kapłan
W każdej grze online trzeba się liczyć z awariami, jak się nastawia przed startem to tylko jest wina nastawiającego i ponosi konsekwencje.

5 odznak browarów i 3 cieśle za 40 zł w "super paczce". Wiem, że dzisiaj upały i może ostro przygrzać, ale bez przesady...
 

Koval92

Kapłan
Wiecie co, naprawde sobie odpuszczam już. Wy sie tylko czepiać potraficie. Nara. Żadnej rekompensaty nie dostaniecie na 110%, centrala o tym decyduje. Miłego turnieju i potem eventu.
 
Ostatnia edycja:
Mam nadzieję, że taka rekompensata to tylko formalność, bo inaczej sobie nie wyobrażam jak gracze którzy postawili wzmocnienia zbesztają firmę... i słusznie.
Kazdy liczy sie z awariami, ale gracze nie powinni za nie placic. A jesli zaszkodzili tym komus to oczywiscie powinni wyrownac straty
Nie byla to wprawdzie formalnosc, ale sprawa znalazla szczesliwe zakonczenie.
Napisalem do supportu z prosba o przeniesienie postawionych wzmocnien do inwentarza
i pierwsza odpowiedz byla oczywiscie na zasadzie "Ubolewamy, ale..." itd. :) Nie dziwie sie,
dla nich to mnostwo roboty z recznym przeniesieniem kazdego jednego budyneczku,
a na wszystkich swiatach postawilem ich lacznie ponad 30. Mieli pewnie mnostwo roboty
z PB i calym tym zamieszaniem zwiazanym z odwolaniem turnieju. Zamiast sie ciskac,
grozic Rzecznikiem Praw Obywatelskich i skargami do centrali napisalem jeszcze raz,
zupelnie na spokojnie wyjasniajac, dlaczego w ramach przygotowan postawilem wzmocnienia
przed turniejem (w trakcie trwania PB trzeba wszystko planowac i przygotowywac, by nie
spedzac w grze dlugich godzin bez przerwy, na co nie moge sobie pozwolic). Nigdy nie
reprezentuje postawy roszczeniowej, zdawalem sobie sprawe z tego, ze teoretycznie nie mieli
obowiazku przychylic sie do mojej prosby (bo nie mieli, choc przyzwoitosc tego wymagala) i ze
zalezy to od ich dobrej woli. Tak zwyczajnie po ludzku poprosilem o pomoc w tej glupiej sytuacji.
Zdazylbym wprawdzie zrobic pelne 6 gwiazdek, ale tylko pilnujac czasu z zegarkiem w reku, co
byloby klopotem, bo rowniez mam zycie poza gra ;) No i prosze, support uznal moj punkt widzenia
i tuz po rozpoczeciu turnieju wzmocnienia trafily do inwentarza ;)

Czasem wystarczy z kims pogadac jak czlowiek z czlowiekiem, zamiast sie ciskac i
rzucac dookola grozbami :D
 

visit0r

Paladyn
Kazdy liczy sie z awariami, ale gracze nie powinni za nie placic. A jesli zaszkodzili tym komus to oczywiscie powinni wyrownac straty
w kazdym mozliwym regulaminie zawarta jest formulka ze za wypadki losowe organizator nie ponosi odpowiedzialnosci, awaria, wypadek, przypadek, wszystkie te slowa maja jeden cel, zdjecie odpowiedzialnosci z konkretnej osoby
 

DeletedUser174

Guest
@kikimora Naprawdę szacun :) Ujęłaś to tak konkretnie , że jestem pod wrażeniem. :)
nie psuj mi reputacji ;) wiesz jak długo na nią pracowałam????

Odnosze wrazenie ze chyba cos Ci sie przestawilo w glowie od tego planowania tego wszystkiego tych wszystkich turniejow itp. To jest tylko gra, do tego przegladarkowa,
Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie czy mi sie coś "poprzestawiało w głowie". dokładnie tak: to tylko gra. I to gra ma się dostosować do mnie, bo to tylko gra i za klikanie mi nikt nie płaci. Przesunięcie turnieju o jeden dzień powoduje że to ja się musze dostosowywać do gry i mam rozwalony przez to cały tydzień. I mi sie to nie podoba własnie dlatego ze mam coś wiecej do zrobienia niż tylko ogarnięcie gry.

Nie rozumiem ze czesc z was widzi problem w tym, ze duzo bractw (w tym moje) zrobi PB najlatwiejsza sciezka, zgadza sie chcemy zdobyc nagrody bez zbednej spiny, mily dodatek za dodatkowe klikanie. Jakby nie bylo wakacji i jakby gral pelen 25 osobowy sklad to moze bysmy to rozplanowali i walczyli o miejsce w rankingu.
gdzie widzisz że ktoś ma problem z tym ze bractwa przechodzą mapę jedna drogą?
Wskazywałam że nie taka jest idea przygód jedynie. Cytat z ogłoszenia o przygodach
https://pl.forum.elvenar.com/index....ch-towarzyszy-nadchodzą-przygody-bractw.2348/
Przygody Bractw to nasze pierwsze duże wydarzenie w Elvenarze, w którym rywalizować będą wszystkie Bractwa
cyniczne przejście mapy to nie rywalizacja. Tyle. Przygody po prostu nie spełniają swojej roli, bo bractwa (w zdecydowanej większości) całkowicie olewają aspekt rywalizacja koncentrując swoją uwagę jedynie na nagrodach za mapy

inny ciekawy cytat z tego ogłoszenia
Czas na podróż w nieznane i Przygody Bractw! Nadchodzi nowy rodzaj wydarzenia dla Bractw, które będzie wymagającym, ale i opłacalnym wyzwaniem.
opłacalne przygody można policzyć na palcach jednej ręki! a kilka wydań ich było... przypominam ze w pierwszej odsłonie były wędrowne kupce!!! w drugiej jakies ochłapy 30pw czy coś (sory już nie pamiętam). Konfrontacja tych nagród z określeniem >opłacalne< jest bardzo niesmacznym żartem

A najważniejsza wiadomość dnia jest taka że Nasze wspaniale cudowne i wyjątkowe Bractwo Czarne Owce (ach ta moja wrodzona skromność :D) zakończyło dzisiaj przygody zgarniając komplet nagród za mapy. Szkoda ze nie ma nagrody za najszybsze przejście map - chętnie byśmy wzięli udział w takiej rywalizacji :D I to był bardzo przyjemny (długo wyczekiwany) moment i odebranie nagród za 3 mapę rewelacyjnie poprawiło nam nebywale humor - to był bardzo miły początek dnia. Wspaniałe uczucie :) A ta euforia że to już koniec.... prawdziwy fan z przygód. Gdyby jeszcze był sposób na pozbycie sie tego "wydarzenia" z miasta teraz...
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Ostatnia edycja:

Tajniakos

Paladyn
Każdy gracz ma prawo do swojego sposobu gry, każdy ma prawo do wyboru pomiędzy turniejami a Przygodami Bractw.
To że turniej rozpoczął się z jednodniowym opóźnieniem jest bardzo istotne i wiele osób gra na wszystkich światach, stawiając na nich pięciodniowe budynki militarne. Stawiając je we wtorek owe budynki niestety nie obejma niedzielnego turnieju. Na szczęście suport przychylił się do prośby niektórych graczy i oddał owe budynki do inwentarza. Nawet suport uznał to za istotne.


edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
rekompensata musi byc proporcjonalna do ego a to oznacza ze w IG nie maja tyle kasy na wszystkich swoich kontach ;(
Coz, Kiki wzmocnien nie stawiala, wiec o bankructwo IG raczej bym sie nie
martwil ;) A co do rekompensaty, to osoby, ktorym zwrocono wzmocneinia do
inwentarza dostaly oprocz tego maly prezencik, ktory moznaby nazwac
wlasnie rekompensata. A jaki ? A nie powiem, niech ten czy ow zachodzi w
glowe, zgaduje i niech zzera go ciekawosc :D
 

Koval92

Kapłan
Dzięki za info, że była jakaś rekompensata, również zgłosiłem. Mogli postawić minutę po 19 te budynki, to by się kapnęli, że turnieju nie ma. Poza tym info o braku turnieju było już 40 minut przed, bo o 18;20 pisałem o tym bractwu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry