• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Przyklejenie Renowacji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy to byłoby dobrze?

  • Tak. Obiecywano nam utylizację Schematów, więc to by się przydało.

  • Nie. Możesz przecież odświeżyć sloty diaksami

  • Fredek, nie zapłąciłeś w tej grze nawet grosza za diaksy, więc powinieneś mieć bana na pisanie


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser110

Guest
Tak to wygląda:

Zrzut-ekranu-2019-03-14-o-19-50-12.png


Bardzo dziękujemy, o wielkie IG za Zaklęcie Renowacji.
Co 7 godzin mam podobnie. Raz miałem opcję zrobienia Renowacji, tę najsłabszą.
Proponuję w pierwszym po lewo slocie dać na stałe Tworzenie Renowacji - losowe mogłoby być czy to będzie z 1, 2 czy 3 Schematów.
 

DeletedUser2262

Guest
Fredziu, ja bym poszedł dalej, zrobiłbym produkcję tzw. instant Zaklęcia Królewskiej Renowacji...
 
Wydaje mi sie, ze obecna (losowa) forma tworzenia zaklec renowacji jest ze strony IG
jak najbardziej przemyslana (nie twierdze, ze idealna). Ze wzgledu na baty, jakie zebrali
w odzewie na wycofanie sie z pomyslu 11 zaklec za turniej i automatycznej konwersji
schematow jakas forme zamiany wprowadzic musieli. Recepty w akademii
widze jako forme szpagatu pomiedzy ta koniecznoscia, a niechecia do dawania graczom
15 zaklec za turniej jakby z automatu. Chyba nie chodzi tu tylko o chec dodatkowego zarobku
na odswiezaniu recept (choc na pewno tez), wydaje mi sie calkiem prawdopodobne,
ze kiepska dostepnosc konwersji ma zwiazek z szeroko pojeta obawa, ze zbyt wielu graczy
natychmiast zaczeloby sie rozgladac za miejscem w 10 skrzynkowych bractwach.
Bractwa z tej sredniej i niskiej turniejowej polki pewnie sporo by stracily, gdyby ich konie
pociagowe zaczely sie natychmiast rozgladac za innym bractwem.
Z taka forma renowacji i tak mozna sie tego spodziewac, ale roznica 11 zaklec pomiedzy
9 a 10 skrzynka nie jest teraz odczuwalna natychmiast.
To oczywicie tylko moje gdybanie, ale starajac sie spojrzec na to obiektywnie ja sam
uwazam, ze natychmiastowe zdobycie 15 zaklec za 10 skrzynek to zbyt duzo w porownaniu
do 4 zaklec za 9 skrzynek. Kluczem jest tu slowo "natychmiastowe", bardzo wielu graczy
zdobywajacych 8 czy 9 skrzynek mogloby sie czuc mocno pokrzywdzonych. A tak dostaja
4 zaklecia, dziesiecioskrzynkowcy 5 zaklec, a schemat, ktory kiedys tam na zaklecia jednak
sie wymieni az tak ich wtedy nie boli.
Pod kreska widze to tak:
1. Schematy zachowano ze wzgledu na placacych graczy
2. Zachowano czesc zaklec z turnieju dla (prawie) wszystkich graczy
3. Jakas forme konwersji schematow musieli wprowadzic ze wzgledu
na protesty graczy
4 . Losowosc konwersji schematow na zaklecia ma zamaskowac
gigantyczna roznice w zyskach z turnieju u graczy dziesiecioskrzynkowych
i calej reszty (w porownaniu do pierwotnej, a pozniej zarzuconej formy
renowacji 11 zaklec w skrzynkach bez schematu). Losowe pojawianie
sie recept powoduje, ze ta roznica nie jest od razu dostrzegalna.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Wydaje mi sie, ze obecna (losowa) forma tworzenia zaklec renowacji jest ze strony IG
jak najbardziej przemyslana (nie twierdze, ze idealna). Ze wzgledu na baty, jakie zebrali
w odzewie na wycofanie sie z pomyslu 11 zaklec za turniej i automatycznej konwersji
schematow jakas forme zamiany wprowadzic musieli. Recepty w akademii
widze jako forme szpagatu pomiedzy ta koniecznoscia, a niechecia do dawania graczom
15 zaklec za turniej jakby z automatu. Chyba nie chodzi tu tylko o chec dodatkowego zarobku
na odswiezaniu recept (choc na pewno tez), wydaje mi sie calkiem prawdopodobne,
ze kiepska dostepnosc konwersji ma zwiazek z szeroko pojeta obawa, ze zbyt wielu graczy
natychmiast zaczeloby sie rozgladac za miejscem w 10 skrzynkowych bractwach.
Bractwa z tej sredniej i niskiej turniejowej polki pewnie sporo by stracily, gdyby ich konie
pociagowe zaczely sie natychmiast rozgladac za innym bractwem.
Z taka forma renowacji i tak mozna sie tego spodziewac, ale roznica 11 zaklec pomiedzy
9 a 10 skrzynka nie jest teraz odczuwalna natychmiast.
To oczywicie tylko moje gdybanie, ale starajac sie spojrzec na to obiektywnie ja sam
uwazam, ze natychmiastowe zdobycie 15 zaklec za 10 skrzynek to zbyt duzo w porownaniu
do 4 zaklec za 9 skrzynek. Kluczem jest tu slowo "natychmiastowe", bardzo wielu graczy
zdobywajacych 8 czy 9 skrzynek mogloby sie czuc mocno pokrzywdzonych. A tak dostaja
4 zaklecia, dziesiecioskrzynkowcy 5 zaklec, a schemat, ktory kiedys tam na zaklecia jednak
sie wymieni az tak ich wtedy nie boli.
Pod kreska widze to tak:
1. Schematy zachowano ze wzgledu na placacych graczy
2. Zachowano czesc zaklec z turnieju dla (prawie) wszystkich graczy
3. Jakas forme konwersji schematow musieli wprowadzic ze wzgledu
na protesty graczy
4 . Losowosc konwersji schematow na zaklecia ma zamaskowac
gigantyczna roznice w zyskach z turnieju u graczy dziesiecioskrzynkowych
i calej reszty (w porownaniu do pierwotnej, a pozniej zarzuconej formy
renowacji 11 zaklec w skrzynkach bez schematu). Losowe pojawianie
sie recept powoduje, ze ta roznica nie jest od razu dostrzegalna.
ad 4
za bycie w bractwie dziesieciskrzynkowym schemat sam nie wpada do schowka, trzeba sie wysilac w turnieju, wysilac sie musi co najmniej 20 osob aby bractwo zdobylo schemat, dlaczego za wlozony wysilek ktos ma byc karany poprzez zrownanie z pozostala miernota ktorej wystarczy 5 skrzynka?
 
ad 4
za bycie w bractwie dziesieciskrzynkowym schemat sam nie wpada do schowka, trzeba sie wysilac w turnieju, wysilac sie musi co najmniej 20 osob aby bractwo zdobylo schemat, dlaczego za wlozony wysilek ktos ma byc karany poprzez zrownanie z pozostala miernota ktorej wystarczy 5 skrzynka?
Przeciez to pytanie zupelnie nie na temat :) Mozemy sobie o tym podyskutowac
gdzie indziej (choc po co, zdanie mamy podobne), ale w mojej wypowiedzi
chodzilo tylko i wylacznie o przypuszczalne przyczyny wprowadzenia losowej
mozliwosci zamiany schematow na zaklecia renowacji zamiast natychmiastowej.
 

DeletedUser

Guest
W ostatnim turnieju około 20 bractw na 3 serwerach zdobyło 9 skrzynek - po przeliczeniu schematu mają 11 zaklęć mniej (4), niż Ci z bractw 10-skrzynkowych (15) .
Rozumiem, że obaj uważacie graczy z tych bractw za miernoty
 
W ostatnim turnieju około 20 bractw na 3 serwerach zdobyło 9 skrzynek - po przeliczeniu schematu mają 11 zaklęć mniej (4), niż Ci z bractw 10-skrzynkowych (15) .
Rozumiem, że obaj uważacie graczy z tych bractw za miernoty
Wkladasz w moje usta niewypowiedziane slowa. Po kim jak po kim, ale po Tobie
spodziewam sie zawsze wysokiego poziomu dyskusji. Wroc do mojego pierwszego
postu i przeczytaj jeszcze raz, co sadze o takiej roznicy w ilosci otrzymywanych zaklec
renowacji. Stwierdzenia typu "A wiec twierdzisz, ze...", "Czyli uwazasz, ze..." po ktorych
nastepuje naciagana teza nigdy nie wnosza do dyskusji niczego
dobrego i niczemu nie sluza. Jesli chcesz mnie lapac za slowka, to lap mnie za moje
wlasne, bez podpinania mnie pod czyjes. "Podobne zdanie" odnosi sie do kwestii
karania za wysilek, a nie do "miernot". Gdybym chcial jakas grupe graczy nazwac
"miernotami", to zrobilbym to sam, tyle ze nigdy o zadnej grupie w ten sposob sie
nie wypowiadam. Zeby byla jasnosc, jestem jednym z tych, ktorzy "gardlowali"
za pierwsza wersja z bety, na ktorej gracze ze slabszych bractw zyskaliby duzo
wiecej niz obecnie. Mam teraz "wirtualne" 15 zaklec z turnieju, ale chetnie zamienilbym
je na 11 w poprzedniej formie.
Tyle, ze te moje tlumacznia nie maja nic wspolnego z tematem watku.
Do tego wlasnie prowadza takie naciagane stwierdzenia, o ktorych wspomnialem
wyzej.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
W ostatnim turnieju około 20 bractw na 3 serwerach zdobyło 9 skrzynek - po przeliczeniu schematu mają 11 zaklęć mniej (4), niż Ci z bractw 10-skrzynkowych (15) .
Rozumiem, że obaj uważacie graczy z tych bractw za miernoty
zupelnie przekreciles moja wypowiedz, pisalem o bractwie ktoremu wystarczy 5 skrzynka a nie o takim ktore ma 9 bo niewiele zabraklo do 10, ocena mierna to 51%, 5 skrzynka to 51%....
 

DeletedUser

Guest
zupelnie przekreciles moja wypowiedz, pisalem o bractwie ktoremu wystarczy 5 skrzynka a nie o takim ktore ma 9 bo niewiele zabraklo do 10, ocena mierna to 51%, 5 skrzynka to 51%....
Sformułuję swoją wypowiedź inaczej:
W komentarzu napisałeś, że gracze zdobywający schemat (10 skrzynek) nie powinni być zrównywani z miernotami, czyli graczami zdobywającymi 5 skrzynek, bo muszą włożyć w turniej jakiś wysiłek.
Co z graczami zdobywającymi 9 skrzynek (11 zaklęć mniej) ? Albo 8 (12 zaklęć mniej - 1/5 nagrody za 10 skrzynek) ?
Czy w/g ciebie to są również miernoty, zasługujące na niewielki ułamek (bo chyba się zgodzimy, że 4/15 czy 3/15 to niewiele) tego co gracze 10-skrzynkowi ?

Wkladasz w moje usta niewypowiedziane slowa.
Ok, przepraszam za to, w twoim przypadku teza była rzeczywiście naciągana.

Inna sprawa, że nie bardzo rozumiem pojęcie "karania za wysiłek" w kontekście graczy 10-skrzynkowych - i tak mają 15 zaklęć i tak - ja po zrobieniu 10 skrzynki nie czułbym się jakoś bardzo "ukarany" faktem, ze ktoś za 8 skrzynek otrzymał ich np. 8.

Może tytułem wytłumaczenia całego zamieszania - nazywanie innych graczy miernotami działa na mnie jak płachta na byka. (niezależnie od ich wyników, wiedzy o grze, poświęconego czasu czy zakładanych celów) - po prostu nie znoszę takiego podejścia.
Pamiętajmy, że każdego z nas ktoś może tak nazwać, bo zawsze się znajdzie ktoś, kto jest wyżej w rankingu albo ma wyższe wyniki w turnieju ( nie dotyczy chrisa ;) ) albo się szybciej rozwija albo ma więcej szczęścia w losowaniach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Sformułuję swoją wypowiedź inaczej:
W komentarzu napisałeś, że gracze zdobywający schemat (10 skrzynek) nie powinni być zrównywani z miernotami, czyli graczami zdobywającymi 5 skrzynek, bo muszą włożyć w turniej jakiś wysiłek.
Co z graczami zdobywającymi 9 skrzynek (11 zaklęć mniej) ? Albo 8 (12 zaklęć mniej - 1/5 nagrody za 10 skrzynek) ?
Czy w/g ciebie to są również miernoty, zasługujące na niewielki ułamek (bo chyba się zgodzimy, że 4/15 czy 3/15 to niewiele) tego co gracze 10-skrzynkowi ?


Ok, przepraszam za to, w twoim przypadku teza była rzeczywiście naciągana.

Inna sprawa, że nie bardzo rozumiem pojęcie "karania za wysiłek" w kontekście graczy 10-skrzynkowych - i tak mają 15 zaklęć i tak - ja po zrobieniu 10 skrzynki nie czułbym się jakoś bardzo "ukarany" faktem, ze ktoś za 8 skrzynek otrzymał ich np. 8.

Może tytułem wytłumaczenia całego zamieszania - nazywanie innych graczy miernotami działa na mnie jak płachta na byka. (niezależnie od ich wyników, wiedzy o grze, poświęconego czasu czy zakładanych celów) - po prostu nie znoszę takiego podejścia.
Pamiętajmy, że każdego z nas ktoś może tak nazwać, bo zawsze się znajdzie ktoś wyżej w rankingu albo miał wyższe wyniki w turnieju ( nie dotyczy chrisa ;) ) albo się szybciej rozwijał albo miał więcej szczęścia w losowaniach.
graczy 9 skrzynkowych zupelnie pomijalem w swojej wypowiedzi, napisalem tylko i wylacznie o roznicy pomiedzy 5 a 10 skrzynka
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem - tyle, że właśnie różnica pomiędzy 8-9 a 10 skrzynkami jest najciekawsza i jeżeli miałbym napisać o "karaniu za wysiłek" to akurat karani są gracze zdobywający 8-9 skrzynek - nagrody są niewspółmierne do zaangażowania.

Ok - wystarczy tego OT ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Mozna wrocic do dyskusji o "przyklejeniu" zaklecia w Akademii :D
Mam wrażenie, że IG boi się zmian, które spowodują "nagły skok" w rozwoju graczy, których ograniczają pewne sztuczne utrudnienia. Najlepiej ilustruje to polityka nieodblokowywania ekspansji za prowincje, choć od długiego czasu tu i tam ktoś z teamu napisze, że jest to "rozważane".
Jak kiedyś te ekspansje będą odblokowane, masa graczy nagle dostanie kilka ekspansji i IG boi się płaczu diamentowych dzieci, że ich ogromna przewaga stałą się tylko bardzo duża.
Czas pracuje tu na niekorzyść IG: im później to wprowadzą, tym większy skok w rozwoju będą mieć "darmozjady" (m. in. ja ;) )
Z przyklejeniem Renowacji może być tak samo. Odkąd Renowacja weszła, tym większa chęć trzymania budynków sprzed kilku rozdziałów. Osobiście, gdybym miał nagle możliwość podniesienia dowolnej ilości starych budynków ewentowych, to jak mi się wydaje (pewności nie mam) - mógłbym odzyskać dużo miejsca poprzez likwidację pewnej ilości Rezydek. Czyli też nagły skok w rozwoju.
Przyklejenie Renowacji nie jest oczywiście nagle możliwością podniesienia dużej ilości budynków ewentowych. Ale im później wejdzie, tym większa będzie szansa zmniejszenia przepaści dzielącej darmozjadów od diamentowców.
 

visit0r

Paladyn
Mam wrażenie, że IG boi się zmian, które spowodują "nagły skok" w rozwoju graczy, których ograniczają pewne sztuczne utrudnienia. Najlepiej ilustruje to polityka nieodblokowywania ekspansji za prowincje, choć od długiego czasu tu i tam ktoś z teamu napisze, że jest to "rozważane".
Jak kiedyś te ekspansje będą odblokowane, masa graczy nagle dostanie kilka ekspansji i IG boi się płaczu diamentowych dzieci, że ich ogromna przewaga stałą się tylko bardzo duża.
Czas pracuje tu na niekorzyść IG: im później to wprowadzą, tym większy skok w rozwoju będą mieć "darmozjady" (m. in. ja ;) )
Z przyklejeniem Renowacji może być tak samo. Odkąd Renowacja weszła, tym większa chęć trzymania budynków sprzed kilku rozdziałów. Osobiście, gdybym miał nagle możliwość podniesienia dowolnej ilości starych budynków ewentowych, to jak mi się wydaje (pewności nie mam) - mógłbym odzyskać dużo miejsca poprzez likwidację pewnej ilości Rezydek. Czyli też nagły skok w rozwoju.
Przyklejenie Renowacji nie jest oczywiście nagle możliwością podniesienia dużej ilości budynków ewentowych. Ale im później wejdzie, tym większa będzie szansa zmniejszenia przepaści dzielącej darmozjadów od diamentowców.
osobiscie liczylem na odzyskanie 10 % miejsca w miescie poprzez podbicie kilku kulturowych i skasowanie reszty
 

jakub357

Łucznik
Tak.
Albo przynajmniej niechaj zwiększą częstość występowania Zaklęcia Renowacji - jest za rzadko.

#EDIT:
Zaklęcia Renowacji uświadczyłem dotychczas jeden raz w wersji 20x. Jestem niezadowolony, bo to zdecydowanie za mało - zwłaszcza, że cynk o możliwości Renowacji dostaliśmy wiele miesięcy temu i uzbierało się śmietnisko plicht nadgryzionych przez ząb czasu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry