• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pustynia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
@Avilon Ale to było już po założeniu drugiego świata na tym samym koncie i posiadaniu dwóch oraz logowaniu za pomocą G+. Inna sprawa, że w aktualizacji 0.24 nazwanie naprawy błędu niemożliwości wyboru świata gry przy logowaniu "nową funkcjonalnością" uważam za conajmniej kpinę. Gdybym nie wiedział, że mogę ręcznie zmodyfikować adres, co spowoduje błąd sesji i dopiero wtedy pozwoli mi faktycznie świat gry wybrać, to bym nie miał możliwości dostania się na świat pl1, bo gra na siłę od razu po logowaniu z użyciem G+ mi pl2 uruchamia w wersji aż do 0.23 włącznie. I zobaczę czy prawidłowo poprawili, bo z opisu wynika, że nawet to może być skopane w implementacji ;) Na becie nie ma dwóch światów, więc póki co nie mam jak tego sprawdzić. Działa jedynie możliwość wyboru konta. Ale wybór świata działa tylko przy logowaniu zużyciem normalnie założonego konta. Z użyciem G+ niestety nie.
 

DeletedUser234

Guest
Urlopy to oczywistość w takich grach, i oczywiście powinny być wprowadzone przed zaimplementowaniem tego systemu.
Jednak ten system miał się skupić na usuwaniu kont "nowych", zwłaszcza tych przed ukończeniem samouczka, lub zaraz po. Chyba nikt nie myśli, że nie ukończyli go przez nagły urlop/cokolwiek. Dlatego powinno się zrobić progi punktowe dla kilku grup, dostosowując czas usuwania konta do szacowanego czasu zdobywania danego progu (razy trzy, albo ileś), a urlopy udostępnić jeżeli grasz 2-3 dni. Dzięki temu ci "starsi" gracze nie ucierpią, a nowi zdążą bez problemu ominąć niebezpieczne progi.
Dodam, że to system zapożyczony z innej gry i że się w niej sprawdza.
 

DeletedUser

Guest
System progowy jest jakimś rozwiązaniem, chociaż ja bym zastosował jakąś wariację funkcji pierwiastkowej w stylu sqrt(5*czas), ale nie mniejszy niż 1 dzień i nie większy niż 30 dni, zaokrąglone w dół. Efekt? Sami policzcie :) Po 1 dniu gry macie sqrt(5) = 2 dni, 2 dni to sqrt(10) = 3 dni, 10 dni gry to z kolei sqrt(50), a więc tydzień... Pełne 30 dni osiągamy dopiero po 180 dniach gry, ale oczywiście można współczynnik modyfikować by ten czas skracać przy porostym sqrt(czas) 2 dni bez usuwania osiągamy dopiero w 4 dzień gry, a do tego czasu wymuszamy grę codziennie i logowanie poniżej 24h od ostatniej akcji (!), 3 dni bez logowania dopiero po ponad tygodniu gry, a tydzień bez logowania po ponad 1.5 miesiąca :) Miesiąc bez logowania? Po 2.5 roku ponad :D Proste - skuteczne i wymusza w miarę regularną grę.
 

DeletedUser236

Guest
Cieszę się Rudolf, że masz wielu sąsiadów
u mnie z ponad 50 zostało chyba 8 z czego ok 4-5 czasem mnie zmotywuje.
Nie każdy ma tak dobrze jak Ty.
Niemal wszyscy są w Bractwach (po 20-25 osób), ale każdy chciał więcej kasy w sumie po to walczy z mobami
- nie tyle o relikty co o codzienną kasę .
 
Status
Zamknięty.
Do góry