• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Pw w cuda

Jemsik

Zwiadowca
Przy wrzucaniu dużych ilości pw w cuda z paska postępu trzeba klikać i klikać, czasem potrafi się ilość wrzuconych pw przywiesić na parę sekund. Owszem można odjąć ilość potrzebnych pw do wrzucenia od tych na pasku żeby wiedzieć ile ma zostać. Łatwiej byłoby zrobić coś na wzór ilości towarów do wymiany na rynku w kupcu. Pole z opcją wpisania ile chce się dać tych pw byłoby najkorzystniejsze.
 
Wolalbym przeskok co 5 pw, niz mozliwosc wpisywania recznie pozadanej ilosci. Kazde jedno pole, gdzie mozna cos samemu wpisac, to potencjalne zrodlo niezamierzonych bledow, np. jesli ktos pomyli sie o jedno zero... W przypadku pw taka pomylka moze byc dosc bolesna. Tak, wiem - byloby widac, ile sie wpisalo przed potwierdzeniem wplaty, ale w praktyce nie da sie uniknac bledow, jesli klika sie na szybko. Wole juz pomylic sie o jeden klik i 5pw, niz o jedno zero i w rezultacie wplacic 500, zamiast 50 ;)
 
Znowu problem tych bogatych, co to mają za dużo PW ;).
Niekoniecznie musi chodzic o tych bogatych ;)
Np. taka sytuacja:
pasekPW.jpg
powoli staje sie w grze norma, a nie wyjatkiem. A to zbiera sie pw na przeskok do nastepnej rasy, a to na nowe poziomy cudow... Sporo graczy ma ostatnio permanentnie zapchany pasek. W tej sytuacji naprawde lepiej nie miec mozliwosci sie pomylic, wpisujac o jedno zero za duzo ;)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Niekoniecznie musi chodzic o tych bogatych ;)
Np. taka sytuacja:
View attachment 2034
powoli staje sie w grze norma, a nie wyjatkiem.
Z tą normą to pozwolę sobie nie zgodzić się. Zakładam, że przez normę rozumiemy postępowanie największej grupy graczy, nawet niekoniecznie bezwględnej większości, choc w tym wypadku pewnie i ta by się zebrała.

... Sporo graczy ma ostatnio permanentnie zapchany pasek.)
Dla mnie zablokowany pasek to marnotrawstwo. Jeżeli zbieram tak PW przez przykładowo 100 dni, to "tracę" w ten sposób ok. 2400 punktów.
Jeżeli naprawdę nie mam gdzie ich sensownie spożytkować, to chyba jednak jestem bogaty ;)

W tej sytuacji naprawde lepiej nie miec mozliwosci sie pomylic, wpisujac o jedno zero za duzo ;)
Zgoda, w żadnej sytuacji lepiej nie mieć możliwości tak się pomylić.
Z drugiej strony trochę nie rozumiem, jak ktoś zgromadził kilka tysięcy PW np. do wrzucenia w cuda, to chyba i tak będzie je wrzucał całymi pakietami, a nie pojedynczo?
 
Wole z sensem (tzn. z duzym pozytkiem dla rozwoju miasta) wydac 1000 pw, niz 3000 pw bez sensu (czyli wydac je, oby tylko nie blokowaly paska). "Strata" ilus tam pw z paska z nawiazka rekompensowana jest przez dostepnosc duzych ilosci pw w momencie, kiedy sa potrzebne na te wazniejsze cele (np. na blyskawiczne przejscie jakiejs rasy i dzieki temu bardzo krotki czas przebywania w "niewygodnych" miejscach w drzewku). Ok, przyznaje - nie kazdy jest w takiej sytuacji jak ja, ze 3-4 najwazniejsze dla niego cuda ma juz na najwyzszym poziomie, a inwestycje w inne cuda uwaza za wywalanie pw w bloto (nawet inwestycje w Otchlan czy Hale). Jesli ktos w takiej sytuacji nie jest, to wydawanie wszystkich pw z paska na biezaco jest oczywiscie jedynym sensownym rozwiazaniem :) Ale takie tendencje do oszczedzania duzych ilosci pw na pasku obserwuje u coraz wiekszej liczby graczy. Pw zdobywa sie w dzisiejszych czasach tyle, ze dla wielu strata 24 pw/dzien nie ma az tak duzego znaczenia. W moim konkretnym przypadku chomikowanie pw na pasku i zamiana ich na paczki pw (zamiast inwestycji w jakies tam byle jakie cuda) bedzie mialo ten skutek, ze zamiast kilku-kilkunastu dodatkowych poziomow malo potrzebnych cudow, bede mogl blyskawicznie podniesc te najbardziej przydatne cuda, kiedy doslownie za kilka dni wejda u nas poziomy 31-35. Gdybym na biezaco wydawal pw z paska, zeby tylko nie byl zablokowany, podniesienie moich 4 najbardziej przydatnych cudow do 35 lvl zajeloby kilka miesiecy, zamiast okolo 2 tygodni na sama tylko rozbudowe. Czyli, paradoksalnie, dzieki "stracie" 24 pw dziennie (i to od miesiecy) wydajnosc mojego miasta znacznie wzrosnie.
Zgoda, w żadnej sytuacji lepiej nie mieć możliwości tak się pomylić.
Z drugiej strony trochę nie rozumiem, jak ktoś zgromadził kilka tysięcy PW np. do wrzucenia w cuda, to chyba i tak będzie je wrzucał całymi pakietami, a nie pojedynczo?
Chodzilo mi o wrzucanie pw w cuda innych graczy (np. w rynku skrzynek), nie we wlasne. To oczywiste, ze przy tych ilosciach czesc pw z paska zamienia sie na te w paczkach. Przy wrzucaniu we wlasne cuda mozliwosc pomylki ma niewielkie znaczenie, ale przy wrzucaniu w cuda innych graczy juz troche inaczej to wyglada.
Z tą normą to pozwolę sobie nie zgodzić się. Zakładam, że przez normę rozumiemy postępowanie największej grupy graczy, nawet niekoniecznie bezwględnej większości, choc w tym wypadku pewnie i ta by się zebrała.
Ok, jesli rozpatrujemy slowo "norma" w tym kontekscie, to musze Ci oczywiscie przyznac racje :) Chomikowanie pw na pasku na pewno nie dotyczy wiekszosci graczy, co najwyzej staje sie norma postepowania dla pewnej (coraz wiekszej) grupy graczy.
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
Nie dziwny a z życia wzięty ;) Skoro u kupca zdarzyło mi się wystawić zamiast 10000 -----> 100000 to i podobnie mogło by być i w tym przypadku :)
To jest problemem tylko jak masz tylko na magazynie, jak wystawisz do sprzedaży 100000 zamiast 10000 a tych 100K nie masz to przecież system zaprotestuje. Czyli tak jak napisał @GrzegorzTheGreat problem bogatych, dobrze rozumiem? Tak samo z PW miałem kiedyś taki przypadek, że zdarzyło mi się raz kliknąć prawy przycisk zamiast lewego i zamiast dać kilka razy po 1 PW, poszło wszystko z paska jakieś około 100 PW nazbierało się. Dlatego przy wrzucaniu większej ilości PW można by dodać potwierdzenie czy na pewno się chce cały pasek wrzucić w Antyczne Cuda albo badanie na drzewku.
 

Tajniakos

Paladyn
jak wystawisz do sprzedaży 100000 zamiast 10000 a tych 100K nie masz to przecież system zaprotestuje.
W tym przypadku system zaprotestował :) W przypadku zrzucania PW mogło by już być inaczej.
Dlatego przy wrzucaniu większej ilości PW można by dodać potwierdzenie czy na pewno się chce cały pasek wrzucić w Antyczne Cuda albo badanie na drzewku.
Takie potwierdzenie z pewnością by nie zaszkodziło :)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Takie potwierdzenie z pewnością by nie zaszkodziło
Broń Boże, żadnego dodatkowego potwierdzenia, przypomnijcie sobie jak często się wrzuca cały pasek w badania lub w cud i teraz pomyślcie, że to za każdym razem dodatkowo trzeba potwierdzić. Ta gra i tak jest jednym wielkim, nadmiarowym potwierdzaniem. Jak macie mało potwierdzeń, zapraszam np. do robienia zadań bocznych, po paru seriach powinno Wam przejść :)
 

DeletedUser3970

Guest
..Ale takie tendencje do oszczedzania duzych ilosci pw na pasku obserwuje u coraz wiekszej liczby graczy. Pw zdobywa sie w dzisiejszych czasach tyle, ze dla wielu strata 24 pw/dzien nie ma az tak duzego znaczenia. W moim konkretnym przypadku chomikowanie pw na pasku i zamiana ich na paczki pw (zamiast inwestycji w jakies tam byle jakie cuda) bedzie mialo ten skutek, ze zamiast kilku-kilkunastu dodatkowych poziomow malo potrzebnych cudow, bede mogl blyskawicznie podniesc te najbardziej przydatne cuda, kiedy doslownie za kilka dni wejda u nas poziomy 31-35. Gdybym na biezaco wydawal pw z paska, zeby tylko nie byl zablokowany, podniesienie moich 4 najbardziej przydatnych cudow do 35 lvl zajeloby kilka miesiecy, zamiast okolo 2 tygodni na sama tylko rozbudowe. Czyli, paradoksalnie, dzieki "stracie" 24 pw dziennie (i to od miesiecy) wydajnosc mojego miasta znacznie wzrosnie.

tutaj się nie zgodzę z Tobą bo zobacz jak pisałeś że prze 2 miesiące nie wydajesz PW z paska to przelicz sobie 60 dni X 24 PW dziennie to jest 1440 PW czyli jesteś w plecy o 1 z ostatnich lvl dowolnego antyku, to juz wolał bym dogadać sie w bractwie czy u znajomych i w każdym antyku który oni budują wbić na 1-sze miejsce i to z taką ilości jaka jest nagroda, a nagrody z antyku masz w paczkach które możesz użyć u siebie w antyki potem jak wejdą nowe lvl tzn od wczoraj, i dzięki temu miał byś jeden "darmowy" lvl 31+

Tak samo jak osoby które juz mają wszystki antyki na max lvl to zamiast chomikowąc PW wolał bym dokłądać innym graczą nawet ze stratą ale przynajmniej po skończeniu takiego antyka mam PW w paczkach a patrząc że niektóre osoby juz długo czekały na max lvl antyków i jak tak chomikowały PW na pasku to dla mnie to jest bezsęsu i strata do tych co chomikowali :p
 
to juz wolał bym dogadać sie w bractwie czy u znajomych i w każdym antyku który oni budują wbić na 1-sze miejsce i to z taką ilości jaka jest nagroda, a nagrody z antyku masz w paczkach które możesz użyć u siebie w antyki potem jak wejdą nowe lvl tzn od wczoraj, i dzięki temu miał byś jeden "darmowy" lvl 31+
Alez ja przeciez dokladnie tak wlasnie robie :) Mamy w bractwie sytem uzupelniania rownowartosci skrzynek w cudach, wiec pw z paska caly czas zamieniam na te w paczkach. Tyle, ze przy ogromnych ilosciach pw zdobywanych w turniejach nie nadaza sie z zamiana calosci. Od momentu, kiedy udalo mi sie podniesc 5 najbardziej przydatnych cudow na maksymalny poziom i od kiedy wstrzymalem sie z rozbudowa innych cudow, zamienilem w ten sposob na paczki kilkanascie tys. pw z paska. Po prostu nie udaje sie z caloscia. Gdybym przejmowal sie tym nadmiarem i wrzucal go w jakies swoje mniej potrzebne cuda, to efekt bylby taki, ze na chwile obecna mialbym wprawdzie sporo poziomow cudow wiecej, tyle ze tych "srednio" potrzebnych w moim stylu gry. Tyle, ze nie mialbym teraz srodkow, by szybko zwiekszyc wydajnosc miasta, blyskawicznie podnoszac teraz te najbardziej przydatne cuda na wyzsze poziomy. Dlatego wlasnie napisalem, ze strata 24 pw dziennie przyczynia sie w moim przypadku do zwiekszenia wydajnosci miasta, a nie na odwrot,
 

Sorcha

Rycerz
Jak macie mało potwierdzeń, zapraszam np. do robienia zadań bocznych, po paru seriach powinno Wam przejść :)
Przeszło mi, ale robienie zadań bocznych ;)! Robię je jak pasują do jakiegoś zadania eventowego! W późniejszych rozdziałach nagroda nie pokrywa poniesionych kosztów (monety, młotki) ale o tym już chyba była mowa.
 

jakub357

Łucznik
Piątkami wygodniej by się wrzucało. To kwestia dodatkowego przycisku.
Opcja wpisywania liczby PW odpada, zbytnie kombinowanie i możliwość błędów/ omyłek jw.
 

DeletedUser3970

Guest
Po prostu nie udaje sie z caloscia. Gdybym przejmowal sie tym nadmiarem i wrzucal go w jakies swoje mniej potrzebne cuda, to efekt bylby taki, ze na chwile obecna mialbym wprawdzie sporo poziomow cudow wiecej, tyle ze tych "srednio" potrzebnych w moim stylu gry. Tyle, ze nie mialbym teraz srodkow, by szybko zwiekszyc wydajnosc miasta, blyskawicznie podnoszac teraz te najbardziej przydatne cuda na wyzsze poziomy. Dlatego wlasnie napisalem, ze strata 24 pw dziennie przyczynia sie w moim przypadku do zwiekszenia wydajnosci miasta, a nie na odwrot,
jesteś w dość mocnym bractwie więc i pewnie u każdego gracza znajdzie sie antyk na wysokim lvl wiec zawsze bym wybierał opcje szukania ulokowania gdzieś PW niż chomikować je na pasku :) ale to tylko moja opinia.
Osobiście denerwuje mnie jak pasek mi sie naładuje do pełna i produkcja PW stoi w miejscu jak czasmi nie dam rady wejśc przez cały dzień
 

Robi30

Wędrowiec
Może troszkę z innej beczki pomysł - ale tez dotyczący usprawnień w cudaka.
Jakiś czas temu przy aktualizacji pojawiła się możliwość bezpośredniego wejścia w cudaki z czatu klikając na nick.
To samo mogło by się pojawić w mailu - przy łańcuszku - było by to duże usprawnienie.
 

Załączniki

  • widok czat.JPG
    widok czat.JPG
    15,1 KB · Wyświetlenia: 8
  • Widok mail.JPG
    Widok mail.JPG
    14,5 KB · Wyświetlenia: 8
Do góry