• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Q&A z designerami gry

  • Rozpoczynający wątek Tempus
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Na forum międzynarodowym i becie pojawiła się transkrypcja z niedawno (10 lipca, piątek) przeprowadzonego Q&A z designerami gry. W skrócie najważniejsze (subiektywnie) informacje (jestem w trakcie tłumaczenia całości ale trochę to zajmie):
  • planują powiększenie drzewka technologicznego, które nie będzie tylko "dodatkowymi budynkami i ulepszeniami). Więcej informacji za parę tygodni;
  • dodatkowe opcje/cechy, które będą wprowadzali do gry będą miały wiele wspólnego z fantasy, w którym osadzona jest gra;
  • Bractwa są dlatego póki co tak bardzo ograniczone [tam, gdzie są - przypis mój], bo chcieli je jak najszybciej wprowadzić [tam gdzie je wprowadzili - przypis mój] z najbardziej istotnymi elementami, czyli handel i pomoc;
  • nie planują wprowadzenia forum Bractw, większość spraw, do których używa się forów w innych grach będzie można tutaj załatwić systemem wiadomości wewnątrzgildyjnych;
  • limit 25 członków na Bractwo jest zamierzony i nie planują go powiększyć, choć:
  • mają zamiar rozszerzyć możliwości Bractw i wsłuchują się w pomysły i opnie o Bractwach;
  • chat będzie tylko wewnątrz Bractw, dla komunikacji z graczami spoza Bractw wciąż można będzie używać wiadomości [seriously? - przypis mój];
  • grupowe eventy chyba raczej będą (bo szkoda by było nie wykorzystać wprowadzonych już Bractw i Single Player jest już bardzo rozwinięty);
  • obracanie budynków nie będzie opcją w tej grze;
  • nie chcą wprowadzić plądrowania [w znaczeniu PvP] do gry. Wielu graczy gra pokojowo i to na nich chcą się skupić, żeby tacy gracze mogli się cieszyć tą grą. Z drugiej strony rozszerzenie możliwości walki jest jak najbardziej planowane [domniemuję dungeony itp. - przypis mój];
  • Elfy i Ludzie w zamierzeniu nie mają ze sobą walczyć a raczej współzawodniczyć;
  • jakieś nowe budynki, które trochę namieszają są rozważane. Ale czy to będą budynki, które dają bezpośrednio jakiś bonus [+ x% produkcji itp.], czy też wprowadzające zupełnie nową mechanikę do gry to się jeszcze okaże. Więcej informacji w "nie aż tak odległej przyszłości";
  • skupiają się nad rozbudowaniem i systematycznym wprowadzaniem nowych opcji do gry, więc póki co nawet nie rozważają wersji na komórki;
  • na pytanie czy będzie się dało szukać graczy/znajomych na mapie powiedzieli, że najłatwiej znaleźć ich w rankingu lub w Bractwach (nawet jeśli znacz tylko część jego nicku) [ponownie: seriously?];
  • nie planują dodawać nowych ras [weep]. Ale zawsze można stworzyć sobie nowe konto na innym świecie, żeby zagrać tą drugą rasą [czyż ten pomysł nie jest nad-błyskotliwy?];
  • o rebalancingu drzewka technologicznego: [w skrócie można powiedzieć, że jeśli brakuje Ci jakichś surowcówna odblokowanie technologii, to znaczy, że zj..... rozbudowę miasta, w ogóle to nie jest spowodowane brakiem możliwości wymiany surowców na handlu - moje wolne tłumaczenie];
  • o rebalancingu jednostek: [jak trzeba będzie, to poprawimy - znów moje wolne tłumaczenie].
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14

Guest
Super robota :)

Szkoda, że tylko 25 osób w Bractwie. Czat tylko w nich, serio?
Brak jako takiego PvP... może jeszcze zmienią zdanie.
Nie będzie można szukać graczy na mapie, czy trzeba będzie używać sposobu theka.
Ciekawe, co to będą za nowe budynki :)
 

DeletedUser

Guest
Nie będzie można szukać graczy na mapie, czy trzeba będzie używać sposobu theka.

pośrednim rozwiązanie jest ta poprawka, co weszła wczoraj - znajdujesz gracza w rankingu, wchodzisz do jego miasta i jak z jego miasta wyjdziesz do mapy to mapa pozostaje wycentrowana na tym graczu, z którego miasta wyszedłeś. Trochę na około ale lepsze takie rozwiązanie niż dotychczasowe.
Oczywiście sposób theka wciąż jest b. dobry. Ale skoro współrzędne graczy są gdzieś w grze, to nie widzę powodu, żeby nie dało się ich jawnie na ekranie wyświetlać. Ale to może ja się nie znam

Czat tylko w nich, serio?
Ale zawsze możesz wysłać wiadomość do kogolwiek <jupi> [bosz... widzisz i nie grzmisz]

Ciekawe, co to będą za nowe budynki
Nie chcę siać defetyzmu ani nic... ale nie spodziewałbym się rewelacji
P.S. Czekam na dzień, w którym zostanie mi przywrócony optymizm i wiara w rozwój tej gry
 

DeletedUser

Guest
Tempus. To zostanie wrzucone dziś lub jutro przez team jeśli chce Ci się to tłumaczyć równolegle to proszę bardzo. Nie wiem tylko czy nie szkoda twojego czasu ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
OK, dzięki za info - zaoszczędzi mi to sporo roboty ;)

Jeśli stworzycie osobny wątek do z oficjalnym tłumaczeniem transkrypcji to przeklejcie, proszę, wiadomości stąd - w ten sposób będziemy mieli wszystko w jednym wątku. Dzięki :)
 

DeletedUser

Guest
Poległam :) zrobiłam połowę. Jutro po pracy dokończę i wrzucimy to do oficjalnego działu. Zamieścimy tu link do tematu, a w tym będze można komentować wywiad.
 

DeletedUser123

Guest
Co do ostatnich dwóch podpunktów, wypada to dobrze rozplanować.
W mojej okolicy bardzo bardzo ciężko spotkać gracza, który chce handlować (kryształami, zwojami, jedwabiem) przez co osiadłem w pewnym miejscu w drzewku badań i ani rusz. Gdybym chciał sam produkować wszystkie surowce to by zeszło dobrych kilka tygodni, także czekam.
 

DeletedUser

Guest
Poległam :) zrobiłam połowę. Jutro po pracy dokończę i wrzucimy to do oficjalnego działu. Zamieścimy tu link do tematu, a w tym będze można komentować wywiad
Ja rozumiem - jak zaczynałem tłumaczyć, to wydawało się prostsze i szybsze... sam doszedłem jedynie do ok. 2/3 pierwszego postu z transkrypcją ;)

Co do ostatnich dwóch podpunktów, wypada to dobrze rozplanować.
W mojej okolicy bardzo bardzo ciężko spotkać gracza, który chce handlować (kryształami, zwojami, jedwabiem) przez co osiadłem w pewnym miejscu w drzewku badań i ani rusz. Gdybym chciał sam produkować wszystkie surowce to by zeszło dobrych kilka tygodni, także czekam.
No ja nie walczyłem od ostatnich kilku badań, ok. 180 pkt wiedzy (czyli 180h, czyli ponad tydzień). Wszystko po to, żeby nie marnować punktów wiedzy zdobytych w walce. Wyliczyłem sobie, że jeśli we wtorek (wczoraj) weszłyby Bractwa, to miałbym się jak powymieniać na surowce potrzebne do odblokowania Ulepsz. Zwiadu II (fioletowego). Ponieważ Bractwa nie weszły, nie mam się jak wymienić, nie mam jak uzbierać zwojów i kryształów i od 24h mam komplet punktów wiedzy, 60/60 punktów włożonych w badanie i czekam aż wprowadzą na serwer bractwa - bo tyle mam do roboty.
Pozostał mi 1 wolny mieszkaniec, więc nawet nie mam co ulepszyć, więc mam dwa tygodnie zbierania surowców. Ale za to będziemy mieli bezbłędne Bractwa ;)

A co do samego Q&A - dobrze, że planują wprowadzać nowe rzeczy i czekam z niecierpliwością aż ogłoszą jakiś ogólny plan co i kiedy (mniej więcej, z dokładnością do, powiedzmy, kwartału) chcą wprowadzić. Dobrze, że oficjalnie oznajmili swój stosunek do kilku spraw: PvP, rozmiar bractw i nowe rasy.
Ogólnie uznaję, że wywiad ten dał kilka istotnych informacji i długo oczekiwanych odpowiedzi - duży plus :D
 

DeletedUser13

Guest
Jednak PvP to jest coś, czego cały czas mi brakuje:/
 

Deleted User - 34008

Guest
Tempus dzięki za włożony trud. :)
Skoro czat tylko wewnątrz bractw, to jak mamy się w nie zorganizować? Jak przejrzałem sobie dzisiaj ranking, to na forum jest nas aktywnych naprawdę garstka.
Moim zdaniem bez ogólnego czatu ta gra umrze.
Jeśli chodzi o wielkość bractwa- współpraca w bractwie na podstawie reliktów raczej odpadnie. Jest 27 możliwych kombinacji bonusów do produkcji. trochę trudno będzie tak dobrać ludzi, żeby było w miarę równomiernie to rozłożone. Więc nawet z handlem może być dalej ciężko.
 

DeletedUser

Guest
Też uważam, że czat ogólny jest koniecznością
Sądzę, że i jego wprowadzą po naciskach płynących z, sądzę, forów wszystkich języków

----------------------edyta----------------------------

Jednak PvP to jest coś, czego cały czas mi brakuje:/
Ja to widzę tak:
InnoGames ma m.in. trzy gry:
  • Tribal Wars, które jest grą z pełnym, typowym PvP (zdaje się, nigdy nie grałem, opinia ze słyszenia);
  • Forge of Empires, które ma elementy PvP - jeszcze nie wiem jak to działa dokładnie, się okaże (bo korzystając z otwarcia nowego świata pomyślałem, że dam szansę i temu tytułowi);
  • Elvenar - gra bez PvP
W ten sposób firma ma trzy tytuły (wiem, że ma także inne gry ale zupełnie nie mam pojęcia o nich z czym je powiązać, nie znam ich), wśród których każdy może wybrać grę dla siebie, zależną od preferencji. Poza tym te trzy gry nie konkurują ze sobą w obszarze PvP (bo każda ma inne podejście do tematu).
Wydaje mi się to sensownym podejściem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
To może ja uzupełnię... Po pierwsze warto dodać link do tej transkrypcji: https://beta.forum.elvenar.com/index.php?threads/q-a-stream-the-answers-to-your-questions.3053/
Ogólnie bractwa są małe by było bardziej spersonalizowane i gracze się dobrze znali, a nie duże, gdzie połowa nie jest aktywna. Planują poszerzać opcje bractw. Jeden o jakim myślą od początku to pomoc wszystkim w bractwie jednym guzikiem. Ciekawostką jest fakt jak rozpoznać jakie bonusy ma gracz. To północny, południowo-wschodni i południowo-zachodni sześcian, czyli od pola na górze, co drugie. Albo inaczej: górny, lewy dolny i prawy dolny.
 
Status
Zamknięty.
Do góry