• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Questy a gra - błędy systemu

  • Rozpoczynający wątek thek
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Może to nieco wyprzedza "swój czas", ale ogólnie różne fora czytam i chciałbym nieco się wypowiedzieć na kilka aspektów całości. System zadań nie jest idealny... O ile rozumiem ichsens jako kontynuacja "samouczka" i jego oś w logiczny sposób powinna kierować w stronę rozwoju miasta, tak już nie do końca mogę się zgodzić z pewnymi elementami:
- gra jest ukazywana jako dająca wybór w prowadzeniu militarnego i ekonomicznego rozwoju, w zależności od preferencji. Dlaczego więc zadania główne i tak wymuszają na graczu rozwój militarny, skoro powinno to być opcjonalne? Sam długo wisiałem na konieczności upgrade'u 4 Zbrojowni na określony lvl, bo zwyczajnie nie chciałem marnotrawić miejsca na nie i punktów kultury oraz ludzi (jeden z tych budynków, które wymagają więcej). Zważywszy na fakt, iż daleko w rozwoju wojska i tak są zbyt słabe na wrogów i jedyną możliwością ekspansji jest Negocjowanie za towary, aspekt militarny mogą niektórzy odpuścić jako bezsensowny (Koszary i Zbrojownie są ogromne i lepiej postawić jakieś manufaktury),

- niektóre zadania są niedopasowane do swojego miejsca. Albo za wcześnie, albo za późno, albo ich parametry są niedostosowane. Wspomniane Zbrojownie są wymagane w ilości 4 w momencie, gdy graczowi aż tyle nie jest potrzebne. Ja z tamtego okresu pamiętam ogromne ilości młotków wiszące, a produkcja wojska non-stop kończyła się ogromną ilością wojaków. Z kolei zadania o zbudowaniu czegoś tam, na minimum X poziomie, gdy mamy już postawiony go na X+2 lub X+3 świadczą o pewnym niezrozumieniu jaką ścieżkę rozwoju gracze wybiorą.

Gracz nie musi rozwijać się zgodnie z fabułą założoną przez twórców. To tylko pewien rys ogólny, jak oni chcą byśmy grali. Wymuszanie kłóci się z tym co się nam na starcie pisze o swobodzie wyboru ścieżki rozwoju. Nie daje nam się możliwości ominięcia takiego zadania, co skutkuje blokadą całości ciągu zadań głównych. Ja obecnie od tygodnia niemal mam zablokowany ciąg zadań z własnego wyboru, bo nie chcę iść zgodnie z fabułą.

Ja już nawet nie piszę o tym co ma wejść z wersją 0.24, czyli możliwość odrzucenia tylko 1 questa w ciągu doby, czyli siłowe zmuszenie graczy do porzucenia questów cyklicznych, gdzie anulowanie bezsensownych zadań (nieopłacalne, zbyt czasochłonne lub zmuszające do budowy/upgrade'u niepotrzebnych akurat graczowi budynków) było powszechną praktyką.
 

DeletedUser192

Guest
w skrócie jak się nie chce komuś czytać angielskiego forum: możliwość anulowania JEDNEGO zadania co 24 godziny była już wprowadzona na jednym serverze - ale kilka godzin temu bez żadnych ogłoszeń/zapowiedzi zmiana ta została cofnięta.

co będzie dalej nie wiadomo.
 

Deleted User - 34008

Guest
Zgadzam się w całej rozciągłości.
Gra nie pozostawia miejsca na żadną kreatywność, ani indywidualne podejście. Mamy jedyną słuszną strategię gry i wszyscy robimy to samo. W grze multi to zupełnie nie ma sensu.
Pozostaje mieć nadzieję, że zapowiedziane rasy "odwiedzające", zmienią to chociaż trochę.
 

DeletedUser79

Guest
Spowalnianie rozwoju graczom poprzez blokadę odrzucania niechcianych questów jest ciosem poniżej pasa - moim zdaniem miało to na celu jedynie to, aby gracze za szybko nie skończyli gry - zamiast tego należałoby jakoś urozmaicić grę, aby grało się w nią bez obawy "co będzie potem?".
 

DeletedUser

Guest
Tak... Na becie cofnięto tę zmianę i zapowiedziano jedną ciekawą odnośnie wersji 0.25 :) Ma w niej nastąpić koniec limitu czasowego na zdobywanie Punktów wiedzy. Znaczy mimo okazywania 10 tylko na górze, gra będzie gromadzić wszystkie, a tym samym będzie można ich posiadać choćby i 100 :) Mam nadzieję, że z tego akurat pomysłu się nie wycofają.
 

Rudolf

Zwiadowca
Czyli , rozumiem , że nie zablokują pomijania zadań w najbliższej aktualizacji na polskim serwerze?

Z puktami wiedzy to super zmiana, nie bedą mi przepadać :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Nie do końca @Rudolf Zapowiedziano, że nie wejdzie ona na serwery gry, ale na becie blokadę początkowo wycofano, by po jakimś czasie przywrócić ponownie, za co znowu tam baty zbierają ;) Ogólnie system questów powtarzalnych ma zostać zmieniony, aby go nie nadużywano, ale jeszcze chyba nie mają do końca pomysłu jak to zrobić. Co do Punktów Wiedzy to faktycznie fajna zmiana. Ale zobaczymy czy wejdzie do gry, czy zostanie odrzucona lub zmieniona w jakiś sposób zanim wejdzie na serwery.
 

DeletedUser110

Guest
Czyli, jak wyjadę na 2 tygodnie to jak wrócę, to będę miał 14 x 24 = 336 pkt? Czy gra po jakimś czasie bez zalogowania 'zamraża się'?
 

DeletedUser

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek Nie powiedziano wprost nic dokładnie na ten temat. Podejrzewam, że jakoś zablokują taką możliwość, ale jak wspomniałem... poza faktem że takie coś będzie w 0.25 nie wiadomo nic konkretnego.
 

DeletedUser110

Guest
Też raczej uważam, że gra się będzie 'zamrażać' - stawiam na 24h. To tylko moje niczym nie podparte przypuszczenia.
 

DeletedUser80

Guest
Dla graczy, którzy zrobili całe drzewko wprowadzić opcję wrzucania do magazynu.
 

DeletedUser

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek Jak dla mnie podobny mechanizm musi być zaimplementowany. Czy 24h czy 48h od ostatniej akcji czy inna wariacja na temat to już sprawa drugorzędna. Ogólnie warto by CM w imieniu Devs'ów więcej się wypowiedział na ten temat.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Z wersją gry 0.24 nie będzie wprowadzona blokada odrzucania misji.
 

DeletedUser

Guest
Tak... Czytałem już wypowiedź CM Bety i zaprezentowałem już już kilka postów wyżej iż wycofali się z pomysłu wprowadzania tego na serwery gry, choć nie zrezygnowali całkowicie z pomysłu zmiany aktualnej sytuacji. Według mnie nie mają jednak pomysłu jak to rozwiązać.
 

DeletedUser95

Guest
Narozsadniejsza wg mnie bylaby zmiana questow z powtarzalnych na dzienne-kazdy mozna zrobic tylko raz dziennie,i po zaliczeniu juz sie nie pojawi w logu-w ten sposob moglibysmy zrobic ok 5-10 questow dziennie,cos tam zarobic,a nie byloby mozliwosci robienia ich w nieskonczonosc.Reset o polnocy:).Oczywiscie trzeba by bylo usunac idiotyzmy w stylu "500 czarodziejek" ,co zajmujeponad 30godzin,i "ulepsz x budynkow do lwlu x" kiedy mamy juz te budynki na levelu 15(albo nizszym,ale nie mozemuy ich ulepszyc przed odkryciem nowej technologii,co czasem oznaczacza setki-albo tysiace punktow wiedzy,a wiec tygodnie)
 
Status
Zamknięty.
Do góry