• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Równoległe zlecenie produkcji w manufakturach.

Tessi

Zwiadowca
W zeszłym roku wprowadzono Równoległe zlecenie produkcji w Warsztatach. Teraz proponuję wprowadzenie Równoległego zlecenia produkcji w Manufakturach.
Taka opcja jest bardzo pożądana w przypadku Przygód, eventów, ale też w codziennej grze. Redukuje to przy nastawianiu produkcji zarówno liczbę kliknięć jak i pomyłek, w szczególności, gdy manufaktura produkuje zarówno zwykłe jak i żywe towary.
W przypadku Warsztatów to, iż jednym kliknięciem można ustawić taką samą produkcję w dowolnej ilości Warsztatów, okazało się wspaniałym udogodnieniem. Sądzę, że rozszerzenie go na Manufaktury jest równie pożyteczne i pożądane.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Zagłosowałem na tak i dodam jeszcze od siebie jako argument za tym pomysłem że ludzie nastawiając produkcję w manufakturach wybierają ten sam czas produkcji we wszystkich budynkach, wyjątkiem mogą być eventy/przygody.
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Popieram choć myślę że problemem będą / są tutaj manufaktury produkujące tak zwykłe jak i żywe towary... aczkolwiek "automat" mógłby zawsze ustawiać zwykłą produkcję... a jeśli ktoś potrzebuje żywe to sobie w wybranych manufakturach anuluje i ustawi co potrzebuje...
 

mayder

Tancerz ostrzy
Popieram choć myślę że problemem będą / są tutaj manufaktury produkujące tak zwykłe jak i żywe towary... aczkolwiek "automat" mógłby zawsze ustawiać zwykłą produkcję... a jeśli ktoś potrzebuje żywe to sobie w wybranych manufakturach anuluje i ustawi co potrzebuje...

Wątpię żeby to było problemem. Każdy kto chociaż trochę wie co robi ma postawione tylko bonusowe manufaktury więc w zwykłych manufakturach będzie się produkować normalne towary, a żywych żywe. Automat działając tak jak jest to w warsztatach da możliwość zaznaczenia możliwości produkcji we wszystkich budynkach po czym wybraniu co chce się produkować, natomiast z twojego posta wynika jakby ta automatyzacja miała rozpocząć losową produkcję dostępną w danym budynku.

Edit.

Już wiem o co ci chodzi. W przypadku postawienia pierwszopoziomowych manufaktur pod event/przygody. Wtedy zawsze produkcję w rozbudowanych mankach można puścić ręcznie, a resztę już automatem, no chyba że byłaby możliwość żeby budynki posiadające możliwość produkcji żywych towarów nie zaczynały produkcji przy rozpoczęciu zwykłych towarów z manufaktury lvl1.
 
Ostatnia edycja:

Tessi

Zwiadowca
W przypadku postawienia pierwszopoziomowych manufaktur pod event/przygody. Wtedy zawsze produkcję w rozbudowanych mankach można puścić ręcznie, a resztę już automatem, no chyba że byłaby możliwość żeby budynki posiadające możliwość produkcji żywych towarów nie zaczynały produkcji przy rozpoczęciu zwykłych towarów z manufaktury lvl1.

Ja tu w ogóle nie widzę problemu.

W przypadku Przygód zbieramy na przykład produkcję artefaktów w manufakturach tylko I poziomu, a następnie dla wszystkich ustawiamy hurtowo kolejną produkcję - po kolei marmur, potem stal i na końcu drewno, albo w innej kolejności.

Następnie przechodzimy do manufaktur produkujących również żywe towary, zbieramy po kolei to, co zostało tam wyprodukowane + dwie manufaktury do kompletu dla każdego artefaktu, a następnie hurtowo ustawiamy albo 3 h albo 9 h produkcję i odpowiednio w pozostałych manufakturach takie same, które są uzupełnieniem do każdego kompletu.

Natomiast jeżeli we WSZYSTKICH manufakturach chcemy ustawić tylko 3 h lub 9h produkcję towarów podstawowych, to takie równoległe zlecenie produkcji powinno działać dla manufaktur na wszystkich poziomach.

Jeżeli chcemy ustawić hurtową produkcję 1-dniową lub 2-dniową, to ono powinno działać TYLKO dla manufaktur, które nie produkują żywych towarów.

Jeżeli chcemy ustawić hurtową produkcję 3 h lub 9 h dla żywych towarów, to możemy ją ustawić TYLKO w manufakturach odpowiedniego poziomu, które tę produkcję już mają.
 
Ostatnia edycja:

mayder

Tancerz ostrzy
Ja tu w ogóle nie widzę problemu.

W przypadku Przygód zbieramy na przykład produkcję artefaktów w manufakturach tylko I poziomu, a następnie dla wszystkich ustawiamy kolejną produkcję - po kolei marmur, potem stal i na końcu drewno, albo w innej kolejności.

Następnie przechodzimy do manufaktur produkujących również żywe towary, zbieramy po kolei to, co zostało tam wyprodukowane + dwie manufaktury do kompletu dla każdego artefaktu, a następnie hurtowo ustawiamy albo 3 h albo 9 h produkcję i odpowiednio w pozostałych manufakturach takie same, które są uzupełnieniem do każdego kompletu.

No w zasadzie to sam tak robię jak są eventy :p
 

DeletedUser1381

Guest
Taki przycisk jest konieczny, po tylu latach grania się odechciewa co 3h klikać tyle manufaktur. Ale ze strony programistów cicho, milczą, zero reakcji, czy naprawdę nas nie słyszą???
Ponad to, dorzuciłabym jeszcze jeden przycisk. Skoro w warsztatach (a mam nadzieję, że w manufakturach wkrótce też) są przyciski do równoległej produkcji, to należałoby też dodać przycisk, do równoległego anulowania produkcji, w końcu chyba każdemu zdarzyło się niechcący kliknąć w warsztatach nie to co trzeba (a zazwyczaj wynika to z ilości klikania w tej grze) a żeby to odkręcić to już katorga :)
Proszę o zgłoszenie tego tematu programistom.
 

DeletedUser3033

Guest
jestem za
choć czasami jest to dwa razy więcej klikania jak ktoś chce szybko i się pomyli :)
 
Do góry