• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ranking graczy, którzy grają za darmo

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
.Jak w tytule. Proponuję zrobić podział rankingu na dwie części: tych, którzy kupili diamenty i tych, którzy nie wydali na grę nawet złotówki
 

DeletedUser335

Guest
FREDEK.. ok.. propozycja, propozycją.. a mógł byś wyjaśnić czemu ma to służyć i w jaki sposób miało by to uatrakcyjnić/ułatwić rozgrywkę?
 

DeletedUser

Guest
Ja też uważam podział graczy pod tym kątem za niepotrzebny, polaryzujemy bowiem graczy w pewien sposób. Przykładowo ja kupiłem sobie pakiet, miałem to co od początku, za założenie konta na pl2 i nagrodę z konkursu Halloweenowego. A jedyne co zakupiłem to trzeciego robotnika, więc ponad 1500 mam ciągle widoczne do użytku i... jakoś nie widzę w tym momencie sensu ich zużycia. Nawet mimo faktu, że śmiało 3-4 ekspansje mógłbym od ręki kupić. Zrobiłem to w ramach wsparcia devów. Mimo faktu, że często zmiany i ich kierunek krytykuję. Gram od jakiegoś czasu, więc uważam, że należy się jakieś wsparcie finansowe. Ale to moja osobista opinia. Nie ma ona nic wspólnego z tym, że uważam sam pomysł za niezbyt szczęśliwy. Gdyby była taka możliwość to diamenty z konkursu bym zwyczajnie innej osobie przekazał. Mi na tych błyskotkach naprawdę nie zależało. Grałem dla frajdy. I administracja za moją zgodą może Ci powiedzieć, że stan diamentów na moim koncie od momentu dodania nagrody nawet nie drgnął :)

Dlatego też nie interesuję się takimi rozwiązaniami jakie proponujesz. Każdy gra tak jak chce i potrafi. Jeśli widzi sens wydawania kasy i chce oraz ma możliwość, to ja w tym nic złego nie widzę. Rozumiem Twoje podejście i fakt, że można to uznać za legalny "doping". Tylko że nawet tak niewielki i niemal niewidoczny na pierwszy rzut oka zakup jak mój (trzeci robotnik), daje wystarczającego kopa, by dogonić czołowych graczy nie wydających kasy realnej. Taki ranking jedynie by pokazał kto najwięcej wydaje realnej gotówki lub czy potrafi ją umiejętnie wydawać. Poza tym jak sam widzisz, ja zrobiłem jeden zakup, ale i tak wszyscy będą na mnie patrzeć inaczej niż na kogoś kto gra bez wspomagania. I zapewne część z nich śmiało napisałaby "Jest w czołówce bo użył premium", kompletnie mając gdzieś, że ten zakup był jedynym, ale starannie przemyślanym i przez ileś miesięcy obywałem się bez niego, co doprowadziło mnie do pozycji w Top500 (zanim kupiłem byłem między 350 a 400), choć nie zaczynałem wraz ze startem serwera i by się tam znaleźć wiele czasu poświęciłem. Byliśmy @Fredek z Fabryki Kredek w jednym bractwie i sam wiesz, że nie jestem w czołówce "z przypadku", a moja aktywność nie ogranicza jedynie do włażenia po zbiory i posłania następnych. Takie rankingi jakie proponujesz podzielą graczy w pewnej perspektywie czasowej na ileś kategorii lub zachowań snobistycznych w stylu "Zobaczcie ile wydałem!" lub z drugiej strony "Nic nie wydałem, a patrzcie gdzie jestem i jaki muszę być super!" ;)

Gra ma jeszcze wiele do dopracowania w kwestiach podstawowego balansu i dróg rozwoju, gdyż te aspekty nieraz porażają nieporadnością lub wręcz całkowitym niezrozumieniem się twórców gry i środowiska graczy w jakimś aspekcie czy ich sprzężeniu. Takie rankingi wyrządziły by więcej szkody niż pożytku, przykładowo rozbijając graczy na kilka grup. Poza tym każda z nich by ciągnęła i starała przeforsować bardziej jej potrzebne rzeczy, w tym czasie kolejna grupa by propozycje wysuwane przez pierwszą z jakiegoś powodu torpedowała. Nawet ten mój głos możesz tak zbyć i określić: "Twoje zdanie się nie liczy, bo kupiłeś diamenty". Decyzja o ujawnieniu zakupu przeze mnie diamentów mogła całkowicie zmienić postrzeganie mojej osoby jako gracza w Twoich oczach. Właśnie takich sytuacji można by się spodziewać po tym, gdyby gracze się dowidzieli kto wydał kasę realną, bez choćby informacji ile i na co diamenty przeznaczył.
 

DeletedUser110

Guest
Chyba zacząłem ten wątek w stanie nietrzeźwości .... z frustracji, że coraz trudniej się gra mając jedynie dwóch roboli. Macie rację, taki podział nie ma sensu.
Do zarchiwizowania/skasowania.
 

DeletedUser

Guest
@Fredek z Fabryki Kredek może i tak, ale ja Cię rozumiem naprawdę dobrze. Sam baaaaaaardzo długo grałem na 2 robotnikach i od momentu jego zakupu widziałem jak bardzo przyspieszył on mój rozwój. Widziałem Twoją propozycję dopuszczenia zakupu 3 robotnika za coś innego niż tyko diamenty. Uważam ją za jak najbardziej do rozpatrzenia, gdyż przy budowach z czasem trwającym ponad dobę, w praktyce zatrzymujemy gracza w rozwoju i sztucznie przedłużamy grę. Jednak jego wprowadzenie umiejscowiłbym w miejscu, gdy naprawdę ilość długich czasów budowy zaczyna przytłaczać. Kto doszedł do etapu posiadania 40-50 Rezydencji i ma je podnosić wyżej (epoka Krasnoludów!) ten zrozumie o co Tobie, mi czy innym graczom wysoko poziomowym może chodzić. Ja właśnie z racji tych Rezydencji trzeciego kupiłem, bo mnie sumaryczny czas zaczął przerażać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry