• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Odrzucone Reaktywacja budynków tła

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Czy przywrócić 'klikalność' budynków w tle?

  • Wszystko mi jedno.

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    11
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Kiedyś to już było.
Kliknięcie budynku "tła" przenosiło do Cudu. Podobno przeszkadzało i zostało wyłączone.
A według mnie to by było jednak pożyteczne a nie przeszkadzające. Cudów jest coraz więcej, miasta coraz większe i znalezienie konkretnego cudu u kogoś staje się coraz trudniejsze.
 

Deleted User - 172852

Guest
Zgadzam się z powyższym. Okropnie trudno jest znaleźć konkretne cuda w dużych miastach.
Jednak przywrócenie tej funkcji nie rozwiąże całego problemu, bo tylko część cudów ma swój odpowiednik w tle. Może warto by się zastanowić nad jakąś zakładką, która w danej wiosce wyświetli spis cudów i wtedy kliknięcie przeniosłoby nas do danego budynku :)
 

Christo

Rozbójnik
Wolę aby został zrobiony jakiś boczny panel (z prawej strony) z listą cudów, który można byłoby chować i rozwijać, bo mnie na przykład bardzo denerwowało tło z cudami, w które można było niechcący klikać. Chciałem przesunąć kamerkę do innej części miasta.. klik.. i mi centrowało na cudzie.
 

DeletedUser1143

Guest
Wolę aby został zrobiony jakiś boczny panel (z prawej strony) z listą cudów, który można byłoby chować i rozwijać, bo mnie na przykład bardzo denerwowało tło z cudami, w które można było niechcący klikać. Chciałem przesunąć kamerkę do innej części miasta.. klik.. i mi centrowało na cudzie.

A nie było przypadkiem tak, że dopiero puszczenie wciśniętego przycisku (bez przesuwania myszki pomiędzy) przenosiło do cudu?
 

DeletedUser1143

Guest
Z tego co ja pamiętam to wystarczył klik bez puszczenia.
No właśnie zdążyłam już zupełnie o tej funkcji zapomnieć. Może to mógłby być dobry kompromis? :)

Ale jeśli nawet wystarczyło samo kliknięcie (podobnie jak jest choćby z gotową do zebrania produkcją), to mimo wszystko z trudem dostrzegam jakieś negatywne konsekwencje takiego przypadkowego kliknięcia. Przesunięcie obrazu to przecież żadna katastrofa.

Natomiast pożytek z celowego użycia tej funkcji zauważyć jest dość łatwo :) We wszystko można przecież niechcący kliknąć - choćby zbyt wcześnie zebrać wspomnianą już produkcję. Szczerze mówiąc zamieniłabym w sytuacji takiego wypadku realnie odczuwalną stratę czasu na przesunięcie obrazu :)

Pozdrawiam
 

DeletedUser1530

Guest
w tle mamy tylko cuda elfickie; ludzkie, krasnoludzkie i wróżkowe więc samo przywrócenie mija się z celem ale już wspomniana zakładka z listą dostępnych u danego gracza cudów to jak najbardziej użyteczna opcja znacznie by to ułatwiło poszukiwanie konkretnego cudu. Ale to polecałbym jednak do przyszłej mobilnej wersji gdyż na komputerach można dosyć łatwo znaleźć cud
( mamy od tego symbol koła runicznego który, jeśli nie mamy włączonej opcji pomocy sąsiedzkiej, jest bardzo widoczny)
 

DeletedUser1143

Guest
A nie można by dodać w ustawieniach pola wyboru gdzie każdy gracz mógłby sam zdecydować czy chce mieć możliwość nawigowania po miastach w ten sposób, czy nie?

Osobiście nie zwlekałabym z zaznaczeniem opcji aktywowania tej funkcji. Nie wiem w jaki sposób interaktywne cuda w tle miasta mogłyby dla kogoś stanowić problem. Szczerze mówiąc jestem trochę zdziwiona, że korzyści z takiej funkcjonalności trzeba w ogóle tłumaczyć i szukać na nie przykładów.

W kwestii przypadkowych kliknięć: OK, zdarza się, obraz przesuwa się w niechciane miejsce. Czy taki wypadek powoduje, że chcemy rezygnować z możliwości ułatwionej nawigacji po mieście, gdy klikniemy świadomie?

w tle mamy tylko cuda elfickie; ludzkie, krasnoludzkie i wróżkowe więc samo przywrócenie mija się z celem
Nie rozumiem. Nawet jeśli tylko co trzeci cud będzie miał tę funkcję, to i tak lepsze to niż nic. Jeśli chcesz zjeść pizzę, a masz tylko pół, to zjadasz to co masz, czy nic nie jesz bo to mija się z celem? ;)

ale już wspomniana zakładka z listą dostępnych u danego gracza cudów to jak najbardziej użyteczna opcja znacznie by to ułatwiło poszukiwanie konkretnego cudu.
Zgadzam się i popieram każdą propozycję ułatwiającą nawigację, w ogóle każde sensowne usprawnienie gry. Jednak osobiście nie lubię zakładek, rozwijanych menu itd - za dużo klikania / ładowania. Aktywne cuda w tle (najlepiej - wszystkie) wydają mi się prostszym w obsłudze rozwiązaniem, wymagającym mniej wysiłku.
 

DeletedUser626

Guest
Ta opcja została usunięta na życzenie Graczy, nie było może wiele skarg u nas, ale opinie takie jakie @Christo napływały z wielu innych wersji językowych, w ilości wręcz absurdalnej jak na taką drobnostkę jak klikalne tło. Do tego teraz Cudów jest o wiele więcej niż te kilka grafik w tle, nie rozwiązuje więc to w żaden sposób problemu ich lokalizacji. Pomocna tutaj by była lista Cudów w mieście, ale jest to zupełnie inny pomysł, do tego już zgłoszony.
 

DeletedUser1143

Guest
Popieram - jeśli komuś to by przeszkadzało, to sobie wyłącza klikalność tła i już.
Dokładnie tak!

Ale nawet odwrotnie: ta opcja mogłaby być domyślnie wyłączona, co już zupełnie nie zmieniłoby niczego w doświadczeniu gry tych graczy, którzy nie są nią w ogóle zainteresowani - włączaliby ją tylko Ci, którzy jej szukają. Takie rozwiązanie nie szkodzi chyba nawet programistom? :)

Jak można to oficjalnie zgłosić?
 
Status
Zamknięty.
Do góry