• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rebalans

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy powinno się zmienić premie w cudach?

  • Tak, to dość oczywiste

  • Nie, jest dobrze

  • A mi to obojetne


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

DeletedUser80

Guest
Jako że lada chwila znów PW będę musiał pakować tylko w cuda popatrzyłem co dostanę w zamian.
I padaczka.
Przymierzyłem się do Górskich Hal.
Muszę władować 760 PW, co dostanę w zamian?
Zwiększenie produkcji towarów o 0,46%. Co oznacza, że po 219 dniach uzbiera się jednodniowa produkcja .
To nawet nie jest śmieszne.
A i tak nieźle. Na 24 poziomie żeby uzyskać owe 0,46% trzeba wydać 1.160 PW
Podobne "zyski" są na pozostałych cudach.
Rozbudowa powyżej 10 poziomu mija się z celem.
Dlatego proponuję rebalans cudów.
Im wyższy poziom (tym samym więcej wydanych PW) tym większa premia ale zwiększana nie liniowo a wykładniczo.
Przykładowo w Górskich Halach.
Koszt przejścia z pierwszego na drugi poziom to 175 PW co daje 4% zwiększenia produkcji podstawowej.
Koszt z drugiego na trzeci - 250 i też zysk 4%, ja proponuję nie 4% a 5,7% (wynika to ze zwiększenia ilości PW).
Mała różnica?
Z trzeciego na czwarty byłoby to już 7,1%, w sumie nie 12% a 16,8%.
W moim przypadku wzrost byłby nie o 0,46% a o 2,31%, dalej niewiele ale ma to większy sens (dokładnie 5razy:)).
Myślę, że zmiana nie jest porażająca a daje większą motywację do rozbudowy cudów.
Zwłaszcza, że ów rebalans miałby być zrobiony na wszystkich cudach oczywiście a nie tylko na Górskich Halach:)
 

Tajniakos

Paladyn
PanGry Myślę że to bardzo dobry pomysł i jestem jak najbardziej za. Tak jak napisałeś znacząco rośnie ilość dodawanych PW w cuda a z premią od nich nie jest już tak malinowo:) gdyby nie łańcuszek to nie wiem czy sam sobie bym te cuda zasilał bo od wprowadzenia paczek PW za turnieje PW zyskało dodatkowo na wartości.
 

andrzej66

Wędrowiec
Cześć
Postaram się Tobie odpowiedzieć prosto i szybko.
Kończę właśnie Żywiołaki - Górskie Hale mam na maksymalnym poziomie - czyli 25 - dają mi one 336 procent do produkcji towarów i 22247 dodatkowej populacji - gdybym ich nie miał - moja populacja by wynosiła minus 5247 - więc aby uzupełnić brakująca populację musiał bym dostawić 2 dodatkowe rezydencje wtedy bym wyszedł na zero - do tego potrzebuje jeszcze rozbudować manufaktury 7 sztuk - koszt około 7000 populacji - czyli potrzeba dobudowania ponownie kilku rezydencji - a co za tym idzie spora strata wolnego miejsca - W tej chwili same Górskie mi zapewniają odpowiednią ilość populacji na wszystko i jeszcze zostanie po zakończeniu rozbudowy i zaoszczędzają sporo wolnego miejsca w mieście, - podobna sytuacja ma się ze Złotą Otchłanią która zapewnia tyle samo populacji co Górskie lecz nie daje bonusu do produkcji ale za to daje ponad milion złota co 3 godziny - więc,mi osobiście nie wydaje się aby było potrzebne gmeranie przy cudkach - najpierw proponuje postawić cudek na maksymalny poziom - zobaczyć jakie się dostanie z tego korzyści - co się dzięki temu zyskuje - min. wolne miejsce - a te wyliczenia ............

Pozdrawiam
 

DeletedUser80

Guest
Nie chcę komentować pewnych rzeczy i postaw ale jak ktos ma cos tanio to tego nie szanuje.
Jestem w bractwie które co tydzień zdobywa 10 pudełek w turniejach, z samych turniejów też sporo wpada, często zaglądam do gry więc PW się nie marnują, wymieniam się punktami i jakoś nie mam kilku cudów na 25 poziomie.
I tak gra większość graczy i dla nich wydanie kilkuset czy więcej PW na podniesienie cudu ma większą wagę i chcą za to uzyskać więcej niż w tej chwili można uzyskać.
 

DeletedUser2264

Guest
Cuda na 25 poziomie, hmmm, gratulacje. Gram od prawie 2,5 roku i się nie dochrapałam, widać mało przedsiębiorcza jestem, albo leniwa.. :oops:, a rebalans dla mnie to w sumie sensowna propozycja, bo inwestycja setek/tysięcy PW przy 0,cośtam podniesieniu cuda jest żałosna przy takim wkładzie. Jestem jak najbardziej za, chociaż szanse pewnie niewielkie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
Chciałbym mieć takich sąsiadów żeby pomogli mi hale wyciągnąć na 25 poziom :) ale co tam bez wspomagania tez się da choć w wolniejszy tempie ;) PW w cudaki wkłada się coraz więcej przy minimalnym podniesieniu jego mocy i jakby nie patrzeć nieadekwatnie do wkładu :)
 

Hassano

Łucznik
Też uważam że każdy kolejny poziom to masa pw a korzyści znikome i pomysł jak najbardziej trafny ale nie wieże że wprowadzą coś co będzie dla graczy
 

DeletedUser80

Guest
Pomysł za mało kontrowersyjny żeby wzbudził dyskusję?
Może faktycznie mało kontrowersyjny ale sam temat ważny warto się wypowiedzieć w temacie albo przynajmniej zagłosować:)
 

DeletedUser1530

Guest
@PanGry
Wiesz rebalans na pewno będzie jak odblokują lvl cudów do 30. Pytanie czy on faktycznie nastąpi.
z postępowania twórców wynika że mogą zrobić tak że utrzymają dotychczasowe max staty cudów ale rozciągną je na 30 poziomów
a takiego rozwiązania na pewno nikt nie oczekuje
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Ostatnio jak zmieniono "premie" w dzwonnicy to szlag trafił 80 % jej wartości... lepiej już nic nie poprawiać ;). Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
ja bym zaglosował:
"Chciałbym, ale sie boję że to skopią" :)
Twoja idea jest prosta, wartość PW nie spada wraz z rozwojem czyli ile płacę to dostaję taki sam ekwiwalent, w sumie równie dobrze mogliby zmniejszyć koszta pomiędzy poziomami cudów na stałe.
 
Do góry