• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zgłoszone Redukcja ilosci konfliktow turniejowych z 4 do 2

Czy jestes za zredukowaniem ilosci konfliktow w prowincji turniejowej z 4 do 2 ?

  • Tak, 4 konflikty na prowincje to stanowczo za duzo klikania

    Głosy: 58 93,5%
  • Nie, wszystko powinno zostac tak jak jest

    Głosy: 2 3,2%
  • Inna propozycja (uzasadnij)

    Głosy: 2 3,2%

  • W sumie głosujących
    62
Propozycja polega na tym, by na prowincje turniejowa przypadaly tylko 2 konflikty,
ale przy zachowaniu obecnej wysokosci nagrod i kosztow za jedna prowincje.
Koszty jednej walki (wojsko i surowce) musialyby wzrosnac razy 2, ale koszt zdobycia
jednej prowincji pozostalby bez zmian.

Dokladne uzasadnienie propozycji zamiescilem juz w temacie:
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/turnieje-stanowczo-za-duzo-klikania.3944/
Mielismy tam juz wstepna dyskusje na temat wszystkich "za i przeciw"
i kilka zastrzezen rzeczywiscie sie pojawilo.

W wielkim skrocie: dzieki roznym zmianom w grze wydajnosc miast znaczaco wzrosla,
przez co przeklikanie rundy turnieju wielu graczom zabiera o wiele za duzo czasu. Gorzej
nawet, nadmiar klikaniny czesto powoduje, ze nie wykorzystujemy w pelni mozliwosci
swojego miasta. Walka manualna stala sie praktycznie niemozliwa, ale nawet na automacie
przeklikanie 20 prowincji (czyli 80 konfliktow) to juz katorga. A nie czarujmy sie, 20 prowincji
na runde to obecnie raczej standard, a nie wyczyn jak jeszcze rok-poltora roku temu. Moim
zdaniem trzeba zredukowac ilosc koniecznego klikania, a najlepszym na to sposobem jest
redukcja samej ilosci walk przy zachowaniu obecnego stosunku kosztow do zyskow.
Tak sie na dluzsza mete nie da grac ;)
A bedzie niestety jeszcze gorzej, wydajnosc miast wciaz rosnie i dalej bedzie rosla,
a jesli nic sie nie zmieni to klikania w turniejach bedzie przez to jeszcze wiecej.
 

Nusion

Kapłan
Zagłosowałam oczywiście na TAK bo zgadzam się z Chrisem w 100% i mam wielką nadzieję, że zostanie to wprowadzone :D
 

Hassano

Łucznik
Generalnie sam byłbym za tym aby to usprawnić ale akurat nie wiem czy takie połączenie walk było by dobre... Ale na pewno mogła by być opcja negocjacji wszystkich 4 na raz :)
 
Generalnie sam byłbym za tym aby to usprawnić ale akurat nie wiem czy takie połączenie walk było by dobre... Ale na pewno mogła by być opcja negocjacji wszystkich 4 na raz :)
Nie mam nic przeciwko temu, tak samo jak jestem za propozycja usuniecia
niepotrzebnych potwierdzen/klikow, ktora zglosil @BlossomValvi. Te propozycje
uwazam wprawdzie za niewystarczajace bez redukcji samej ilosci walk/konfliktow,
ale moglyby byc dodatkowym usprawnieniem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by
zebrac je wszystkie razem i za kilka dni zglosic jako osobny pomysl/propozycje,
jedno drugiemu przeciez nie przeszkadza. Im mniej klikania tym lepiej ;)
 

gamin

Rozbójnik
Rowniez glos na tak, ale chetniej zaglosowalbym za opcja redukcji do 1 konfliktu ;)
Niemniej popre kazda zmiana zmniejszajaca ilosc klikania i czasochlonnosc.
 

DeletedUser2264

Guest
Również na tak. Podobno na becie była nawet mowa o jednym konflikcie na prowincję :)
 

DeletedUser2262

Guest
mógłby też być taki "check box" z możliwością wyboru walki w prowincji: 1 duży konflikt, 2 średnie lub 4 małe
 
Również na tak. Podobno na becie była nawet mowa o jednym konflikcie na prowincję :)
Tak ;) Szczerze mowiac ja rowniez podobnie jak @gamin wolalbym jeden konflikt na prowincje i dla
mnie samego byloby to wrecz idealne rozwiazanie, ale... nie dla wszystkich.
Gracze z bractw turniejowych w ogole nie odczuliby zadnych negatywnych skutkow z bardzo prostego powodu:
sa w stanie bardzo dobrze ocenic przed walka, czy sa w stanie ja wygrac czy nie, wiec nie narazaliby
sie na 4x wieksze straty w razie porazki w porownaniu do teraz. Ale u mniej doswiadczonych graczy
porazka bylaby juz dosc bolesna. Jesli ktos robi 25 prowincji to nie robi to roznicy, ale jesli gracz ma wojska
na powiedzmy 5 czy 6 prowincji w danej rundzie, to jedna taka porazka i strata 5 oddzialow moglaby byc juz
zbyt kosztowna. W przypadku 2 walk na prowincje rozkladaloby sie to moim zdaniem idealnie: 2x wieksze
straty w przypadku porazki, ale za to przy tylko 2 konfliktach rowniez 2x mniej okazji na taka porazke.
 

blazius1

Paladyn
Jestem na tak.
Do tego gra coraz bardziej obciąża i spowalnia nasze urządzenia. Lepiej już tym nie będzie, jedynie gorzej.
 

DeletedUser4063

Guest
@jarq
a co z propozycją dodania tych dwu-trzech hexów pola walki żeby wrogie cerbery nie dobiegały do naszych linii w pierwszej turze? albo żeby można było liczyć na coś więcej niż szczęście że na polu walki będzie trochę terenu pagórków?
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Jasne, że zamiana np. 4000 kliknięć na 2000 jest nie do pogardzenia (a dla niektórych pewnie więcej).
Ale najbardziej to bym wolał jakąś radykalną zmianę, żeby wreszcie można było rozważać walkę "manualną",
bo obecnie to nie wiem po co ona jest w ogóle do wyboru - chyba tylko po to, żeby było jedno kliknięcie więcej :)
 
Jasne, że zamiana np. 4000 kliknięć na 2000 jest nie do pogardzenia (a dla niektórych pewnie więcej).
Ale najbardziej to bym wolał jakąś radykalną zmianę, żeby wreszcie można było rozważać walkę "manualną",
Pomysl redukcji ilosci konfliktow z 4 do 2 zglaszalem rok temu, kiedy srednie wyniki w turniejach byly okolo dwukrotnie nizsze, niz obecnie. Czyli obecnie jest dwa razy gorzej, niz bylo w maju 2019. Idac tym tropem, teraz potrzebowalibysmy redukcji z 4 konfliktow do 1.
 

Hassano

Łucznik
Pewnie za naszego życia tego nie wprowadzą.. swoją drogą ciekawe co wtedy pchnęło ich do zredukowania z 8 na 4..
Gdyby sie dało zrobić jedną walke było by miodzio.. ba jeżeli komuś przeszkadzała by taka zmiana to powinna być opcja w ustawieniach gry zmiany z 4 na 2 lub 1 walke w prowincji.. wtedy każdy mógłby dostosować trudność turnieju pod siebie ( choć poziom defakto byłby taki sam )
 
Do góry