• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Relokacja miasta (aktywnego gracza)

  • Rozpoczynający wątek Usunięty użytkownik 2143
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Z uwagi na to że usuwanie "martwych" kont idzie słabo. To może pójść w drugą stronę, oto propozycja:

- Co tydzień* jedna możliwość relokacji mojego miasta (w losowe miejsce) na mapie, w ten sposób aktywni gracze sami będą decydować o tym czy przenieść swoje miasto w bardziej ludne tereny.

Jeśli same przenosiny miasta to nie problem od strony technicznej, to dzięki temu usuwamy problem wyrafinowanych narzędzi do szukania niekatywnych kont (innymi słowy opieszałość IG w tej materii)

*Tydzień można zastąpić innym okresem czasu lub konkretną ilością przenosin, ewentualnie dodać tą opcję jako "Napisz do supportu"
 

Deleted User - 172852

Guest
Całkiem fajna myśl :) Mam tylko pewnie obawy co do owej relokacji. Otóż prawie wszyscy gracze mają ten sam problem z niezamieszkałą mapą. Więc, takie skakanie i szukanie sobie dobrego miejsca może być problematyczne o tyle, że coś takiego jak dobra lokalizacja w tej chwili chyba nie istnieje :)
 

DeletedUser626

Guest
Wyjaśnimy co jest problemem, bo nie system kasacji, ani nie przenosiny z miejsca na miejsce. System kasacji istnieje i działa. System przenosin również - raz w tygodniu ściąga Graczy z odludnych miejsc do "centrum". Problem polega na tym, że:
1. Konta, które trafią do "centrum" zostają już w nim na zawsze i nie są wyrzucane na zewnątrz gdy przestaną grać.
2. Konta zaawansowane oraz konta premium są wyłączone z kasacji.
Mamy więc pulę kont nieaktywnych, których nie chcemy skasować, ani nie chcemy mieć ich na mapie. Dlatego też jest tworzony system, który wyrzuci z mapy konta nieaktywne (I w tym sensie piszemy o "usunięciu" kont), ale nie skasuje ich z serwerów i w razie potrzeby pozwoli przywrócić je na mapę, gdy Gracz wróci do gry.

Gdyby natomiast zgodnie z Twoim pomysłem rozsiać Graczy losowo po mapie, wrócilibyśmy do punktu wyjścia - na początku gry Gracze byli rozrzucani losowo i było jeszcze gorzej niż jest teraz.

I brak ankiety: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zasady-działu.809/
 
Status
Zamknięty.
Do góry