• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Resetowanie cudów

Maruda11

Wędrowiec
Chciałbym przejść z gry gospodarczej na militarną. Wymaga to zmiany cudów w które się inwestuje. Przydała by się możliwość odzyskania zainwestowanych PW w inne cuda.
 

Poziomek

Rycerz
1. Brak ankiety . narazie to luzna dyskusja.
2. z jednej strony rozumiem pobudki , bo malemu nowemu nikt nie doradzi co warto stawiac co podnosic a co nie, ale z drugiej strony wez np sytuacje. Mam Cud na 30 poziomie - np ksiege tajemnic, uznaje ze jest mi ona zbyteczna - korzystam z opcji odzyskania pw z cudu. Ale..przeciez w moj cud wplacilo przez ten np rok 2 3-5 lat np 300 osob swoje pw, i teraz co?, kazdemu oddac co wplacil? a jesli to bylo oparte na systemie lancuszka to ja bede stratny bo ktos dostalby swoje pw a moje?- oddawac tylko pw ktore samemu sie zainwestowalo? nie da sie tego przeprowadzic moim zdaniem.
Mozesz jedynie cud skasowac co wiele osob robi jesli cud jest z tzw smieciowych i nie jest na duzym poziomie
 

Lanariko

Szef kuchni
kazdemu oddac co wplacil? a jesli to bylo oparte na systemie lancuszka to ja bede stratny bo ktos dostalby swoje pw a moje?- oddawac tylko pw ktore samemu sie zainwestowalo?
Ewentualnie można by oddawać ilość pw potrzebną do podniesienia cudu, lub ilość potrzebną do podniesienia minus wartość skrzynek.
Ale i tak jestem na nie, przynajmniej jeśli chodzi o odzyskiwanie PW. Za to byłabym stanowczo za możliwością chowania antycznych cudów, co było nie raz poruszane...
 

jakub357

Łucznik
Zbyt dużo komplikacji. Obecnie PW w Cuda są z różnych źródeł. Jak można by wybrać całą tą zainwestowaną pulę i przenieść gdzieś indziej? To by rozwaliło obecny system run z wrzutkami. Chociaż muszę przyznać, że pomysł sprytny. Można by wystrzelić się z run do śmieciowych Cudów, zebrać hojną garścią te wszystkie PW w formie tokenów i trzaskać aż miło w najważniejsze perły.
Chyba, że zwrotka miałaby być w formie run do przemielonego Cudu. Tylko po co taka zwrotka, skoro ten Cud jest właśnie po to usuwany, żeby go nie mieć?
Pomysł nierealny, przykro mi. Za duże pole do nadużyć, bo taka zmiana implikowałaby że każda runa jest do każdego cudu w formacie końcowym. A przecież runy są dedykowane.
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
Ewentualnie można by oddawać ilość pw potrzebną do podniesienia cudu, lub ilość potrzebną do podniesienia minus wartość skrzynek.
Ale i tak jestem na nie, przynajmniej jeśli chodzi o odzyskiwanie PW. Za to byłabym stanowczo za możliwością chowania antycznych cudów, co było nie raz poruszane...
kiedys sam myslalem ze to byloby fajne, ale to bylby takze zly pomysl, takie stawianie chowania np na czas iglicy/turnieju badz aby uchhronic sie od wrzutek innych.
 

Zarie

Zwiadowca
Jestem na nie. Kazda decyzja powinna nieść konsekwencje i ludzie powinni sie jak najszybciej (nie tylko w tej grze ale i w życiu) tego nauczyć. Zmieniasz strategie to jesteś stratny i tyle. Nie bez powodu w grze nie dali możliwości chowania cudów do schowka kiedy ten wprowadzono. Nie mam zamiaru patrzec jak na przestrzeni lat fajna gra zmienia się na korzyść dla ludzi, którzy tylko chcą brać nic nie poświęcając (tu nie mam na myśli autora watku bo to tylko 1 pomysł, biore pod uwage ogół podobnych pomyslów i ich skalę ktora niestety się ciagle rozrasta). Co innego pomysły ulatwiajace poruszanie sie w grze a co innego pomysły ktore mogą przynieść korzyści "materialne" lub zniwelować utratę korzyści już wplaconych.
 
Do góry