• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rozbudowa akademi magii

mayder

Tancerz ostrzy
Zastanawiam się na rozbudową akademii w moich miastach-farmach. Poza zbieraniem studni gram na pozostałych dwóch światach w miarę aktywnie, biorę udział w turniejach/przygodach, robię eventy i właśnie też tworzę rzeczy w akademii na tyle na ile mi starczy katalizatorów.

Z jednej strony rozbudowana akademia przyda się do szybszej produkcji katalizatorów co przełoży się na częstsze otwieranie skrzynek i ewentualną szansę na 500 diamentów. Do tego dochodzi fakt zwiększenia szybkości produkcji zaklęć co jest przydatne w eventach.

Z drugiej strony cały czas mam gdzieś z tyłu głowy ta myśl że to są miasta głównie pod studnie więc trochę szkoda tych diamentów (w sumie 3k na dwa miasta)

Dodam że aktualnie mam ponad 10k diamentów i na głównym świecie nie potrzebuję ani rezydek ani ekspansji więc w sumie na nic wydawać diamentów nie muszę.
 
Zastanawiam się na rozbudową akademii w moich miastach-farmach. ..

...Z jednej strony rozbudowana akademia przyda się do szybszej produkcji katalizatorów co przełoży się na częstsze otwieranie skrzynek i ewentualną szansę na 500 diamentów. Do tego dochodzi fakt zwiększenia szybkości produkcji zaklęć co jest przydatne w eventach.
Zdecydowanie polecam podniesienie Akademii w wioskach pod studnie. Mialem dokladnie
ten sam dylemat juz jakis czas temu i postanowilem odzalowac te 1500 diamientow na wioske,
czyli razem rowniez 3000. Po pierwsze o wiele latwiej robi sie eventy ze wzgledu na szybsza
produkcje zaklec, ale nie tylko dlatego. Teraz doszly jeszcze zadania na Mgle Wizji i pewnie
juz z eventow nie znikna. Akademia na 5 poziomie naprawde robi w eventach roznice, jest
to bardzo mocno odczuwalne. Po drugie: wprawdzie tego nie liczylem, ale jestem pewny, ze ta
inwestycja juz mi sie zrwocila w ciagu ostatnich ok. 4 miesiecy, czyli od rozbudowy akademii -
w postaci wlasnie kilkukrotnego trafienia 500 diamentow. Takze jesli ktos ma wioske
przeznaczona wylacznie pod eventy i zamierza jej uzywac przez dluzszych okres czasu, to
inwestycje w rozbudowe Akademii uwazam za jak najbardziej oplacalna i z czystym sumieniem
moge ja polecic, ja w kazdym razie nie zaluje :)
 

DeletedUser3033

Guest
hmm ja również, choć na początku gry nie była mi potrzebna akademia, tak od krasnali spokojnie można ją rozbudować
nie tyle pod tworzenie, na 5lv jest niezbędna do czaru magicznej produkcji, jak ktoś gra ekonomicznie
 
Shadows, przeciez tu chodzi o rozbudowe Akademii w wioskach pod studnie, w
ktorych magiczna produkcja nie jest potrzebna i ktore Krasnali prawdopodobnie
nigdy na oczy nie zobacza ;)
 

DeletedUser3033

Guest
tak tylko dodałem na marginesie sorki ja nie mam czasu zakładać po 15 farm ledwie 1 miasteczko ogarniam zerkam na 2-3min co 3h;)
 

mayder

Tancerz ostrzy
Zdecydowanie polecam podniesienie Akademii w wioskach pod studnie. Mialem dokladnie
ten sam dylemat juz jakis czas temu i postanowilem odzalowac te 1500 diamientow na wioske,
czyli razem rowniez 3000. Po pierwsze o wiele latwiej robi sie eventy ze wzgledu na szybsza
produkcje zaklec, ale nie tylko dlatego. Teraz doszly jeszcze zadania na Mgle Wizji i pewnie
juz z eventow nie znikna. Akademia na 5 poziomie naprawde robi w eventach roznice, jest
to bardzo mocno odczuwalne. Po drugie: wprawdzie tego nie liczylem, ale jestem pewny, ze ta
inwestycja juz mi sie zrwocila w ciagu ostatnich ok. 4 miesiecy, czyli od rozbudowy akademii -
w postaci wlasnie kilkukrotnego trafienia 500 diamentow. Takze jesli ktos ma wioske
przeznaczona wylacznie pod eventy i zamierza jej uzywac przez dluzszych okres czasu, to
inwestycje w rozbudowe Akademii uwazam za jak najbardziej oplacalna i z czystym sumieniem
moge ja polecic, ja w kazdym razie nie zaluje :)

Tak też właśnie myślałem że prędzej czy później te rozbudowane akademie się zwrócą.

A co do niezobaczenia krasnali w wioskach to akurat je mam odpowiednio na s2 w elfach a na s3 we wróżkach :p
 

Elelkal

Rozbójnik
Jak najbardziej się opłaca rozbudować Akademię, zwłaszcza jak bierzesz udział w turniejach. Dzięki temu produkcja katalizatorów będzie szybsza, co przełoży się na możliwość ciągłej produkcji karmy(turnieje zapewnią stały dopływ reliktów) i tym samym częstszego zbierania Mistycznego Obiektu. Sam rozbudowałem Akademię na max. i robię karmę non stop, póki co zwróciła mi się gdzieś połowa nakładu diamentów a przecież to inwestycja na lata.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Ok dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych crafterów. Co najbardziej się opłaca robić żeby wytworzoną rzecz od razu przepalić i dalej tworzyć, jaka rzecz daje najlepszy zwrot fragmentów?
 
Ok dzięki za odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych crafterów. Co najbardziej się opłaca robić żeby wytworzoną rzecz od razu przepalić i dalej tworzyć, jaka rzecz daje najlepszy zwrot fragmentów?
Procentowy zwrot fragmentow w stosunku do wydanych fragmentow
jest praktycznie taki sam dla wszystkich wytworzonych przedmiotow,
uwage trzeba raczej zwracac na koszt Tworzenia w katalizatorach i
przelicznik ilosci katalizatorow i fragmentow na zyskana ilosci Mgly Wizji.

Moim zdaniem najlepsza taktyka na zdobywanie jak najwiekszej ilosci
Mgly Wizji jak najmniejszym kosztem w wioskach pod studnie to:

1. Tworzenie karmy dla zwierzakow. Kosztuje to 0 fragmentow,
2 katalizatory i 5 reliktow, a rozlozenie jej daje 330 praktycznie darmowych
fragmentow. Zysk to 7 Mgly wizji za 1 Karme (czyli 3.5 Mgly za 1 katalizator)

2. Tworzenie PW z recept, ktore nie wymagaja katalizatorow.
Na taka recepte wydaje sie uszkodzone odlamki run i fragmenty,
np. te "darmowe" za Karme.

Ze "zwyklych" recept polecam np. przyspieszacze 8h (4 Mgly / 1 katalizator).
Podobny przelicznik maja niektore scrolle na monety i mlotki. Ogolnie
omijalbym recepty z przelicznikiem gorszym niz 2.5 Mgly/ 1 katalizator.
Waskim gardlem w tym calym procesie przynajmniej u mnie jest
nie ilosc fragmentow, a szybkosc produkcji katalizatorow.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Procentowy zwrot fragmentow w stosunku do wydanych fragmentow
jest praktycznie taki sam dla wszystkich wytworzonych przedmiotow,
uwage trzeba raczej zwracac na koszt Tworzenia w katalizatorach i
przelicznik ilosci katalizatorow i fragmentow na zyskana ilosci Mgly Wizji.

Moim zdaniem najlepsza taktyka na zdobywanie jak najwiekszej ilosci
Mgly Wizji jak najmniejszym kosztem w wioskach pod studnie to:

1. Tworzenie karmy dla zwierzakow. Kosztuje to 0 fragmentow,
2 katalizatory i 5 reliktow, a rozlozenie jej daje 330 praktycznie darmowych
fragmentow. Zysk to 7 Mgly wizji za 1 Karme (czyli 3.5 Mgly za 1 katalizator)

2. Tworzenie PW z recept, ktore nie wymagaja katalizatorow.
Na taka recepte wydaje sie uszkodzone odlamki run i fragmenty,
np. te "darmowe" za Karme.

Ze "zwyklych" recept polecam np. przyspieszacze 8h (4 Mgly / 1 katalizator).
Podobny przelicznik maja niektore scrolle na monety i mlotki. Ogolnie
omijalbym recepty z przelicznikiem gorszym niz 2.5 Mgly/ 1 katalizator.
Waskim gardlem w tym calym procesie przynajmniej u mnie jest
nie ilosc fragmentow, a szybkosc produkcji katalizatorow.

Dzięki wielkie. Mimo że karma przydaje mi się do turniejów to i tak schodzi jej tylko 3 na tydzień/turniej więc produkować będę z nadwyżką która będę mógł przepalać. A no i mam rozumieć żeby nie robić karmy z reliktów potrzebnych do tworzenia katalizatorów.
 

DeletedUser

Guest
Ja jeszcze robię (praktcznie robiłem zanim karma się pojawiła) budynki 2x1 dają 5 mgieł za koszt 2 kata i 300 fragementów, można odzyskać 240 przy maksymalnie rozbudowanej akademii

a i jest jeden wyjątkowy budynek ;) ale się boję że to poprawią ;)
 

mayder

Tancerz ostrzy
Tak przeglądałem sobie co ile daje fragmentów zaklęć po spaleniu i zauważyłem że artefakt do ewolucji Stonehenge daje 3k fragmentów na 5lvl akademii. Jeżeli ktoś nie stawia Stonehenge tak jak ja to ma się niezły zastrzyk fragmentów bo kilka artefaktów się wylosuje plus sam Stonehenge daje 1920.
 
Do góry