• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Rozbudowa Kwatery Robotników

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser110
  • Data rozpoczęcia

Trzeci robotnik za 5M to dobry pomysł?

  • Tak, gracze nie płacący też powinni mieć możliwość kupienia go

  • Nie, nie kupujesz diamentów, to masz ciężko i tak ma być!

  • Mało mnie to obchodzi, bo i tak mam Kwaterę Roboli na 5 poziomie już dawno


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser110

Guest
Ponieważ 2 roboli jakoś wystarcza do pewnego czasu, po czym każda budowa/rozbudowa trwa wiele godzin, myślę, że dobre byłoby, aby trzeci robotnik mógł być kupiony za monety. Ponieważ pojemność Ratusza na najwyższym obecnie możliwym poziomie to 5,7M, to proponuję cenę 5M.
Ponieważ istnieje populacja graczy, którzy z zasady nie płacą za gry przeglądarkowe (jak np. ja), taka opcja byłaby bardzo mile widziana.
 

DeletedUser

Guest
Zgadzam się w 100%. Moje miasto jest na dość nieporównywalnym poziomie, a na rozbudowę muszę czekać jakąś część dnia. Mając 2 robotników nie jestem w stanie dogonić "lepszych" graczy, a na zakup diamentów mnie nie stać ( nie jestem biedakiem, ale mam ważniejsze priorytety). Rozumiem, że każda gra chce na siebie zarabiać, ale myślę, że +1 robotnik nie zrobi dużej różnicy dla twórców, a dla gospodarzy miast owszem.
 

DeletedUser243

Guest
Co do pomysłu to dlaczego się ograniczać, dlaczego tylko trzeci "robo" ma być dostępny w prezentowany przez ciebie sposób, a co z 4 i 5 poziomem?
(Przyjemniej by się grało, gdyby każdy budynek i inne funkcje dostępne teraz jedynie za diamenty, były także możliwe do zdobycia za dobra występujące w grze, nawet gdyby oznaczało to ogromne koszty.)

Proponujesz 5M monet, tylko, że jedni gracze mają sąsiadów a drudzy nie, chcę przez to powiedzieć, że w obecnej sytuacji na mapie bardziej sprawiedliwe byłyby jednak surowce, rozważałeś taką możliwość?
 

DeletedUser110

Guest
Mogą być i surowce. Cokolwiek, co daje się zdobyć w grze. Niech to nie będzie łatwe, ale wykonalne bez płacenia PLN. Powiedzmy: czwarty robol po 20k wszystkich towarów, a piąty max pojemności portalu na 4 poziomie miedzi (nie wiem nawet ile to jest). Ciężko, ale wykonalne.
 

DeletedUser62

Guest
Elvenar ma całą masę niedociągnięć !!! niektóre nawet są makabryczne :eek: tak jest z mapą i jej sąsiadami.
Wielu graczy ma swoje miasta na "pustyniach" co pogrąża ich tak naprawdę w rozwoju :( i wcale się nie dziwię, że rezygnują z gry :confused:
Dlatego tez uważam, że zakup za surowce z gry kolejnego robotnika powinien być udostępniony.
Nie każdy ma możliwości lub ochotę wydawać realne pieniądze.
 

DeletedUser

Guest
Witam,

chciałbym zgłosić mój pomysł dotyczący gry, pominę wstęp dotyczący mnie osobiście. Pozwolę sobie jedynie zaznaczyć iż pracuję jako pomysłodawca dla firm. A zostałem poproszony przez jednego z moich pracowników, dokładniej mówiąc przez jego córeczkę.
Gra jest całkiem interesująca, przeczytałem większość forum i jako początkujący tutaj gracz. Chciałbym rozwinąć pewien wątek dotyczący innych graczy. Jeżeli chodzi o tzw. "Pustynie" jestem świadom że jest to sprawa techniczna a nie złośliwość, dlatego pominę ten wątek.
Sprawą jest swego rodzaju nie równość, rozumiem że zarabianie na grze jest naturalnie rzeczą istotną. Lecz większość graczy (zwłaszcza w Polsce) nie ma możliwości pozwolić sobie na zakup jakikolwiek. Ci którzy mogą i to robią, są osobami które górują nad innymi lecz te "górowanie" powinno mieć swoje granice. Gdyż gra staje się w pewnym momencie Pay2Win, nie jest to obce pojęcie. Gdyż jest to przyczyną upadku nie jednej gry, zaś co dotyczy się gier via. sprawa wygląda różnie.
Mianowicie budowniczy: Jest swego rodzaju kłopot gdy ktoś może posiadać ich 5, a ktoś inny tylko 2. Dlatego proponuję zwiększenie ich liczby, w pewnym momencie gry (całkowicie za darmo, dla wszystkich) Dając możliwość podniesienia liczby robotników do 6. Przy wybudowaniu ratusza na dowolnie wybrany przez was poziom każdy otrzyma robotnika. W ten sposób nie będzie już 2 do 5 lecz 3 do 6. Pytanie tylko czy gra nie stanie się zbyt łatwa? - to rozwiązanie jest dobre przy chęci rozbudowania gry.
Aktualnie proponuję: Pracownik tymczasowy, możliwość wykupienia (za każdym razem trochę drożej/tak samo) go (od 1 do 3) na dokonanie jednorazowej rozbudowy/budowy. Za rozsądną cenę lub w ramach rozbudowania terenu. W ten sposób nikt nie poczuje się pokrzywdzony. (W jaki sposób go wprowadzicie? Wasza sprawa, nikt nie będzie ingerował)
Tyle ode mnie.
Jeżeli jesteście zainteresowani korzystajcie, będzie mi miło.
----
Oczywiście wcześniejszy pomysł też jest dobry, a ten jest tylko awaryjny.
 

DeletedUser

Guest
@Mouo Powiedziawszy szczerze nie da się tak do końca odrywać kwestii robotników od ekspansji. Dlaczego? Każdy robotnik więcej sprawia, że gra dla grającego szybciej się "kończy", gdyż budynków można więcej jednocześnie obsługiwać. Bez dodatkowych ekspansji robotnicy nagle mogą mieć sytuacje, gdy nie ma miejsca by postawić nowy budynek lub ma za mało materiałow i kasy na uruchomienie upgrade. Wtedy robotnicy stoją i czy jest ic 2 czy 5 to nie ma już żadnej różnicy. A im więcej robotników tym łatwiej o ten problem. W zasadzie dla większości graczy 3 robotników jest wystarczącą ilością tak naprawdę. Masz więcej - fajnie. Ale zamiast grać przez załóżmy pół roku, po 3 miesiącach nie będziesz miał co robić. O tym, że szybko zaczniesz się wściekać na fakt, iż masz za mały przyrost wszystkiego i robotnicy mają postojowe - nawet nie wspominam. A skąd się to bierze? Technologie i Punkty Wiedzy nie rosną tak szybko by mieć dostęp do kolejnych gdy kończysz upgrade'y ostatnie w dostępnych dla siebie budynkach.
 

DeletedUser580

Guest
Nie widziałam tego wątku wcześniej, więc wybaczcie, że odkopuję "trupa", ale temat jest ciekawy.
Moim zdaniem akurat 3 robotnik nie powinien być dostępny za surowce/monety z gry. Fajnie dostawać gratisy, ale w takich grach zawsze jest jakiś element zastrzeżony. Tutaj: robotnik.
Posiadanie trzeciego nie jest problemem finansowym. Mam komputer, prąd i internet, a nie mam 20zł na jednorazowy(!) zakup? Zupełnie inną sprawą są chęci. Może decyzję ułatwi pomyślenie, że gra generuje różne koszty i może warto "uhonorować" trochę twórców skoro dostało się X godzin zabawy. ;)

A wchodząc w tryb propozycji: co sądzicie o tym, żeby bonusy z pomocy sąsiedzkiej na kwaterze zrobić bardziej "na wypasie"? To by częściowo rozwiązało opisany tutaj problem.

PS. Żeby nie było, że wypłatę przepuszczam na Elvenar: wydałam dokładnie te 19,99zł jak była jakaś promocja na diamenty i dostałam ich chyba 630. Kupiłam robotnika, a resztę "kitram" jak thek.

Pozdrawiam,
A.
 

DeletedUser

Guest
Powiem tak.. Na innych serwerach można trafić promocję za 40pln, gdzie oprócz kryształów dostaje się Robotnika gratis(!) więc ogólnie sami możecie pomyśleć, że u nas znowu jest tak sobie z tym ;)
 

DeletedUser

Guest
Thek ale to zostało uruchomione dla wszystkich serwerów- z tego co mi wiadomo.
 

DeletedUser110

Guest
Avi, kiedyś coś napomknęłaś, że devsi coś myślą o ewentualnym wprowadzeniu rozbudowy kwatery robotników za surowce z gry, coś nowego wiadomo?
 

DeletedUser

Guest
No właśnie dodali gratis 1 robotnika przy zakupie premium :/
 

DeletedUser110

Guest
Ale to nie jest za surowce z gry... Czyli jedyną nadzieją takich graczy jak ja, jest uruchamianie nowych serwerów?
 

DeletedUser

Guest
@Avilon Jakoś do tej pory nie spotkałem się z tą promocją tutaj. Jedyna do tej pory widziana przeze mnie promocja to ta z runami i to wszystko.
 
Status
Zamknięty.
Do góry