• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

rozpad żywych towarów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser174
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser174

Guest
@Dragomira przyznaję, ze to od Ciebie oczekuje odpowiedzi na te pytanie. W jaki sposób następuje rozpad żywych towarów? Konkretny wzór poproszę.

Początkowo liczyło wg produkcji (tak jak to wynikało z zapowiedzi), ale z uwzględnieniem również tych niebonusowych, przez co byliśmy naprawdę sporo w plecy. Cichaczem to jednak zostało zmienione (ciekawe w której aktu, bo jakoś mi to uciekło najwidoczniej) i teraz liczy wg 10% niezależnie od bonusu- przynajmniej tak się wyświetla, bo jak to dokładnie liczy to chyba tylko sam diabeł wie (Najwyższy nie ma pewnie czasu na takie pierdoły ;) ). Czy faktycznie do magazynu trafia 10% w zwykłych towarach (mimo że do produkcji potrzebujemy mniej - przynajmniej mi sie tak wyświetla)? I to niezależnie od naszego profilu produkcji? czy jest błąd w wyświetlaniu? czy jak to działa?

i pytanie pomocnicze: dlaczego źle zaokrągla? jezeli mam końcówkę 9 to powinno iść w górę... dlaczego o 1 mam mniej. Tak, wiem tramwaj mi uciekł, ale nie rozumiem dlaczego ten 1 ucieka
 

DeletedUser626

Guest
Od samego początku rozpadało się 10% żywych towarów: co noc, wszystkich posiadanych, niezależnie od miejsca przechowywania (magazyn, kupiec) czy bonusów do produkcji. Rozpada się 10% tego co mamy i ta sama ilość jest przerabiana na zwykły towar, odpowiednik tego, który się rozpadł - nic się tutaj nie zmieniło. Podając przykład:
Jeśli mam:
1000 kamieni księżycowych
1000 platyny
1000 elfiego kaczuku,
to w nocy rozpadnie się po 100 sztuk, będzie więc:
900 kamieni księżycowych, 100 marmuru
900 platyny, 100 stali
900 elfiego kaczuku, 100 drewna

Nie wiem gdzie, co zaokrągla, czy nadal mówimy o żywych towarach?
 

DeletedUser174

Guest
dzisiaj faktycznie z podpowiedzi wynika, ze jest tak jak wspomniałaś że 1 żywy =1 zwykły. Stąd moje pytanie czy tak faktycznie jest czy tylko bład w wyświetlaniu?
A na samym początku tak na pewno nie było, bo zwrot zwykłych towarów po rozpadzie był uzależniony od produkcji. Posiadanie towarów niebonusowych było całkowicie nieopłacalne, bo zwroty w zwykłych towarach były symboliczne (gdyż były liczone wg zapotrzebowania do produkcji właśnie).

co do zaokrągleń. Mało kiedy posiadamy w magazynie takie ładne ilości jak 100 czy 1000. Najczęściej są tam jakieś grosze na końcu. Jakie są zasady zaokrąglania chyba nie muszę wyjaśniać a przy rozpadzie niezależnie jaka jest końcówka (nawet 9) to ucina 1 szt towaru, bo zaokrągla w dół
 

DeletedUser626

Guest
Zaraz po wejściu żywych towarów mogły istnieć jakieś błędy wyświetlania, nie jestem w stanie tego teraz zweryfikować, ale od początku było mówione, że stosunek rozpadu żywych do otrzymanych zwykłych towarów to 1:1, opisywałam to jeszcze przed wejściem rasy na serwer. I jak ostatnio sprawdzałam na własnym koncie, faktycznie tyle jest dodawane.

Zaokrąglenia w różnych miejscach gry różnie działają, dlatego trudno mi się do tego odnieść. Podstawową metodą jest oczywiście liczenie od połowy, w górę lub w dół, ale niektóre elementy są liczone do pełnej liczby (też w górę lub w dół) np. jeśli potrzebujemy 2,3 jabłka, to musimy zużyć 3 jabłka, bo 2 nam nie wystarczą. (Przedmiot i ilość kompletnie z głowy, chodzi o zasadę). Jeśli chodzi o żywe towary i ich rozpad, jeśli masz np. 1999 towarów, to rozpada się 199, czyli liczona jest tylko pełna ilość, która się rozpada, bez względu na to co jest po przecinku. Oczywiście dostajesz wtedy 199 zwykłych towarów.
 
Do góry